A. Dočkus: „Įvažiavimas į miestą neturėtų būti apmokestinimas”

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-01-14
Peržiūrėta
126
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

A. Dočkus: „Įvažiavimas į miestą neturėtų būti apmokestinimas”

Rašant apie politiką, visuomet yra pavojus, kad koks nors interneto drąsuolis „išdergs“ komentaruose ir autorių, ir herojų, bet vargu ar Palangos savivaldybės Taryboje yra tokių sąžiningų, dorų ir visų gerbiamų žmonių kaip Arvydas Dočkus, kurorto Liberalų sąjūdžio pirmininkas.

Gerbiamas mieste žmogus
Laisvas nuo dažniausiai suaugusių verslo ir politikos šaknų, kūlversčiais versdamasis, jis duonai užsidirba iš trijų pedagogo veiklų: dėsto kūno kultūrą „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje, dirba Sporto centre ir rūpinasi „Palangos“ krepšininkų fiziniu parengimu.
Ir ne tik. Kurorte gerbiamam mokytojui, ieškodamas patarimų ir paguodos, beveik kiekvieną dieną paskambina, ko gero, žymiausias A. Dočkaus auklėtinis – Londono Olimpinių žaidynių dalyvis, 2010-ųjų Pasaulio krepšinio čempionato bronzos medalio laimėtojas, palangiškis Renaldas Seibutis.
„Jis nuolat išklauso mano patarimų, kartais man tenka jį nuraminti ir po nesėkmingai susiklosčiusių rungtynių“, – sako A. Dočkus.
Žvalus, ramybe ir gyvenimo patirtimi spinduliuojantis šešiasdešimtmetį perkopęs vyras, susikibus daliai kurorto liberalsąjūdiečių dėl valdžios, ko gero, šiandien yra tinkamiausias žmogus būti prie partijos skyriaus vairo ir... atskirti du bendrapartiečius, bet politinius priešininkus – Tomą Žulkų ir Eimutį Židanavičių – miesto savivaldybės Taryboje.

Užleis pirmininko vietą
Bet A. Dočkus prisipažįsta, kad savo ateities su politika nesieja. „Esu dėkingas, kad partiečiai manimi pasitikėjo, jog teko galimybė „paragauti“ politikos Taryboje, bet kitais metais įvyksiančiame skyriaus ataskaitiniame-rinkiminiame susirinkime nesutiksiu, kad mano kandidatūra būtų teikiama į pirmininko pareigas“, – atvirai sako A. Dočkus. Į Tarybą pakliuvęs šiek tiek vėliau, palangiškis sako, kad per beveik dvejus darbo metus joje jį labiausiai stebina šiltas, vaisingas ir dalykiškas mero Šarūno Vaitkaus ir administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės bendravimas su Tarybos nariais: „Meras visuomet atsiklausia visų koalicijos narių nuomonės. Tiesiog individualiai“.
„Bet kada galiu pas juos užeiti, ir jie visada skirs tau pakankamai dėmesio. Kai susilauki jo, norisi ir dirbti, išsakyti mintis ar teikti pasiūlymus“, – sako Tarybos narys.

Svarbiausia – baigti pradėtus darbus
Anot jo, kažin ar Palangai reikėtų imtis kokių nors stulbinančiai didelių, su neaiškia ekonomine grąža projektų, kol nėra baigti pradėti, bet svarbūs miesto infrastruktūros gerinimo projektai. „Tokie kaip sporto salės statyba, Vasaros estrados renovavimas“, – pastebi pašnekovas.
Jo didžiausias dėmesys – sporto ir sveikatingumo vystymas kurorte.
„Puiku, kad kyla sporto salė, bet Palangoje ji turėjo būti prieš 20 metų. Praradome daug investicijų, daug palangiškių krepšininkų „nutekėjo“ į kitus miestus, – pastebi A. Dočkus. – Palangai būtina jau artimiausioje ateityje turėti baseiną, treniruoklių salę ir uždarus teniso kortus. Palanga daug prarado pinigų, nes rusų komandos, pavyzdžiui, iki šiol dėl to, kad Palangoje nėra sporto salės ar baseino, rengia treniruočių stovyklas Klaipėdoje. Man gaila, kad Renaldas (Seibutis, – aut.) po treniruotės neturi galimybės paplaukioti baseine kurorte“.
Paklaustas apie darbo Taryboje nusivylimus, pašnekovas sako, kad jų, ko gero, nebuvę.
„Praėjusiais metais mane labiausiai nuvylė, kad nepavyko pakloti dirbtinės futbolo aikštės dangos prie „Baltijos“ mokyklos. Bandžiau aiškintis, kodėl taip įvyko. Man savivaldybėje paaiškino, kad savivaldybė iš savo biudžeto turi prisidėti ne puse milijono litų, kaip buvo numatyta, o bene dviem“, – sako politikas.

Erzina pernelyg vėlai įteikiami sprendimų projektai
Tarybos darbas, jis teigia, yra gerai sustyguotas, bet prisipažįsta, kad „truputį erzina“, kai Tarybos sprendimų projektų susilaukia prieš pat Tarybos posėdį.
„Tuomet nelieka laiko atidžiau pasižiūrėti į dokumentus“, – teigia pašnekovas, kuris yra Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narys.
Jis prisipažįsta, jog nėra savarankiškai parengęs nė vieno sprendimo projekto.
„Nematau prasmės ką nors dirbtinai kurti ar griauti, kai komitete dirba tokie kultūros žinovai kaip Nerijus Stasiulis“, – sako A. Dočkus.
Jis giria ir Švietimo skyriaus vedėją ir specialistus, kurie, kaip įprastai, labai gerai paruošia klausimus Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetui.

Įgyvendinama Liberalų sąjūdžio rinkimų programa
Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininką džiugina, kad jau pavyko įgyvendinti tokią partijos skyriaus rinkimų programos dalį kaip automobilių parkavimo apmokestinimą nuo rugsėjo 15-оsios iki gegužės 15-osios.
„Džiugu, kad, mūsų pageidavimu, buvo skirtos lėšos mokinių saugumui mokyklose užtikrinti – vaizdo kameroms įrengti, kad buvo įkurtas Viešosios tvarkos skyrius“, – vardija pašnekovas.
Bet mieste žinomas mokytojas sako, kad miestas ateityje turėtų skirti daugiau lėšų mokyklų saugumui.
Į klausimą, ar nevertėtų valdančiajai koalicijai pildyti rinkimų programą naujais siekiniais, A. Dočkus atsakė: „Manau, kad tikrai būtina tai padaryti. Ir meras, ir Taryba įsipareigojimus miestelėnams įvykdė ar dar vykdo neįtikėtinai sparčiai“.

Koalicijos programa turėtų būti papildyta
Bet politikas dar nesiryžta pasakyti, kaip ir kiek ji turėtų būti papildyta.
„Susėsime partijos skyriuje ir svarstysime“, – sakė Arvydas.
Jis prisipažįsta, kad, pavyzdžiui, dėl įvažiavimo į miestą apmokestinimo, Liberalų sąjūdžio narių ir kitų valdančiosios koalicijos partnerių nuomonės išsiskyrė.
„Ginu liberaliąsias vertybes bei idėjas ir esu įsitikinęs, kad įvažiavimas į miestą neturėtų būti apmokestinimas. Tam pritaria visi kiti liberalų sąjūdiečiai“, – sako partijos skyriaus pirmininkas, prisipažinęs, kad „visiems teks gludinti pozicijas“.
Miestas tikisi gauti apie penkis milijonus litų iš tokio mokesčio.
„Liberalai siūlo liberalizuoti mokesčių sistemą kurorte“, – pabrėžė pašnekovas.

„Oho“ projektai – rizikingi
„Palangos tilto“ straipsnis apie miesto viziją ir projektus, kurie susilauktų nusistebėjimo šūksnių „Oho“, sako A. Dočkus, sukėlė diskusijų ir tarp politikų.
„Kaip sakiau, pirmiausia reikia pabaigti pradėtus ar jau suplanuotus projektus, imtis sporto infrastruktūros gerinimo projektų. Aš, pavyzdžiui, įsivaizduoju, kad Palangoje žiemą turėtų veikti šiuolaikiška čiuožykla. Nėra gerai, kai jos nėra, kai kitų miestų vaikai džiaugiasi čiuožinėjimo malonumais, – sako A. Dočkus. – Povandeninis viešbutis, apie kurį jūs rašėte, įdomi idėja, bet klausimas, ar ją įgyvendinus, projektas atsipirktų“.
A. Dočkus įsitikinęs, kad miestas turėtų labiau skatinti sveikatingumo idėjas ir verslą, kuris propaguotų sveiką gyvenseną.
„Gal net mąstyti apie tam tikrus mokestinius skatinimus tokiems verslams“, – sako jis.

Jūsų komentaras:

nesutinku 2013-01-15 16:33 (IP: 82.135.197.57)
Natūralaus purvo tai tikrai yra...

mastau 2013-01-15 11:51 (IP: 78.61.104.50)
kad tie keikiami tarybiniai buvo geresni verslininkai , nei dabartiniai tuom save vadinantys - jau Smetona ikure Palanga kaip kurorta , o taryb laikais kaip placiai isvyste gydyma naturaliu purvu , baseina su pasildytu juros vandeniu - miestas tapo zinomu visasajunginiu kurortu . Vieni palangiskiai net neapziojo tiek darbo vietu - plusejo ir is aplinkiniu rajonu ... O paskui - sugebejo "verslininkai" jau viska gatava prichvatizuoti - ir paspringo : ne jokio baseinelio , ne pirties , ne darbo daugumai palangiskiu ,ne naturalaus purvo ...Ir daug griuvesiu ...NNeuzsiimu niekais svajonemis apie povand restoranus , bet apie busima zalia skvera vietoj autostoties , tai taip . Ir apie ciuozykla

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybė informuoja, kad nuo trečiadienio, rugsėjo 16 d., keičiasi automobilių stovėjimo Palangos gatvės apmokestinimas. Iki gegužės 14 d. (imtinai) automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas.  


Saulėtomis dienomis birželį pasidžiaugę Palangos verslininkai lietingą liepą neteko ūpo ir miestą vėl praminė savaitgaliniu kurortu. Mat svečiai visą mėnesį čia lankėsi tik savaitgaliais.


Meras Šarūnas Vaitkus penktadienį savo paskyroje Facebook paliko įrašą: "Manau, kad šiandieninis sprendimas pasiteisino miestą uždaryti 14.00 val."


Nors už lango – šilta kovo pabaigos diena, tačiau žinoma kurorto akių gydytoja Snaigūnė Jasinskienė, dirbanti Palangos poliklinikoje, yra namų karantine – jai nustatytas koronavirusas.


Gali būti, kad netolimoje ateityje galėsime „užeiti“ į parduotuvę internete ir joje užsisakyti ranką, kepenis, plaučius ar širdį. Žinoma, gydytojų transplantologų pagalbos mums vis tiek reikės, bet tai būtų didelis proveržis medicinoje. Vienas iš biotechnologijų pramonės Lietuvoje pradininkų ir lyderių, UAB „Biotechpharma“ steigėjas ir vadovas Vladas...


Vasario 13 dieną Šiaulių universiteto gimnazijoje įvyko Apskritojo stalo diskusija „Ar gera būti lietuviu?“ Diskusijos metu padėkomis apdovanoti visi respublikinio rašinių konkurso „Ar gera būti lietuviu?“ dalyviai ir paskelbti nugalėtojai.  


Trečiadienio vakarą S. Vainiūno meno mokyklos salėn susirinkusiems Palangos bendruomenės nariams miesto meras Šarūnas Vaitkus pristatė praėjusio pusmečio veiklos ataskaitą. Porą valandų trukusiame susitikime su gyventojais meras ne tik vardijo savo ir visos komandos – Tarybos ir Savivaldybės administracijos darbuotojų – atliktus darbus bei artimiausiu metu numatomus pradėti...


Rašant apie politiką, visuomet yra pavojus, kad koks nors interneto drąsuolis „išdergs“ komentaruose ir autorių, ir herojų, bet vargu ar Palangos savivaldybės Taryboje yra tokių sąžiningų, dorų ir visų gerbiamų žmonių kaip Arvydas Dočkus, kurorto Liberalų sąjūdžio pirmininkas.


Londono gyventojams sunku įsivaizduoti savo gyvenimą be metro, nors seniausiame pasaulio požeminiame transporte – ankšta, atsiduoda betonu ir dulkėmis. Metro – vienas šių metų olimpinės sostinės simbolių, kurių ir taip nestinga. Londono metro gali būti ir aštuntasis pasaulio stebuklas, ir devintasis pragaro ratas. Kaip pažiūrėsi. Metro –...


Užsitęsusi žiemos stichija paralyžiuoja miestą

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ši žiema jau pridrėbė rekordiškai daug sniego, bet ar jos nevaldomi įgeidžiai gali būti pasiteisinimas nesuspėjantiems komunalininkams? Kurorto įmonių, įsikūrusių Medvalakio gatvėje, vadovai piktinasi, kad Vytauto gatvė ir žiemą „blizginama“, o, pavyzdžiui, Medvalakio gatvėje, kurioje įsikūrusios didžiausios miesto statybų ir transporto įmonės, miesto biudžetą papildančios liūto dalimi...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius