Auganti saulės elektrinių paklausa

***, 2021-03-26
Peržiūrėta
1408
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Auganti saulės elektrinių paklausa

Saulės elektrinės tampa vis aktualesnės - jas renkasi vis daugiau atsakingų gyventojų visame pasaulyje. Sparčiai augančiam populiarumui didelę įtaką daro šiuo metu tam suteikiama valstybės parama. Žmones svarsto ne tik apie galimybes sutaupyti, būti energetiškai nepriklausomiems, bet ir nori padėti planetai susiduriančiai su vis daugiau ekologinių iššūkių.

Didžioji dalis mūsų energijos poreikių vis dar yra patenkinama iš naftos, dujų ir anglies, bet artimoje ateityje laukia neišvengiamas perėjimas prie kitų alternatyvų. Minėti šaltiniai yra riboti, apie jų daromą žalą gamtai yra vis daugiau kalbama, tad natūralu, kad daugiau gyventojų renkasi perėjimą prie atsinaujinančios saulės energijos. Tikėtina, kad saulės energijos plėtrą dar labiau skatina nuo šių metų įsigalioję nauji pastatų energinio naudingumo reikalavimai, kurie numato, jog didžioji dalis namui reikalingos energijos turi būti gaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Tad ne tik renovuodami, atnaujindami, bet ir statydami individualius namus, daugiabučius, net ir sodo namus, vis daugiau savininkų galvoja apie galimybę įrengti saulės elektrines ant stogo ir saulės šviesą paversti į elektros energijos gamybą.

Šiuo metu Lietuvoje individualių namų ar daugiabučių gyventojai gali pasinaudoti „APVA“ parama saulės elektrinėms įrengti. Kiekvienas planuojantis įsirengti saulės jėgainę turi dideles galimybes ją gauti ir padengti apie 40 procentų visų saulės elektrinės įrengimo išlaidų. Atsiradusi parama ir finansavimo galimybės saulės elektrinių statybą paverčia patrauklia investicija. Žinant, kad elektros kaina ateityje kils, o vartojimas nemažės, daugelis šia galimybe nori pasinaudoti. Pagal ESO pateiktus duomenis iki 2021 m. saules elektrines Lietuvoje jau įsirengė 8640 vartotojai, kurių įrengtoji galia yra 80 MW.

Pasak Klaipėdoje įsikūrusios įmonės „Laba Energija“ technikos direktoriaus Povilo Dabkaus „galimybė pasistatyti savo nuosavą saulės elektrinę, šiuo metu yra laisvė pasirinkti. Ši galimybė po truputį senka. Energijos skirstymo operatorius ateityje siekdamas apsaugoti elektros tinklą nuo perkrovų gali neišduoti elektrinės prisijungimo sąlygų naujiems gaminantiems vartotojams. Teorinė galimybė prisijungti išlieka, tačiau prisijungimo kaina gali vėliau siekti ir dešimtis tūkstančių eurų. Kadangi neišvengiamai ateityje turėsime visi pereiti prie atsinaujinančių energijos šaltinių, pasirinkimas liks vienas: būti gaminančiu vartotoju arba perkančiu vartotoju.”

„Balandžio mėnesį bus skelbiamas naujas APVA paramos kvietimas, tad šiuo metu itin palankus metas rimtai svarstyti galimybę įsirengti saulės elektrinę ir pasinaudoti valstybės parama. Niekas nežino ar ši galimybė egzistuos ilgai. Taip pat reikia nepamiršti, kad prasideda saulėtasis sezonas, kuris leidžia greičiau atpirkti savo investiciją. Pirmi pavasario saulės spinduliai jau gali būti pelningi “ - juokavo Povilas. „Tikrai labai nuoširdžiai galiu pasakyti, kad saulės elektrinės yra efektyvus ir patogus būdas taupyti išlaidas elektrai ir saugoti savo planetą: per 5-7 metus jėgainės įrengimo kaštai bus padengti, o vėliau elektra bus galima naudotis beveik arba visiškai nemokamai. Tai – ilgalaikė investicija, nes saulės elektrinė ant stogo net ir po 25 metų išlaikys apie 80 procentų galios.“

Dėl daugiau informacijos:
skambinti: +370 630 11711, rašyti: [email protected]

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Saulės elektrinių turėtojai ar galvojantys jas įsirengti svarsto, kaip jų namų ūkį paveiks naujiena – nuo 2023 metų brangsta energijos pasaugojimas. Tačiau bendrovės „Ekoenergas” projektų vadovas Vytautas Vaičiulis ramina: saulės elektrinės įrengimas vis tiek atsiperka, o jos naudą galima nesunkiai paskaičiuoti.


Ant Klaipėdos apskrities VPK pastato Kauno g., Klaipėdoje, sumontuota saulės elektrinė, kurios pagaminta elektra leis sumažinti išlaidas elektros energijai ir turėti alternatyvų elektros energijos šaltinį.


Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kas gaus paramą saulės elektrinių ir saulės parkų įrengimui. Daugiabučių ir individualių namų gyventojai, norintys įsigyti įprastinę bei nutolusią saulės elektrinę, iš viso pateikė 19 904 paraiškas. Tai, pasak Sumanių energetikos paslaugų bendrovės „Ignitis“ produktų vadovo Karolio Dargio, rodo saulės energetikos bumą ir ragina suskubti laiku...


Stipriai išaugusios elektros kainos užvertė darbais saulės elektrines įrenginėjančias bendroves. Jos vos spėja suktis ir tenkinti klientų poreikius. Jei norite sutaupyti ir elektrą pasigaminti patys, dabar pats geriausias metas tai padaryti. 


Stipriai išaugusios elektros kainos užvertė darbais saulės elektrines įrenginėjančias bendroves. Jos vos spėja suktis ir tenkinti klientų poreikius. Jei norite sutaupyti ir elektrą pasigaminti patys, dabar pats geriausias metas tai padaryti. 


Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje yra draudžiamas dviračių ir elektrinių transporto priemonių, kurios priskiriamos dviračiams, t. y. elektrinių dviračių, elektrinių paspirtukų, riedžių, elektrinių riedlenčių, eismas. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke. Nurodyti draudimai negalioja vedantis (varantis) dviratį


Saulės elektrinės tampa vis aktualesnės - jas renkasi vis daugiau atsakingų gyventojų visame pasaulyje. Sparčiai augančiam populiarumui didelę įtaką daro šiuo metu tam suteikiama valstybės parama. Žmones svarsto ne tik apie galimybes sutaupyti, būti energetiškai nepriklausomiems, bet ir nori padėti planetai susiduriančiai su vis daugiau ekologinių iššūkių.


Kauno savivaldybės Eismo saugumo komisijos sudaryta komisija apsisprendė Palanga nesekti: elektrinių paspirtukų eismas Kaune nebus ribojamas. Toks sprendimas priimtas po to, kai rugsėjo viduryje komisijos posėdyje buvo pateiktas gyventojų prašymas riboti elektrinių paspirtukų eismą Kalniečių parko pėsčiųjų zonoje. „Dviračiai ir šiuo metu žaibiškai populiarėjantys...


Artėjant Kovo 11-ajai, Lietuvos nepriklausomybės dienai, ne vienam mūsų kyla klausimas: o kaip aš pats suvokiu šią datą, ką man reiškia valstybė, pilietiškumas, patriotiškumas? Suaugusieji tai supranta ir suvokia vienaip, o jų minčių atspindžius galime išvysti ir laikraščių puslapiuose, ir interneto portaluose. O kaip tai suvokia auganti karta?...


Nekilnojamojo turto rinka yra visos ekonomikos svarbi sudedamoji dalis. Nekilnojamojo turto (NT) kainos skirtingose pasaulio šalyse vystosi panašia kryptimi – iki 2007 metų jos augo abejose vandenyno pusėse. Tai specifinė rinka dėl investicinio prekės pobūdžio ir unikalumo. Ekonominės sąlygos lemia, kad NT rinka visame pasaulyje pasiekia bumą ir tada patiria nuosmukį. Bumas ar, kitaip...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius