Atvažiavo Palangon apsipirkti – pragėrė pinigus ir vaiką

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-07-07
Peržiūrėta
805
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Asociatyvi nuotrauka.
Asociatyvi nuotrauka.

Trečiadienis buvo prasta diena į Palangą apsipirkti atvažiavusiam 45 metų Darbėnų seniūnijos gyventojui. Kartu su septynerių metų vaiku ryte į kurortą atvažiavęs vyriškis, su draugu puolęs vaišintis alkoholiniais gėrimais, nieko nenusipirko – jį pavakare „susirinko“ policijos pareigūnai, o vaiko mamos teko ieškoti Palangos ir Kretingos savivaldybių vaiko teisų apsaugos skyrių darbuotojoms.

Vyrams – vynas, vaikui – gira ir bandelė

„Į mūsų tarnybą policijos pareigūnai paskambino trečiadienio pavakare, jau prieš baigiantis darbo laikui, – apie incidentą pasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Emilija Lapėnienė. – Jie pranešė, jog į Palangos policijos komisariatą pristatytas vyriškis, kuris dėl girtumo nebegali pasirūpinti septynerių metų vaiku. Vyriškį kartu su draugu ir vaiku pareigūnai rado prie prekybos centro „Maxima“.

Į policijos komisariatą nuvykusi E. Lapėnienė sakė radusi išsigandusį berniuką, kuris bandęs aiškinti, kad tėvelis tiesiog pavargęs – pailsės ir viskas bus gerai.

„Tėvelis juk stovėti gali, jis nėra girtas“, – sakęs berniukas.

Vedėja sužinojo, kad Nausėduose gyvenantis vyriškis į Palangą atvyko apsipirkti. Vaikas sakė, jog žadėta pirkti ne tik maisto, cigarečių, bet ir mobilųjį telefoną – nei vyriškis, nei atskirai nuo jo gyvenanti berniuko mama mobiliųjų telefonų neturėjo. Tačiau visų pirma, susitikęs bičiulį, vyras „Maximoje“ nusipirkęs alkoholio, ir ne vieną kartą.

„Tėvelis su dėde vyną gėrė, o man nupirko bandelę ir giros“, – paklaustas, ar bent ką nors suvalgė per dieną, atsakė nuo pat ryto geriančius vyriškius stebėjęs septynmetis.

Ieškojo mamos

Pažadėjusi berniukui, kad ras jo mamą, E. Lapėnienė įkalbėjo jį kartu važiuoti į lopšelį-darželį „Ąžuoliukas“, kuriame ir priglaudžiami panašiose situacijos atsidūrę vaikai. Perdavusi septynmetį įstaigos direktorės pavaduotojai Zitai Paulikienei ir jos kolegėms, E. Lapėnienė susisiekė su Kretingos rajono savivaldybės Vaiko teisų apsaugos skyriaus darbuotojomis.

„Pasirodo, skyriaus specialistėms buvo žinoma ir vaiko mama, ir gan sudėtinga situacija šeimoje: tėvai gyvena atskirai. Labai džiugu, kad į mūsų skambutį buvo sureaguota operatyviai, ir mažiau negu per valandą mama buvo surasta ir kartu su socialine darbuotoja, kuri atvežė moterį iki Palangos – kiek supratome, ji nebūtų turėjusi kaip pati atvažiuoti, – atvyko pasiimti vaiko“, – pasakojo E. Lapėnienė.

E. Lapėnienė paminėjo, jog būna ir taip, kad Palangoje „pasiklydę“ „Ąžuoliuke“ priglobiami vaikai čia praleidžia ir parą, ir dvi, ir net ris, kol tėvai juos pasiima.

Mama „su kvapu“

Laukdamos, kol iš Kretingos vaiko atvykti pasiims mama, berniuku rūpinosi „Ąžuoliuko“ ikimokyklinio ugdymo pedagogės ir direktorės pavaduotoja Z. Paulikienė.

„Berniukas, pamatęs kitus vaikus, nusiramino. Iš miško grįžę mūsų auklėtiniai pavaišino jį uogomis, žaidė kartu. Kai išsišnekėjome su vaiku, jis papasakojo, kad tėvelis ir dėdė gėrė vyną. Ir sakė: „Tėvelis būtų pusę valandos pamiegojęs ir atsigavęs, jis greitai išsipagirioja“, – „Palangos tiltui“ papasakojo Z. Paulikienė.

Ji, kaip ir E. Lapėnienė, pasidžiaugė, kad vaiko mama buvo rasta labai greitai ir operatyviai atvažiuota pasiimti berniuko: jis į „Ąžuoliuką“ atvežtas penkiolika minučių po šeštos vakaro, socialinė darbuotoja su vaiko mama atvažiavo po valandos ir penkių minučių. Tačiau pridūrė, jog ir motina buvo išgėrusi. Tiesa, nesvyravo, nešlitinėjo, bet atitinkamas kvapas buvo jaučiamas.

Vieną pabars, kitą nubaus

Kretingos rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Violeta Lukoševičienė tiek apie trečiadienio incidentą, tiek apie pačią šeimą pasakoti linkusi nebuvo. Neatsakė ji ir į klausimą, ar berniuką į Palangą atsivežęs vyriškis yra jo tėvas, ar, kaip vaikas sakė „Ąžuoliuko“ pedagogėms, patėvis ir ar šeima gyvena kartu. Pasak jos: „Klausimai sprendžiami teisme“.

Tiesa, ji minėjo, jog problemos tarnybai žinomos, tačiau, kokios tos problemos, komentuoti valdininkė negalinti. Šiuo atveju mama tik pabarta – pasidžiaugta bent tiek, kad nereikėjo jos ieškoti kelias valandas ar net paras, kaip atsitinka kitų probleminių šeimų atvejais.

Tuo tarpu vyriškis pabarimu neatsipirks. Kaip sakė Palangos policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius, vyriškis, kuriam buvo nustatytas vidutinis girtumas ir kuris gaivelėjosi komisariate iki pat ryto, bus baudžiamas už alkoholio vartojimą viešoje vietoje. Tiesa, kadangi jis pirmąkart viešoje vietoje neblaivus įkliūva pareigūnams, jam bus skirta pusė minimalios už tokį pažeidimą skiriamos nuobaudos sumos – per 10 dienų jis turi sumokėti 15 litų baudą.

„Prageria“ ne primą kartą

Tiek E. Lapėnienė, tiek Z. Paulikienė bei „Ąžuoliuko“ direktorė Rūta Regina Lukaitienė prisiminė pernai įvykusį panašų incidentą, kai Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistėms ir „Ąžuoliuko“ pedagogėms teko rūpintis net trimis mažametėmis mergytėmis, kurias ant Birutės parko tvenkinio kranto „pragėrė“ jų tėvas. Beje, šis įvykis atsitiko beveik tuo pačiu metu – liepos pirmosiomis dienomis.

Tada į Palangos miesto policijos komisariatą paskambinę Birutės parke vaikštinėję žmonės pranešė, jog prie pat tvenkinio be priežiūros paliktos trys mažutės mergytės – dviejų metukų mažiausioji buvo vežimėlyje, ketverių ir šešerių jos sesutės sukiojosi aplink, pavojingai arti vandens. O mergaičių tėvas, kaip vėliau paaiškėjo, smarkiai pasivaišinęs alkoholiniais gėrimais, ramiai snaudė pakrūmy. 

Atvežtam į policijos komisariatą sunkiai besigaudžiusiam aplinkoje vyriškiui, kaip paaiškėjo, atvykusiam iš Šiaulių, buvo nustatytas 3,62 promilių girtumas.

Prašo pranešti apie incidentus

„Mergytės buvo išsigandusios, pavargusios, sakė, nieko nevalgiusios ir, žinoma, pietų nemiegojusios, – pernai „Palangos tiltui“ pasakojo E. Lapėnienė. – Mažoji apsiašarojusi, visos trys – murzinos“.
Ir tada, kaip ir šį trečiadienį, vaikai iš policijos komisariato buvo nuvežti į lopšelį-darželį „Ąžuoliukas“, kuriame priglaudžiami pasiklydę ar iš namų pabėgę visos Lietuvos mažamečiai bei nepilnamečiai vaikai.
„Pradėjome mergaites kalbinti, sakyti, kad važiuosime pas kitus vaikučius, pavalgysime, pažaisime, o paskui jų pasiimti atvažiuos mamytė, kuri buvo pasilikusi Šiauliuose. Pasakėme, kad tėvelis yra pavargęs ir turi čia, pas pareigūnus, pailsėti. Tai vyresnioji mane pataisė: „Tėvelis ne pavargęs, o girtas“, – pacitavo šešiametės žodžius E. Lapėnienė, paminėjusi, jog mergytė sakė, kad tėvelis gėręs vienas.

„Ąžuoliuko“ vadovės prisiminė, jog ir pernai pavyko greitai susisiekti su mergaičių mama, kuri 19 valandą jau atvažiavo iš Šiaulių į Palangą.

„Labai noriu visų palangiškių ir mūsų kurorte poilsiaujančių žmonių paprašyti: jeigu pastebėsite, kad aplink geriančius suaugusiuosius sukiojasi neprižiūrimi vaikai, praneškite mums. Juk tiek nedaug iki nelaimės... Ačiū tiems, kurie tiek pernai, tiek šiemet nebuvo abejingi, tad būkite ir toliau tokie“, – kalbėjo Palangos miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja E. Lapėnienė.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Iš didelio debesio – mažai vandens: ikiteisminį tyrimą dėl smurto prieš vaiką žinomos Palangos karjeros valstybės tarnautojos artimoje aplinkoje Palangos policija nutraukė. „Pagrinddas? Vadovaujantis LR baudžiamojo proceso kodekso 3 str. 1 d. 1 p jeigu nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių,“ – „Palangos...


Aiškėja daugiau detalių apie galimai prieš vaiką per jo nuotolinę pamoką Palangos pradinėje mokykloje pavartotą smurtą. „Palangos tiltas“ rašė, kad vienos Palangos miesto savivaldybės valstybės karjeros tarnautojos gyvenimo draugas veikiausiai nederamai elgėsi su vaiku mokytojai stebint kitame video kameros gale. Apie tai „Palangos tiltas“ detaliau...


Vienos dideles politines ambicijas Palangoje puoselėjančios karjeros valstybės tarnautojos gyvenimo draugas galimai pakėlė ranką prieš jųdviejų vaiką. Ne niekam nematant, o per vaiko pamoką nuotoliniu būdu. Palangos pradinė mokykla dėl smurto prieš vaiką praėjusią savaitę kreipėsi į policiją. Policijos ir vaikų teisių atstovai jau apklausė vaiką, jo tėvą ir mamą.


Ketvirtadienį (gegužės 21 d.) vakare Palangoje automobilis partrenkė 2011 metais gimusį vaiką.


Palangos m. PK atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimo sukčiavimo, 2019-01-28 laidiniu telefonu nukentėjusiajai paskambino vyriškis, bei prisistatęs policijos pareigūnu pranešė, kad namuose galimai esama padirbtų pinigų ir juos reikia patikrinti. Atėjusiam vyriškiui nukentėjusioji atidavė 700 eurų. Turinčius informacijos apie vaizdo medžiagoje pavaizduotą asmenį...


Palangos mieste yra 6 lopšeliai-darželiai, kuriuos lanko 821 vaikas. Vadovaujantis Palangos m. savivaldybės švietimo stebėsenos rodikliais, Palangos darželiuose 235 vaikai turi specialiųjų ugdymosi poreikių.


Trečiadienis buvo prasta diena į Palangą apsipirkti atvažiavusiam 45 metų Darbėnų seniūnijos gyventojui. Kartu su septynerių metų vaiku ryte į kurortą atvažiavęs vyriškis, su draugu puolęs vaišintis alkoholiniais gėrimais, nieko nenusipirko – jį pavakare „susirinko“ policijos pareigūnai, o vaiko mamos teko ieškoti Palangos ir Kretingos savivaldybių...


Visuose 46-iuose SEB banko skyriuose Lietuvoje, taip pat ir Palangoje, jau veikia grynuosius pinigus priimantys bankomatai, kuriais naudodamiesi gyventojai ir įmonės gali nemokamai pervesti lėšas į savo sąskaitas. Apie tai, kaip Palangos banko skyriaus klientai priėmė naujovę ir kaip dažnai ja naudojasi, kalbamės su SEB banko Palangos skyriaus vadove Rita Jatuliene.  


Nori būti gera mama? Įsiklausyk į vaiką!

Psichologė Jelena BACHLINA, 2013 04 15 | Rubrika: Sveikata

Mieli skaitytojai, kaip manote, ar motinos požiūris į motinystę turi įtakos motinos-vaiko santykiams? Kadangi imliausi asmenybės raidos laikotarpiai yra iki šešerių metų ir šiais raidos periodais šeimos įtaka yra didžiausia, todėl apklausėme Palangos darželius „Nykštukas“, „Pasaka“, „Ąžuoliukas“ lankančių vaikų mamas.


Į Europos Sąjungos (ES) Regionų Komiteto surengtą konferenciją „EuroKom“, kitaip tariant Europos Komunikacija, šio didžiausio ES komiteto kvietimu, atvažiavo daugiau kaip 700 žurnalistų ir redaktorių iš visos Europos Sąjungos. Konferencijoje lankėsi ir šių eilučių autorius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius