Atnaujinto kino teatro „Naglis“ teks palaukti iki 2018-ųjų vasaros

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-03-20
Peržiūrėta
2274
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atnaujinto kino teatro „Naglis“ teks palaukti iki 2018-ųjų vasaros

Kiek daugiau nei prieš metus valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovai pranešė, jog jau šiemet kurorto gyventojai ir svečiai galės lankytis gerokai pasikeitusiame vieninteliame kurorto kino teatre „Naglis“, tačiau, kaip paaiškėjo, atnaujinto kino teatro reiks dar palaukti iki 2018-ųjų vasaros. Beje, atnaujinimo planus koreguoja ne tik biudžeto trukdžiai, bet ir atrastos senos kino teatro nuotraukos, kuriose regėti, jog pastato fasadas buvo kiek kitoks, – šios detalės bus panaudotos.

Planuota renovuoti dalimis
Palangos kino teatrą „Naglis“ rekonstruoti žadama jau ne vienerius metus, tačiau planai vis žlunga. Bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovai galiausiai pažadėjo, jog 2016-ųjų vasarą jau tikrai kino teatras bus gerokai modernesnis, tačiau vėlgi planams nebuvo lemta išsipildyti – atnaujinimas nusikėlė dar metams.
Į šį Palangoje esantį objektą planuojama investuoti apie 1 mln. eurų. Bus panaudoti pinigai, gauti pardavus nekilnojamąjį turtą Klaipėdoje. Pirmiausia buvo skelbtas sandėlių ir žemės sklypo Dubysos gatvėje pardavimo konkursas – už šį nekilnojamąjį turtą gauta apie 300 tūkst. eurų, o šiuo metu paskelbtas buvusio kino teatro „Jūratė ir Kastytis“ pastato su žemės sklypu Taikos prospekte pardavimo konkursas. Kaip atskleidė „Lietuvos kino“ vadovai, už šį turtą tikimasi gauti apie 600 tūkst. eurų.
Paaiškėjo, jog ne taip lengva surinkti rekonstrukcijai reikalingą pinigų sumą, tad atnaujinimo planus teko atidėti. „Šią vasarą Palangos kino teatro dar nepasieks permainos, tačiau intensyviai vyksta pasirengimo darbai, tartasi su architektais, perplanuotos patalpos. Iš pradžių planavome darbus kurorto kino teatre atlikti dalimis, tačiau vėliau supratome, jog tai nėra protingas sprendimas. Norime visapusiškai atnaujinti kino teatrą, tad siekiame surinkti visą reikalingą biudžetą, kad būtų galima imtis darbų“, – pasakojo „Lietuvos kino“ direktoriaus pavaduotoja Vaida Kazlauskaitė.

Nerimauti nėra dėl ko
Prieš dvejus metus, atleidus ilgametį Palangos kino teatro „Naglis“ direktorių Vaclovą Aleksandravičių, jis „Palangos tiltui“ išsakė savo būgštavimus dėl to, jog žadėtosios renovacijos „Lietuvos kinas“ gal nė neketina atlikti, tiesiog parduos ir tiek jų valdomą pastatą, o toje vietoje išdygs dar viena linksmybių vieta. Neva taip nutiko su kino teatru „Jaunystė“ J. Basanavičiaus gatvėje. Jo vietoje atidarytas „Laukinių vakarų salūnas“.
Būkštauti dėl kino teatro likimo ėmė ir patys palangiškiai, negi išties planai dėl renovacijos – tik muilo burbulas. Tačiau „Lietuvos kino“ direktoriaus pavaduotoja V. Kazlauskaitė šyptelėjo, jog nerimauti tikrai nėra dėl ko. „Žmonės bijo, jog kino teatro vietoje iškils koks nors prekybos centras. Natūralu, jog kyla įvairių minčių. Tačiau bijoti tikrai neverta, jau kitą vasarą pakviesime visus į visiškai pasikeitusį kino teatrą „Naglis“. Pasibaigus vasaros sezonui, tikimasi, prasidės atnaujinimo darbai. Esame pusiau biudžetinė įstaiga, tad tenka įveikti daug biurokratinių kliūčių, biurokratiniai procesai kiek vilkina mūsų užsibrėžtų tikslų įgyvendinimą. Bet leidimus jau turime“, – atskleidė V. Kazlauskaitė.
Dabartinėje žiūrovų salėje telpa 260 žmonių, o po rekonstrukcijos vietų sumažės iki 170. Atskleista, jog to reikia siekiant pritaikyti patalpas neįgaliesiems ir sėdimąsias vietas padaryti komfortiškas.
„Naglis“ atitiks visus šiuolaikinius reikalavimus, todėl bus galima rodyti ir holivudinių filmų premjeras. Pastatą ketinama apšiltinti tiek iš išorės, tiek iš vidaus, fojė bus įrengta kavinukė, drabužinė, papildomos persirengimo, grimo patalpos aktoriams, nes kino teatre numatoma rodyti ne vien filmus.
Antrame pastato aukšte planuojama įrengti kamerinę 50-60 sėdimų vietų kino salę. Planuojama, jog ji veiktų šaltuoju metų laiku savaitgaliais, nes norima, kad „Naglis“ veiktų ne tik vasarą.
Nors intensyviai ruošiamasi pradėti rekonstrukcijos darbus, ateinančią vasarą kino teatras dirbs kaip įprastai. „Atsidarysime gegužės mėnesį arba vėliausiai birželio pradžioje“, – pranešė „Lietuvos kino“ direktoriaus pavaduotoja.

Fasadas buvo kiek kitoks
Šių metų pradžioje „Lietuvos kino“ vadovai paskleidė žinią, jog ieško žmonių, galinčių pasidalinti istorinėmis „Naglio“ akimirkomis. Prašyta suklusti ir pasirausti savo archyvuose tiek žiūrovus, tiek jame dirbusius žmones, galbūt jie atrasią istorinės ir archyvinės medžiagos, susijusios su kurorto kino teatru „Naglis“ – tai gali būti ir seni bilietai, nuotraukos, vaizdo medžiaga, spaudos leidinių iškarpos ir kita. Prašyta pasidalinti ir išlikusiais prisiminimais.
V. Kazlauskaitė patikino, jog po rekonstrukcijos siekiama išlaikyti senąją „Naglio“ dvasią, kuo daugiau autentikos, retro aurą. Jei pavyks sukaupti daugiau eksponatų, kino teatre planuojama įrengti tam tikrą muziejų.
Paklausta, ar daug sulaukta žmonių atsiliepimų apie „Naglį“, V. Kazlauskaitė patikino, jog tokių žmonių būta, tačiau ne itin daug. Bet visa gauta informacija yra labai įdomi ir vertinga. „Atsiliepė ir keletas žiūrovų, pateikę informacijos. Nemažai medžiagos suradome Palangos kurorto muziejuje. Pavyzdžiui, pavyko rasti kažkur apie 1970 metus darytą kino teatro nuotrauką, kurioje aiškiai matyti, jog tuometinis pastato fasadas buvo kiek kitoks nei dabartinis. Mes iki šiol galvojome, jog fasadas nesikeitė nuo pat kino teatro atidarymo pradžios, bet paaiškėjo, jog klydome. Toje vietoje, kur dabar kabinamos afišos, buvo langai. Vėliau jie buvo užmūryti. Galima pasakyti, jog tie buvę langai pastatą puošė, atrodė kur kas patraukliau. Į tai atsižvelgsime renovuodami pastatą“, – atskleidė V. Kazlauskaitė.

Surinkta medžiaga dalinsis
Tad pasirodo, jog domėjimasis kino teatro istorija jau davė ganėtinai gerų rezultatų ir renovacijos procesui. O sužinota ir daugiau įdomybių, pavyzdžiui, tai, jog kino teatre buvo vykdoma įvairi veikla, rūsyje veikė dailininkų klubas. Sužinota, jog pagrindinėje kino teatro salėje anais laikais kabėjo Lenino portretas. Istorinių faktų, įvairių detalių, neabejojama, esama gerokai daugiau, juk kino teatras „Naglis“ skaičiuoja ne vieną dešimtmetį (kino teatras „Naglis“ pastatytas 1958 metais), kiek čia per tiek metų būtą darbuotojų, kiek lankytasi žiūrovų, sunku būtų ir suskaičiuoti.
„Artėjant vasaros sezonui, nors medžiagos dar neturime sukaupę tiek daug, visgi ketiname ja pasidalinti pirmiausia internete. Manome, kad tai paskatins ir kitus žmones pasidalinti savo prisiminimais, parodysime, jog renkame informaciją ne be reikalo, siekiame ja tinkamai pasinaudoti – surinkta medžiaga tikrai negulės stalčiuose“, – papasakojo „Lietuvos kino“ direktoriaus pavaduotoja V. Kazlauskaitė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybės administracija vakar išdavė leidimą kino teatro „Naglis“ rekonstrukcijos darbams. Darbus tikimasi pradėti jau ateinančiais metais.


Ketvirtadienį pasibaigusiame Palangos miesto savivaldybės administracijos organizuotame neveikiančio kino teatro „Eldija“ pastato Šventojoje aukcione už turtą pasiūlyta pradinė kaina – 1,08 mln. eurų.


Palangoje esančio kino teatro „Naglis“ renovacija gali kainuoti apie 2,5 mln. eurų, sako likviduojamos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovas Arūnas Stoškus.


Atidarytas Prancūzų vasaros kino festivalis

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 06 29 | Rubrika: Kultūra

Penktadienį Palangos kurorto muziejuje atidarytas Prancūzų vasaros kino festivalis 2018 „Palanga – mano meilė“. Renginio metu taip pat pristatyta ir garsaus prancūzų fotografo AndréPerlstein fotografijų paroda „8-asis dešimtmetis kino ekrane“.


Kiek daugiau nei prieš metus valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovai pranešė, jog jau šiemet kurorto gyventojai ir svečiai galės lankytis gerokai pasikeitusiame vieninteliame kurorto kino teatre „Naglis“, tačiau, kaip paaiškėjo, atnaujinto kino teatro reiks dar palaukti iki 2018-ųjų vasaros. Beje, atnaujinimo planus koreguoja ne...


Kurorto naujienų dar teks palaukti  2

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 05 16 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Naują vasaros sezoną pasitinkanti Palanga – lyg ta namų šeimininkė, kuri triūsia visą dieną, o grįžusiam vyrui negali parodyti nė vieno atlikto darbo. Taip ir Palangoje – aplinkui verda darbai, asfaltuojamos gatvės, puoselėjami gėlynai, Nemirsetoje kyla būsimo kempingo pastatų mūrai, prie miesto stadiono greit bus dengiamas universalaus sporto komplekso stogas, o...


Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai turėjo vilties iškart po Naujųjų metų persikelti į rekonstruotą pastatą Ganyklų g. 30. Tačiau įkurtuvių, kurių laukė ne tik jie, bet ir į miesto pakraštį pavargstantys važinėti kurorto gyventojai, dar teks palaukti. Kiek – kol kas niekas negali atsakyti.


Čiuožyklos Palangoje dar teks palaukti

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 01 10 | Rubrika: Miestas

  Žiemos pramogų pageidaujantys miestiečiai bei svečiai šiais metais vargu ar jų sulauks. Bent jau čiuožyklos Palangoje šį sezoną tikrai nebus. Tačiau esama planų ateinančią žiemą nudžiuginti tuos, kurie moka čiuožti ar ketina pirmąkart stotis ant pačiūžų.    


Vaikų gynimo dieną mažiesiems dar neteks pasidžiaugti nauju poilsiu parku Palangoje. Tikėtasi, kad birželio 1-ąją kurorte jau bus atidarytas žaidimų parkas, tačiau planai nusikėlė dar pusei mėnesio. Kaip „Palangos tiltui“ sakė bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, atidarymas planuojamas birželio 16 dieną. Termino pratęsimą jis...


Vietų paplūdimyje teks palaukti

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 04 | Rubrika: Miestas

Balandžio 27 dieną Klaipėdos apygardos administracinis teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio prašymą dėl reikalavimo užtikrinti priemonių taikymą ir laikinai, iki įsiteisės teismo sprendimas, sustabdė Palangos miesto savivaldybės tarybos 2010 metų kovo 25 dienos sprendimo „Dėl Tarybos 2010 m. vasario 19 d. sprendimo Nr. T2-22 pakeitimo“ vieno punkto galiojimą, taip uždrausdamas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius