Artėjant kurortiniam sezonui – dėmesys išorinei reklamai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013-04-29
Peržiūrėta
534
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Artėjant kurortiniam sezonui – dėmesys išorinei reklamai

Kurortiniam sezonui intensyviai besirengianti Palangos miesto savivaldybė didžiulį dėmesį skiria gražinamam miesto veidui. Viešosios tvarkos skyriaus specialistai siekia, kad iki vasaros kurorte neliktų nelegaliai skleidžiamos reklamos.
„Atkreipiame verslininkų – fizinių ir juridinių asmenų, vykdančių veiklą Palangoje, dėmesį, jog norint įrengti išorinę reklamą, įskaitant iškabą ir trumpalaikę išorinę reklamą, būtina gauti savivaldybės administracijos direktoriaus nustatyta tvarka išduotą leidimą“, – sakė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja Danutė Mikienė.
Palangos miesto savivaldybės taryba dar 2011 m. patvirtino Išorinės reklamos įrengimo taisykles. Jos nustato pagrindinius išorinės reklamos, susijusios su ūkine komercine, finansine ar profesine veikla, įrengimo, eksploatavimo ir išardymo reikalavimus Palangos miesto savivaldybės teritorijoje, taip pat reglamentuoja tokios reklamos įrengimo projektų derinimo, kontrolės bei atsakomybės už šių taisyklių pažeidimus taikymo tvarką.
Pasak D. Mikienės, neretai verslininkai neskiria išorinės reklamos nuo iškabos. „Kiekvienas turi žinoti, jog išorinė reklama yra informacija, kurios įvairios specialios (stendai, skydai, stulpai, vitrinos, iškabos ir pan.) ir pritaikytos (pastatų sienos, stogai, laikinieji statiniai, transporto priemonės, oro balionai ir pan.) pateikimo priemonės yra ne patalpose“, – teigė D. Mikienė.
Savivaldybės teritorija pagal patrauklumą išorinei reklamai skirstoma į zonas. Pirmoji apima teritoriją nuo Vytauto g. (iš abiejų pusių) iki paplūdimio bei paplūdimį nuo Birutės kalno iki Vanagupės g. imtinai. Antrajai zonai priskiriama likusi miesto teritorija.
„Iškaba – prie juridinio asmens ar juridinio asmens padalinio buveinės pastato pateikta informacija, nurodanti juridinio asmens ar jo padalinio pavadinimą. Taip pat – prie juridinio asmens ar individualia veikla besiverčiančio fizinio asmens verslo vietos pateikta informacija, nurodanti verslo pobūdį (parduotuvė, viešbutis, kirpykla ir pan.). Iškaboje gali būti nurodytas prekių ar paslaugų ženklas, vėliava, emblema, individualia veikla besiverčiančio asmens vardas, pavardė, individualios veiklos vykdymo registracijos pažymos arba įsigyto verslo liudijimo numeris ar kita papildoma informacija (darbo laikas ir pan.). Vietinė rinkliava už Leidimo įrengti iškabą išdavimą Palangos miesto savivaldybės teritorijoje nerenkama“, – sakė D. Mikienė.
Praėjusiais metais Viešosios tvarkos skyriaus specialistai mieste užfiksavo 61 Išorinės reklamos įrengimo taisyklių pažeidimą. Iš kurių po perspėjimo 14 reklaminių iškabų buvo išmontuota. Dar 23 verslininkai išsiėmė leidimus skleisti išorinę reklamą bei susimokėjo rinkliavą, o 26 reklamos skleidėjams buvo surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai. D. Mikienė pabrėžė, jog Viešosios tvarkos skyriaus specialistai siekia ne bausti verslininkus, o užtikrinti, kad mieste būtų laikomasi Savivaldybės tarybos nustatytos tvarkos. „Todėl pirmiausia raginame visus reklamos skleidėjus iki vasaros įteisinti reklamą bei sumokėti nustatytą rinkliavą“, – sakė D. Mikienė.

 

Jūsų komentaras:

deja 2013-05-09 14:32 (jdk / IP: 81.7.90.216)
ponia Mikiene, ka jus cia pasakojat? VTS nesiekia bausti verslininkus???!!! Jau sklinda gandai...Gal VTS ir nesiekia bausti tuos, kurie pasiduoda spaudimui, neturi valios ir galimybiu ginti savo tiek pilietines, tiek privatcios nuosavybes ar kapitalo teises.. O ka Jus darot? Jus uzsiimat demogogija, bandot atrodyti graziai spaudoje, taciau neinat i jokius kompromisus, jus nesistengiat isgirsti ZMONIU, jus kaip tie veikejai is tam tikru filmu- einat, nes jums yra liepta. Bet ar Jus kada pagalvojot savo galva, ka Jus snekat, kaip snekat?? Taigi, tai ka Jus sakot- netiesa!!! Jus baudziat, dar net labai nesigilindami kur kas prie ko.. O tai yra Palangos tradicija.. Bet bukit gera, bent jau nemeluokitm taip akivaizdziai ir viesai, nes bijau, kad jums tie zodziai ieitu per viena ausi ir kaip raketa islektu per kita..

Taip pat skaitykite

Artėjant Pasaulinei žemės dienai (kovo 20 d.) Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai surengė inkilų kėlimo akciją.


Palangos miesto savivaldybė kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, Liepojos miesto policija bei Latvijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos valstybine policija 2020 m. birželio 1 d. – 2022 m. gegužės 31 d. vykdo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Modernių viešųjų...


Artėjančiam NKL sezonui besiruošianti „Palangos Kuršių“ ekipa tęsia komplektacijos darbus ir pasipildė dar dviem naujokais.  


Kurorte intensyviai vyksta miesto tvarkymo darba  1

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 23 | Rubrika: Miestas

Kurorte intensyviai vyksta miesto tvarkymo darbai – remontuojami kurorto šaligatviai bei gatvės. Teigiamus pokyčius vairuotojai ir pėstieji pajus dar šiais metais, tačiau kol kas teks susitaikyti su kai kuriais laikinais eismo apribojimais, pavyzdžiui, savaitę dėl remonto darbų laikinai uždaryta Kalgraužių gatvės atkarpa nuo Liepojos pl. iki „Darbos“ sodų, su...


Pasibaigus aktyviajam kurortiniam sezonui Palangos komunalininkų darbymetis tęsiasi – miesto tvarkytojai intensyviai darbuojasi daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose. Darbo netrūksta ir paplūdimiuose, kitose miesto viešosiose erdvėse.  


Miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus (VTS) darbuotojams vasara – darbymečio karštymetis. Kiekvieną dieną skyriaus specialistai pėstute ar automobiliu pagal iš anksto numatytą planą ar signalus leidžiasi į miesto žvalgytuves. Kaip įsitikino „Palangos tilto“ žurnalistas, dalyvavęs su VTS vyr. specialistu Karoliu Gailiumi tokiame reide po Palangą...


Atsinaujinusio formato NKL čempionate dalyvausianti Palangos BC „Palanga“ pradėjo pasiruošimą 2016–2017 metų sezonui.  


Rekonstrukcijai besirengianti vasaros estrada žada įspūdingą rugpjūtį

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 08 05 | Rubrika: Miestas

Jau šį rudenį prasidėsiantiems didžiuliams pokyčiams besirengianti Palangos vasaros estrada visą rugpjūtį džiugins renginiais, skirtais įvairaus skonio klausytojams.


Šildymo sezonas pasibaigė, bet UAB „Palangos šilumos tinklai“ jau pradeda ruoštis naujam šildymo sezonui. Užpernai įsigaliojus Šilumos įstatymo dėl šilumos tiekėjo ir šilumos punktų priežiūros atskyrimo pasikeitimams, UAB „Palangos šilumos tinklai“ jau penkis mėnesius, nuo gruodžio 1-osios, rūpinasi kurorto...


Artėjant kurortiniam sezonui – dėmesys išorinei reklamai  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Verslas pinigai

Kurortiniam sezonui intensyviai besirengianti Palangos miesto savivaldybė didžiulį dėmesį skiria gražinamam miesto veidui. Viešosios tvarkos skyriaus specialistai siekia, kad iki vasaros kurorte neliktų nelegaliai skleidžiamos reklamos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius