Aplinkai tvarkyti pinigų pritrūks

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-01-29
Peržiūrėta
1192
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiųmečiame miesto biudžeto projekte numatyti asignavimai kurorto aplinkai tvarkyti labai aptirpę. Palangos komunalininkų poreikiams tenkinti suplanuota skirti 5 mln. 450,9 tūkst. litų. Pernai buvo skirta 7 mln. litų. Šventoji taip pat turės tvarkytis su mažesnėmis lėšomis. Seniūnijai skirta 1 mln. 224,7 tūkst. litų.

 

„Įjungė“ taupymo programą

Palangos miesto savivaldybės tarybos komitetuose svarstant biudžeto projektą, asignavimų valdytojas UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus prašė politikų nors nebemažinti to, kas suplanuota. Pasak įmonės vadovo, nors ir sumažėjo lėšos, tačiau kurortas, kaip ir ankstesniais metais, bus tvarkomas. Bus prižiūrimi ir gėlynai, ir gatvės bei vežamos šiukšlės. Be to, anot direktoriaus, įmonė jau ir taip taupo. „Sumažinome administracijos darbuotojų skaičių. Taip pat 15 proc. sumažėjo darbuotojų atlygiai bei nebemokami priedai. Pastarieji buvo mokami tik šiukšliavežių vairuotojams“, - apie „įjungtą“ taupymo programą pasakojo K.Skierus.

 

Būtina remontuoti tiltą

Kalbėdamas apie problemas, bendrovės vadovas atkreipė dėmesį, kad nėra numatyta lėšų kopų takams ir laiptams, kurie po rudens audrų nuplauti, atstatyti bei suremontuoti. Posėdžio metu pagarsinta, kad panaikinus apskritis, svarstomas klausimas, kas prižiūrės pajūrį. Seimo narys Evaldas Jurkevičius inicijavo diskusiją šiuo klausimu.

Direktorius K.Skierus įvardijo ir kitą ganėtinai opią problemą – jūros tilto priežiūrą. Pasak jo, dar ateinantį vasaros sezoną tiltas atlaikys, tačiau rudenį jau reikėtų pradėti įrenginio remontą. „Reikia suremontuoti ne tik medinę tilto dalį, bet ir metalinę. Paskaičiuota, kad tilto remontas kainuotų apie 2 mln. litų“, - teigė direktorius.

Įmonės vadovo teirautasi ir dėl paplūdimių smėlio valymo mašinos panaudojimo. K.Skieraus teigimu, nors pernai mašina buvo patobulinta, pritaikius sietus, tačiau Palangos paplūdimių smėlio su ja išvalyti nepavyko.

 

Patvirtinti mažesni įkainiai

Bendrovės vadovo paprašyta pakomentuoti ir dėl atliekų vežimo į Dumpių sąvartyną. K.Skieraus aiškinimu, kadangi iki kitų metų pabaigos yra sutartis dėl šiukšlių vežimo su miesto Savivaldybe, buvo patvirtinti mažesni šiukšlių vežimo įkainiai. „Dabar į sąvartyną nuvežti vieną toną šiukšlių, su taip vadinamu „vartų mokesčiu“, kainuoja 195 litus. Kaina mažesnė, nes įsigijome tris automobilius, vežančius iki 13 tonų šiukšlių, todėl sąnaudos sumažėjo“, - sakė įmonės vadovas.

 

Reikės tvarkytis

Nagrinėjant Šventosios seniūnijai skirtus asignavimus, seniūnas Eugenijus Čilinskas apgailestavo, jog pinigai komunalinėms reikmėms taip pat sumažėjo apie 20 proc. Tačiau, anot seniūno, nors ir turint mažesnį biudžetą, reikės stengtis, kad Šventoji būtų švari ir tvarkinga. Numatyta 50 tūkst. litų Beždžionių tilto medinei daliai suremontuoti bei laikantiems įrenginį trosams pakeisti. Seniūnas atkreipė dėmesį, jog daugelį metų viena iš opiausių ir  nesprendžiamų problemų yra pagrindinio įvažiavimo kelio į paplūdimį užpustymas smėliu. Kelią nuolat reikia valyti, nes aptarnaujantis transportas negali patekti į Šventosios paplūdimius.

Pinigų kasmet reikia ir polderių priežiūrai, tam šiemet jų turėtų pakakti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Penktadienį Šventosios seniūnijos vietos bendruomenės tarybos posėdyje paskirstytos Vietos bendruomenių savivaldos programai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skiriamos lėšos. Į beveik 17 tūkst. litų pretendavo penkios programos, kurioms įgyvendinti prašyta per 24 tūkst. Lt. Posėdžio metu nuspręsta visiškai patenkinti trijų programų poreikius...


Pernai Palangos miesto savivaldybė pagaliau pardavė buvusį lopšelį-darželį „Saulutė“. Kaip rašoma Tarybos posėdyje patvirtintoje Savivaldybės turto privatizavimo komisijos 2013-ųjų metų veiklos ataskaitoje, už viešo aukciono būdu parduotą privatizuojamą objektą – pastatą su priklausiniais Gintaro g. 13 – gauta 1 mln. 296 tūkst. Lt, iš kurių už patį pastatą – 720 tūkst. Lt, o už objektui...


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Kurhauzo restauracijai – papildomi 500 tūkst. litų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 04 | Rubrika: Miestas

Palangos Kurhauzo restauracijos ir vidaus pritaikymo darbams Kultūros ministerija papildomai skyrė pusę milijono litų – tokią  žinią kultūros ministras Šarūnas Birutis telefonu pranešė Palangos merui Šarūnui Vaitkui. „Tai – puiki žinia Palangai ir palangiškiams“, – sakė kurorto vadovas.


Į mokyklėlę Palangoje besimokantys moksleiviai keliauja įvairiai: kas pėstute, kas dviračiais, o ką tėveliai iki durų automobiliu paveža. O štai 183 iš 1 tūkst. 823 kurorto bendrojo ugdymo įstaigų mokinių į pamokas atvažiuoja maršrutiniais autobusais arba pavėžėjami vadinamaisiais geltonaisiais autobusiukais.


Po 280 tūkst. litų investicijų – patvinę sodai

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 12 08 | Rubrika: Miestas

Į „Palangos tiltą“ kreipęsis sodo bendrijos gyventojas Algimantas Bružas žurnalistui skundėsi, kad sodų bendrijos „Pavėsis“ centrinės gatvės vandens nuotekų griovys yra patvinęs ir vanduo apsėmęs kai kuriuos centrinės gatvės ir Diemedžio tako sklypus.


Miesto politikai pritarė projektui leisti rekonstruoti Palangos miesto socialinių paslaugų tarnybos patalpas. Už europinius pinigus bus renovuota per 400 kv.m patalpų, esančių miesto ligoninėje.  Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos dydis siekia  per 1 mln.108 tūkst.litų. Palangos miesto savivaldybė turi prisidėti ne mažiau kaip 15 proc., t.y apie 196 tūkst.litų.


Aplinkai tvarkyti pinigų pritrūks

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 29 | Rubrika: Miestas

Šiųmečiame miesto biudžeto projekte numatyti asignavimai kurorto aplinkai tvarkyti labai aptirpę. Palangos komunalininkų poreikiams tenkinti suplanuota skirti 5 mln. 450,9 tūkst. litų. Pernai buvo skirta 7 mln. litų. Šventoji taip pat turės tvarkytis su mažesnėmis lėšomis. Seniūnijai skirta 1 mln. 224,7 tūkst. litų.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius