Lietuvos jaunimui – milijonas eurų iš „Ignitis grupės“

***, 2024-06-12
Peržiūrėta
800
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvos jaunimui – milijonas eurų iš „Ignitis grupės“

Integruota atsinaujinančios energijos bendrovė „Ignitis grupė“, skatindama šalies moksleivius rinktis elektros ir energijos inžinerijos krypčių studijas, skiria ir finansinę paramą. Siekdama į energetikos sektorių pritraukti naujų talentų ir Lietuvoje sukurti ateities energetikų profesinį centrą, bendrovė skiria beveik milijoną eurų paramos Lietuvos jaunimui. Finansinė parama yra skiriama studentams, pasirinkusiems bakalauro studijų programas Lietuvos aukštosiose mokyklose. Abiturientams suteikiama galimybė dalyvauti nemokamose nuotolinėse fizikos bei matematikos pamokose. Taip pat planuojama skirti paramą lietuviams, kurie užsienio universitetuose įgytų mūsų šaliai svarbias kompetencijas.

2022 m. startavus #EnergySmartSTART programai, „Ignitis grupė“ aukštųjų mokyklų pirmo kurso studentams skyrė apie 150 tūkst. eurų. 2023 metais stipendijos buvo skirtos ne tik pirmo, bet ir antro kurso studentams – viso apie 300 tūkst. eurų. 2024 metams sutartys su švietimo institucijomis pirmo ir antro kurso studentų stipendijoms – viso iki 300 tūkst. eurų – jau pasirašytos. Dar daugiau – planuojama suteikti išskirtinę galimybę lietuviams, siekiantiems magistro laipsnio inžinerinės pakraipos geriausiose atsinaujinančios energetikos programose Europos universitetuose, ir skirti 200 tūkst. eurų paramą stipendijoms. Siekiant suteikti visos Lietuvos abiturientams prieigą prie kuo kokybiškesnio fizikos ir matematikos pamokų turinio, buvo išdalintos 500 nuotolinių pamokų paketų, kurių vertė siekia apie 50 tūkst. eurų.

„Lietuva gali tapti ateities energetikų profesiniu centru (HUB) visam Baltijos šalių regionui. Energetikos specialistų paklausa kasmet vis auga – prognozuojama, kad iki 2030 m. vien Lietuvai papildomai reikės mažiausiai 2500 kvalifikuotų specialistų. 1500 iš jų bus jūrinio vėjo specialistai. „Ignitis grupės“ inicijuota #EnergySmartSTART programa siekiame paskatinti rinktis elektros ir energijos inžinerijos studijų kryptis ir prisidėti prie siekio Lietuvai tapti elektrą eksportuojančią valstybe. Įgyvendiname įvairias iniciatyvas, kurių metu moksleiviams ir studentams organizuojame ekskursijas, susitikimus su specialistais, vykstame į mokyklas, organizuojame renginius, nuotolines pamokas, steigiame stipendijas“, – teigia programos #EnergySmartSTART vadovė Giedrė Žlibinienė.

„Ignitis grupė“ nuo 2022 metų pasirašo sutartis su aukštosiomis šalies mokyklomis, kurių elektros ir energijos inžinerijos studijų kryptis pasirinkusiems studentams suteikiamos 300 eurų dydžio mėnesinės stipendijos, kurios mokamos 10 mėnesių. Stipendijų skyrimu, pagal numatytą tvarką, rūpinasi pačios elektros ir energijos inžinerijos studijų programas organizuojančios aukštosios mokyklos. „Ignitis grupės“ paramą stipendijoms yra gavusios 9 aukštosios mokyklos – Kauno technologijos universitetas, VILNIUS TECH, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, Kauno kolegija, Klaipėdos valstybinė kolegija, Kauno technikos kolegija, Šiaulių valstybinė kolegija, Panevėžio kolegija ir Klaipėdos universitetas.

Finansinė parama yra įvairias energetikų iniciatyvas vienijančios informacinės ir edukacinės programos #EnergySmartSTART, kuriai priklauso „Ignitis grupė“, dalis. Anot G. Žlibinienės, skiriamos stipendijos, organizuojamos pamokos ir renginiai yra papildoma paskata pasirinkti energetikos studijas, ir gali prisidėti prie energetikos bei inžinerijos specialybių populiarumo didinimo.

#EnergySmartSTART programa yra skirta moksleiviams, studentams ir visiems, kam įdomi energetikos tema. Programa jungia įvairias energetikos įmonių iniciatyvas – ekskursijų moksleiviams ir susitikimų su specialistais organizavimą, stipendijas studentams, supažindinimą su karjeros energetikos sektoriuje galimybėmis. Daugiau apie programą galima sužinoti interneto svetainėje www.energysmartstart.lt.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Integruota atsinaujinančios energijos bendrovė „Ignitis grupė“, skatindama šalies moksleivius rinktis elektros ir energijos inžinerijos krypčių studijas, skiria ir finansinę paramą. Siekdama į energetikos sektorių pritraukti naujų talentų ir Lietuvoje sukurti ateities energetikų profesinį centrą, bendrovė skiria beveik milijoną eurų paramos Lietuvos jaunimui. Finansinė parama yra skiriama...


Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos lėšomis 2023 m. finansuojamas projektas „Stick to the point“ organizuoja online mokymus jaunimui, norinčiam pasidalinti šiandienos aktualijomis ir pasidalinti problemų sprendimo būdais, kokius jie mato iš savo perspektyvos. 


Papildomas grupės „BIPLAN“ koncertas


Palangos verslininkai sako, kad populiarusis mūsų kurortas labai keičiasi.


Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad šiemet keliams būtų skirta 543,2 mln. eurų. Be to, 2023 ir 2024 metais preliminariai numatyta skirti po 522 mln. eurų.


Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Hanner“ 2022 metais Lietuvoje ir užsienyje numatė 77 mln. eurų dydžio investicijas, rašoma pranešime spaudai. Dar numatyta 2 mln. eurų Palangoje, kur numatyta pradėti viešbučio paskirties su SPA projektą. 


Prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų Palangos įmonių atstovai kaltinami išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Vienas įtariamųjų yra Šventosios verslininkas, Palangos miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis. Tačiau jis kaltinimus „Palangos tiltui" vadina „nesąmone."


Verslininkas Gediminas Gečas – jis valdo populiarias kurorto kavines „A-petit“ ir „Šilelis, Mokesčių inspekcijai nurodė, kad banke pernai turėjo 10 000 eurų, buto, kuriame gyvena, vertė yra vos 39 tūkstančiai eurų, kitų statinių – sodo namelių, garažų, inžinerinių statinių – vertė yra 32 600 eurų, valdomų žemės sklypų vertė yra 76 000 eurų, yra...


Palangos Senosios gimnazijos istorijos mokytoja ir Tarybos narė Ilona Pociuvienė – darbštuolė, turint omeny, kad pedagogai nuolat verkšlena dėl mažų atlyginimų. Mokytoja-politikė nurodė VMI, kad pernai banke laikė 48 000 eurų, jos gyvenamo namo vertė buvo 132 500 eurai, buto – 45 000 eurų.


Ką reiškia Kovo 11-oji šiuolaikiniams jaunuoliams? Ar ji žadina jaudulį, išaušęs rytas pabudina norą švęsti šį visos Lietuvos pasiekimą? Deja, kaip paaiškėjo, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena jaunimui jau baigia prarasti reikšmę. Po penkerių metų gimęs, 1995 metais kovo 11 dieną, palangiškis Erikas Kubilius teigia, jog ši diena jam visgi labiausiai asocijuojasi su gimtadieniu, ne...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius