Auksinės Palangos kainos – milijonas už pajūrio būstą arba 450 eurų už naktį žvaigždžių apartamentuose

Palangos tiltas, 2022-07-04
Peržiūrėta
1619
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Auksinės Palangos kainos – milijonas už pajūrio būstą arba 450 eurų už naktį žvaigždžių apartamentuose

Palangos verslininkai sako, kad populiarusis mūsų kurortas labai keičiasi. Kainos čia išties kyla kaip ant mielių, todėl Palanga tampa prieinama ne kiekvienam. Šiandien užsukime pasižvalgyti, kokius apartamentus šiuo metu galima įsigyti ir ką išsinuomoti, jei norite ilsėtis prabangiai. 

Edita Maslauskienė su vyru ir sūnumi tik prieš keletą metų grįžo iš Londono gyventi į Tėvynę. Moteris neslepia, jų įkurtas nekilnojamojo turto verslas klesti – Klaipėdoje gyvenantys sutuoktiniai tiek nuomoja apartamentus pajūryje, tiek stato namus pajūryje ir Vilniuje. 

Štai žvaigždžių itin pamėgti apartamentai Palangoje. 450 eurų už naktį.

Taigi, koks turtas yra paklausiausias pajūryje? Ko labiausiai nori lietuviai? „Kaina ir vieta – du dalykai, kurie tautiečiams renkantis pajūrio namus itin svarbūs“, – sako verslininkė. Tačiau šioje Palangos dalyje, tarp Basanavičiaus gatvės ir Birutės parko, kur mes šiandien lankysimės, atostogauti ar įpirkti namus gali tik labai nedaug lietuvių, nes kainos čia – pačios didžiausios.

Ar tikrai Palangoje jau galima rasti ir 16 tūkstančių už kvadratinį metrą statomų apartamentų? 

„Skirtumas yra antroje Basanavičius pusėje link Šventosios. Ten viskas kaip buvo, taip ir yra pigiau, ten tokių kainų tikriausiai nėra. Bet šitoje Basanavičiaus pusėje tai viskas yra ženkliai brangiau ir tos kainos yra normalu šitoje pusėje.

Žmonės nori, kad aplink būtų kuo mažiau žmonių, kad būstas būtų pušyne. Nes yra tiesiog atsikandę, kas turėjo butus link Šventosios – pavyzdžiui, jei namas turi 200 butų, tai jūs įsivaizduokite, kas ten savaitgalį darosi. Ten nei išsimiegosi, siaubas ten.

O brangius būstus žmonės perka ne nuomai, o sau“, – laidoje „Kasdienybės herojai“ vedžiodama po savo valdas Palangoje pasakojo verslininkė. 

Tai jei jau tiek tenka išleisti būsto nuomai, gal nors pavalgyti įmanoma kažkur nebrangiai? Kavinės „Jūros akis“ administratorius Kęstutis Blažys tvirtina – jei nori pavalgyti pigiai, niekur toli blaškytis nereikia. Eikite į Basanavičiaus gatvę ir ten rasite įvairų asortimentą.

Kito Basanavičiaus gatvės restorano „Floros Simfonija“ įkūrėjas Henrikas Tautkus neslepia – kainos šiek tiek šiemet pakilo, tad šeimos vakarienei prireiks bent kelių dešimčių eurų.

Gyvenimo būdo laida „Kasdienybės herojai“ – tai stiprių asmenybių jaudinančios gyvenimo istorijos. Kas savaitę – interviu su gerai žinomais, o gal išskirtinį gyvenimo būdą pasirinkusiais žmonėmis.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Danijos atsinaujinančios energetikos kompanija „European Energy“ į metanolio ir žaliojo vandenilio gamyklą Kretingos arba Akmenės rajonuose ketina investuoti apie 400 mln. eurų – 1,6 karto  daugiau nei skelbta anksčiau.


Palangos verslininkai sako, kad populiarusis mūsų kurortas labai keičiasi.


Artėjant vasaros sezonui, kurortuose apgyvendintiems ukrainiečiams tenka ieškotis naujų būstų, o kai kurios savivaldybės ima riboti ukrainiečių apgyvendinimą dėl ugdymo įstaigų stygiaus. Ministerijų prašoma tam tinkamą jų valdomą turtą skirti karo pabėgėliams apgyvendinti.


NT ekspertai sako, kad pernai didžiulę sėkmę išgyvenusi Lietuvos pajūrio būsto rinka šiemet, panašu, grįžta į įprastas vėžes.


Palangos verslininkai ruošiasi šventiniam laikotarpiui. Pasukti galvas kuo sudominti kurorto svečius, teko tiek viešbučiams, tiek ir restoranams. Tikimasi, jog Palangą užguls ir linksmybių išsiilgę poilsiautojai, ir šeimos su vaikais. Skaičiuojama, kad jau dabar kurorto viešbučiai Naujametinei nakčiai užimti iki 80 procentų.


Palangos nekilnojamojo turto kainos jau lyginamos ne su Jūrmala, ar Pietų Europa, bet netgi su Silicio slėniu, esančiu JAV, Kalifornijoje – įspūdingus indėlius sukaupę lietuviai ieško, kaip apsisaugoti nuo pinigų nuvertėjimo, rašo Ernestas Naprys delfi.lt


Praėjusį savaitgalį (rugpjūčio 7-8 d.) Palangoje įvykęs LXVIII Vilniaus aukcionas ne tik stebino dalyvių aktyvumu ir įsirašė į istoriją kaip aukcionas, kuriame labiausiai kilo parduotų lotų kainos, bet ir tapo istorijos įprasminimo dalimi.


119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso...


Liepos 18-osios naktį, apie 02.07 val., pastebėta, kad Palangoje, Žemaičių g., iš daugiabučio namo kiemo, pavogtas automobilis BMW. Žala – 110 tūkst. eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, pranešė delfi.lt


Ne visoje nekilnojamojo turto (NT) rinkoje būsto pirkimas sulėtėjo, yra segmentų, kur juntamas atsigavimas. Ekspertai pastebi antrinio būsto, sodybų, gyvenamųjų namų ir sklypų augimą. Panašu, kad Lietuvos pajūrio rinkai pandemija sudavė kur kas mažesnį šoką nei didmiesčiams, mat čia pastebimas išaugęs susidomėjimas NT.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius