A. Kilijonienė: „Koncertų salės koncesijos sutartis su vieninteliu dalyviu nebuvo pasirašyta“

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-12-08
Peržiūrėta
1954
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė
Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė

Baigiantis metams, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė vardija nuveiktus darbus ir parengtus techninius projektus būsimiesiems darbams, negailėjo gerų žodžių Ekonominės plėtros skyriui ir neslėpė, kad, pavyzdžiui, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus veikla dėl didelio darbo krūvio ir darbuotojų kaitos kelia tam tikrų problemų. A. Kilijonienė atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.
– Kokie buvo šie metai Palangai, miesto savivaldybės administracijai jūsų akimis?
– Šie metai buvo geri, bet kartu ir sunkūs, nes darėme labai daug darbų, kurie labai imlūs ir laikui, ir darbui. Kalbu apie kempingo bei Koncertų salės koncesijas, miesto baseino techninio projekto parengimo ir rangos darbų viešuosius pirkimus, kurie truko beveik metus. Atlikta nemažai ir kitų darbų, kurie miestiečiams nėra akivaizdžiai matomi, bet pareikalavo Savivaldybės administracijos darbuotojų laiko. Akivaizdūs rezultatai pasimatys vėliau.
Šiais metais parengėme daug techninių projektų – Šventosios centrinės aikštės, Palangos buvusios autobusų stoties aikštės rekonstrukcijos, parengėme Kretingos, Gintaro, Maironio, Kastyčio, Valteriškės, Suvalkiečių ir kt. gatvių, grafų Tiškevičių alėjos ir rekonstrukcijos techniniai projektai. Parengta nemažai paraiškų Europos Sąjungos finansavimui gauti.
Džiugina, kad darbai vyksta Grafų Tiškevičių alėjoje, Senojoje gimnazijoje, baigiama Jūros gatvės rekonstrukcija, beveik baigtas įgyvendinti naujas projektas – Lino tako rekonstrukcija, baigta vilos „Anapilis“ restauracija.
– Palanga šiais metais nevykdė didelių, strategiškai svarbių miesto infrastruktūrai projektų. Buvo proga ir jums atsikvėpti?
– Progos atsikvėpti tikrai nebuvo. Priešingai – kaip minėjau, dirbome prie miestui strategiškai labai svarbių infrastruktūros projektų. Tai pareikalavo labai daug laiko ir pastangų.
– Naujais metais Palanga vėl virs statybų aikštele. Kada bus pradėtas statyti baseinas?
– Baseino projektavimo ir rangos darbų sutartis jau pasirašyta. Planuojama, kad baseino statybos prasidės pavasarį.
– Savivaldybė viešoje erdvėje sulaukė kritikos dėl siekio, kad techninio projekto rengėjas ir statytojas būtų tas pats. Kokie tokio sprendimo argumentai?
– Tokios kritikos man neteko girdėti. O sprendimo argumentai paprasti – siekiame, kad objektas būtų patogus, energetiškai efektyvus, ne per brangus ekonomiškai. Kuomet projektuotojas ir statytojai būna skirtingi, labai sunku užtikrinti gerą projektinių sprendinių įgyvendinimą, nes, iškilus problemoms, statytojas visuomet kaltins neva netinkamai suprojektavusį architektą, o šis savo ruožtu – statytoją, neva šis neteisingai pastatė. Skelbdami baseino projektavimo ir rangos darbų konkursą siekiame, kad Savivaldybė turėtų tokį rezultatą, kokio ir siekia – efektyvų, modernų, patogų ir ekonomišką miesto baseiną.
– Druskininkų miestas yra laikomas investicinių projektų rengimo lyderiu tarp kitų kurorto statusą turinčių savivaldybių. Kodėl ne Palanga?
– Jūsų turima informacija neatitinka tikrovės. Priešingai, Palanga pagal investicijas yra viena iš lyderių šalyje, lenkianti ne tik Druskininkus, bet ir daugelį kitų savivaldybių. Laisvosios rinkos institutas neseniai atliko išsamų tyrimą ir paskelbė Lietuvos savivaldybių indeksą. Tarp mažųjų šalies savivaldybių pagal investicijas Palanga užima 4 vietą, Druskininkai – 7.
Be to, verta atkreipti dėmesį, jog svarbiausia yra ne investicinių projektų kiekis, o jų kokybė. Palangos savivaldybė didžiąją dalį projektų rengia savo jėgomis, ir dėl to nekyla problemų dėl finansavimo. Palangos projektai orientuoti į daug sričių: ne tik į turizmą, bet ir į socialines, švietimo, kultūros, sporto transporto, sveikatos, aplinkosauginę ir kitas sritis.
– Kiek investicinių projektų Palanga parengė 2014,2015 ir 2016 metais? Ar savivaldybės Ekonominės plėtros skyrius, jūsų vertinimu, dirba labai gerai?
– Ekonominės plėtros skyriaus veiklą vertinu labai gerai, nes šio skyriaus specialistų darbo kokybė akivaizdžiai matosi skirto finansavimo sutartimis. Savo jėgomis EPS specialistai 2014–2016 metais parengė 9 investicinius projektus ir pateikė 35 projektinius pasiūlymus. Daugumai projektų buvo skirtas finansavimas iš įvairių finansavimo šaltinių. Tai akivaizdžiai rodo EPS specialistų darbo kokybę.
– Kokio savivaldybės skyriaus veikla jums atrodo problematiškiausia?
– Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus, kurio darbo krūvis ir darbuotojų kaita kelia tam tikrų problemų.
– Akivaizdu, kad Architektūros ir teritorijų planavimo skyriuje – viena didžiausių darbuotojų kaita, o miestas ilgai neturėjo vyr. architekto, kurie, beje, taip pat keičiasi dažnai, palyginti su kitomis apskrities savivaldybėmis. Tai problema?
– Taip, nes naujam žmogui atėjus dirbti į skyrių, reikalingas tam tikras laikas susipažinti, įvertinti situaciją, kad galėtų dirbti pilna darbo apimtimi. O pagrindinė problema, dėl ko yra didelė darbuotojų kaita, mano nuomone, yra mažas darbo užmokestis. Niekam ne paslaptis, kad architektas, dirbdamas privačiai, uždirbs gerokai daugiau nei Savivaldybėje. Be to, Savivaldybės vyriausiasis architektas turi atlaikyti ir privačių projektuotojų spaudimą, atstovauti viešajam interesui. Tai nėra lengva, reikalauja žinių ir kompetencijos, gero teisės aktų žinojimo bei tvirto charakterio.
– Ar po skandalo, lydėjusio Viešosios tvarkos skyriaus vedėją P. Keinį, keisite ką nors skyriuje? Vedėjas yra sakęs, kad skyriuje vasarą turėtų dirbti ne 6 ar 7 darbuotojai, o dvigubai tiek. Sutinkate?
– Viešosios tvarkos skyrius dirba tikrai efektyviai, ir tai rodo jų darbo rezultatai tiek sprendžiant viešosios tvarkos, apleistų statinių ir sklypų, nelegalių iškabų ar reklamų ir kitus su miesto viešąja tvarka susijusius klausimus. Darbų apimtys vasarą išauga ne tik Viešosios tvarkos, bet ir kituose skyriuose, ir tikrai būtų naudinga darbuotojų skaičių kurortinio sezono metu padidinti, jei tik būtų lankstesnės valstybės tarnybos įstatymo procedūros. Siekdami efektyvinti Savivaldybės administracijos, tame tarpe ir Viešosios tvarkos darbą, sudarome darbo grupes, į kurias pagal kompetenciją įtraukiami ne tik Viešosios tvarkos, bet ir kitų skyrių darbuotojai. Kalbu tiek apie statybas mieste, tiek apie kasinėjimus mieste, prekybą viešosiose vietose ir leidimus.
– Ar bus artimiausiu metu pasirašyta Koncertų salės koncesijos sutartis su konkursą laimėjusia Klaipėdos bendrove?
– Derybos su potencialiu koncesininku vyko nuo rugsėjo, ir procesas buvo pakankamai sklandus – su dauguma dalyvio pateiktų siūlymų Savivaldybė sutiko. Tačiau keisti esminių konkurso organizavimo sąlygų (būtent tokį norą pareiškė dalyvis), Savivaldybė negalėjo sutikti, todėl sutartis nebuvo pasirašyta.
– Kiek pajamų šiemet Savivaldybės biudžetas pasipildė iš kempingo?
– Už kempingo nuomą šiais metais Savivaldybei sumokėta 10 tūkst. 500 eurų, taip pat kempingą vasarai išsinuomoję verslininkai sumokėjo kitus pagal įstatymus privalomus mokesčius, pavyzdžiui, žemės nuomos, gyventojų pajamų ir pan.
– Naujoji Vyriausybė pasisako už valdymo aparato mažinimą. Ar yra politinis sprendimas mažinti Savivaldybės darbuotojų skaičių?
– Savivaldybė dar 2011 metų gruodį buvo priėmusi politinį sprendimą mažinti administracijos darbuotojų skaičių, tuomet darbuotojų skaičius sumažėjo 14 procentų. Suprantama, kad per šį laikotarpį dėl veiklos plėtros, darbo krūvio pasiskirstymo darbuotojų skaičius Savivaldybėje vienu kitu etatu būna padidinamas. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad Palangos miesto savivaldybė nėra iš tų savivaldybių, kurios turi didelį valdymo aparatą. Mūsų struktūra yra optimali.
– LLRI atkreipė dėmesį, jog Palangoje šiemet padidėjo biudžeto įsiskolinimai ir kad pirkimai buvo išskirtinai vykdomi apklausų būdu. Verta nerimauti?
– Nerimauti tikrai nėra ko, nes, palyginti su kitomis savivaldybėmis, mūsų finansiniai rodikliai yra pakankamai geri. Paskolos buvo imtos 2012–2015 metų investiciniams projektams įgyvendinti, o 2016 metais Savivaldybė neėmė nė euro paskolos.
Visi Savivaldybės pirkimai yra vykdomi Viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka, todėl klausimas dėl pirkimų, išskirtinai vykdytų apklausų būdu, yra neteisingas. Lietuvos laisvosios rinkos instituto atliktame tyrime, kuriuo Jūs vadovaujatės, buvo nagrinėjamos vidinio sandorio apimtys. Mes džiaugiamės „Palangos komunalinio ūkio“ veikla ir labai atsakingu požiūriu į savo funkcijas ir darbus, natūralu, kad jūsų minimas rodiklis tai ir atspindi.

Jūsų komentaras:

KAM??? 2016-12-23 08:38 (IP: 185.11.180.67)
Kam is tiek arti pritraukti kilijonienes morza? grauziniene mielesne uz ja!

... 2016-12-17 20:59 (IP: 85.25.103.119)
Degs pragare visi jie: kilijoniene, vaitkus, keinys, korsakas, vanage

jfj 2016-12-13 19:31 (IP: 88.119.190.150)
Viesosios tvarkos skyrius dirba efektyviai? Perskaites tai as vos nenukritau nuo kedes? As maciau kaip tas veikejas Keinys dirba. Ir jei ji dengia Kilijoniene, tai atsiprasau. Zodziu, truksta zodziu.

to Rasai ZItai 2016-12-12 15:40 (IP: 78.60.62.146)
Rasa Taurinskaite (arba kitaip Zita palangiske), tikrai nenoriu jusu izeisti, o dar daugiau nenoriu su tokiais asmenimis diskutuoti, nes, atleiskit, kalbedama dabartines Palangos valdzios lupomis - jus nesate suverenus mastantis subjektas. Tai nesunkiai galetu padaryti protingesnes papugeles ar pamokyti vaikai. Esme, kad jums negalioja argumentai, net jei as jums (ar panasiems) pries nosi isdeliociau dokumentus apie daromus dabartines Palangos valdzios pazeidimus, jei pateikciau faktus apie ju sprendimus atspindincius tik ju asmenines pazeistas ambicijas, kai jie isivaizduoja, kad jie yra Palangos "valdovai"- jus taip ar taip nepatikesit!! jus nepatikesit, nes arba esate viena is JU, arba nedalyvaujate aktyviai socialinese - verslo iniciatyvose, arba na klausimas yra del jusu intelekto (atleiskit uz tiesmukiskuma). Zodziu, as nezinau, kas jus, as nezinau jusu asmeniniu savybiu bei intelekto (galiu tik spelioti), bet tikrai zinau- jus nesate ta piliete, ta Palangos bendruomenes nare- kuri butu pilietiska, bet kartu ir reikli bei kritiska, ta kuri nesiduotu mulkinama- gelytemis ir kitokiais fasadais, jus nesate ta, kuri galetu pasiziureti giliau nei valdzia jums rodo. P>S> Kitas klausimas, ar jus pati tik nesate Kilijoniene.. :))) nors tai ne taip ir svarbu. Svarbu tik tai, kad Palangoje galu gale ne tik fasadai grazetu. P.s. o toliau galit lietis, pasakiau, ka norejau. Daugiau nebedominat.

emigrantas 2016-12-12 10:41 ([email protected] / IP: 88.119.39.72)
Valdininiku skaicius savivaldybeje, tikrai per didelis.

Parapijietis 2016-12-11 21:10 (Vinku / IP: 195.154.110.66)
Kreipiuosi į Palangos kleboną, Kiek galima leisti vykti tokioms nesąmonėms bažnyčioje kai per mišias prie durų pasitinka Vinkus ir atsistojęs bažnyčios per vidurį pasibaigus ŠV.Mišių išlydi ? Bažnyčia yra Dievo, o ne politikų namai ir aš nenoriu, kad mane pasitiktų politikas, aš jį galiu pamatyti per tv. Kiek turi turėti nahaliskumo daryti politiką bažnyčioje, aš į Dievo namus einu melstis ir garbinti Dievo, o ne kažkokio Vinkaus. Dar tokio nesąmones Palangoje nebuvo. Rašysiu laišką Vyskupui jei niekas nesikeis, negalima šitai, negražu ir nahališka, tegu riejasi jie ten Seime

Rasa Taurinskaitė 2016-12-11 20:59 (Kl / IP: 212.227.24.42)
Viskas su Palanga yra gerai ir nereikia į asilus, kurie rašynėja vėjus kreipti dėmesio. Šunys loja karavanas važiuoja ! Gražių švenčių ir kantrybės gražinant kurortą :)

Zita palangiškė 2016-12-11 20:51 (Zita / IP: 212.227.24.42)
Objektyviai galiu pasakyti, kad ne viskas vyksta sklandžiai ir greitai kaip norėtume, bet tik aklas arba labai piktybiškai nusiteikęs žmogus gali nepastebėti gražėjančios Palangos.prisiminkime kokia Palanga buvo prieš keletą metų : aptriušę pastatai, netvarkytos gatvės, kioskeliai Basanavičiaus gatvėje, griūvanti koncertų salė, sudegęs 10 metų Kurhauzas ir niekam tas nerūpėjo. Jeigu Palanga būtų pradėta tvarkyti tokiais tempais kaip dabar, nereikėtų skųstis, kad Druskininkais pralenkė. Svarbiausia pradėta atsigręžti į miesto gyentojus ko nebuvo 25 metus. Kiekvienais metais tvarkomi kiemai, atsirado papildomos vietos automobiliams ir dar daug kitų darbų. Aišku visada bus nepatenkintų žmonių, kuriems viskas yra blogai. Aš asmeniškai esu patenkinta kas dabar vyksta mieste ir stebiu kaip miesto vadovai stengiasi ir dirba. Reikia jiems padėti, o ne pasklas išgalvotas skleisti.

Pirmam ir antram komentarui 2016-12-11 20:34 (Aa / IP: 212.227.24.19)
Kiek gali vargti Židanaviciau su savo ldijitišku komentarų rašynėjimu? Tas pats per ta patį loji, loji kaip koks šuo vienkiemyje ir tik purvą skleidi ! Gėda dėl tokių tarybos narių, kurie ligotai kenkia miestui ir šmeižia miesto vadovus. Pirmą kartą po Nepriklausomybės miestas turi dirbančia miestui valdžią ir kažkam labai nesimiega vis norisi įkast, visuomene nera kvaila viską mato ir tokie debiliški komentarai juokina.

pradziai 2016-12-10 07:51 (IP: 78.60.62.146)
ponia Kilijoniene, ar jus nemeluojate zmonems tiesiai i akis? turejote daug darbu, dirbote net suprakaitave? nejuokinkit! daug metu stebiu savivaldybes darba ir si jusu admonistracija, kartu su meru, tikrai nesiskiria nuo kitu, o gal net blogesne. ir zinote, kodel? O gi todel, kad nemazai darbu, kurie buvo padaryti- jie buvo padaryti pirmiausia ne miestui- o VIESIESIEMS RYSIAMS IR REKLAMAI!!! Pas jus viskas yra pastatyta "ant vaizdo"!! O kiek yr atveju, kada jus neisiklausete i projektus, kurie nera tokie "bombastiski", kiek atveju, kad jus ignoravote, vilkinote ar net kenkejiskai ziurejote i tam tikru smulkiu verslininku (ir ne tik) idejas, darbus ir iniciatyvas?? As nieko pries neturiu pries tai kas padaryta, tai nera blogai, bet tai kas padaryta- galejo palaukti. Pirmiausia reikia atstatyti mieste sveika verslo mikro klimata- ne slopinti ivairias verslo iniciatyvas, o ji skatinti ir jam padeti! panaikinti issikerojusias jusu administracijos BIUROKRATIZMO APRAISKAS! ir t.t. As suprantu, kad jus galvojate, kad jus esate teisus ir kad butent jus smeizia kokie tai pavyduliai, o gal net kokie partiniai nedraugai, ar siaip nelaimeliai.. ne, taip nera, su jumis kalba ir jau ne viena karta bande kalbeti- paprasti, pareigingi ir iniciatyvus zmones, kurie turi ir zino savo teises bei pareigas ir yra jau daug metu pasiruose "augti kartu su miestu"!! Bet "miestas" jusu ir mero asmenyje to nenori. Juk kas gi jums vienas ar kitas atskiras zmogelis, o gal firmele? Jums svarbiau ambicijos, "dideli darbai", "dideli projektai"!! O galu gale- juk nei jus projektuojate, nei jus statote, ar priziurite. p.s. zodziu, nelaikykite zmoniu kvailesniais uz save! o be to ne putimasis, o kuklumas zmones puosia!

Parapijietis 2016-12-10 07:38 (IP: 191.96.249.110)
Ka sita sene kliauzieja? savivaldybes administracija su meru priesaky yra korupcijos perpildyta.

Taip pat skaitykite

Palangos koncertų salės apšvietimas primins reikšmingus įvykius bei minėtinas dienas.


Ošupio takas taps draugiškesnis bei saugesnis neįgaliesiems – praėjusią savaitę pasirašyta šio tako atkarpos nuo Paraplegikų stovyklos iki Šventosios pritaikymo neįgaliesiems statybos darbų sutartis.


 Rugsėjo 21 dieną pasaulyje minima tarptautinė Alzheimerio diena. Ta proga Palangos koncertų salės pastatas nušvis purpurine spalva.


Šventosios jūrų uosto atstatymo darbams uždegta žalia šviesa – šiandien, kovo 16 d., pasirašyta žvejybos infrastruktūros sukūrimo rangos darbų sutartis. Ją parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Plungės lagūna“ vykdomasis direktorius Povilas Batavičius. Planuojama, kad darbai...Liepos pradžioje turėtų įvykti derybos dėl Palangos koncertų salės nuomos. Šį kartą Palangos miesto savivaldybė tikisi, kad pagaliau koncesijos konkursas įvyks sėkmingai. Norą organizuoti koncertinę veiklą pareiškė keturios bendrovės. Sunkiai vystantis koncesijos konkursui buvo pašvelnintos nerimo interesantams kėlusios sąlygos, tačiau ir dabar, panašu, klausimų...


Palanga pagrįstai didžiuojasi savo brangiu, pirmąsias metines švenčiančiu kūdikiu – naująja Koncertų sale, nors jam iki šiol neranda tėvo – koncesininko arba, lietuviškiau, nuomotojo. Tai Koncertų salei nesutrukdė baigiantis metams sulaukti svarbaus įvertinimo – Lietuvos pramonininkų asociacijos aukso medalio kasmet rengiamame konkurse „Lietuvos...


Baigiantis metams, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė vardija nuveiktus darbus ir parengtus techninius projektus būsimiesiems darbams, negailėjo gerų žodžių Ekonominės plėtros skyriui ir neslėpė, kad, pavyzdžiui, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus veikla dėl didelio darbo krūvio ir darbuotojų kaitos kelia tam tikrų problemų. A. Kilijonienė...


Pasirašyta rangos darbų sutartis dėl Palangos koncertų salės rekonstrukcijos

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 17 | Rubrika: Miestas

Palangos koncertų salės rekonstrukcijai uždegta žalia šviesa – ketvirtadienį Savivaldybėje pasirašyta rangos darbų sutartis. Dokumentą pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Conresta“ direktoriaus pavaduotojas komercijai vadovas Ernestas Šeženis.


Pradėti Palangos koncertų salės projektavimo darbai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 01 21 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybei pasirašius sutartį su UAB „Uostamiesčio projektas“, praėjusią savaitę pradėti kurorto koncertų salės projektavimo darbai. Jau po keleto metų senosios Vasaros estrados vietoje išdygs modernus daugiafunkcinis trijų, tarpusavyje sujungtų, korpusų pastatas, kuriame įsikurs net tik koncertų salė, bet ir Kultūros centras bei meno mokykla.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius