2022 m. Klaipėdos apskrityje fiksuotas didžiausias šalyje smurto artimoje aplinkoje atvejų mažėjimas

Palangos tiltas, 2023-02-03
Peržiūrėta
1078
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

2022 m. Klaipėdos apskrityje fiksuotas didžiausias šalyje smurto artimoje aplinkoje atvejų mažėjimas

Tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje Klaipėdos apskrityje nuosekliai mažėja – 2022 m. pradėti 537 ikiteisminiai tyrimai, arba 89-niais tyrimais mažiau nei 2021 m. ir tai yra didžiausias mažėjimas šalyje. Lyginant padėtį Klaipėdos apskrities miestuose ir rajonuose, labiausiai tokio pobūdžio tyrimų sumažėjo uostamiestyje – pernai buvo pradėta 213, arba net 63-mis mažiau nei užpertai.

„Tokia statistika tik patvirtina, kad policijos pareigūnų vykdomos tikslinės prevencinės priemonės, skirtos smurtui artimoje aplinkoje mažinti, yra efektyvios ir duoda akivaizdžių rezultatų. Įtakos gali turėti ir tai, kad, pasibaigus pandemijai, žmonės turi daugiau galimybių išeiti iš namų, bendrauti, sportuoti, užsiimti kitokia mėgstama, gerų emocijų suteikiančia veikla.“ – sako Klaipėdos miesto PK viršininkė Rasa Bekėžienė.

Tyrimų dėl agresijos tarp artimųjų pernai mažėjo ir Plungės rajone – 24-iais, bei Skuodo rajone – 20-čia. Rietavo savivaldybėje tokio pobūdžio tyrimų sumažėjo beveik dvigubai – nuo 23-jų pradėtų 2021 m. iki 12-kos per 2022 m. Tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje skaičius pernai augo tik Palangoje (11 atvejų) ir Kretingos rajone (6 atvejai).  

Vis dėlto pranešimai dėl su smurtu artimoje aplinkoje susijusių nusikalstamų veikų vis dar yra dominuojantys policijoje. Visoje šalyje per 2022 m. tyrimų dėl tokio pobūdžio nusikalstamų veikų pradėta 1,2 proc. daugiau nei 2021 m. Remiantis Valstybės duomenų agentūros skelbiamais duomenimis, dažniausia smurto artimoje aplinkoje aukomis tampa moterys – 8-nios iš 10 nukentėjusiųjų, o kas 10-as nukentėjusysis yra vaikas iki 18 metų amžiaus.

Policijos pareigūnai pastebi, kad visuomenė tampa vis nepakantesnė tam kas vyksta aplink, tačiau, vis dar yra smurtą šeimose kenčiančių aukų, kurios dėl to kaltina save, o smurtautoją linksta pateisinti. Todėl žinančius apie galimus smurto atvejus pareigūnai ragina nelikti nuošalyje ir visada pranešti policijai per www.epolicija.lt arba telefonu 112.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Aptarė padėtį Vakarų Lietuvoje, apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderio taikymo aktualijas.


Nuo liepos 1 d. įsigaliojo naujos redakcijos Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas bei pradėjo veikti apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderis.


Tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje Klaipėdos apskrityje nuosekliai mažėja – 2022 m. pradėti 537 ikiteisminiai tyrimai, arba 89-niais tyrimais mažiau nei 2021 m. ir tai yra didžiausias mažėjimas šalyje.


Visoje Klaipėdos apskrityje ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje pradedama mažiau, pažymima Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio atstovų ketvirtadienį paviešintame pranešime.


Smurtas artimoje aplinkoje vis dar yra itin opi problema – policijoje tokio pobūdžio pranešimai yra registruojami bene dažniausiai.


Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras lapkričio-gruodžio mėnesiais Palangos specialistams, dirbantiems socialinėje srityje veda mokymus smurto artimoje aplinkoje tema. Iki pat gruodžio 10 dienos vyks aktyvizmo prieš smurtą prieš moteris dienos. Kur ir kokios pagalbos gali kreiptis Palangos moterys, patiriančios smurtą? Į ką atkreipti dėmesį? Klaipėdos Pagalbos moterims linijos...


Iš didelio debesio – mažai vandens: ikiteisminį tyrimą dėl smurto prieš vaiką žinomos Palangos karjeros valstybės tarnautojos artimoje aplinkoje Palangos policija nutraukė. „Pagrinddas? Vadovaujantis LR baudžiamojo proceso kodekso 3 str. 1 d. 1 p jeigu nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių,“ – „Palangos...


Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos informacijos analizės skyrius informavo „Palangos tiltą“, kad Palangos mieste dėl smurto artimoje aplinkoje 2020 metais buvo pradėti 32, 2019 metais – 42 ikiteisminiai tyrimai; dėl vagysčių 2020 metais kurorte buvo pradėta 111, 2019 metais 100 ikiteisminių tyrimų. Dėl sukčiavimo 2020 metais buvo pradėti 3, 2019 metais – 10...


Policijos pareigūnai nuolat stebi ir analizuoja padėtį, susijusią su smurtu artimoje aplinkoje. Statistika rodo, kad Klaipėdos apskrityje ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje pradedama mažiau - per 2020 metus buvo pradėta 830 tokio pobūdžio tyrimų, o 2019 metais – 949. Panaši tendencija ir Klaipėdos mieste – pernai pradėta 390, 2019 m. – 458 ikiteisminiai...


Antradienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės bendruomenės Vaiko teisių apsaugos tarnybos posėdyje buvo diskutuojama apie įstatymo dėl Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įgyvendinimą Palangos mieste. Posėdyje dalyvavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai Julita Razmantienė ir Aidas Šlečkus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius