Algirdas Butkevičius: „Palangos mieste pastaruoju metu vyksta stebuklai“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-04-14
Peržiūrėta
884
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Algirdas Butkevičius: „Palangos mieste pastaruoju metu vyksta stebuklai“

 „Pagaliau mano, kaip palangiškio, svajonė išsipildė: mes turime sporto areną, kurios seniai reikėjo Palangai. Linkiu, kad tarp šių sienų užaugtų talentai, kurie savo sporto pasiekimais garsintų Palangą Lietuvoje ir Lietuvą pasaulyje“, – skambant ovacijoms universaliosios Palangos sporto arenos atidarymo metu šeštadienį sakė palangiškis krepšininkas, pasaulio čempionato bronzos medalio ir Europos čempionato sidabro medalio laimėtojas Renaldas Seibutis.

Į naująją universaliąją Palangos sporto areną jos atidarymo proga plūdo nenutrūkstamas srautas palangiškių ir miesto svečių – visi norintieji pasidžiaugti išties istoriniu kurorto sportui įvykiu vos tilpo erdvioje per tūkstantį žiūrovų talpinančioje salėje. Tarp garbių svečių – Vyriausybės ir Seimo nariai, šalies sporto bendruomenės atstovai, kaimyninių rajonų savivaldybių merai, bičiuliai iš Kaliningrado srities Svetlogorsko miesto.

„Šiandien mums visiems didžiulė šventė: duris atveria sporto kompleksas, kuriame galės rungtis ir treniruotis ir Palangos sportininkai, ir Lietuvos bei užsienio komandos bei, kas svarbiausia, turės sąlygas sportuoti auganti palangiškių karta“, – į salę įnešus Lietuvos ir Palangos vėliavas bei pritariant Palangos orkestrui sugiedojus Lietuvos himną, prabilo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Miesto vadovas akcentavo, jog universalioji arena iškilo per rekordiškai trumpą laiką: 2012 m. spalio 25 d. buvo įkasta statybų pradžią ženklinanti kapsulė, o šių metų balandžio 12-ąją arena jau atidaryta visuomenei. Š. Vaitkus nuoširdžiai dėkojo buvusios ir dabartinės vyriausybių vadovams, Kūno kultūros ir sporto departamento vadovams, bičiuliams iš Svetlogorsko – bendradarbiaujant su jais gautas finansavimas iš ES fondų bei areną stačiusiems statybininkams.

„Palangos mieste pastaruoju metu vyksta stebuklai, – pasidalijo pastebėjimais premjeras Algirdas Butkevičius. – Atostogauju čia ne pirmą dešimtmetį, ir, turiu prisipažinti, jog seniau būdavo liūdna matyti, kaip „kukliai“ Palanga pritraukia investicijas į infrastruktūros objektus. Dabar gi, kaip pajuokavo viena žurnalistė, aš tik spėju važinėti į Palangą arba pradėti statybų – turiu omeny Vasaros estradą, aplinkkelį, – arba atidaryti naujų objektų. Man, kaip buvusiam sportininkui, yra išties smagu ir gera matyti šią puikią areną. Sveikinu palangiškius, sveikinu merą, kuris turi užsispyrimo ir ryžto įgyvendinti projektus“.

„Sveikinu visą Palangą su šia, sporto terminais kalbant, gražia pergale, – kalbėjo Seimo narys, buvęs premjeras Andrius Kubilius. – Ši pergalė, kurią pasiekė mero Š. Vaitkaus komanda, svarbi visai Lietuvai. Linkiu gražių pergalių tiek mero komandai, tiek visiems tiems, kas žais šioje salėje“.

Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento vadovas Klemensas Rimšelis taip pat sakė, jog Palangai jau seniai reikėję sporto arenos. O tai, kad ši arena iškilo, pats akivaizdžiausias gražaus dviejų valstybių ir dviejų miestų, Palangos ir Svetlogorsko, bendradarbiavimo pavyzdys. K. Rimšelis į šventę atvyko ne tuščiomis: jis atvežė žinią, jog skiriama 1,8 mln. Lt greta arenos esančio stadiono renovacijai, o taip pat įteikė arenos valdytojams keturis kamuolius: futbolo, tinklinio, rankinio ir, žinoma, krepšinio. Kamuoliai keturi, nes šioje salėje galės rungtis įvairių komandinių žaidimų sportininkai.

Nuoširdžius sveikinimo žodžius Palangai ir palangiškiams arenos atidarymo proga sakė Svetlogorsko miesto tarybos narys Aleksej Mojsa, pasidžiaugęs, kad dviejų miestų partnerystės ir ES pagalba mūsų kurorte iškilo toks gražus ir reikalingas ne tik sporto infrastruktūros, bet ir kultūros, ir turizmo infrastruktūros objektas.

Ne tuščiomis rankomis pasveikinti palangiškių atėjo ir objektą stačiusios UAB „Rūdupis“ generalinis direktorius Naglis Jaruševičius. Jis atsinešė ir merui Š. Vaitkui įteikė simbolinį universaliosios arenos raktą.

„Raktas sunkus, kaip ir pati statyba buvo. Tačiau mes tikrai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad pastatėme pačią gražiausią tokio dydžio salę visoje Lietuvoje. Sėkmės sportuojant!” – linkėjo N. Jaruševičius.

Ovacijomis sutiktas palangiškis krepšininkas, „Lietuvos ryto“ komandos žaidėjas, Pasaulio krepšinio čempionato bronzos ir Europos čempionato sidabro medalių laimėtojas Renaldas Seibutis prisipažino, jog kiek nejaukiai jaučiasi sporto salėje stovėdamas su kostiumu.

„Pagaliau mano, kaip palangiškio, svajonė išsipildė: mes turime sporto areną, kurios seniai reikėjo Palangai. Linkiu, kad tarp šių sienų užaugtų talentai, kurie savo sporto pasiekimais garsintų Palangą Lietuvoje ir Lietuvą pasaulyje“, – nuoširdžiai kalbėjo R. Seibutis, palinkėjęs, kad Palangos krepšininkai grįžtų į LKL.

Po R. Seibučio sveikinimo žodžių visi kalbėjusieji perkirpo simbolinę arenos atidarymo juostelę, o naująją areną pašventino Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas Marius Venskus.

Bene pačia smagiausia arenos atidarymo ceremonijos dalimi tapo naujųjų lankų išbandymas. Derinukus arenos viduryje atliko puiki komanda: R. Seibučio perduotus kamuolius premjeras A. Butkevičius ir meras Š. Vaitkus „pasavo“ jauniems kurorto krepšininkams, Lietuvos moksleivių krepšinio lygos čempionams Matui Valčiukui ir Rokui Mačioniui, kurie įspūdingais dėjimais į krepšį juos „atrakino“.

„Nepažadame, kad nesulaužysime naujųjų lentų – mūsų lyga tuo garsi“, – juokavo visus su švente pasveikinęs Nacionalinės krepšinio lygos prezidentas Remigijus Štaras – mat po atidarymo ceremonijos prasidėjo NKL finalo ketverto varžybos. O Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pasidžiaugė, kad šiandien atveriamos nuostabiai gražios salės durys, pro kurias tikrai įeisiančios pergalės.

Audringais plojimais susirinkusieji į šventę pasitiko Lietuvos krepšinio federacijos prezidentą Arvydą Sabonį, užpernai rudenį dalyvavusį ir arenos statybos darbų pradžios ceremonijoje.

„Puiki šventė – atidarome gražią ir šiuolaikišką sporto areną, kurioje galės žaisti ir treniruotis visi: tiek sportininkai profesionalai, tiek auganti karta. Nuoširdžiai linkiu, kad čia užaugtų daug garsių sportininkų“, – kalbėjo A. Sabonis, vėliau pridūręs, jog itin jį džiugina tai, kad Lietuvos krepšinio rinktinė pagaliau turės kur Palangoje treniruotis ir sportininkams nebereikės važinėti į Klaipėdą.

A. Saboniui bei J. Kvedarui, G. Grybauskui ir E. Skrabuliui meras Š. Vaitkus įteikė Palangos 760-mečio jubiliejinius medalius.

Ceremoniją intarpais papuošė bei M. Mikutavičiaus daina „Trys milijonai“, kurią dainavo visa salė, užbaigė D. Zvonkaus vadovaujamas Smaragdinis choras bei žaviosios Klaipėdos universiteto „Leader dance“ šokėjos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Badmintono sėkmės istorija stebima ir Vakarų Lietuvoje: po trenerių Slušnių dinastijos įdirbio – vaikų, žaidžiančių badmintoną, antplūdis pastaruoju metu stebimas Vakarų Lietuvoje – Kretingoje ir Palangoje. 


Vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo 12 straipsnio 5 dalies 6 punktu ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2016 m. sausio 8 d. įsakymo Nr. 1-3 „Dėl techninių perspėjimo sistemos priemonių priežiūros organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 25 punktu, šių metų gegužės 12 d....


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Nors, atrodo, Palangoje pastaruoju metu daugėja svarbių objektų, kuriuose vyksta vis daugiau renginių, bet pramogauti atvykstantys miesto svečiai vis nepasisotina. Tai pastebėjęs palangiškis architektas Kastytis Aleknavičius rado išeitį ir ją puoselėja jau daug laiko: jissukūrė vaikų ir jaunimo piramidinės formos pramogų komplekso projektą, taip pat amfiteatrinę salę, kuri būtų...


Gegužės 20-22 dienomis Palangoje vyks tradicinė vasaros sezono pradžios „Myliu Palangą 2016“ šventė. Miestas tikisi sulaukti daug svečių. Kad atvykusių automobiliais šventės dalyvių nuotaikos neaptemdytų patirti nepatogumai, mieste laikinai bus keičiama eismo tvarka.


„Pagaliau mano, kaip palangiškio, svajonė išsipildė: mes turime sporto areną, kurios seniai reikėjo Palangai. Linkiu, kad tarp šių sienų užaugtų talentai, kurie savo sporto pasiekimais garsintų Palangą Lietuvoje ir Lietuvą pasaulyje“, – skambant ovacijoms universaliosios Palangos sporto arenos atidarymo metu šeštadienį sakė...


Palangos sporto kompleksas duris atvers ateinantį savaitgalį

"Palangos tilto" informacija, 2014 04 03 | Rubrika: Miestas

Olimpinėms, Europos ir pasaulio žaidynėms besirengiantys sportininkai Palangoje pagaliau turės treniruotėms skirtą erdvę: balandžio 12 d. duris atvers tarptautinius standartus atitinkantis universalus sporto kompleksas, savo architektūrine forma primenantis lūžtančią jūros bangą. Jame galės vykti ne tik įvairiausi sporto, bet ir pramoginiai renginiai.


Sabonis: „Palangos sporto kompleksas atitinka krepšininkų lūkesčius“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 01 23 | Rubrika: Miestas

Antradienį Palangos miesto savivaldybėje lankėsi ir su kurorto vadovais susitiko Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis, LKF garbės prezidentas Vladas Garastas, LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas, LKF vykdomojo komiteto narys Saulius Vilkas bei Liet uvos studentų krepšinio lygos prezidentas Rimantas Cibauskas.


Palangos sporto kompleksas jau primena lūžtančią bangą

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 07 08 | Rubrika: Miestas

Palangoje sparčiai kylančiame universaliame sporto komplekse kasdien triūsia trisdešimt specialistų. „Dirbame sklandžiai ir pagal planą“, - sakė darbus atliekančios UAB „Rūdupis“ statybos darbų vadovas Steponas Milvydas.


Maži stebuklai Advento metu

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 21 | Rubrika: Kultūra

Darželyje-lopšelyje „Žilvinas“ visą gruodžio mėnesį vyrauja adventinės nuotaikos, stengiantis vaikams įteigti šio laikotarpio svarbą. Skambiu pavadinimu „Gruodis – stebuklų mėnuo“ vykdomas projektas sulaukė atgarsio ne tik mažose vaikų širdelėse, bet ir jų užsiėmusių tėvelių dienotvarkėse. Visi mielai atsigręžė į savąsias „šaknis“, trokšdami puoselėti savo tautiškumą, tiesia pagalbos ranką...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius