15 milijonų litų autobusų stotis ir prekybos centras pakvies lapkritį

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-02-24
Peržiūrėta
3352
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

15 milijonų litų autobusų stotis ir prekybos centras pakvies lapkritį

Įveikus visas kliūtis, penktadienį Palangoje buvo duotas startas naujos miesto autobusų stoties ir prekybos centro statyboms. Investuotojas UAB „Palanga properties“ ir darbų rangovas „Vikstata“ pažadėjo, kad kompleksas iškils metų pabaigoje – planuojama, lapkritį. Į projektą bus investuota per 15 milijonų litų. Statybos darbų pradžios ceremonijoje, per kurią į būsimos stoties pamatus buvo įkasta simbolinė kapsulė su laišku ateities palangiškiams, dalyvavo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, UAB "Palanga properties" akcininkai- kompanijos VPH direktorius Džeims Torpej (James Torpey) ir UAB "Capital City" direktorius Mindaugas Zaremba, UAB "Palanga properties" direktorius Artūras Šukys, projektavimo UAB „City Projects“ direktorė Agnė Kiallo bei generalinio rangovo UAB „Vikstata“ direktorius Justas Aleknavičius.

 

Geriausiai patikrintas projektas

Palangos meras Š. Vaitkus pabrėžė, jog naujosios autobusų stoties statybos – svarbus įvykis kurorto gyvenime. Anot jo, daug metų tiek vietiniai žmonės, tiek į Palangą atvykusieji susidurdavo su ta pačia didžiule problema: dideliu eismo srautu pačioje Palangos širdyje.

„Autobusų stoties vadovės paskaičiavimais, kiekvieną birželio, liepos ir rugpjūčio parą į stotį atvyksta maždaug 200 autobusų kasdien, taigi, šioje miesto dalyje gyvenantys bei besiilsintys žmonės susiduria su nemenka transporto priemonių keliamo triukšmo bei didelių automobilių srautų problema“, – sakė meras.

Projektas nelengvai buvo įgyvendinimas, nes sulaukė įvairių institucijų ir konkurentų padidinto dėmesio.

„Ko gero, nė vienas kitas projektas nėra taip gerai patikrintas kaip šis. Įgyvendinus šį projektą bei autobusų stotį iškėlus iš miesto centro, patogumą netruks pajusti visi, o kurortinė Palangos dalis taps ne tik ekologiškesnė, bet ir saugesnė. Tikiuosi, kad mes visi čia jau galėsime apsilankyti lapkričio mėnesį – rangovai pažadėjo, kad iki jo stotis ir prekybos centras bus baigti”, – pabrėžė Š. Vaitkus.

 

Simbolizuoja naujos erdvės atsiradimą mieste

Projekto užsakovo, UAB „Palangos komunalinio ūkio” direktorius K. Skierus dėkojo visiems, prisidėjusiems prie projekto rengimo ir įgyvendinimo.

„Šiandien kapsulės įkasimas simbolizuoja naujos erdvės atsiradimą mieste. Naujoji autobusų stotis pasitiks visus šviesdama, o transporto srautų perskirstymo naudą pajus visi”, – pastebėjo K. Skierus.

Džeims Torpej dėkojo visiems, kad kompanijai buvo suteikta galimybė statyti naująją Palangos autobusų stotį ir prekybos centrą.

„Kompanijos vardu dėkoju visai Palangos bendruomenei, o miesto Tarybos nariams – už politinę valią, kad šis projektas būtų įgyvendinamas. Šis projektas yra bendro komandinio darbo rezultatas. Tikiuosi, kad mūsų kartu pastatyta autobusų stotis ir prekybos centras bus gerai įvertinti ir visos miesto bendruomenės“, – sakė investuotojas.

 

Autobusų stoties ir prekybos centrų kompleksai populiarėja

Mindaugas Zaremba, UAB "Capital City" direktorius, kurio vadovaujama įmonė yra UAB "Palanga properties" akcininkė, pirmiausia padėkojo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriui K. Skierui, kuris, jo žodžiais, „itin daug prisidėjo“ įgyvendinant projektą.

„Esu buvęs palangiškis – man teko kurorte gyventi kelis metus – ir iki šiol likau įsimylėjęs šį miestą. Prieš ceremoniją kalbėjausi su užsienio partneriais, ir mes sutarėme, kad baigus šį projektą, būtų vertą dar sugrįžti į Palangą“, – sakė M. Zaremba.

Anot jo, autobusų stoties ir prekybos centrų kompleksai sparčiai populiarėja visoje Europoje. Lietuvoje jie sėkmingai dirba Klaipėdoje bei Skuode, Šiauliuose, Kėdainiuose ir Vilniuje.

„Toks bendradarbiavimas naudingas tiek savivaldybėms, tiek projekto įgyvendintojams. Miestas sutaupo nemažai lėšų, o gyventojai gali naudotis šiuolaikišku ir moderniu objektu. Apklausos rodo, kad tiek skuodiškiai, tiek klaipėdiečiai, tiek kitų miestų gyventojai teigiamai vertina pastatytus kompleksus. Netrukus ir palangiškiai galės išmėginti naujos autobusų stoties privalumus“, – sakė UAB "Palanga properties"  atstovas M. Zaremba.

 

Toks projektas statytojui – ne naujiena

Kompanijos „Vikstata“, kuriai patikėta statyti autobusų stoties kompleksą, direktorius J. Aleknavičius sakė, kad be reikalo pažadų nedalina, o juos ištesi.

„Todėl sakome: kaip ir minėjo meras, lapkričio mėnesį bus ir naujoji autobusų stotis, ir naujasis prekybos centras. Toks projektas – mums ne naujiena, jau ketvirtas toks, ir mes jį įgyvendinsime“, – sakė J. Aleknavičius.

Projektavimo UAB „City Projects“ direktorė A. Kiallo statytojams linkėjo sklandaus darbo ir pakvietė visus susitikti lapkričio mėnesį naujajame komplekse.

Garbingiems svečiams ir merui Š. Vaitkui pasirašius laišką ateities kartoms, ceremonijos dalyviai griebėsi kastuvų, kabino jais paruoštą cemento mišinį ir užkasė kapsulę su laišku ateities kartoms.

 

Planuos naujas investicijas

„Visa mūsų komanda dirbo labai sunkiai, kad mes visi sulauktume šios dienos, kada yra pradedama autobusų stoties komplekso statyba. Procese buvo keletas nesklandumų, bet dėkoju miesto Tarybai, Administracijai ir jos vadovams už jų paramą. Svarbiausia, kad netrukus visa Palangos bendruomenė galės naudotis naujo infrastruktūros objekto privalumais.

Matome, kad Lietuvos ir pajūrio ekonomika atsigauna, todėl mes atidžiai sekame jos augimą ir galimai planuosime naujas investicijas šalyje ar regione“, – teigė Dž. Torpej.

Autobusų stoties kompleksą sudarys stoties ir prekybos centro pastatai, kurie bus tarpusavyje sujungti. Autobusų stotis užims 545 kv. m, o prekybos centras – 4997 kv. m plotą.

Naujoje autobusų stotyje, kuri per parą galės aptarnauti daugiau kaip 200 autobusų, bus moderni laukimo salė, bilietų kasos, tualetai, kurorto svečių patogumui – ir informacinis centras. Perone numatyta 16 autobusų stovėjimo aikštelių, veiks atskiros keleivių informavimo, bagažo bei smulkių siuntų tarnybos. Laukimo salėje bei lauko erdvėse bus įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, kurios padės užtikrinti keleivių saugumą.

Stoties kasos dirbs ne pagal administracijos nustatytą laiką, o nuo pirmojo iki paskutiniojo reisų išvykimo. Keisis ir bilietų pardavimo sistema – keleiviai galės įsigyti ne tik vadinamąjį einamąjį ir išankstinį, bet ir bilietą grįžimui.

Greta stoties iškilsiančiame prekybos centre įsikurs maisto prekių parduotuvė, kavinė, vaistinė, banko skyrius bei kiti paslaugų teikėjai.

Naujosios Palangos autobusų stoties statybos užsakovas – UAB „ Palangos komunalinis ūkis” ir UAB „Palanga Properties”. Generalinis rangovas – UAB „Vikstata”, projektuotojas – UAB „City Projects”.

Investicijos į naujos autobusų stoties kompleksą sudarys per 15 milijonų litų. Atidarymas numatomas 2014 metų ketvirtame ketvirtyje.

 

Mindaugas Zaremba, UAB „Capital City“ direktorius:

„Kai miesto Taryba patvirtino mūsų projektą, neabejojau, kad jis bus įgyvendintas. Žinia, kelyje buvo kai kurių trukdžių, bet akivaizdu, kad jie buvo sukelti dirbtinai. Dabar svarbiausia – laiku pabaigti projektą, kad miesto visuomenė galėtų įvertinti jo naudą ir privalumus“.

 

Artūras Šukys, UAB „Palanga properties” direktorius :

„Kad autobusų stoties projektas tikrai bus įgyvendintas, ko gero, patikėjau dar 2013-ųjų pradžioje, ar net anksčiau – 2012-ųjų pabaigoje. Tiesą pasakius, tada dar negalėjome nuspėti, kad mes turėsime tiek trukdžių ir klausimų, kuriuos mums teks išspręsti. Juolab, kad projektas buvo rengiamas labai viešai, skaidriai, dalyvaujant specialistams ir visuomenei. Manėme, kad projektą bus galima pradėti anksčiau. Bet, svarbiausia, kad problemas išsprendus, jis jau yra pradėtas.

Į klausimą, koks prekybos centras iškils stoties komplekse, atsakyti galėsiu pirmomis kovo savaitėmis. Mano manymu, miestui būtų naudinga turėti nors po vieną didžiausių šalyje prekybos centrų parduotuvę – ne tik lietuviams gerai žinomus prekybos centrus, bet ir „LIDL“, ir „Prism“. Vartotojams tai išeitų tik į naudą.

Svarstymų, ar sugrįšime į Palangą su kitais projektais, nekėlėme. Mums teko gerokai pakovoti dėl autobusų stoties projekto, todėl pirmiausia norime įgyvendinti jį“.

 

Džeims Torpej (James Torpey):

„Visa mūsų komanda dirbo labai sunkiai, kad mes visi sulauktume šios dienos, kada yra pradedama autobusų stoties komplekso statyba. Procese buvo keletas nesklandumų, bet dėkoju miesto Tarybai, administracijai ir jos vadovams už jų paramą. Svarbiausia, kad netrukus visa Palangos bendruomenė galės naudotis naujo infrastruktūros objekto privalumais.

Matome, kad Lietuvos ir pajūrio ekonomika atsigauna, todėl mes atidžiai sekame jos augimą ir galimai planuosime naujas investicijas šalyje ar regione“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Geros žinios: teritorijos Kretingos gatvėje įveiklinimo darbai tęsiasi, metų pabaigoje turėtų prasidėti ir naujos statybos. Tokia žinia penktadienį, balandžio 7 d., pasidalino Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Džiaugiuosi, kad statytojai, kurie įgyvendino naujosios Palangos autobusų stoties ir prekybos centro prie jo projektą, tęsia savo sumanymą imtis teritorijos prie autobusų stoties...


Palangos autobusų stotis - vis dar dėl karantino apytuštė. "Galbūt tik šią savaitę, palengvinus karantiną, matėme šiokį tokį pagyvėjimą, tačiau tolimųjų reisų vežėjai į kurortą dar negrįžo. Tik TOKS atnaujino vieną reisą iš Palangos į Vilnių. Jis buvo nutrauktas per koronaviruso pandemiją," - "Palangos tiltui" sakė Ingryda Gagilaitė, autobusų...


Šiandien, penktadienį, Palangoje atidaryta naujoji autobusų stotis. Moderniame komplekse įsikūrė ir didžiausias kurorte „Maxima XX“ prekybos centras.  Stotis užima 545 kvadratinių metrų ploto, įrengta moderni laukimo salė, kurioje yra 70 sėdimų vietų, 16 dengtų peronų, bilietų kasos, tualetai, kompleksas pritaikytas žmonėms su negalia, kurorto svečių patogumui...


Vasario 21-ąją prasidėję ilgai laukti naujos Palangos autobusų stoties statybų darbai artėja prie finišo. Naujasis kompleksas – moderni autobusų stotis bei prekybos centras – lankytojus nustebinsiantis ne tik patogumu, bet ir neįprastais sprendimais, tokiais kaip „bangomis“ puoštas fasadas ir išskirtinis pastato apšvietimas, duris atvers...


Naujoji Palangos autobusų stotis nustebins išskirtiniais sprendimais

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 10 20 | Rubrika: Miestas

Jau netrukus į Palangą atvykstantys autobusai suks į naująją stotį, kuri duris atvers kiek daugiau nei po mėnesio. Naujasis kompleksas – moderni autobusų stotis bei prekybos centras –lankytojus nustebins ne tik patogumu, bet ir neįprastais sprendimais, tokiais kaip „bangomis“ puoštas fasadas ir išskirtinis pastato apšvietimas.


Kad Palangos kurortui būtina autobusų stotis miesto centre, nuspręsta dar iki II-ojo pasaulinio karo: 1937 m. valdžia šiai paskirčiai nupirko sklypą iš privačių asmenų, ir, kaip spėjama, 1939-aisiais čia iškilo vienas reikšmingiausių kurorto prieškarinės infrastruktūros visuomeninės paskirties objektų. 2010-ųjų rudenį Palangos autobusų stoties pastatas...


Kad Palangos kurortui būtina autobusų stotis miesto centre, nuspręsta dar iki II-ojo pasaulinio karo: 1937 m. valdžia šiai paskirčiai nupirko sklypą iš privačių asmenų, ir, kaip spėjama, 1939-aisiais čia iškilo vienas reikšmingiausių kurorto prieškarinės infrastruktūros visuomeninės paskirties objektų. 2010-ųjų rudenį Palangos autobusų stoties pastatas...


Įveikus visas kliūtis, penktadienį Palangoje buvo duotas startas naujos miesto autobusų stoties ir prekybos centro statyboms. Investuotojas UAB „Palanga properties“ ir darbų rangovas „Vikstata“ pažadėjo, kad kompleksas iškils metų pabaigoje – planuojama, lapkritį. Į projektą bus investuota per 15 milijonų litų. Statybos darbų pradžios ceremonijoje...


Žvelgiant į pilką, šabakštynais apaugusį sklypą netoli Klaipėdos plento, vos įvažiavus į Palangą, šiandien sunku patikėti, kad koks nors verslininkas ryžtųsi į jį investuoti dešimtis milijonų litų ir jau po kelių metų pastatyti sporto ir rekreacijos centrą – su olimpiniu baseinu, ledo arena ir žirgynu. Abejonių apnikti kurorto politikai, tvirtinant būsimo...


Kad dabartinė autobusų stotis nebeatitinka jokių kurorto vizitinei kortelei keliamų reikalavimų, kalbama ir rašoma seniai. Po praėjusių rinkimų į savivaldybes keturios partijos, sudariusios valdančiąją daugumą Palangoje, pasirašydamos koalicijos sutartį į jį įrašė punktą: iškeldinti autobusų stotį iš miesto centro į aikštelę prie „Statoil“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius