26 socialinės paramos paslaugas jau galima užsisakyti ir internetu

„Palangos tilto“, SADM inf. , 2014-01-09
Peržiūrėta
2137
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

26 socialinės paramos paslaugas jau galima užsisakyti ir internetu

Startavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengta Socialinės paramos šeimai informacinė sistema (www.spis.lt), kuri leidžia užsisakyti net 26 socialinės paramos paslaugas. Gyventojai galės nebevykti į savivaldybę, o naudodamiesi internetu pateikti prašymą gauti išmoką vaikui, socialinę pašalpą, įvairias šalpos pensijas, mokinių nemokamą maitinimą ir kt.
„Naujoji sistema išties leidžia gyventojams paslaugas užsisakyti ir greičiau, ir patogiau. Tai, kad nereikia vykti į savivaldybę, ypač aktualu kaimiškųjų vietovių gyventojams, asmenims su negalia, be to, taupomas ne tik laikas, bet ir išlaidos kelionei“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
Elektroniniu būdu teikti prašymus dažnai yra patogiau – sistema veikia visą parą, todėl nereikia sekti įstaigų darbo laiko, taikant prie jo savo dienotvarkę. Norint užsisakyti paslaugą, užtenka kompiuteryje turėti įdiegtą kurią nors iš populiariausių naršyklių, nereikia diegti jokios papildomos programinės įrangos.
Norint prisijungti prie sistemos, reikia patvirtinti savo tapatybę. Tai atlikus, galima pateikti prašymą socialinei paramai gauti. Suvedus reikiamus duomenis, prašymas išsiunčiamas vienu mygtuko paspaudimu. Pateikus prašymą, duomenys apie jo būseną, priskirtą atsakingą darbuotoją bei priimtą sprendimą sistemoje matomi prašymą pateikusiam žmogui. Naudojimasis sistema yra paprastas ir intuityvus.
Gyventojo nusiųstą prašymą nagrinėja savivaldybės darbuotojai ir praneša apie sprendimą taip pat naudodamiesi sistema arba kitu prašomu būdu.
Paslauga pasiekiama visiems, kurie naudojasi internetu tiek namuose, tiek viešosiose bibliotekose ar interneto prieigos centruose (viešai teikiamą priėjimo prie interneto sąrašą galima rasti internete: www.lnb.lt/biblioteku-sarasas ir www.vipt.lt).
Per kelerius artimiausius metus sukurta SPIS elektroninių paslaugų sistema turėtų pasipildyti ir kitomis socialinės paramos elektroninėmis paslaugomis.
Šiuo metu socialinės paramos šeimai sistemoje (www.spis.lt) galima užsisakyti šias socialinės paramos paslaugas: skirti vienkartinę išmoką gimusiam ar įvaikintam vaikui; skirti išmoką vaikui;  skirti globos (rūpybos) išmoką; skirti vienkartinę išmoką nėščiai moteriai; skirti laidojimo pašalpą;  skirti šalpos pensiją daugiavaikei motinai; skirti šalpos našlaičio pensiją; skirti šalpos pensiją neįgaliojo slaugytojui; skirti šalpos pensiją neįgaliajam; skirti šalpos pensiją sulaukusiam senatvės pensijos amžiaus asmeniui; skirti priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją; skirti slaugos išlaidų tikslinę kompensaciją; skirti šalpos kompensaciją daugiavaikei motinai; skirti šalpos išmoką laidojusiam asmeniui; skirti šalpos kompensaciją neįgaliojo slaugytojui; skirti socialinę pašalpą; nustatyti teisę į būsto šildymo išlaidų, išlaidų šaltam vandeniui ir išlaidų karštam vandeniui kompensacijas; skirti transporto išlaidų kompensaciją neįgaliesiems; skirti išmokas auginantiems vaikus iki 18 m. (besimokančius iki 24 m.); neįgaliems, kurie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos pripažinti nedarbingais ir kurių šeimose nėra darbingų asmenų; skirti mokinių nemokamą maitinimą; skirti paramą mokinio reikmenims; skirti transporto paslaugas; nustatyti specialiųjų poreikių lygį; išduoti ir keisti neįgaliojo pažymėjimą asmenims, sulaukusiems senatvės pensijos amžiaus; įtraukti į norinčių įvaikinti Lietuvos Respublikos piliečių gyvenančių Lietuvos Respublikoje, sąrašą (įvertinti asmenis dėl tinkamumo skirti vaiko globėju (rūpintoju)); skirti neįgaliųjų aprūpinimo techninėmis pagalbos priemonėmis, šių priemonių įsigijimo išlaidų kompensacijas.

Jūsų komentaras:

Tik juodas jumoras... 2014-01-20 08:46 (IP: 86.100.63.40)
-"skirti šalpos pensiją daugiavaikei motinai; skirti šalpos našlaičio pensiją ir kt..pensijas!?.... =NEjuokinkit!= Net keletą kartų takus tenka minti-tiek senam tiek kreivam... ir tai Soc.rūp."ponios"išspjauna-..nieko net dorai nepaaiškina...Pristatykit mums,atneškit, atvežkit,gaukit,paduokit,priduokit..Net invalidų vežim. ar kėdei gauti,- reikėjo Pažymų net iš Metrikacijos biuro!(nors asmuo gimė ir gyvena Palangoje!!!);Darbuotoja net patarė artimiesiems tam pasiimti ATOSTOGAS!? ir surinkti jai Pažymas! Nukvailėjimui ribų nėra!..Štai,kompiuterinis amžius!O gal tik Palangoje taip?...

Taip pat skaitykite


Prekybos tinklas „Rimi“ siūlo patrauklią galimybę užsisakyti prekes internetu ir jas bet kuriuo paros metu atsiimti iš laikinų prekybos įrenginių – maistomatų. 


Klaipėdos apskrities paramos gavėjams šiemet gyventojai skyrė per 2,3 mln. eurų ir tai yra didžiausia iki šiol skirta paramos suma.


Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ ragina savo privačius ir verslo klientus reikalingas prekes ir paslaugas užsisakyti elektroninėje parduotuvėje www.tele2.lt. Čia tai galėsite padaryti saugiai, greitai ir paprastai. „Rūpindamiesi savo klientų saugumu, rekomenduojame kuo daugiau kasdienių reikalų ir darbų atlikti nuotoliniu būdu. Patogiai planuotis savo pirkinius ir...


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog pirmadienį, lapkričio 9 d., pervedė pirmąją gyventojų skirtą paramą nuo pernai sumokėto GPM, apie 4 mln. eurų, organizacijoms, meno kūrėjams, profsąjungoms ir jų susivienijimams bei politinėms partijoms. O kas daugiausiai paramos gavo Palangoje? To „Palangos tiltas“ pasiteiravo Laimos Domarkienės, Klaipėdos AVMI atstovės spaudai.


Nuo gegužės 11 dienos Palangoje bus vėl galima teikti apgyvendinimo paslaugas – tokį sprendimą priėmė šiandien, balandžio 29 d., posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija.


Palangos miesto Savivaldybė tiesia pagalbos ranką labiausiai dėl koronaviruso pandemijos paliestiems miestelėnams – jie į Savivaldybę jau gali kreiptis dėl vienkartinės socialinės piniginės paramos.


Lietuvos Respublikos Seimas 2014 m. gruodžio mėnesį priėmė Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo (toliau – Įstatymas) ir Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo pakeitimus – būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijų, kaip ir socialinės pašalpos, teikimas perduotas...


Startavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengta Socialinės paramos šeimai informacinė sistema (www.spis.lt), kuri leidžia užsisakyti net 26 socialinės paramos paslaugas. Gyventojai galės nebevykti į savivaldybę, o naudodamiesi internetu pateikti prašymą gauti išmoką vaikui, socialinę pašalpą, įvairias šalpos pensijas, mokinių nemokamą...


Prašančiųjų socialinės paramos daugėja

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 17 | Rubrika: Miestas

Gilėjanti ekonominė krizė ir bedarbystė ne vieną miestelėną verčia varstyti valdiškų įstaigų duris. Netekę darbo žmonės ne tik kreipiasi į miesto valdžią, politikus, bet ir prašo padėti išsiaiškinti įstatymų vingius žiniasklaidos dėl konkrečios paramos gavimo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius