Siūlomas pramogų kompleksas vaikams ir jaunimui nesulaukia dėmesio

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-12-22
Peržiūrėta
2071
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Architektas Kastytis Aleknavičius parodė piramidės formos pramogų komplekso maketą.
Architektas Kastytis Aleknavičius parodė piramidės formos pramogų komplekso maketą.

Nors, atrodo, Palangoje pastaruoju metu daugėja svarbių objektų, kuriuose vyksta vis daugiau renginių, bet pramogauti atvykstantys miesto svečiai vis nepasisotina. Tai pastebėjęs palangiškis architektas Kastytis Aleknavičius rado išeitį ir ją puoselėja jau daug laiko: jissukūrė vaikų ir jaunimo piramidinės formos pramogų komplekso projektą, taip pat amfiteatrinę salę, kuri būtų taip pat išskirtinės – slibino – formos. Tačiau iki šiol jokio palankaus atgarsio jis nesulaukė. „Visi dejuoja, jog nėra ką veikti atėjus šaltajam metų laikui, bet kai pasiūlai kokią idėją, niekam ji neįdomi“, – teigė palangiškis.

Įvairios veiklos galimybės
Šią idėją architektas brandina jau keletą dešimtmečių, jos nelaiko paslaptyje ir noriai dalijasi šiuo sumanymu su valdinininkais ir verslininkais, tačiau iki šiol jokio pritarimo jis nesulaukė. Beje, tokio komplekso idėją jis subrandino kartu su vaikų rašytoju Vytautu V. Landsbergiu. Iš pradžių jiems kilo sumanymas sukurti piramidinės formos vaikų ir jaunimo pramogų centrą, vėliau atsirado idėja netoliese, tik arčiau jūros – ant kopos, suprojektuoti ir kitą jaunuoliams skirtą pastatą, kuris būtų slibino formos.
Žinoma, architektas supranta, kad tokie objektai nebūtų įgyvendinami staiga, kiekvienas jų būtų įgyvendinamas palaipsniui. Šį kompleksą palangiškis yra numatęs Naglio alėjoje.
Didžiajame komplekse, kuris suprojektuotas piramidės formos, galėtų atsirasti erdvė vaikams ir jaunimui užsiimti įvairia veikla nuo knygų skaitymo ir filmų žiūrėjimo iki sportinių žaidimų, atsirastų erdvės ir teikti įvairias paslaugas. Piramidė neužgožtų kelio, priešingai, būtų sukurtas tarsi tunelis. Centre atsirastų stiklinis liftas, kuris taptų pagalbininku keliantis į 30 metrų apžvalgos aikštelę.

Apgalvota ir energetiškai
Piramidės formos statinys apgalvotas ir energetiškai. Pastate būtų septyni aukštai, 28 patalpos, kurios būtų asocijuojamos su tiek pat žmogaus savybių, pavyzdžiui, kantrybė, dosnumas ir kita.
Abu menininkus sužavėjo užsienyje esantys literatūriniai vaikų parkai, vystant šią idėją buvo vadovautasi Suomijoje esančiu Naantali parku ir Stokholme veikiančiu Junibackeno muziejumi.
Jaunas žmogus, tęsia architektas, atėjęs į pastatą, pasirinktų sau reikalingų lavintis psichofizinių savybių komplektą. Tai lipimas į bokštą, kurio viršūnę reikia pasiekti — kelias į jį būtų, lyg likimo vingiai ir simbolizuotų fizinę bei protinę brandą. Parkas apjungtų šiuolaikines technologijas ir senovinius papročius.
Konstrukcinės šio pastato savybės leistų lengvai jį išardyti ir vėl surinkti, todėl jį galima būtų perkelti į kitą vietą. „Piramidę-sodą būtų galima pritaikyti skirtingoms jaunimo grupėms jų švenčių metu. Pastatą galima uždengti įvairiausiomis medžiagomis, keisti šviesos iliuminaciją, panaudoti garso ir vaizdo efektus. Svarbiausia šios piramidės paskirtis – per žaidimus supažindinti jaunus žmones su šalies kultūra ir istorija“, — sakė K. Aleknavičius.
Visas šis pramogų objektas atitinka kosminio medžio principą. Pačioje viršūnėje jaunuolių lauktų išminčiai, kurie galėtų užduoti tam tikrus klausimus. Į viršūnę, kuri būtų, kaip minėta 30 metrų aukštyje, neįgalieji galėtų pakilti liftu.

Teikiamos įvairios paslaugos
Kastyčio pasiteiravus, ar realu įgyvendinti tokį projektą, jis neabejojo, jog tikrai taip, tereikia sutelkti bendras jėgas. „Jeigu verslininkai pagalvotų prisidėti, jiems tai būtų ir naudinga, nes šiame pramogų komplekse jie galėtų siūlyti savo paslaugas, tam būtų galima specialiai sukurti jiems jų poreikius atitinkančias erdves“, – sakė palangiškis.
Jis apgalvojo galimybę cokoliniame aukšte įkurti baseiną, kuriuo galėtų naudotis patys mažiausieji. Žiemos metu galėtų atsirasti čiuožykla su galimybe išsinuomoti pačiūžas.
Architektas pasvarstė, jog vasaros metu būtų labai patogu įkurti tokį dviračių nuomos punktą, kuris neįpareigotų žmonių dviračius grąžinti būtent į tas nuomos vietas, iš kurių dviračiai paimti.

Tereikia bendradarbiauti
Arčiau jūros, kopose architektas sumanė kitą jaunimui skirtą objektą, kuris būtų slibino formos. Kopoms šis objektas nepakenktų, pastatas būtų suformuotas taikantis prie natūralios gamtos. Šiame objekte suplanuota renginių salė su galimybe salę transformuoti (prireikus atviresnės erdvės, kėdės būtų sustumtos į šonus), taip pat būtų tunelis su galimybe piešti grafiti.
„Pastatas būtų ekonomiškai taupus. Būtų galima jį padengti tokiomis medžiagomis, pavyzdžiui, durpėmis, kurios išlaikytų šilumą. Cokolinis piramidės aukštas taip pat projektuotas taip, jog šiluma būtų išgaunama natūraliu būdu. Vanduo būtų šildomas ne elektra, o natūraliu atsinaujinančiu šaltiniu“, – pasakojo architektas.
Paklausus, ar nebaisu būtų rengiant tokį projektą sulaukti grasinamų aplinkosaugininkų žvilgsnių, architektas įsitikinęs, jog tai žalos gamtai visai nepadarytų. „Užtektų gauti leidimą maždaug trims savaitėms išlyginti smėlį, po to mes kopą atstatytume, tik dar keliais centimetrais aukštesnę“, – sakė K. Aleknavičius, pasvarstęs, jog jeigu baiminamasi tokių dalykų, tuomet nebūtų atsiradęs ir Anykščių lajų takas ir Druskininkų slidžių nusileidimo trasa, dėl kurios teko iškirsti daug medžių, nes jie trukdė aukštos įtampos elektros linijai.
Šį projektą, kaip pripažino palangiškis, jis siūlė šešis kartus, kalbėjosi su ne vienu architektu, tačiau ne kartą išgirdęs, jog tai neįgyvendinama. Tačiau įgyvendinti viską galima, tereikia tik noro bendradarbiauti ir nesikratyti naujų idėjų.
„Aš kalbėjau su tais žmonėmis, kurie nuomoja dviračius. Jiems siūliau imtis iniciatyvos kurti tokius nuomos punktus, kad žmonės nebūtų įpareigoti jiems grąžinti dviračius būtent į tą pačią vietą. Jeigu būtų įkurti tam tikru atstumu dviračių punktai, dviračiais važinėti mėgstantys žmonės juos galėtų palikti bet kuriame jų, kai tik išsektų jėgos. Tokia idėja galėtų išsiplėsti ir už Lietuvos ribų“, – siūlė architektas.
Architektas šį savo sumanymą išsamiau ketina pristatyti sausio 6 dieną Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje. „Tikiuosi pabendrauti su žmonėmis, išgirsti jų patarimus, siūlymus, pastebėjimus. Paskui dažnai tenka išgirsti, jog niekas nieko nesiūlo, siūlo žmonės, bet atsako jokio nebūna, jokios reakcijos, tad kieno čia kaltė, kad nieko naujo nedaroma?“ – retoriškai klausė architektas.

Jūsų komentaras:

Senis 2016-12-23 10:42 (IP: 88.119.138.238)
Savo laiku Palangos generaliniame plane buvo itvirtinta ideja , kad kiekvienas is Palangos kurortu - satelitu turetu savo traukos objekta - simboli , kaip senoji Palanga turi juros tilta. Tai gal ir galetu tokiais būti siulomi statiniai - pvz. ta piramide Nemirsetoje ar Vanagupeje , o tas "slibinas" Kunigiskiuose ar Monciskese , Sventojoje - dar kazkas? Reikia generuoti ir kaupti tokias idejas , ir tai pagirtina. Nesudomina investuotoju? Nenuostabu , nes bet koks investuotojas vertina investiciju atsipirkima , o sie siulomi objektai , ypac piramide - pasakiskos statybos ir eksploatavimo islaidos , kai apie atsipirkima reikia pamirsti , nebent stipriai apmokestinti veikla , kas irgi antru galu atsiduos ...

Taip pat skaitykite

Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje, poilsio apartamentų kompleksas „Viešnagė“ Palangoje ir daugiabučių projektas „Vilnelės skverai“ sostinėje įvertinti kaip geriausi šiemet nekilnojamojo turto (NT) projektai.


Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos lėšomis 2023 m. finansuojamas projektas „Stick to the point“ organizuoja online mokymus jaunimui, norinčiam pasidalinti šiandienos aktualijomis ir pasidalinti problemų sprendimo būdais, kokius jie mato iš savo perspektyvos. 



Palangoje, beveik 6 hektarų teritorijoje iškils naujas poilsio ir darbo prie jūros kompleksas „Futuristai“ – pirmasis Baltijos šalyse dalijimosi būstu projektas, į kurį investuojama 50 mln. Eur.


Palangos verslininkai sako šio sezono pelną skaičiuosiantys po jo, tačiau nedrąsiai užsimena – apie tokią vasarą buvo galima tik pasvajoti. „Visų apyvartos išaugo stipriai – nėra ką slėpti. Nors kurorte padaugėjo pramogų, tačiau ir žmonių pakako – šiltos buvo ne tik dienos, bet ir naktys“, – sako jau 20 metų pramogų verslą Palangoje...


Nors, atrodo, Palangoje pastaruoju metu daugėja svarbių objektų, kuriuose vyksta vis daugiau renginių, bet pramogauti atvykstantys miesto svečiai vis nepasisotina. Tai pastebėjęs palangiškis architektas Kastytis Aleknavičius rado išeitį ir ją puoselėja jau daug laiko: jissukūrė vaikų ir jaunimo piramidinės formos pramogų komplekso projektą, taip pat amfiteatrinę salę, kuri būtų...


Žengtas dar vienas žingsnis mažinant kurorto sezoniškumą. Praėjusią vasarą J. Basanavičiaus gatvėje, kur anksčiau veikė olandų atrakcionai, buvo įsikūręs didžiausias Lietuvoje batutų parkas, o dabar šioje teritorijoje verda statybos darbai – iškils modernus, visai šeimai skirtas pramogų kompleksas, kuris lauks lankytojų ištisus metus.


Kokia griaunanti gali būti žiniasklaida, vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ direktorius Kęstutis Speičys įsitikino savo kailiu: žiemą jo geranoriška iniciatyva, kad jei pirminės sveikatos priežiūros įstaigos žiemą į sanatoriją siųs daugiau vaikų, vasarą jos galės tikėtis daugiau rezervuotų vietų savo įstaigų vaikams, sulaukė visų prievaizdų pikto dėmesio....


Palangos sporto kompleksas duris atvers ateinantį savaitgalį

"Palangos tilto" informacija, 2014 04 03 | Rubrika: Miestas

Olimpinėms, Europos ir pasaulio žaidynėms besirengiantys sportininkai Palangoje pagaliau turės treniruotėms skirtą erdvę: balandžio 12 d. duris atvers tarptautinius standartus atitinkantis universalus sporto kompleksas, savo architektūrine forma primenantis lūžtančią jūros bangą. Jame galės vykti ne tik įvairiausi sporto, bet ir pramoginiai renginiai.


Ką reiškia Kovo 11-oji šiuolaikiniams jaunuoliams? Ar ji žadina jaudulį, išaušęs rytas pabudina norą švęsti šį visos Lietuvos pasiekimą? Deja, kaip paaiškėjo, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena jaunimui jau baigia prarasti reikšmę. Po penkerių metų gimęs, 1995 metais kovo 11 dieną, palangiškis Erikas Kubilius teigia, jog ši diena jam visgi labiausiai asocijuojasi su gimtadieniu, ne...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius