Atostogaujantis meras priverstas neigti savo vicemero žodžius

„Lietuvos rytas", 2013-01-11
Peržiūrėta
511
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atostogaujantis meras priverstas neigti savo vicemero žodžius

Tokiai žiniai pagrindą davė šiuo metu Palangos merą pavaduojančio Sauliaus Simės viešai išsakyti teiginiai, kad jau parengti įvažiavimo rinkliavos nuostatai, nustatyti rinkliavos dydžiai, o savivaldybės administracijai pavesta kurti sąlygas viešiesiems pirkimams.
Vicemeras aiškino, kad užkardų ir specialių skaitiklių įrengimas kainuos apie 3 mln. litų, o iš poilsiautojų per vasarą planuojama surinkti 5 mln. litų.

Dar nieko nėra nuspręsta
Iš tiesų Palangos savivaldybė dar nieko konkretaus nėra parengusi. Rudenį mero įsakymu sudaryta vicemero S. Simės vadovaujama darbo grupė tik pateikė planuojamos rinkliavos dydžius.
Iki šiol nėra apsispręsta, kaip turėtų būti kontroliuojamas poilsiautojų įvažiavimas į miestą, ar jis pats įsigis visą reikalingą įrangą ir rinks mokestį, ar pirks rinkliavos administravimo paslaugą.
Bet kuriuo atveju, reikėtų skelbti viešojo pirkimo konkursą, tačiau apie neva jau kuriamas būsimo konkurso sąlygas savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus nieko nebuvo girdėjęs.
„Kaip galima rengtis viešiesiems pirkimams, jei šiuo klausimu dar nėra priimta jokių miesto tarybos sprendimų?” – pečiais gūžčiojo savivaldybės specialistai.

Pažeidėjams bauda nenumatyta
Be to, Palangos valdžia iki šiol nežino, kaip reikėtų bausti rinkliavos nesumokėjusius asmenis.
Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, nenumatyta jokia atsakomybė tiems, kurie nemoka rinkliavos už naudojimąsi kurorto infrastruktūra.
Per teismą mėginti išieškoti nesumokėtą 10 litų rinkliavą savivaldybei kainuotų dar brangiau.
Savivaldybė buvo sugalvojusi reikalavimą mokėti rinkliavą įrašyti miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse, už kurių pažeidimus baudžiama administracine bauda.
Tačiau tokiems Palangos ketinimams nepritarė Seimo kanceliarijos Teisės departamentas ir Vidaus reikalų ministerija. Esą tokios vietinės rinkliavos sąlygų nustatymas miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse neatitiktų jų paskirties.
Savivaldybei buvo pasiūlyta prašyti papildyti Administracinių teisės pažeidimų kodeksą atskiru straipsniu, kuriame būtų numatyta atsakomybė ir už naudojimosi kurorto infrastruktūra rinkliavos nemokėjimą.

Abejoja rinkliavos teisėtumu
Palangos savivaldybė savo ketinimų apmokestinti poilsiautojų įvažiavimą į miestą gali neįgyvendinti ir ateityje.
Teisingumo ministerija iš viso suabejojo Palangoje planuojamos rinkliavos teisėtumu.
Tokia rinkliava gali būti renkama už naudojimąsi kurorto viešąja infrastruktūra.
Pagal Rinkliavų įstatymą, tai yra valstybei ar savivaldybei priklausantys statiniai, įranga ir bendro naudojimo želdynai, sudarantys galimybę visuomenei naudoti kurorte esančius gamtinius išteklius sveikatinimo, turizmo ir poilsio reikmėms.
Kitaip tariant, iš šalia esančio Vydmantų kaimo į Palangos prekybos centrą vien tik apsipirkti atvažiavusiam gyventojui šios rinkliavos mokėti nereikėtų. Todėl visi į Palangą įvažiuojančių automobilių savininkai negali būti apmokestinami šia rinkliava, nes nustatyti jų tikslų neįmanoma.

Apmokestins transporto priemones
Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto meras:
„Mintis apmokestinti įvažiavimą automobiliais į Palangą kilo siekiant vasarą sumažinti transporto srautą kurorte.
Tai nebūtų automobiliu ar autobusu atvažiuojančių visų poilsiautojų apmokestinimas. Rinkliava numatyta tik už transporto priemonę.
Todėl šis mokestis – ne už naudojimąsi kurorto infrastruktūra ir jis negali būti siejamas tik su automobilių savininkų turizmo, sveikatinimo ir poilsio tikslais.
Šią rinkliavą teisingiau būtų pavadinti mokesčiu už ekologiją, nes automobilio išmetamomis dujomis teršiamas kurortas.
Akivaizdu, kad norint įvesti įvažiavimo rinkliavą teks keisti teisės aktus. Ketiname siūlyti Rinkliavų įstatymą papildyti atskira rinkliava, kuria būtų reguliuojamas transporto srautas kurortuose, kartu numatant atsakomybę ir už jos nemokėjimą”.

Jūsų komentaras:

Julius 2013-01-14 14:43 (IP: 82.135.210.125)
Tik Palangoje taip gali būti, kad valdžia tarpusavyje nesusišneka.

Taip pat skaitykite

2020 metų pavasaris, kuris į istoriją įeis kaip „kovido“ protrūkio laikmetis, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) buvo ramus, o vasara, anot Ingos Ruokienės, PMRC administratorės, niekuo ypatingai nesiskyrė nuo kitų vasaros sezonų. Tačiau vietinės rinkliavos už automobilių statymą šiemet buvo surinkta rekordiškai daug. „Dėl koronaviruso daug žmonių...


Visai Lietuvai kalbant apie Saulių Skvernelį užklupusią sunkią ligą – premjeras serga pirmos stadijos limfoma, vėžiu, Palangos politikai, vaizdžiai tariant, noriai kalba apie gyvybę Marse ir gėjų teises, tik ne apie savo sveikatą. „Palangos tilto“ šaltiniai kurorto sveikatos įstaigose teigė, kad miesto politiką jose išvysti galima išvysti nebent su sloga....


Dėl rinkliavos užpulta Palanga sulaukė Nidos paramos

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2015 11 05 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Dėl vasarą žadamos įvesti transporto priemonės įvažiavimo rinkliavos iš visų pakampių pradėta puldinėti Palanga netikėtai sulaukė Neringos savivaldybės moralinės pagalbos. Kol kretingiškiai visą Lietuvą bando įtikinti, kad 5 eurai už teisę visą parą į didžiausią šalies kurortą važinėti nuosavu automobiliu yra nežmoniškai brangu, Nidos meras Darius Jasaitis...


Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Dalies Tarybos narių pasiūlymas, išdėstytas sprendimo projekte, kad palangiškiams vasarą nereikėtų mokėti vietinės rinkliavos už automobilių statymą mieste, nepraėjo Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Daivos Kerekeš „rėčio“.


Tokiai žiniai pagrindą davė šiuo metu Palangos merą pavaduojančio Sauliaus Simės viešai išsakyti teiginiai, kad jau parengti įvažiavimo rinkliavos nuostatai, nustatyti rinkliavos dydžiai, o savivaldybės administracijai pavesta kurti sąlygas viešiesiems pirkimams. Vicemeras aiškino, kad užkardų ir specialių skaitiklių įrengimas kainuos apie 3 mln. litų, o...


Vietinės rinkliavos dilema: skoloms augant ją didinti ar užkrauti biudžetui

Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2011 11 03 | Rubrika: Miestas

Prieš beveik du metus Palangoje įvesta vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą iš gyventojų ir kurorto įmonių, lauktų rezultatų nedavė. Rinkliavos mokėtojų skoloms Rinkliavų centrui viršijus pusę milijono litų, centro vadovai puse lūpų užsimena, kad vykdyti rinkliavos planą – surinkti 2,6 milijono litų – „praktiškai neįmanoma“, o...


Mieste vasaros metu veikiantys 32 automobilių stovėjimo aparatai rugsėjo 1 dieną buvo išjungti – tai yra    Jūratės g., S. Daukanto g., Vytauto g., Kontininkų g., Neringos g., Rąžės g., bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvėse automobiliai iki birželio mėnesio stovės nemokamai. Palangos rinkliavų centro direktorius Gintaras Žukevičius „Palangos tiltui“ sakė, jog...


Kol Palangos miesto savivaldybės valdininkai laužo galvas ir ietis, kaip turėtų atrodyti paplūdimiai kitą sezoną, Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimas gali gerokai pakeisti būsimą paplūdimio viešųjų vietų nustatymo ir rinkliavų už jas surinkimo tvarką. Minėtas teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio ieškinį ir pagal keturis iš penkių ieškinio punktų pripažino, kad...


Verslo liudijimai Palangoje yra populiarūs, ypatingai vasaros sezono metu. Kaip teigė Palangos biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė, šiais metais minimalus verslo liudijimo mokestis už metus buvo 1440 litų. „Kaina priklauso nuo to, kokią veiklą nori vykdyti žmogus. Jei tai nuoma, tuomet žmogaus pajamos yra didesnės, todėl automatiškai ir verslo liudijimas kainuoja brangiau, jei...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius