Aptiko bene brangiausią tualetą Palangoje: virš visko, už tokią sumą kai kas ir pavalgo

Palangos tiltas, 2023-08-17
Peržiūrėta
3864
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos „PJazz“ tualeto kaina ne restorano lankytojams. FOTO: DELFI MONTAŽAS
Palangos „PJazz“ tualeto kaina ne restorano lankytojams. FOTO: DELFI MONTAŽAS

Viešųjų tualetų klausimas Palangoje dabar itin opus. Po garsaus šalies dizainerio Juozo Statkevičiaus viešo pasipiktinimo, kad pajūrio svečiai neturi vietos, kur galėtų atlikti gamtinius reikalus, poilsiautojai šį klausimą stebi akyliau. Į redakciją kreipėsi skaitytojas, kuris tikina kasmet vykstantis į pajūrį pailsėti su šeima. Pasak jo, tualetų klausimas išties problematiškas, tačiau šįmet jis pastebėjo kur kas rimtesnį akibrokštą. 

Pietų metu Tadas (vardas pakeistas, tikrasis redakcijai žinomas) su šeima iš pliažo patraukė J. Basanavičiaus gatvės link. Čia, kaip sako jis, keturių asmenų kompanija nutarė papietauti ir užsuko į čia pat esantį „PJazz“ restoraną. 

„Vaikai buvo išvargę, neturėjome daug laiko ieškoti vietos, kur pavalgyti, todėl stojom ten, kur papuolė. Dėl restorano maisto skųstis negaliu, bet ir ne apie tai čia dabar noriu pakalbėti. Pavalgėm, paprašėm sąskaitos už maistą ir, kaip ir visi, prieš išeinant užsukome į restorano tualetą. Ant durų radome užrašą, kad ne klientams tualeto kaina, įsivaizduokite, 4 eurai! Už tokią sumą pusė picos išeina. Virš visko“, – laiške stebėjosi jis. 

Jis svarstė, kad taip restoranas bando pasipelnyti – jei žmonės nenori mokėti už tualetą, sėda valgyti ir užsisako tikrai brangesnius patiekalus nei kainuoja tualeto paslauga. 

„Pamato kainą, akys ant kaktos iššoka ir tada arba pyksta, arba sėda valgyti. Jei reikalas prispyrė, tikrai nebėgs žmogus dabar pigaus tualeto ieškoti, tai neturi kitos išeities ir sėda valgyti arba krapšto piniginę. Verslas iš to tik ir lošia. Suprantu, jei suma būtų euras ar du, bet keturi?“ – stebėdamasis klausė Tadas.

Restorano atstovė pateikė paaiškinimą 

Nusprendėme pasidomėti, kokie yra tikrieji verslo motyvai. Restorano vadovė su „Delfi“ redakcija bendravo maloniai ir noriai išdėstė argumentus, kodėl maitinimo įstaiga priėmė sprendimą prašyti 4 eurų iš pašaliečių, čia užsukančių tik gamtinius reikalus atlikti. Pasak jos, tai – strateginis sprendimas, padėsiantis valdyti srautus, nes norinčių pasinaudoti restorano tualeto paslaugomis itin daug. 

„Šioje vietoje niekas nebando nei pasipelnyti, nei kažko kito daryti. Mūsų restoranas yra prie batutų parko, prie apžvalgos rato, netoli tilto. Mes tapome viešuoju tualetu. Neįmanoma tiesiog: nuolat eilės ir purvina. Tai priėmėme sprendimą tokį vien todėl, kad žmonės neitų, sakykime taip. Restoranas yra didelis, talpiname kelis šimtus svečių ir dėl nesibaigiančių srautų negalime užtikrinti švaros. Be to, norime, kad mūsų svečiams nereikėtų ilgai laukti eilėse. Todėl ir yra labai didelė kaina, nes negali žmogui tiesiog sakyti, kad ne, neleisiu, tai šis sprendimas yra tarytum toks mandagus būdas atbaidyti.

Nesulaukiame pasipiktinusių, barmenai ateinančius žmones koordinuoja, kaip aš sakau – jiems čia gaunasi lyg ir tokie arbatpinigiai. Nieko per daug mes su jais nediskutavome, tiesiog sumažėjo tas srautas ir tiek. Nedrįsta gal žmonės nieko sakyti – pasižiūri gal ir išeina. Jeigu man reikėtų užeiti į tualetą ir nebūtų kur, tai aš tikrai neičiau į restoraną, nebūdama jo svečiu – nepatogu. Juk į svečius neini pas kažkokį nepažįstamą žmogų pasinaudoti tualetu, kai eini pro šalį, nes tau prireikė. Ir čia tas pats. 

Vadinasi, čia tualetų tikrai trūksta ir reikėtų į tai atkreipti dėmesį, nes tikrai problema didelė, įsivaizduokite, su vaikais iš batutų parko, apžvalgos rato, nuo jūros einant užsuka, mes neprivalome jų priimti, nesam viešasis tualetas“, – sako „PJazz“ restoranus valdančio UAB „Verus Gustus“ tinklo direktorė Vilma Packevičienė.

DELFI

Akvilė Bružinskaitė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sekmadienio popietę į pareigūnus kreipėsi vyras, nukentėjęs nuo sukčių ir praradęs nemenką pinigų sumą.


Viešųjų tualetų klausimas Palangoje dabar itin opus. Po garsaus šalies dizainerio Juozo Statkevičiaus viešo pasipiktinimo, kad pajūrio svečiai neturi vietos, kur galėtų atlikti gamtinius reikalus, poilsiautojai šį klausimą stebi akyliau.


Kaunietė Evelina į redakciją kreipėsi pasipiktinusi dėl pamatyto užrašo vienos iš parduotuvių Palangos Basanavičiaus gatvėje vitrinų. 


Velykų varpai virš pavasario klonių Prikėlė gyvybę naujam atgimimui.


Iš Ukrainos į Lietuvą atvykstantiems pabėgėliams „Tele2“ suteikia „Pildyk“ SIM korteles, kurios tris mėnesius užtikrina nemokamą interneto ryšį, pokalbius ir SMS žinutes tiek šalies viduje, tiek į Ukrainą. Kartu su įvairiomis pagalbą ukrainiečiams teikiančiomis organizacijomis jau išdalinta virš 24 tūkst. SIM kortelių.


Daugiabučių namų gyventojai, kurių laiptinės nėra periodiškai valomos šlapiuoju būdu, turėtų sunerimti. Atlikę mikrobiologinius ir parazitologinius tyrimus specialistai nešvariose Klaipėdos daugiabučių namų laiptinėse aptiko žmogaus sveikatai itin pavojingų užkratų – parazitų ir bakterijų. Neabejojama, kad situacija yra panaši ir kitų miestų daugiabučių...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos verslininkai sako šio sezono pelną skaičiuosiantys po jo, tačiau nedrąsiai užsimena – apie tokią vasarą buvo galima tik pasvajoti. „Visų apyvartos išaugo stipriai – nėra ką slėpti. Nors kurorte padaugėjo pramogų, tačiau ir žmonių pakako – šiltos buvo ne tik dienos, bet ir naktys“, – sako jau 20 metų pramogų verslą Palangoje...


    Vienoje Žemaitijos redakcijoje žurnaliste dirbusi Žiedūnė I. (vardas ir pavardė pakeisti-L. M.), šiandien jau laisva, tačiau suka galvą, kaip iki galo nusikratyti buvusio darbdavio jungą. Nors ji seniai parašė pareiškimą ją atleisti, redaktorė iki šiol apie jos išėjimą nepranešė „sodrai." „Žinoma, tai ji daro...


Rašytoja Rūta Vanagaitė, paskleidusi neigiamą žinią apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą, sukėlė didžiulę diskusijų bangą. Kalbinti palangiškiai patikino, jog dėl tokių žodžių jie, patys kovoję už savo šalį, labai įsižeidė, tačiau neslepia, jog ir anuomet būta visko, visokių žmonių buvo tada, esama ir dabar.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius