Ant Birutės kalno – lietuviškos ir latviškos dainos

"Palangos tilto" informacija, 2013-10-21
Peržiūrėta
64
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ant Birutės kalno – lietuviškos ir latviškos dainos

 Sekmadienio pavakare nuo Birutės kalno plačiai skambėjo lietuvių ir latvių kalbomis atliekamos dainos. Čia Klaipėdos apskrities latvių asociacijos „Atpūta“ kvietimu rinkosi tie, kas norėjo paminėti baltų vienybės ir Latvijos Nepriklausomybės šventę.

Tradicinė jau devintoji šventė prasidėjo Lietuvos ir Latvijos meno kolektyvų koncertu Klaipėdos piliavietėje. O jau prieš 17 valandą vaikštinėjantys prie Birutės kalno girdėjo nuo jo sklindančias lietuvių ir latvių liaudies dainas.

Kol prie šv. Jurgio koplyčios buvo degamos žvakutės ir kabinamos trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, – bei kitos vėliavos, ant kalno susirinkusieji smagiai dviem kalboms dainavo dainą „Ant kalno karklai siūbavo“.

Su švente atvažiavusius bei atėjusius ant Birutės kalno pasveikino Klaipėdos apskrities latvių asociacijos „Atpūta“ vadovas Gotfridas Tapinas, davęs ženklą broliams latviams, kurie iš savo atsivežtos patrankos šovė keturias salves: už Latviją, Lietuvą, Estiją ir už Baltų vienybės dieną.

Dainas dainavo ir grojo Nicos etnografinis ansamblis, Rygos VEF Pilies vyrų ansamblis, Klaipėdos apskrities senjorų klubo „Klaipėda“ muzikantai ir dainininkai, Bartos etnografinis ansamblis, Liepojos jaunimo dūdų orkestras, kiti kolektyvai.

Po bendrų dainų ant Birutės kalno šventės dalyviai nuėjo ant tilto į jūrą, nuo kurio nuleido vainikus tiems, kas iš jūros negrįžo.

„Sujungėme iškart kelias progas: Baltų vienybės dieną, Latvijos nepriklausomybės dieną, kartu prisiminėme negrįžusius iš jūros – kad išties, kaip skelbė mūsų renginio devizas, niekas ir nei vienas nebūtų užmirštas“, – sakė G. Tapinas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antradienį, rugsėjo 22 d., 20 val. Palangoje, ant Birutės kalno, sužibs vienybės laužas – bus minima Baltų vienybės sąšauka. Bendruomenė kviečiama aktyviai dalyvauti renginyje.  


Jurbarke skambėjo palangiškių dainos

"Palangos tilto" redakcija, 2019 12 05 | Rubrika: Miestas

Paskutinį rudens savaitgalį Palangos kultūros ir jaunimo centro moterų vokalinis ansamblis “Guboja” ir Jūros šaulių vyrų choras, vadovaujamas Rimgaudo Juozapavičiaus, keliavo į Jurbarką. Šio miesto kultūros centro moterų choro “Lelija” vadovė Dalė Jonušauskienė pakvietė kolektyvus į chorinės muzikos šventę “Susitikimas dainoje”...Antradienį, gegužės 31 dieną, Palangos miesto savivaldybėje viešėjo bei su miesto vadovais susitiko Gruzijos technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro studentai, kurie Gruzijoje studijuoja lietuvių kalbą. Viešnagės Lietuvoje metu studentus lydi minėto universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovas profesorius Vidas Kavaliauskas.


Ką pastatė ant Šventosios Alkos kalno, žemaičiams ir visiems pagonims šventos vietos? Tinkamus baltų dieviškų būtybių pakaitalus? Ar beverčius „baibokus“, kaip teigia senųjų skulptūrų autorius ir architektas Virgilijus Vaičiūnas ir Palangos Žemaičių draugijos seniūnas Augustas Narmontas. Jie piktinasi, kad su jais dėl naujų skulptūrų išdrožimo net...


Birželio 25-27 dienomis Lietuvos pajūryje vyko tradicija tapęs tarptautinis meno festivalis „Open sea“ („Atvira jūra“). Festivalis poilsiautojus pasitiko jau ketvirtą kartą, o šiemet – net du kartus didesniu repertuaru nei pernai. Meno festivalis vyksta ne tik Palangoje: panašaus formato renginiai – klasikinės muzikos koncertai –...


Ant Naglio kalno skambėjo dainos ir legendos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 03 30 | Rubrika: Miestas

Šeštadienio popietę pro Naglio kalną eidami ar dviračiais važiuodami palangiškiai ir miesto svečiai nustebę sustodavo ir skubėdavo kopti į patį kalną, mat nuo jo skambėjo muzika, dainos ir legendos. Čia į „Palangos dienų 2015“ renginių pynę įsiliejęs folkloro ansamblis „Mėguva“ sukvietė svečius pažiūrėti programos „Naglio kalno...


Ant Birutės kalno – lietuviškos ir latviškos dainos

"Palangos tilto" informacija, 2013 10 21 | Rubrika: Miestas

Sekmadienio pavakare nuo Birutės kalno plačiai skambėjo lietuvių ir latvių kalbomis atliekamos dainos. Čia Klaipėdos apskrities latvių asociacijos „Atpūta“ kvietimu rinkosi tie, kas norėjo paminėti baltų vienybės ir Latvijos Nepriklausomybės šventę.


Rezultatyviose rungtynėse palangiškiai nepavijo latvių

„Palangos tilto” informacija, 2013 01 28 | Rubrika: Sportas

Pirmosios pergalės Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Top 16“ etape nepavyko pasiekti „Palangos Triobet“ (0-3) krepšininkams. Rimvydo Samulėno auklėtiniai savo aikštelėje Šventojoje po atkaklios ir permainingos kovos 102:107 (26:32, 21:26, 29:15, 26:34) turėjo pripažinti „Jelgava“ (1-2) ekipos iš Latvijos pranašumą.


„Olimpinė diena“ prie Naglio kalno

Dalia Rakauskienė, mokytoja, 2009 05 23 | Rubrika: Miestas

Gegužės 20-ąją prie Naglio kalno vyko Palangos Senosios gimnazijos moksleivių sveikatingumo projekto „Sveikos gyvensenos keliu“ sporto diena – „Olimpinė diena“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas