Aštuntokai įrodinėja, jog rūkyti – nemadinga

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-04-01
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Jau penkerius metus Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras koordinuoja nacionalinį konkursą „Nerūkanti klasė”. Kasmet norą jame dalyvauti pareiškia vis daugiau mokyklų. Šiemet konkurse dalyvaujanti Vlado Jurgučio vidurinės mokyklos 8d klasė prasiskynė kelią link respublikinio finalo, vyksiančio balandžio mėnesį.

 

Dalyviai pasižadėjo nerūkyti

Tarp paauglių opi rūkymo problema sprendžiama pasitelkiant neformalaus ugdymo priemones – vaikai gilina savo žinias apie tabako žalą, jas skleidžia, dalijasi pastebėjimais ir tyrimais, stengiasi savo bendraamžius ir apskritai jaunimą įtraukti į kitokią veiklą. Pasiryžimas dalyvauti konkurse matuojamas ir motyvacija – dalyvaujanti klasė pasižada nerūkyti visą dalyvavimo projekte laikotarpį. Konkurso rengėjai įgauna teisę bet kuriuo metu, vykstant konkursui, patikrinti dalyvaujančius mokinius – tabako pėdsakai organizme lieka nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių.

 

Truks visus mokslo metus

Matematikos mokytoja metodininkė, 8d klasės auklėtoja Ingrida Šleinienė sakė, jog moksleiviai užsidegę nauja veikla. „Tai nėra vienadienis projektas. Veiklą pradėjome spalio mėnesį ir ji truks visus mokslo metus. Skaitome paskaitas apie tabako žalą ir poveikį jaunam organizmui, įtraukiame savo mokyklos mokinius į kūrybinius ir aktyvius užsiėmimus, akcijas per pertraukas. Mano nuomone, tai labai naudinga“, - pasakojo mokytoja.

  Ne visi žino apie žalą

Perėję du etapus – savivaldybėje ir apskrityje, mokiniai nekantraudami laukia respublikinio finalo. „Idėjų nepritrūksta. Galiu pagirti, kad mano auklėjamojoje klasėje – nuostabūs vaikai. Jie gabūs, imlūs, apsiskaitę. Kiekvienas turi savo pomėgių, domėjimosi sritį. Todėl ruošdamiesi konkursui minčių nepritrūkstame“, - kalbėjo mokytoja, besidžiaugdama mokinių entuziazmu.

„Kad ir kiek daug kalbame apie rūkymą, vis dėlto pastebiu, kad mokyklose net rūkantys mokiniai ne visada žino, kokį poveikį jiems daro tabakas. Mano auklėtiniai taip pat pažeria dar negirdėtų dalykų – visi įsitraukę į veiklą, domisi, skaito, naršo ieškodami atsakymų į klausimus internete“, - didžiuodamasi, jog absoliučiai visi mokiniai (o jų trisdešimt) įsitraukė į šią prevencinę veiklą, kalbėjo 8d klasės auklėtoja I.Šleinienė. „Kai kam tai ir naujas amplua – tarsi dėstytojai jie skaito paskaitas, lyg tikri mokslininkai tyrinėja naują informaciją, vaidina, piešia. Tai tikras atradimų džiaugsmas“, - tikino auklėtoja.

 

Šeima daro didelę įtaką

Neatsitiktinai pasirinktas ir konkurso dalyvių amžius – Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centro duomenimis, tai kone ant aukščiausio laiptelio esanti rizikos grupė. „Tokio amžiaus vaikams maga išbandyti tai, ką mato aplink – tai ir draugų, ir praeivių mieste, ir bendraamžių, norinčių būti „kietais“, ir šeimos įtaka“, - kalbėdami apie konkursą minėjo atstovai.

Aštuntokų auklėtoja taip pat įsitikinusi, kad paauglius rūkyti paskatina aplinka. „Smalsu visiems, tačiau didelę įtaką daro aplinka. O labiausiai – šeima. Juk niekaip neįrodysi vaikui, jog rūkyti negerai, jei pati mama rūko. Arba kokį įspūdį sukelia mama, stumianti vežimėlį su kūdikiu ir tuo pat metu „traukianti“ cigaretę? Viskas prasideda nuo tėvų. Mokykla tik stengiasi pagelbėti susiprasti“, - įsitikinusi I.Šleinienė.  

 

Rūkyti - nemadinga

V.Jurgučio mokyklos aštuntokai įsitikinę, kad rūkyti – nemadinga. Mokiniai nesistengia gąsdinti, grasinti ar bauginti – jų įsitikinimu, kartais mokiniams tik trūksta informacijos apie tai, ką jie daro, kad ir be rūkymo galima turėti draugų. Tokiais žodžiais jie ne tik stengiasi įtikinti savo mokyklos mokinius, bet ir laimėti konkurse „Nerūkanti klasė“. Po respublikinio finalo, greičiausiai – jau balandžio pabaigoje, bus paskelbta laimėjusi klasė. Rengėjai intriguoja, jog jai atiteks itin vertingi ir džiuginantys prizai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos kultūros ir jaunimo centras skelbia patalpų nuomos viešą konkursą. Nuomojama 205,75 m2 bendro ploto negyvenamųjų patalpų, adresu Šventosios g. 1, Palanga. Daugiau info: http://www.pkjc.lt/index.php/lt/paslaugos


Šeštadienį bus minima Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Būtent šią dieną skiriamas neeilinis dėmesys likimo nuskriaustiems, tačiau gyvenimo džiaugsmo nepraradusiems žmonėms. Kaip žinia, neįgalieji šiltą prieglobstį randa Palangos socialinių paslaugų centre, kuriame rūpinamasi ne tik jais, bet ir kitokių bėdų turinčiais žmonėmis. Apie veiklą, pokyčius...


Didžioji dalis priešmokyklinio ugdymo auklėtinių rugsėjo laukia su nerimu, kada teks žygiuoti į pirmą klasę. Ir ne tik jie ar jų tėveliai, bet ir būsimųjų pirmokų pedagogai, kurių laukia ne vienas iššūkis. Svarbu ne tik nuteikti vaiką naujam gyvenimo etapui, bet ir supirkti reikiamas priemones, kurių kaina kasmet vis didesnė.


Vasarį Palanga pakliuvo net į šalies žiniasklaidos dėmesį, kai iš Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) vadovo pareigų pasitraukė Žilvinas Kažys, kartu su savimi „išsivesdamas“ dar šešis darbuotojus. Tarp pasitraukusiųjų buvo ir vadybininkas, kurorto renginių „siela“ Nerijus Stasiulis, bet jis apsigalvojo ir šiandien...


Vyksta miesto „vaiduoklio“, buvusių purvo gydyklų (Vytauto g. 170) pastatų griovimo darbai. Darbus atlieka UAB „Minera“, AB „Šiaulių bankas“ dukterinė bendrovė.


Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Klaipėdos pl. 76, Palanga), įgyvendindamas projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos m. socialinių paslaugų tarnyboje“, nuo 2016 m. sausio 4 d. pradėjo teikti intensyvios krizių įveikimo pagalbos, laikino apnakvindinimo, psichosocialinės pagalbos paslaugas.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Praeitų metų pabaigoje Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas skelbė konkursą žiniasklaidai. Jame dalyvavo ir „Palangos tiltas“. Mūsų redakcija laimėjo dalinį finansavimą, pateikusi du projektus: „Jūros mūšos aidai kurorto kūrėjų meninėje raiškoje ir gyvenime“ ir „ Mes-jūros vaikai“.


Liepos 9-ąją Palangos miesto aikštėje, dalyvaujant Palangos miesto merui bei tarybos nariams, policijos atstovams, bendrovė „Apsaugos centras“ pristatė specializuotą pagalbos iškvietimo įrenginį, skirtą Palangos miesto gyventojams ir svečiams operatyviai paprašyti pagalbos sau ar kitam asmeniui kilus kritinei situacijai. Pagalbos iškvietimo įrenginio pritaikymas naudojimui viešosiose...


Aštuntokai įrodinėja, jog rūkyti – nemadinga

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 01 | Rubrika: Kultūra

Jau penkerius metus Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras koordinuoja nacionalinį konkursą „Nerūkanti klasė”. Kasmet norą jame dalyvauti pareiškia vis daugiau mokyklų. Šiemet konkurse dalyvaujanti Vlado Jurgučio vidurinės mokyklos 8d klasė prasiskynė kelią link respublikinio finalo, vyksiančio balandžio mėnesį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas