Amžiaus projektas – vandens atrakcionų parkas Palangoje

Palangos tiltas, 2021-09-30
Peržiūrėta
1270
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Svetlana Grigorian, LSDP Palangos miesto skyriaus pirmininkė, Palangos miesto savivaldybės tarybos narė
Svetlana Grigorian, LSDP Palangos miesto skyriaus pirmininkė, Palangos miesto savivaldybės tarybos narė

Į savo rankas perėmusi vilą „Auską“, Palangos miesto savivaldybė ieško racionalių vilos panaudojimo ir įveiklinimo scenarijų. Rugsėjo pabaigoje miesto tarybos nariams pristatyta galimybių studija, kurioje pabandyta atsakyti į kylančius iššūkius ir siekta rasti tinkamiausių sprendimų Palangai.

Galimybių studijos rengėjai vilą „Auską“ siūlo paversti sveikatinimo paslaugų centru, o jos teritorijoje pastatyti 40 senjorų talpinančius globos namus. Teigiama, jog šis sprendimas ne tik prisidės prie orios kelių dešimčių senjorų senatvės, tačiau ir pritrauks papildomus turistų srautus. 

Gerbiu visus žmonės ir ypač senjorus. Visi garbaus amžiaus žmonės nusipelno orios senatvės, tinkamų paslaugų ir priežiūros, tačiau vilos teritorijoje pastačius 40 žmonių talpinančius senjorų globos namus, užtikrinsime tik labai mažos dalies senstančios visuomenės poreikius. Neabejoju, prasidės arši konkurencija dėl galimybės čia patekti, o tai ne tik, kad nepatenkins visų senjorų lūkesčių, bet ir supriešins dalį visuomenės.

Galimybių studijos rengėjams keltos rimtos ir sudėtingos užduotys, tačiau panašu, jog iki galo susidoroti su jomis taip ir nepavyko. Nors nagrinėtos galimybės „Auskos“ teritorijoje teikti ne tik sveikatinimo ir socialines paslaugas, tačiau kultūrinė, užimtumo ir aktyvaus turizmo veiklos kryptys atmestos. Manau, jog be reikalo.

Galiu drąsiai teigti, jog didžiausia problema, su kuria dešimtmečiais susiduria Palanga – sezoninis nedarbas. Jei vasarą būna savaičių, kai darbdaviams neįmanoma rasti nei vieno laisvo darbuotojo, tai šaltuoju metų laiku nedarbas šokteli į rekordines aukštumas. Užimtumo tarnybos duomenimis jau eilę metų vasario mėnesiais nedarbo lygis Palangos mieste siekia beveik 10% (Išskiriant šiuos, pandemijos metus. Nedarbo lygis Palangos mieste 2021 m. vasario 1 d. siekė net 17,2%).

Sezoniškumas smarkiai sumažina žmonių galimybes susirasti darbą, o netekus pajamų didėja socialinė atskirtis ir pajamų nelygybė. Naujausios skurdo ir socialinės atskirties ataskaitoje pateikti duomenys rodo, kad skurdo lygis didėjo, o žemiau skurdo rizikos ribos šalyje 2020 m. gyveno 20,9% šalies gyventojų. Jei skaičiuotume savivaldybės lygiu, šis skaičius tikrai būtų didesnis nei 40 asmenų.

Skurdo rizikos atžvilgiu labiausiai pažeidžiami yra ne tik senjorai, tačiau ir bedarbiai, vieniši asmenys, žmonės su negalia, vieniši tėvai ar jaunimas. Štai jaunimo (16–29 m.) nedarbas Palangos mieste 2021 m. balandžio 1 d. buvo net 16,3%, o didesnis nedarbo lygis tarp jaunų žmonių Lietuvoje buvo tik Kaune ir Vilniuje.

Būtent dėl šių priežasčių, turime ieškoti optimaliausių sprendimų ir galimybių, kurios ekonominę, socialinę ar užimtumo situaciją gerintų daugiau nei vienai grupei žmonių. Todėl kalbėdami apie galimybes ir šaltuoju metų laiku pritraukti daugiau turistų, turėtume mtis tokių sprendimų, kad turistai tikrai atvažiuotų į Palangą.

Jau ne kartą anksčiau esu pasisakiusi apie tai, kad viena iš galimybių, kaip sumažinti sezoninį nedarbą – vandens atrakcionų parko statybos Palangoje. Tai ne tik kad paskatins turizmą šaltuoju metų laiku, bet ir kurs darbo vietas mūsų žmonėms. Galiausiai į vandens parką iš kitų miestų ar valstybių atvykę žmonės liks čia ilgesniam, pirks nakvynės, maitinimo paslaugas, mokės savivaldybei pagalvės mokestį. 

Spręsdami vilos „Auskos“ geriausio panaudojimo klausimą, turime matyti visumą. Laimingus dirbančius palangiškius, čia poilsiaujančius ir pramogaujančius svečius ir tuos pačius palangiškius senjorus, kuriems apsilankymas vandens atrakcionų parke galėtų būti nemokamas.

Palanga šiais metais švenčia savo 100-ąsias Palangos grąžinimo metines Lietuvai. Tai simboliška data, kuri reiškia, kad turime ne tik branginti tai ką turime, bet ir daryti viską, kad Palanga taptų vieta, kurioje gera gyventi visiems.

 

Svetlana Grigorian, LSDP Palangos miesto skyriaus pirmininkė, Palangos miesto savivaldybės tarybos narė

Jūsų komentaras:

Kostas 2021-10-02 11:50 (IP: 162.158.183.117)
Juokingiausia yra tai, kad už.šią tašliavą ji dar ir pinigus mokėjo, kad ją įdėrų į laikraštį, ir irnternetą. Laikraštyje yra pažymėtas užsakymo numeris. Matyt tokios rašliavos neima nemokamai, nes būtų gėda laikraščiui spauadinti.

Arūnas Dobranskis 2021-10-02 11:39 (IP: 162.158.183.227)
Būti Svetlana Grigorian,dar nereiškia būti politiku.Tai greičiau politikavimas,su aiškiai išreikštu noru sureikšminti savo esybę. Uzkaukazeje,tai vadina ,,armianskaja chitrost",o paprasčiau,pūsti miglą į akis, neužmirštant ir pagalį į mero ratus į kišti. Jaučiasi, toli plaukiančios mintys

Gintas 2021-10-02 11:29 (IP: 162.158.90.66)
Kiek gali nusikalbėti ta višta ? Jau net pykina nuo jos.

gal 2021-10-01 07:01 (IP: 162.158.183.175)
ledo arena? ar sniego ciozykla?baseinu jur ir spa centru daug. o ledo arenos verkiant reiktu.

palaikau 2021-10-01 03:04 ([email protected] / IP: 172.69.194.4)
p. Svetlana teisi! Neprijauciu socdemams nuo Kirkilo laiku, bet jei sakoma teisybe, tokias mintis butina palaikyti. Juk ne veltui yra sakoma, kad Palanga yra pramogu sostine, ir naturalu, juk tai kurortas, istoriskai susijes su pramogomis. Vietiniai politikieriai to nesupranta (arba greiciausiai turi naudos , tarkim, pilstydami smeli).

Svetlana Grigorian 2021-09-30 17:17 ([email protected] / IP: 172.69.194.40)
Mieli Palangiškiai, dalinuosi su Jumis savo komentaru apie amžiaus projektą - Vandens atrakcionų parką Palangoje. Ir galimą jo vietą - dabartinėje "Auskos" teritorijoje bei kviečiu diskutuoti.

Giedrė 2021-09-30 16:54 (IP: 162.158.93.111)
Vis tauška ir tauška kaip užsukta varna. Populistinė rašliava.

Palangiskis 2021-09-30 09:36 (IP: 162.158.222.134)
Pritariu vandens pramogų parkas būtinas Palangai... Patys važiuojam dėl parko į Druskininkus ir matom kaip užimtas jis, kad net sunku vietų rasti vandens parko viešbutį...Vandens atrakcionų parkas puiki idėja ir kurortų tikrai reikalinga

Taip pat skaitykite

Antradienį Klaipėdos apygardos teisme pradėta nagrinėti prekybos žmonėmis byla. Joje kaltinimai pateikti 3 Čekijos piliečiams, atrakcionų savininkams, išnaudojusiems 2019 m. Palangoje grupę Lenkijos ir Čekijos darbininkų.


Į savo rankas perėmusi vilą „Auską“, Palangos miesto savivaldybė ieško racionalių vilos panaudojimo ir įveiklinimo scenarijų. Rugsėjo pabaigoje miesto tarybos nariams pristatyta galimybių studija, kurioje pabandyta atsakyti į kylančius iššūkius ir siekta rasti tinkamiausių sprendimų Palangai.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Pagalbos šauksmas iš Palangos atrakcionų: jaučiasi lyg vergai

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 30 | Rubrika: Miestas

Palangos policija pradėjo tyrimą dėl kurorte veikiančiuose atrakcionuose galimai išnaudojamų Čekijos piliečių, rašo lrytas.lt Policija gavo duomenų, jog Palangoje, Šventosios gatvėje veikiančių atrakcionų savininkas iš Čekijos netinkamai elgiasi su savo darbuotojais – taip pat Čekijos piliečiais.


Palangoje šeštadienį atidarytas lietuviškų pasakų parkas, lankytojus viliojantis ne tik itin jaukia aplinka, žaismingomis skulptūromis, bet ir netradiciniais sprendimais – pasakas čia galima ne tik „pačiupinėti“, bet ir išgirsti. Šįkart visuomenei pristatytos keturios pirmosios skulptūros, o rudenį parkas bus papildytas...


Tomas Julius Žulkus – Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas bei Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus narys įsitikinęs, jog šie metai bus labai darbingi. „Šiuos metus drąsiai galima vadinti iššūkių Palangai metais – pradėta įgyvendinti daug ambicingų projektų...


Palangoje stringa už dviejų ir daugiau žmonių nesunkų sužalojimą dėl neatsargumo teisiamo Olandijos piliečio Petruso Leanderio baudžiamosios bylos nagrinėjimas, nes nepavyksta surasti olandų kalbos vertėjo. 42 metų P. Leanderis yra atrakcionų, kuriuose daugiau kaip prieš dvejus metus beveik valandai žemyn galva buvo pakibę vaikai, savininkas.


Vaikų parkas vėl laukia mažųjų lankytojų  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Atšilus orams, Palangoje vėl vartus atkėlė netoli jūros, šalia pušyno įsikūręs Vaikų parkas. Jame mažieji nemokamai pramogauti gali kasdien nuo 10 iki 20 val. Vakare parkas uždaromas, įjungiama signalizacija.


Palangiškis Jonas Valužis sako, kad šimtams kurorto ir visos šalies vaikų per devynis metus suteikė begalę džiaugsmo žaidimų atrakcionuose Vytauto gatvėje, dešimtims palangiškių – ir darbo vietą, o į savivaldybės biudžetą įbyrėjo ne vienas tūkstantis litų įvairių mokesčių, surinktų vykdant atrakcionų veiklą. Vyrą piktina, kad jis yra lyginamas su...


Olandai, vadovaujantys atrakcionų parkui J. Basanavičaus gatvėje, yra speičiami į kampą - vakar Klaipėdos apygardos teismas priėmė sprendimą, kol bus priimtas teismo sprendimas, taikyti iki tol laikinąsias apsaugos priemones -  sustabdyti atrakcionų veiklą. Tokiu būdu teismas patenkino Meilės al. 5 dalį sklypo olandams nuomojančios bankrutuojančios bendrovės „Kurorto statyba“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius