Naujoji Palangos autobusų stotis nustebins išskirtiniais sprendimais

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014-10-20
Peržiūrėta
2157
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Naujoji Palangos autobusų stotis nustebins išskirtiniais sprendimais

Jau netrukus į Palangą atvykstantys autobusai suks į naująją stotį, kuri duris atvers kiek daugiau nei po mėnesio. Naujasis kompleksas – moderni autobusų stotis bei prekybos centras –lankytojus nustebins ne tik patogumu, bet ir neįprastais sprendimais, tokiais kaip „bangomis“ puoštas fasadas ir išskirtinis pastato apšvietimas.
Naujoji autobusų stotis Palangoje pradėta statyti vasarį. Dabar, įpusėjus spaliui, čia gyvenama artėjančių pabaigtuvių nuotaikomis. Kiek daugiau nei per pusmetį iškilęs naujasis pastatas nė iš tolo nepanašus į senąją stotį – tai modernus kompleksas, kurį sudaro tarpusavyje sujungti stoties ir prekybos centro pastatai.
Autobusų stotyje įrengta moderni laukimo salė, bilietų kasos, sanitariniai mazgai, kurorto svečių patogumui čia veiks ir informacinis centras. Perone yra 16 autobusų stovėjimo aikštelių, taip pat bus įrengtos atskiros keleivių informavimo, bagažo bei smulkių siuntų tarnybos. Laukimo salėje bei lauko erdvėse bus sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros, padėsiančios užtikrinti keleivių saugumą. Greta stoties iškilsiančiame prekybos centre jau netrukus įsikurs maisto prekių parduotuvė, kavinė, vaistinė, banko skyrius bei kiti paslaugų teikėjai.
Komplekso statybos darbus atliekančios UAB „Vikstata“ generalinis direktorius Justas Aleknavičius kiekvieną savaitę pats apsilanko Palangoje ir stebi, kad darbai vyktų sklandžiai bei pagal iš anksto numatytą grafiką. „Šiuo metu gyvename artėjančių pabaigtuvių nuotaikomis – galima sakyti, kad visi statybos, apdailos darbai jau atlikti, sutvarkyta aplinka – pasodinti medžiai, pasėta žolė. Dabar derinama įranga bei laukiama Valstybinės komisijos įvertinimo“, – kalbėjo J. Aleknavičius.
Pasak „Vikstatos“ vadovo, į naująją autobusų stotį beliko suvežti baldus, įrengti darbo vietas. Tad maždaug po mėnesio čia jau stos pirmieji į Palangą atvykstantys autobusai.
Pasak J. Aleknavičiaus, moderni kurorto autobusų stotis tikrai nenusileis analogiškos paskirties pastatams, esantiems didžiuosiuose Lietuvos miestuose. „Kai kuriais aspektais, pavyzdžiui, per parą priimamų autobusų skaičiaus galimybėmis, gal netgi daugelį miestų aplenks“, – sakė „Vikstatos“ vadovas. Naujoji kurorto autobusų stotis per parą galės priimti iki 300 autobusų. Dabartinės pajėgumai gerokai mažesni – per parą čia galima priimti iki 200 autobusų. „Manau, tai bus ne tik Palangos, bet vasarą – ir visos Lietuvos autobusų stotis“, – sakė J. Aleknavičius.
Todėl nenuostabu, kad naujajam pastatui – tiek funkcionalumui, tiek fasado išvaizdai – buvo keliami išskirtiniai reikalavimai. Bene labiausiai visiems pastebimas – neįprastos formos pastato fasadas, puoštas „bangomis“, bei itin modernus pastato apšvietimas.
Autobusų stotis – laukimo peronai, išlaipinimo aikštelė – taip pat prekybos centras bus apšviesti visą parą, o apšvietimas, jo intensyvumas, spalvinės gamos bei šviesų koncentracija bus reguliuojami pasitelkus specialią kompiuterinę programą iš prekybos centre įrengto apsaugos pulto. Apšvietimas „pulsuos“, nuolat kis apšvietimo spalvos.
„Trečdalį metų laiko Lietuvoje yra gan tamsu ir niūru, todėl būtent naujojo pastato apšvietimui buvo sutelktas ypatingas dėmesys. Ties kiekviena „banga“ sutelktas LED-inis apšvietimas, kuris paskleis spindulius lygiai ant viso fasado ar į tam tikrą jo plotą“, – sakė naujosios Palangos autobusų stoties statybos užsakovo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.
„Šios bangos bus apšviečiamos besikeičiančiomis spalvomis – Lietuvoje tokio fasado dar nebuvo. Reikia pamatyti savo akimis, kad galėtum įvertinti šią naujovę. Neabejoju, jog išvydus pirmą kartą, kiekvienas bus nustebintas – tai bus didžiulė staigmena“, – intrigavo ir J. Aleknavičius.
Naujasis pastatų kompleksas įsikūrė Klaipėdos plente, ties „Statoil“ degaline – visai šalia Klaipėdos plento ir Kretingos gatvės sankirtos. Palangos meras Šarūnas Vaitkus pabrėžė, jog, autobusų stotį iškėlus iš miesto centro – kurortinės dalies, kur ilsisi daug Palangos svečių, patogumą netruks pajusti tiek poilsiautojai, tiek ir miesto gyventojai. „Vasaros dienomis į miesto centre esančią stotį atvyksta maždaug 200 autobusų kasdien, taigi šioje miesto dalyje gyvenantys bei besiilsintys žmonės susiduria su nemenka transporto priemonių keliamo triukšmo bei didelių automobilių srautų problema. Dar svarbesnis klausimas – oro tarša, kuri kurorto centre ženkliai sumažės, autobusų stotį perkėlus į naująją vietą. Tad įgyvendinus projektą, kurortinė Palangos dalis taps ne tik švaresnė, bet ir saugesnė. Tai kurortui yra labai svarbu“, – pabrėžė Š. Vaitkus.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos autobusų stotis - vis dar dėl karantino apytuštė. "Galbūt tik šią savaitę, palengvinus karantiną, matėme šiokį tokį pagyvėjimą, tačiau tolimųjų reisų vežėjai į kurortą dar negrįžo. Tik TOKS atnaujino vieną reisą iš Palangos į Vilnių. Jis buvo nutrauktas per koronaviruso pandemiją," - "Palangos tiltui" sakė Ingryda Gagilaitė, autobusų...


Toli gražu ne kiekvienas dar yra „ratuotas“ , todėl daugelis į Palangą keliauja autobusu. Tai – patogu, ypač, kad apynaujėje Palangos autobusų stotyje galima ir skaniai pavalgyti, ir maisto, vaistų bei kitų prekių nusipirkti.


Nuo gruodžio aštuntosios pradėjusi veikti naujoji Palangos autobusų sotis sulaukia vis daugiau gerų atsiliepimų. Ir nors kai kurie keleiviai dar padūsauja, kad centre būta patogiau, absoliuti dauguma tiek į Palangą atvykstančių svečių, tiek pačių palangiškių pripažįsta: sąlygos čia tokios, kokių reta visoje Lietuvoje. O vežėjai pabrėžia: net ir didžiųjų miestų autobusų stotys...


Šiandien, penktadienį, Palangoje atidaryta naujoji autobusų stotis. Moderniame komplekse įsikūrė ir didžiausias kurorte „Maxima XX“ prekybos centras.  Stotis užima 545 kvadratinių metrų ploto, įrengta moderni laukimo salė, kurioje yra 70 sėdimų vietų, 16 dengtų peronų, bilietų kasos, tualetai, kompleksas pritaikytas žmonėms su negalia, kurorto svečių patogumui...


Vasario 21-ąją prasidėję ilgai laukti naujos Palangos autobusų stoties statybų darbai artėja prie finišo. Naujasis kompleksas – moderni autobusų stotis bei prekybos centras – lankytojus nustebinsiantis ne tik patogumu, bet ir neįprastais sprendimais, tokiais kaip „bangomis“ puoštas fasadas ir išskirtinis pastato apšvietimas, duris atvers...


Naujoji Palangos autobusų stotis nustebins išskirtiniais sprendimais

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 10 20 | Rubrika: Miestas

Jau netrukus į Palangą atvykstantys autobusai suks į naująją stotį, kuri duris atvers kiek daugiau nei po mėnesio. Naujasis kompleksas – moderni autobusų stotis bei prekybos centras –lankytojus nustebins ne tik patogumu, bet ir neįprastais sprendimais, tokiais kaip „bangomis“ puoštas fasadas ir išskirtinis pastato apšvietimas.


Rudens pabaigoje duris atvers naujoji kurorto autobusų stotis  1

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 07 31 | Rubrika: Miestas

Vasario 21-ąją prasidėję ilgai laukti naujos Palangos autobusų stoties statybų darbai spėriai juda į priekį – tuo gali įsitikinti kiekvienas, pravažiuojantis pro šalia Klaipėdos plento esančią statybvietę, kur jau iškilo pastatas su peronais. Kaip tikino statytojai ir užsakovai, darbai vyksta pagal grafiką, ir, tikėtina, jau lapkričio mėnesį palangiškiai ir miesto...


Kad Palangos kurortui būtina autobusų stotis miesto centre, nuspręsta dar iki II-ojo pasaulinio karo: 1937 m. valdžia šiai paskirčiai nupirko sklypą iš privačių asmenų, ir, kaip spėjama, 1939-aisiais čia iškilo vienas reikšmingiausių kurorto prieškarinės infrastruktūros visuomeninės paskirties objektų. 2010-ųjų rudenį Palangos autobusų stoties pastatas...


Kad Palangos kurortui būtina autobusų stotis miesto centre, nuspręsta dar iki II-ojo pasaulinio karo: 1937 m. valdžia šiai paskirčiai nupirko sklypą iš privačių asmenų, ir, kaip spėjama, 1939-aisiais čia iškilo vienas reikšmingiausių kurorto prieškarinės infrastruktūros visuomeninės paskirties objektų. 2010-ųjų rudenį Palangos autobusų stoties pastatas...


Kad dabartinė autobusų stotis nebeatitinka jokių kurorto vizitinei kortelei keliamų reikalavimų, kalbama ir rašoma seniai. Po praėjusių rinkimų į savivaldybes keturios partijos, sudariusios valdančiąją daugumą Palangoje, pasirašydamos koalicijos sutartį į jį įrašė punktą: iškeldinti autobusų stotį iš miesto centro į aikštelę prie „Statoil“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius