Rudens pabaigoje duris atvers naujoji kurorto autobusų stotis

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014-07-31
Peržiūrėta
2164
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rudens pabaigoje duris atvers naujoji kurorto autobusų stotis

Vasario 21-ąją prasidėję ilgai laukti naujos Palangos autobusų stoties statybų darbai spėriai juda į priekį – tuo gali įsitikinti kiekvienas, pravažiuojantis pro šalia Klaipėdos plento esančią statybvietę, kur jau iškilo pastatas su peronais. Kaip tikino statytojai ir užsakovai, darbai vyksta pagal grafiką, ir, tikėtina, jau lapkričio mėnesį palangiškiai ir miesto svečiai į keliones vyks iš gražios, erdvios, patogios ir visus nūdienos reikalavimus atitinkančios autobusų stoties.

Pradžia – 2012-ųjų rudenį

Kad dabartinė autobusų stotis nebeatitinka jokių kurorto vizitinei kortelei keliamų reikalavimų, kalbėta ir rašyta ilgai ir daug. Po praėjusių rinkimų į savivaldybes keturios partijos, sudariusios valdančiąją daugumą Palangoje, pasirašydamos koalicijos sutartį į jį įrašė punktą: iškeldinti autobusų stotį iš miesto centro į aikštelę prie „Statoil“ degalinės. 2012-ųjų rudenį nuvykę į Skuodą kurorto Tarybos nariai išgirdo pasiūlymą, kaip būtų galima šį punktą paversti tikrove, bei savo akimis įsitikino, kaip analogišką projektą įgyvendino Skuodas.

Skuodiškių patirtis Palangos miesto tarybos narius įtikino, ir lapkričio 29-ąją Tarybos posėdyje buvo pritarta sprendimui dėl jungtinės veiklos sutarties tarp UAB „Palangos komunalinis ūkis“ ir UAB „Palanga properties“ projekto. Pritarus sutarties projektui, dvi minėtosios bendrovės pradėjo vykdyti bendrą veiklą, kurios tikslas – naujos Palangos miesto autobusų stoties ir prekybos, paslaugų, pramogų bei administracinės paskirties pastato statyba Kretingos g. 56A.
Sutartyje numatyta, jog „Palangos komunalinis ūkis“ prie projekto prisideda tuo, ką turi – aikštelės, esančios šalia „Statoil“ degalinės, statiniais, kurių beveik nėra.

„Palanga properties“, kurios steigėjai yra Olandijos ir Kanados kapitalo bendrovės „Homburg Valda“ ir „Capital City Group“, kuri įgyvendino panašų projektą Skuode bei kituose miestuose, įnašai – projekto finansavimas, jo valdymas, techninio projekto rengimas, paties objekto, kuris gali kainuoti iki 5-6 mln. eurų, statyba.

Pagal sutartį, įgyvendinus projektą, Palangai atitenka stotis su visa infrastruktūra – galima objekto kaina – nuo 1,5 iki 2,5 mln. Lt, – investuotojams – naujasis prekybos centras.

 

Statybų startas – šių metų vasaris

 

Naujosios Palangos autobusų stoties komplekso, investicijos į kurį sudarys per 15 milijonų litų, statybos darbai pradėti šių metų vasario 21 dieną.

Pasak komplekso projektą rengusios bendrovės „City Projects“ direktorės Agnės Kiallo, teritorija stočiai parinkta puikiai: ji prie magistralinio ir rajoninio kelių, be to, pagal galiojantį detalųjį planą, yra numatyti net penki įvažiavimai ir išvažiavimai, todėl nebuvo problemų atskiriant į autobusų stotį bei į prekybos centrą judėsiančius transporto srautus. 

Autobusų stoties kompleksą sudarys stoties ir prekybos centro pastatai, kurie bus tarpusavyje sujungti. Autobusų stotis užims 545 kv. m, o prekybos centras – 4997 kvadratinių metrų plotą, iš kurių prekybos salei planuojama skirti apie 2,3 tūkst. kv. m, apie 1000 kv. m užimtų sandėliavimo patalpos, apie 900 kv. m numatyti nuomojamam plotui, likusios patalpos būtų skiriamos bendram naudojimui bei techninėms patalpoms.

Prie autobusų soties suprojektuoti 14 peronų bei du skirti keleivių išlaipinimui, dar 12 vietų autobusams stovėti numatyta jos teritorijoje arčiau įvažiavimo iš Kretingos gatvės.
Taksi automobiliams stoties teritorijoje numatytos 4 vietos. Prie viso komplekso planuojamos aikštelės automobiliams, kurios būtų nuo Klaipėdos plento bei Vėžių gatvės pusės, jose numatyta per 200 vietų automobiliams.

 

Visi patogumai

 

Naujoje autobusų stotyje, kuri per parą galės aptarnauti iki 200 autobusų, bus moderni laukimo salė, bilietų kasos, dispečerinė, trys kabinetai, personalo poilsio patalpos ir virtuvėlė, tualetai, kurorto svečių patogumui – ir informacinis centras. Taip pat veiks atskiros keleivių informavimo, bagažo bei smulkių siuntų tarnybos. Laukimo salėje bei lauko erdvėse bus įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, kurios padės užtikrinti keleivių saugumą.

Stoties kasos dirbs ne pagal administracijos nustatytą laiką, o nuo pirmojo iki paskutiniojo reisų išvykimo. Keisis ir bilietų pardavimo sistema – keleiviai galės įsigyti ne tik vadinamąjį einamąjį ir išankstinį, bet ir bilietą grįžimui. 

Greta stoties iškilsiančiame prekybos centre planuojama įsikurdinti maisto prekių parduotuvę, kavinę, vaistinę, banko skyrių, taip pat galės įsikurti kiti paslaugų teikėjai. 

„Autobusų stoties ir prekybos centrų kompleksai sparčiai populiarėja visoje Europoje. Lietuvoje jie sėkmingai dirba Klaipėdoje bei Skuode, Šiauliuose, Kėdainiuose ir Vilniuje. Toks bendradarbiavimas naudingas tiek savivaldybėms, tiek projekto įgyvendintojams. Miestas sutaupo nemažai lėšų, o gyventojai gali naudotis šiuolaikišku ir moderniu objektu. Apklausos rodo, kad tiek skuodiškiai, tiek klaipėdiečiai, tiek kitų miestų gyventojai teigiamai vertina pastatytus kompleksus. Netrukus ir palangiškiai galės išmėginti naujos autobusų stoties privalumus“, – sakė UAB „Palanga properties“ atstovas M. Zaremba. 

 

Spalio vidury lauks valstybinės komisijos

 

Tiek M. Zaremba, tiek „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius K. Skierus, tiek kompleksą statančio generalinio rangovo UAB „Vikstata“ atstovai tikino, jog visi darbai vyksta pagal grafiką.

Kad labai laukiamas objektas kyla itin sparčiai, gali įsitikinti kiekvienas, pravažiuojantis Klaipėdos plentu: jau baigtas visas autobusų stoties su prekybos centrų kompleksu pastatas, baigiami įrengti peronai, tiesiami visi reikalingi įvažiavimai, tuoj bus rengiamos automobilių stovėjimo aikštelės.

„Pagal sutartį mes turėjome sutvarkyti ir Vėžių gatvės atkarpą, – pasakojo UAB „Vikstata“ darbų vadovas Žilvinas Palubeckas. – Padaryta 95 proc. darbų, liko pabaigti apšvietimą, ir jau nuo ketvirtadienio, liepos 31-osios, atidarysime eismą šia gatve“.

Pasak Ž. Palubecko, po poros trejeto savaičių naujasis kompleksas jau mažai beprimins statybvietę: bus įstiklinti langai ir vitrinos, sudėtos durys. Ir jau tada visomis jėgomis statybininkai kibs į vidaus apdailos darbus.

„Visi darbai vyksta taip, kaip numatyta, – patvirtino K. Skierus. – Gaila tik, kad dėl ne nuo mūsų priklausančių priežasčių statybų pradžia vėlavo trimis su puse mėnesio. Jei, ko gero, pabūgę konkurencijos, kai kas nebūtų kreipęsi į teismus, jau turėtume naują autobusų stotį. Dabar gi planuojame visus darbus baigti apie rugsėjo 20-ąją, o spalio 15 dieną turėtume visą dokumentaciją pateikti valstybinei komisijai“.

Svarbus įvykis

Palangos meras Šarūnas Vaitkus pabrėžė, jog naujosios autobusų stoties statybos – svarbus įvykis kurorto gyvenime.

„Įgyvendinus šį projektą bei autobusų stotį iškėlus iš miesto centro – kurortinės dalies, kur ilsisi daug Palangos svečių – patogumą netruks pajusti tiek poilsiautojai, tiek ir miesto gyventojai.  Vasaros dienomis į miesto centre esančią stotį atvyksta maždaug 200 autobusų kasdien, taigi šioje miesto dalyje gyvenantys bei besiilsintys žmonės susiduria su nemenka transporto priemonių keliamo triukšmo bei didelių automobilių srautų problema. Dar svarbesnis klausimas – oro tarša, kuri kurorto centre ženkliai sumažės, autobusų stotį perkėlus į naująją vietą. Įgyvendinus projektą, kurortinė Palangos dalis taps ne tik švaresnė, bet ir saugesnė“, – sakė Š. Vaitkus, priminęs, jog dėl šio projekto įgyvendinimo buvo sutarta sudarant valdančiąją Tarybos narių koaliciją.

Kurorto vadovas priminė, jog nusiskundimų dėl senosios autobusų stoties buvo gaunama ne tik iš palangiškių, bet ir miesto svečių: keleivių išlaipinimo aikštelės turgavietės „užkulisiuose“ tikrai nebuvo galima pavadinti miesto vizitine kortele.

„Atidarius naują stotį, tiek palangiškiai, tiek mūsų kurorto svečiai netruks pajusti patogumą. Tikiuosi, kad mes visi čia jau galėsime apsilankyti lapkričio mėnesį – rangovai pažadėjo, kad iki jo stotis ir prekybos centras bus baigti”, – pabrėžė Š. Vaitkus“.

Jūsų komentaras:

Pareikalauti asmeninės atsakomybės!... 2014-08-07 07:07 (. / IP: 86.100.63.40)
Autobusų stotis - visada liks čia centre!Žmonės įvairiausiais būdais tam priešinosi, bet ,unikalus atvejas, kai žmonių nuoskauda, jų balsas -sutryptas ! .. Taip buvo, kai šalia stoties- vienintelėje miesto aikštėje,- galingieji"be- smegeniai" leido statyti karkasą baisų "Aerouosto kasos" pastatą! Kai vietoj įspūdingų kaštonų Basanavičiaus g.,-užsodino bevaisius sergančius užsienietiškus "kaštonus" už milžinišką kainą! ir t.t. Kada spec. tarnybos pareikalaus asmeninės atsakomybės už tokį išsidirbinėjimą ir prarastus milijonus ?

Taip pat skaitykite

Palangos baseinas savo socialiniame tinkle pranešė, džiugią žinią skaičiuojant paskutines dienas iki vasaros – Palangos baseinas vėl atvers duris jau birželio 12 dieną.


Nuo gruodžio aštuntosios pradėjusi veikti naujoji Palangos autobusų sotis sulaukia vis daugiau gerų atsiliepimų. Ir nors kai kurie keleiviai dar padūsauja, kad centre būta patogiau, absoliuti dauguma tiek į Palangą atvykstančių svečių, tiek pačių palangiškių pripažįsta: sąlygos čia tokios, kokių reta visoje Lietuvoje. O vežėjai pabrėžia: net ir didžiųjų miestų autobusų stotys...


Šiandien, penktadienį, Palangoje atidaryta naujoji autobusų stotis. Moderniame komplekse įsikūrė ir didžiausias kurorte „Maxima XX“ prekybos centras.  Stotis užima 545 kvadratinių metrų ploto, įrengta moderni laukimo salė, kurioje yra 70 sėdimų vietų, 16 dengtų peronų, bilietų kasos, tualetai, kompleksas pritaikytas žmonėms su negalia, kurorto svečių patogumui...


Nuo pirmadienio, po vidurnakčio, į Palangą atvykstantys autobusai suks į naująją autobusų stotį, įsikūrusią Klaipėdos pl., prie Statoil degalinės. Iškilmingas naujosios stoties atidarymas įvyks šiandien, penktadienį, 11 valandą, tad pageidaujantiems palangiškiams dar nevėlu atvykti į ceremoniją ir patiems dalyvauti šiame renginyje.


Vasario 21-ąją prasidėję ilgai laukti naujos Palangos autobusų stoties statybų darbai artėja prie finišo. Naujasis kompleksas – moderni autobusų stotis bei prekybos centras – lankytojus nustebinsiantis ne tik patogumu, bet ir neįprastais sprendimais, tokiais kaip „bangomis“ puoštas fasadas ir išskirtinis pastato apšvietimas, duris atvers...


Naujoji Palangos autobusų stotis nustebins išskirtiniais sprendimais

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 10 20 | Rubrika: Miestas

Jau netrukus į Palangą atvykstantys autobusai suks į naująją stotį, kuri duris atvers kiek daugiau nei po mėnesio. Naujasis kompleksas – moderni autobusų stotis bei prekybos centras –lankytojus nustebins ne tik patogumu, bet ir neįprastais sprendimais, tokiais kaip „bangomis“ puoštas fasadas ir išskirtinis pastato apšvietimas.


Rudens pabaigoje duris atvers naujoji kurorto autobusų stotis  1

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 07 31 | Rubrika: Miestas

Vasario 21-ąją prasidėję ilgai laukti naujos Palangos autobusų stoties statybų darbai spėriai juda į priekį – tuo gali įsitikinti kiekvienas, pravažiuojantis pro šalia Klaipėdos plento esančią statybvietę, kur jau iškilo pastatas su peronais. Kaip tikino statytojai ir užsakovai, darbai vyksta pagal grafiką, ir, tikėtina, jau lapkričio mėnesį palangiškiai ir miesto...


Kad Palangos kurortui būtina autobusų stotis miesto centre, nuspręsta dar iki II-ojo pasaulinio karo: 1937 m. valdžia šiai paskirčiai nupirko sklypą iš privačių asmenų, ir, kaip spėjama, 1939-aisiais čia iškilo vienas reikšmingiausių kurorto prieškarinės infrastruktūros visuomeninės paskirties objektų. 2010-ųjų rudenį Palangos autobusų stoties pastatas...


Kad Palangos kurortui būtina autobusų stotis miesto centre, nuspręsta dar iki II-ojo pasaulinio karo: 1937 m. valdžia šiai paskirčiai nupirko sklypą iš privačių asmenų, ir, kaip spėjama, 1939-aisiais čia iškilo vienas reikšmingiausių kurorto prieškarinės infrastruktūros visuomeninės paskirties objektų. 2010-ųjų rudenį Palangos autobusų stoties pastatas...


Kad dabartinė autobusų stotis nebeatitinka jokių kurorto vizitinei kortelei keliamų reikalavimų, kalbama ir rašoma seniai. Po praėjusių rinkimų į savivaldybes keturios partijos, sudariusios valdančiąją daugumą Palangoje, pasirašydamos koalicijos sutartį į jį įrašė punktą: iškeldinti autobusų stotį iš miesto centro į aikštelę prie „Statoil“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius