Ar Palanga verta turėti LKL komandą?

Alvydas Ziabkus "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2011-05-06
Peržiūrėta
485
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar Palanga verta turėti LKL komandą?

Palangos krepšinio komanda „Naglis“ baigė pirmąjį pasirodymą pajėgiausioje Lietuvos krepšinio lygoje.

 

Sėkmingai pradėję sezoną lygos debiutantai buvo įkopę net į viršutinę turnyrinės lentelės pusę, tačiau baigiantis pirmenybėms palangiškiai nusirito į apačią ir „Naglio“ komanda turėjo tenkintis lygos autsaiderių vaidmeniu.

Sezono pabaigą dar labiau apkartino lažybų skandalas, kai paaiškėjo, kad užuot grūmęsi dėl pergalės, kai kurie „Naglio“ krepšininkai statė savo pinigus lažybose, kad Kauno „Žalgiriui“ pralaimės iki 30 taškų skirtumu. Pinigų komandos lažybininkai neužsidirbo, nes šios rungtynės buvo pralaimėtos 37 taškų skirtumu.

Tačiau sezono pabaigoje pasipylę apmaudūs pralaimėjimai keletos taškų skirtumu kelia dideles abejones, ar tai buvo pirmasis Palangos krepšininkų dalyvavimas lažybose. Lažybose, kurių baigtį krepšinio aikštelėje jie kontroliuoja patys.

Priešpaskutinę vietą užėmę palangiškiai teisę kitais metais pasilikti LKL turėjo ginti rungtynėse su Nacionalinės krepšinio lygos čempionais Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda ir tik vienintelio taško persvara lemiamose rungtynėse lėmė, kad „Naglis“ liktų tarp stipriausiųjų.

Po tokio pirmojo LKL sezono baigties Palangoje pasigirdo svarstymų, ar miestui būtina išlaikyti brangiai kainuojančią krepšinio komandą šalies pajėgiausioje lygoje? Pergalingai baigtame 2009-2010 metų NKL sezone Palangos savivaldybė iš miesto biudžeto skyrė 100 tūkstančių litų. Šių metų sezone žaidžiant LKL, kartu su pernai skirta 30 tūkstančių litų premija už NKL čempiono titulą, „Naglio“ komanda iš savivaldybės gavo 180 tūkst. litų.

Gal išties, užuot nesėkmingai žaidus LKL, palangiškių komanda pergalėmis galėtų džiaugtis žaisdama žemesnėje Nacionalinėje krepšinio lygoje? Ir savo žaidimu palangiškius džiuginti Palangoje – už 12 kilometrų esančioje Šventosios pagrindinės mokyklos salėje. Dabar gi norintys pamatyti „Naglio“ komandą Palangos gyventojai priversti važiuoti į dukart toliau esančią Klaipėdą. „Tad kieno komandą mūsų miesto mokesčių rinkėjų pinigais remiame – Palangos ar Klaipėdos?“, - klausia tokia situacija nepatenkinti kurorto krepšinio mėgėjai.

Pajėgiausioje šalies krepšinio lygoje žaidžianti komanda yra reikalinga kiekvienam save gerbiančiam sportiškam miestui. Juolab, kad ne miesto dydis ir ne jo savivaldybės biudžeto storis lemia patekimą į elitinį krepšinio komandų klubą. Teisę būti LKL Palangos „Naglio“ komanda apgynė savo, kad ir banguotu žaidimu. Todėl jai pakirpti sparnus ir nuleisti į žemesnę lygą prisidengus biudžeto lėšų taupymu – būtų pernelyg žiauru. Turėdama savo komandą Lietuvos krepšinio lygoje Palanga visiems įrodo, kad nėra krepšinio šalies užkampis. O už prestižą būtina mokėti brangiau.

Tačiau kur matyta, kad su stipriausiais šalies krepšinio klubais žaidžianti komanda neturi padorios salės, o savo namų rungtynes žaidžia kitame mieste? Visa laimė, kad iškėlusi sąlygą per dvejus metus Palangoje pasistatyti modernią krepšinio salę, LKL valdyba išjudino miesto valdžią.

Vieneri metai jau praėjo. Kas per juos buvo padaryta? Prieš trejus metus apie sporto bazių kūrimą Palangoje garsiai kalbėjęs buvęs kurorto meras V.Stalmokas savivaldybių rinkimams sugebėjo pateikti tik būsimos salės pastato piešinius. Norint gauti Europos Sąjungos finansavimą salės statybai, iki balandžio 28 dienos reikėjo pateikti salės techninį projektą. Kitaip ES pinigų salės statybai nebūtų gavusi.

Sutartis su projektuotojais buvo pasirašyta gruodžio pabaigoje. Pasirašant sutartį buvo numatyta darbų terminą pratęsti dar mėnesiui – iki gegužės pabaigos. Kam tada šis projektas reikalingas, jei ES finansavimo traukinys jau būtų nuvažiavęs? Po pusketvirto mėnesio į savivaldybę atėjusi išrinkta nauja miesto valdžia rado tik 7 puslapių apimties projekto aprašymą ir keletą kompiuteriu sukurtų būsimos salės vaizdų. Greitą sporto salės statybą žadėję buvę miesto vadovai nepasirūpino užsakyti net būtinos techninio projekto ekspertizės paslaugos.

Naujajam merui Š.Vaitkui pradėjus domėtis projektavimo darbais paaiškėjo, kad ketinamos projektuoti salės numatoma sąmata – 14 milijonų litų. Europos Sąjunga salės statybai skiria tik 7 mln. litų. Iš kur savivaldybei būtų reikėję gauti dar antrą tiek, nes norint gauti ES lėšas buvo būtina įrodyti likusį finansavimą? Darosi aišku, kad tai sportiško miesto vizijos kūrėjams nerūpėjo.

Pratęsus projekto pridavimo terminą vienai savaitei ir prispaudus projektuotojus techninis salės projektas ir darbų sąmata buvo baigta per pusę mėnesio. Miesto vadovų pastangų dėka vakar projektas jau buvo suderintas su visomis institucijomis ir gautas leidimas 9,2 mln. litų kainuosiančios krepšinio salės statybai.

Atsirado viltis, kad iki 2012 metų LKL sezono pradžios krepšinio salė Palangoje bus pastatyta ir stipriausių Lietuvos krepšinio komandų žaidimą šimtai palangiškių pamatys savo mieste. Lieka tikėtis, kad sėkmingiau sužaidę ateinančiame sezone Palangos „Naglio“ krepšininkai tokią progą mums suteiks.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį, spalio 11 d., Moterų lygoje prie 2019-2020 m. sezono starto linijos stojo naujai suburta Klaipėdos „Neptūno“ komanda, su kuria į moterų krepšinį užtikrintai žengė šalies talentas Justė Jocytė. 13-etė buvo viena rezultatyviausių žaidėjų aikštėje.


Nuo šio vakaro kovas vasario 22-ąją startavusiose Palangos miesto atvirose krepšinio mėgėjų pirmenybėse Sporto centro ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos taurėms laimėti pradeda „Palangos tilto“ krepšinio komanda.


„Palangos tiltas“ pakalbino ir krepšinio klubo „Naglis“ direktorių Regimantą Jušką.


Palangos krepšinio komanda „Palanga“ kviečia visus savo sirgalius ir gerbėjus į paskutiniąsias reguliariojo sezono Lietuvos krepšinio lygos varžybas.  


Ar Palanga verta turėti LKL komandą?

Alvydas Ziabkus "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 05 06 | Rubrika: Miestas

Palangos krepšinio komanda „Naglis“ baigė pirmąjį pasirodymą pajėgiausioje Lietuvos krepšinio lygoje.


Palangos kavinės vilioja krepšinio sirgalius

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 09 01 | Rubrika: Miestas

Vyrų krepšinio pasaulio čempionatas Turkijoje Palangos verslininkams padeda pratęsti sezoną ir ...  pinigų byrėjimą į kasą. Nemažai Palangos kavinių bei barų, vykstant čempionatui, skelbia akcijas maistui ar gėrimams. Tikslas akcijų aiškus: pritraukti kuo daugiau krepšinio žiūrovų.


Krepšininkas Marius Prekevičius besiilsėdamas Palangoje sugeba planuoti bei derinti tolimesnius darbus, susijusius su krepšiniu. Neseniai Marius kartu su savo mama bei draugu įkūrė naują krepšinio komandą Gargžduose. Tai bus trečios lygos komanda, kurioje žais jaunimas iki 25 metų.


Prasidėjo mėgėjų krepšinio varžybos

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 03 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį prasidėjo Palangos miesto mėgėjų krepšinio varžybos „Šventosios Seniūno“ taurei laimėti. Varžybų maratoną, pirmąjį ratą pradėjo Klaipėdos Kt, „Naglio kalno“, „Lokių“ bei „Žiogų“ komandos. Po dviejų varžybų pirmąsias pergales šventė palangiškiai „Lokiai“ bei „Naglio kalnas“.


Europos jaunimo krepšinio lygoje – be pralaimėjimo kartėlio

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį į Palangą atvyko ir savo jėgas žaidimo aikštelėje išbandė Europos jaunimo krepšinio lygoje (EYBL) rungtyniaujančios aštuonios komandos. Tris dienas dėl pergalių kovoję Jaunieji krepšininkai patyrė daug įspūdžių ir surado naujų draugų, o pirmąja vieta džiaugėsi Rusijos komanda „BS CSKA“.


Jaunieji palangiškiai – Europos jaunimo krepšinio lygoje

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 13 | Rubrika: Miestas

Vaikų krepšinio komanda kartu su savo treneriu Regimantu Juška intensyviai ruošiasi sunkioms Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) varžyboms. Praėjusių metų gruodžio mėnesį vykę į Lenkijos miestą Vroclavą ir ten išbandę savo jėgas susitikimuose su komandomis iš Rusijos, Lenkijos bei Lietuvos, šį savaitgalį namie laukia kovingai nusiteikusių svečių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius