Arūnas Dumalakas. Važiuok į Palangą – ten pajusi Lietuvą

Palangos tiltas, 2022-08-05
Peržiūrėta
677
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Kol Statistikos departamentas nuobodžiai pristatinėjo skurdo statistiką, Palangoje šaltibarščių lėkštė pabrango iki 5 eurų.

Kvailas palyginimas? Nėra jokio ryšio tarp to, kad skurdo lygis Lietuvoje šiemet išaugo ir pasiekė 21,2 proc., ir dubens rožinio kefyro kainos?

Gerai, tada yra ryšys tarp penktadalio skurstančių gyventojų ir skenduolių Baltijos jūroje. 

Tokio sezono pajūrio gelbėtojai neprisimena. Poilsiautojai veržiasi į vandenį net kai iškelta raudona vėliava ir į krantą ritasi kelių metrų aukščio bangos. 

Klaipėdoje vieno gelbėtojo nervai neišlaikė ir jis per garsiakalbius ne tik vienam drąsuoliui, bet ir visam paplūdimiui taisykles paaiškino gausiai tarp sakinių pridėjęs rusiško „mato“. 

Kad poilsiautojai nuožmiai tų taisyklių nesilaiko, liudija ir policijos generalinio komisaro R.Požėlos atvykimas į Palangą susitikti su kurorto valdžia, uniformuotų pareigūnų budėjimas paplūdimiuose.

Tai liudija ir nuskendusiųjų, išgelbėtųjų skaičiai, Palangos mero Š.Vaitkaus įspėjimai apie nulinę toleranciją taisyklių laužytojams. 

Bet kuo čia dėtas skurdas ir poilsiautojų siautėjimas? Ogi tuo, kad čia galioja gyvenimiškas dėsnis, apie kurį neužsimins nė vienas ekonomistas ar duomenų mokslininkas: kuo kišenė tuštesnė, tuo žmogus bent trumpomis akimirkomis stengiasi labiau atsigriebti – trinktelėti „iš dūšios“. 

Todėl nėra ko stebėtis, kad Palangoje poilsiautojai išsinuomoja brangiausius kambarius, srebia šaltibarščius, nors dar prieš kelias dienas namuose 5 eurų maistui jiems užtekdavo kelioms dienoms.

Galima neabejoti, kad lygiai taip pat labiausiai skurstančių miestelių gyventojai per Naujųjų metų sutikimą iššaus daugiausia fejerverkų ir jų gausa smarkiai lenks didžiuosius miestus. Aišku, tik ne Vilnių, kur fejerverkai uždrausti. 

O gal dėl to juos ir uždraudė, kad neatrodytų skystesni? Juk seniai sakoma, kad turtingesnis Vilnius – ne Lietuva. Ją pajusti be jokių tyrimų ir analizių vasariškomis dienomis gali siautėjančioje Palangoje.

Arūnas Dumalakas 

„Lietuvos rytas“

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kol Statistikos departamentas nuobodžiai pristatinėjo skurdo statistiką, Palangoje šaltibarščių lėkštė pabrango iki 5 eurų.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus penktadienį, sausio 15-ąją, paragino kurorto verslininkus nepavėluoti užpildyti paraiškų pagalbai dėl COVID-19 žalos.


Pirmadienį Palangos meras Šarūnas Vaitkus Savivaldybėje susitiko su Lietuvos žydų bendruomenės pirmininke Faina Kukliansky.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo paskyroje socialiniame tinkle Facebook informavo apie dar vieną susirgimo koronavirusu Palangoje atvejį.


Dar dieną Palangos meras Šarūnas Vaitkus pareiškime žiniasklaidai nuogąstavo, kad neįmanoma per kelias valandas Palangoje karantinuoti šį vakarą iš Londono į Palangą parskrisiančius keleivius, tačiau, kaip meras Šarūnas Vaitkus informavo vakare „Palangos tiltą“, vienintelį kurorto laikraštį, situaciją pavyko išspręsti: keleivius...


Jau – kovo vidurys, tad Palanga vis labiau žvalgosi į kurorto sezono pradžią. Koks jis bus, jeigu koronaviruso grėsmė lakinai trikdo mūsų visų kasdieninį gyvenimą? Tačiau Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus yra optimistiškas. "Prisiminkime, kad mūsų tėvai ir seneliai savo gyvenime įveikė dar didesnes negandas, tad, įsitikinęs, kad ir mes visi bendromis jėgomis...


Trečiadienį, rugsėjo 18 d., Palangos meras Šarūnas Vaitkus dalyvavo Lietuvos savivaldybių asociacijos, kurios viceprezidentu jis yra, posėdyje.


Šios dienos "Palangos tilto" informacija, kad trečiajai kadencijai Palangos meru išrinktas Šarūnas Vaitkus atsisako savivaldybės Tarybos mandato ir mero posto bei dalyvaus Europos Parlamento rinkimuose gegužės 26 dieną, apstulbino ne vieną. Tačiau "Palangos tiltas" skuba visus nuraminti: tai buvo Balandžio 1-osios dienos, Melagių dienos pokštas....


Restauruotas ir atnaujintas Palangos gintaro muziejus, praėjusį penktadienį atvėręs duris lankytojams, sulaukė dar neregėto dėmesio: atidarymo iškilmes tiesiogiai transliavo Lietuvos televizija, o į jas atvyko Lenkijos Kultūros ir paveldo apsaugos ministrė, profesorė Malgorzata Ominalowska, Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis, Ūkio ministras Evaldas Gustas, Lietuvos...


Pagyros dėl pažabotos naktinės alkoholio prekybos

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 28 | Rubrika: Miestas

Palangos meras Šarūnas Vaitkus ketvirtadienį lankėsi Vilniuje, kur sprendė Palangai aktualius klausimus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius