„Angelų takais“ pradeda naują turą po Lietuvą – legendinį filmą moksleiviai gali pamatyti nemokamai

Palangos tiltas, 2023-10-10
Peržiūrėta
758
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Angelų takais“ pradeda naują turą po Lietuvą – legendinį filmą moksleiviai gali pamatyti nemokamai

Legendinis virtualios realybės filmas „Angelų takais“, paremtas M. K. Čiurlionio kūrinių motyvais,  pradeda naują švietėjišką kelionę – turą po Lietuvą. 

Pasivaikščioti „Angelų takais“ galės ne tik didžiųjų Lietuvos miestų, bet ir mažesnių miestelių, tokių, kaip Naujoji Akmenė, Skuodas, Rietavas, Kelmė ir kitų, gyventojai. Kelionės sąrašas vis pildosi, tad nepraleiskite progos išvysti kultinį filmą savo mieste. 

„Angelų takais“ – atgaiva siela

„Angelų takais“ – tai unikalus filmas – legenda, kviečiantis pasinerti į M. K. Čiurlionio kūrybą virtualios realybės pagalba. 

Tai vienas inovatyviausių meninių projektų Lietuvos istorijoje, atkuriantis bene 60 lietuvių menininko, dailininko ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio paveikslų. Tai daugiau nei filmas, tai patyriminė kelionė, kuri virtualios realybės technologijų dėka sukuria jautraus būvimo, panirimo į menininko pasaulį pojūtį.

„Chaoso, baimės ir skubėjimo kupinoje realybėje šis filmas – tikra atgaiva ir poilsis sielai. Gal todėl daugelis žiūrovų grįžta ir nori šią harmoniją patirti dar ir dar kartą. Kartais patekti į filmo seansus net neįmanoma, todėl raginame registruotis iš anksto. Leidomės į turą po Lietuvą – norime pasiekti net tolimiausius miestelius, mokyklas, kad unikalų filmą pamatytų visa Lietuva. 

Tai pirmasis virtualios realybės filmas, sulaukęs tokios stebėtinos sėkmės. Ir mūsų projekto dėka – jis keliauja pas žiūrovus tiesiai į jų miestelius ir mokyklas. Galbūt kažkuriai bendruomenei tai yra metų įvykis, nes kokybiški kultūros renginiai juos pasiekia retai“, – pasakoja šio projekto iniciatorius Lukas Verpetinskas. 

Filmas – viena iš TOP geriausių edukacijų Lietuvoje 

Virtualios realybės švietėjiškas projektas „Angelų takais“ – TOP 10 geriausių edukacijų reitinge. 

Šis filmas – įvairaus amžiaus žiūrovams: nuo 6 metų iki senjorų – tinkanti ir patinkanti patirtis. Tai puikus būdas susipažinti su menu šiuolaikišku būdu – interaktyviai. Moksleiviai, pasinaudoję kultūros pasu, šį kultinį filmą gali žiūrėti nemokamai. Mokytojai, subūrę grupę, taip pat gauna šią galimybę. 

Daugelis gerai atpažįstamų paveikslų filme vaizduojami beveik identiškai originaliems kūriniams, tad vaizdų ir garso pagalba edukacijos dalyviai yra vedami per unikalią kelionę, leidžiančią jiems suprasti pasaulio trapumą, ugdyti kūrybiškumą, kritinį mąstymą, susipažinti su inovatyvia ir pasaulį keičiančia VR technologija, ugdyti skaitmenines kompetencijas. 

Kiekviena mokykla gali pasinaudoti kultūros pasu ir pasikviesti „Angelų takais“ į savo miestelį ar bendruomenę.  

Apdovanojimai – ne tik iš kino kritikų

Prestižinių tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatas – virtualios realybės filmas „Angelų takais“ – Kristinos Buožytės ir Vitalijaus Žuko kūrinys, skirtas dailininko, kompozitorius ir abstrakčiojo meno pirmtako M. K. Čiurlionio kūrybai pagerbti.

Kaip pasakoja „Angelų takais“ režisierė K. Buožytė, kiekvienas M. K. Čiurlionio paveikslas – lyg portalas į kitą pasaulį. Virtuali realybė ir yra tas įrankis, kuris padeda tai pamatyti, pajusti, patekti į portalo vidų. Tariant kitais žodžiais, patekti į pažangiausio to meto Lietuvos kūrėjo pasaulį.

Projektas sužavėjo 2018 m. Venecijos kino festivalio auditoriją, 2019 m. Jungtinėje Karalystėje pelnė prestižinį apdovanojimą už pasiekimus mene ir technologijose skiriamą „Lumen Prize for Art and Technology“. 

O 2020 m. „Angelų takais“ apdovanotas „Sidabrine gerve“ už profesinę meistrystę, tačiau tikroji VR filmo „Angelų takais“ vertė slypi žiūrovų širdyse. 

Šį išskirtinį filmą jau pamatė daugiau nei 200.000 žiūrovų, kai kurie jų – net po 2-3 kartus. Tarp filmo gerbėjų – daug žinomų žmonių: nuo aktorių, nuomonės formuotojų – iki politikų. 

Visiškai neseniai „Angelų takais“ komanda grįžo iš Nevados, Jungtinių Amerikos Valstijų.  Juodosios olos dykumoje vykusiame 35–jame legendiniame „Burning Man“ festivalyje, kuriame dalyvavo apie 73 tūkst. žmonių, rodytiems seansams žiūrovai negailėjo susižavėjimu kupinų atsiliepimų ir stebėjosi mažos šalies pasiekimais meno ir technologijų pasaulyje.

Grįžusi iš šios išskirtinės kelionės „Angelų takais“ komanda pradeda naują turą po Lietuvą. Kaip įprasta, filmo gerbėjai į seansus gali atvykti nuolatinėse vietose Kaune, Druskininkuose ir Šiauliuose, artimiausiu metu bus pristatyta ir nauja erdvė Vilniuje. Naujausi „Angelų takais“ maršrutai drieksis į šiuos miestus:

Panevėžys 10.06 - 12.31

Marijampolė 10.11-11.25

Skuodas 10.12-10.14

Rietavas 10.20-10.21

Naujoji Akmenė 10.28-10.29

Raseiniai 11.03-11.05

Kelmė 11.17-11.19

Detaliau sužinoti, kada ir kur nutūps „angelai“ galima www.angelutakais.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Legendinis virtualios realybės filmas „Angelų takais“, paremtas M. K. Čiurlionio kūrinių motyvais,  pradeda naują švietėjišką kelionę – turą po Lietuvą. 


Prieš daugiau nei pusmetį Palangoje nuvilnijo protestai prieš Vidaus reikalų ministerijos sprendimą likviduoti reabilitacijos centrą „Pušynas“.


„Angelų takais“ keliasi į pajūrį – pasinerti į M. K. Čiurlionio kūrybą virtualios realybės pagalba bus galima Klaipėdoje ir Nidoje 


Spalio 4 dieną 5A, 5B ir 5C klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Miško brolių takais“. Susitikimo metu mokiniams buvo pasakojama apie laisvės kovų atminimo svarbą, laisvės kovotojų herojiškumo apraiškas, laisvės ir demokratijos siekį.


Palangos kurorte įsikūrusi sanatorija „Gradiali“ inovacijas pritaikė rinkodaros srityje ir sukūrė virtualų 360 nuotraukų turą.


Galima nemokamai pasitikrinti dėl burnos vėžio

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 17 | Rubrika: Sveikata

Visą vasario mėnesį žmonės kviečiami dalyvauti prevencinėje programoje ir nemokamai pasitikrinti dėl burnos vėžio, nes tik laiku aptikus ligą, žmonės gali pasveikti. Prevencinė programa vyksta visoje Lietuvoje, tad kiekvienas, norintis pasitikrinti sveikatą, jau dabar gali registruotis pas gydytoją.


Spalio 28 d. mūsų mokyklos mokiniai Tadas Valiukas, Tadas Jarulis (10 kl), Mantas Gaučius (8 kl.) ir Lukas Jarulis (7 kl.) drauge su Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinių komanda, vykdydami bendrą projektą „Mes iš pajūrio“, dalyvavo pėsčiųjų žygyje „Kardo rinktinės partizanų takais“ maršrutu Salantai – Grūšlaukė.


Balandžio pabaigoje Šventosios gyventojai ir svečiai galėjo išvysti naują meninės dokumentikos ilgametražį filmą „Vėjų žemė“, pasakojantį apie Šventosios kuršių – Lietuvos latvių bendruomenę. Žiūrovai filmą sutiko itin palankiai, planuojamos tarptautinės premjeros.


Kasmet Lietuvoje nustatoma vis daugiau ikivėžinių krūties susirgimų, kas leidžia gerokai lengviau sustabdyti šią klastingą ligą ir nuo jos išgydyti daugiau moterų. Tačiau, moterys, vis dar nepakankamai dalyvauja prevencinėje programoje dėl krūties vėžio ir pagal ją nemokamai tikrinasi dėl šios ligos. Todėl VLK ragina moteris aktyviau naudotis galimybe kas 2 metus nemokamai...


Pradinės mokyklos ketvirtokai įgarsino filmą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 09 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį Palangos pradinėje mokykloje vėl atgimė garsios rašytojos Astridos Lindgren kūryba. Populiarių knygų personažai ėmė ir atgijo mokyklos salėje. Ketvirtos „Ryto“ klasės vaikai suteikė galimybę susirinkusiems draugams pasigrožėti sukurtais personažais bei pasižiūrėti jų pačių įgarsintą filmą „Ronja plėšiko duktė“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius