Ikiteisminis tyrimas dėl smurto prieš vaiką žinomos Palangos karjeros valstybės tarnautojos artimoje aplinkoje nutrauktas

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-04-02
Peržiūrėta
2501
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka

Iš didelio debesio – mažai vandens: ikiteisminį tyrimą dėl smurto prieš vaiką žinomos Palangos karjeros valstybės tarnautojos artimoje aplinkoje Palangos policija nutraukė.
„Pagrinddas? Vadovaujantis LR baudžiamojo proceso kodekso 3 str. 1 d. 1 p jeigu nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių,“ – „Palangos tiltui“ sakė Darius Mockaitis, laikinai einantis Palangos miesto policijos komisariato viršininko pareigas.
Šis straipnis numato: baudžiamasis procesas negali būti pradedamas, o pradėtas turi būti nutrauktas, jeigu nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.
„Palangos tiltas“ išsamiai rašė kad ienos dideles politines ambicijas Palangoje puoselėjančios karjeros valstybės tarnautojos gyvenimo draugas kovą galimai pakėlė ranką prieš jųdviejų vaiką. Ne niekam nematant, o per vaiko pamoką nuotoliniu būdu. Palangos pradinė mokykla dėl smurto prieš vaiką praėjusią savaitę kreipėsi į policiją. Policijos ir vaikų teisių atstovai jau apklausė vaiką, jo tėvą ir mamą.
„Apie tai policijai pranešė mokyklos administracija, o policija apie įvykį pranešė Vaikų teisių apsaugos tarnybai. Veiksmai atlikti, kaip nustatyta teisės aktuose. Palangos miesto policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR baudžiamojo kodekso 140 str. 2 d. dėl smurto artimoje aplinkoje,“ – kovo 7 d. „Palangos tiltą“ informavo A. Budginas.
Apie nederamą tėvo elgesį vaiko atveju Palangos pradinės mokyklos mokytoja („Palangos tiltui“ yra žinoma mokytojos vardas ir pavardė – L.J.) nedelsdama informavo laikinai mokyklos direktorės pareigas einančią Nijolę Sabaliauskienę, kuri yra mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui.
Sulaukusi „Palangos tilto“ skambučio, mokytoja, pranešusi apie smurtą prieš savo mokinį mokyklos direktoriaus pavaduotojai, sakė: „Skubu į susitikimą, atleiskite.“
Vėliau ji neatsakė į redakcijos skambučius.
„Palangos tilto“ žiniomis, mokytoją pribloškė vaiko tėvo elgesys – jis, teigiama, stebint mokytojai, šaukė ant vaiko ir jam net sukirto, kai vaikas jau buvo pasijungęs nuotolinei pamokai.
Mokytoja nedelsdama apie tai informavo N. Sabaliauskienę.
Apeliuodama į Vaiko teisių apsaugos pagrindų ir Asmens duomenų apsaugos įstatymą, N. Sabaliauskienė atsisakė „Palangos tiltui“ suteikti bet kokią informaciją apie nemalonų inicidentą, net bendrą, leidžiamą įstatymų informaciją.
„Nenorėčiau, kad būtų skelbiama net mokytojos pavardė,“ – pageidavo N. Sabaliauskienė.
Anot jos, mokyklos administracija ir švietimo pagalbos specialistai nuotolinio mokymosi metu rekomenduoja mokytojams atkreipti dėmesį ir informuoti, jei yra pastebimi mokinio elgesio, emocijų pokyčiai.
Ji teigė, kad nuotolinio mokymosi metu kitų vaiko teisių pažeidimų atvejų mokykloje nebuvo užfiksuota.
Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas netrukus patvirtino „Palangos tiltui“, kad policijai apie nederamą elgesį su vaiku pranešė mokyklos administracija, o policija apie jį pranešė Vaikų teisių apsaugos tarnybai.
„Palangos miesto policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR baudžiamojo kodekso 140 str. 2 d. dėl smurto artimoje aplinkoje. Šiuo metu yra apklausta mokyklos direktorė ir mokytoja. Vaikas ir jo tėvai dar nėra apklausti,“ – antradienį popiet pranešė A. Budginas.
Anot jo, šiuo atveju mokykla veikė „nepriekaištingai“.
„Tai sektinas pavyzdys, kai nedelsiama...Manome, kad mokytojai žino, kaip atpažinti smurtą prieš vaikus ir reaguoti pagal nustatytus veiksmų algoritmus. Smūgių sudavimas vaikui vienareikšmiškai vertinamas kaip smurtas ir tai yra nusikalstama veika,“ – sakė A. Budginas.
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Klaipėdos apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Palangos mieste Ilona Lingytė sakė „Palangos tiltui“, kad apie įvykį raštu buvo informuotas Palangos miesto policijos komisariatas.
„Tą pačią dieną gautas atsakymas iš policijos apie pradėtą ikiteisminį tyrimą. Apie galimai panaudotą smurtą vaiko atžvilgiu pirmiausiai buvo informuota policija bendruoju skubios pagalbos telefonu ir vėliau Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos koordinatorius,“ – sakė I. Lingytė. „Pranešime buvo nurodyta, kad tėvas panaudojo smurtą prieš vaiką,“ – ji pridūrė.
„Su minėtu vaiku, jo tėvu ir motina buvo bendrauta šeimos gyvenamoje aplinkoje dalyvaujant policijos pareigūnams, išklausant jų paaiškinimus, susijusius su įvykio aplinkybėmis,“ – I. Lingytė sakė „Palangos tiltui.“
Ji pabrėžia, jog ugdymo įstaiga privalo pranešti apie bet kokios formos galimai panaudotą smurtą vaiko atžvilgiu.
Anot I. Lingytės, nuotolinio ugdymo metu daugiau tokių pranešimų Palangos miesto savivaldybės teritorijoje nebuvo gauta.
„Palangos tilto“ paprašyta, pakomentuoti veikiausiai neleistiną savo gyvenimo draugo (redakcijai jo vardas ir pavardė yra žinomi – L.J.) elgesį jųdvejų vaiko atžvilgiu, Palangos miesto savivaldybėje karjeros valstybės tarnautoja dirbanti moteris atsisakė ką nors komenuoti.
„Viešindamas informaciją susijusią su šiuo įvykiu, jūs atskleisite mano ****** (mama e-laiške redakcijai įvardijo savo vaiko lytį, „Palangos tiltas“, saugodamas jo interesus, neskelbia vaiko lyties – L.J.) tapatybę bei kitų vaikų tapatybes, kas pažeis jų interesus,“ – sakė motina.
Šeima yra daugiavaikė.Minima karjeros valstybės tarnautoja nėra vietinė, tačiau atvykusi gyventi į Palangą, laimėjo konkursą reikšmingoms pareigoms valstybės tarnyboje užimti, aktyviai dalyvauja vienos politinės partijos Palangos skyriaus veikloje, praeityje nesėkmingai varžėsi dėl teisės dalyvauti rinkimuose į įstatymų leidybos instituciją. Kalbama, kad į jos gyvenimo draugo interesų Palangoje ratą įeina ir įvairūs žemės nuosavybės klausimai Palangos miesto savivaldybėje.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Aptarė padėtį Vakarų Lietuvoje, apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderio taikymo aktualijas.


Nuo liepos 1 d. įsigaliojo naujos redakcijos Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas bei pradėjo veikti apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderis.


Tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje Klaipėdos apskrityje nuosekliai mažėja – 2022 m. pradėti 537 ikiteisminiai tyrimai, arba 89-niais tyrimais mažiau nei 2021 m. ir tai yra didžiausias mažėjimas šalyje.


Visoje Klaipėdos apskrityje ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje pradedama mažiau, pažymima Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio atstovų ketvirtadienį paviešintame pranešime.


Smurtas artimoje aplinkoje vis dar yra itin opi problema – policijoje tokio pobūdžio pranešimai yra registruojami bene dažniausiai.


Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras lapkričio-gruodžio mėnesiais Palangos specialistams, dirbantiems socialinėje srityje veda mokymus smurto artimoje aplinkoje tema. Iki pat gruodžio 10 dienos vyks aktyvizmo prieš smurtą prieš moteris dienos. Kur ir kokios pagalbos gali kreiptis Palangos moterys, patiriančios smurtą? Į ką atkreipti dėmesį? Klaipėdos Pagalbos moterims linijos...


Iš didelio debesio – mažai vandens: ikiteisminį tyrimą dėl smurto prieš vaiką žinomos Palangos karjeros valstybės tarnautojos artimoje aplinkoje Palangos policija nutraukė. „Pagrinddas? Vadovaujantis LR baudžiamojo proceso kodekso 3 str. 1 d. 1 p jeigu nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių,“ – „Palangos...


Vienos dideles politines ambicijas Palangoje puoselėjančios karjeros valstybės tarnautojos gyvenimo draugas galimai pakėlė ranką prieš jųdviejų vaiką. Ne niekam nematant, o per vaiko pamoką nuotoliniu būdu. Palangos pradinė mokykla dėl smurto prieš vaiką praėjusią savaitę kreipėsi į policiją. Policijos ir vaikų teisių atstovai jau apklausė vaiką, jo tėvą ir mamą.


Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos informacijos analizės skyrius informavo „Palangos tiltą“, kad Palangos mieste dėl smurto artimoje aplinkoje 2020 metais buvo pradėti 32, 2019 metais – 42 ikiteisminiai tyrimai; dėl vagysčių 2020 metais kurorte buvo pradėta 111, 2019 metais 100 ikiteisminių tyrimų. Dėl sukčiavimo 2020 metais buvo pradėti 3, 2019 metais – 10...


Antradienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės bendruomenės Vaiko teisių apsaugos tarnybos posėdyje buvo diskutuojama apie įstatymo dėl Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įgyvendinimą Palangos mieste. Posėdyje dalyvavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai Julita Razmantienė ir Aidas Šlečkus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius