Kaunas neseks Palangos pavyzdžiu: turi kitą planą dėl elektrinių paspirtukų

"Palangos tilto" redakcija, 2019-09-24

Kauno savivaldybės Eismo saugumo komisijos sudaryta komisija apsisprendė: elektrinių paspirtukų eismas Kaune nebus ribojamas. Toks sprendimas priimtas po to, kai rugsėjo viduryje komisijos posėdyje buvo pateiktas gyventojų prašymas riboti elektrinių paspirtukų eismą Kalniečių parko pėsčiųjų zonoje. „Dviračiai ir šiuo metu žaibiškai populiarėjantys elektriniai paspirtukai yra viena iš alternatyvų kelionėms mieste automobiliais. Dviračiai ir paspirtukai pagal KET taisykles priskiriami tai pačiai kategorijai. Per pastaruosius kelis metus Kaune nutiesta ir suremontuota daugiau nei 70 kilometrų dviračių takų, kuriuos sėkmingai naudoja ir paspirtukininkai. Sustoti neketiname“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ sako Kauno vicemeras Andrius Palionis.

Pasak jo, šiuo metu galvojama ne apie dviračių ir paspirtukų eismo ribojimus, bet apie srautų atskyrimą tose vietose, kur persipina dideli pėsčiųjų ir dviračių priemonių srautai, kad būtų išvengta skaudžių nelaimių. „Per metus ar kelis neįmanoma sukurti viso infrastruktūros tinklo. Tačiau jis yra būtinas, ypač atsiradus elektriniams paspirtukams, kurių vairuotojai kartais neįvertina saugaus judėjimo greičio tarp pėsčiųjų“, – ne ribojimų, o saugių takų plėtros keliu siūlo eiti A. Palionis.

Prieš porą metų Kaune pradėta įgyvendinti „Like bike“ idėja, kurios tikslas – skatinti miestiečius kuo dažniau susisiekimui naudoti ne automobilius, o netaršias susisiekimo priemones. „Ne tik dviračiai, bet ir sparčiai populiarėjantys elektriniai paspirtukai daliai žmonių tampa susisiekimo priemone mieste ir tai esame linkę skatinti, todėl saugių dviračių takų Kaune tik daugės“, – tvirtina A. Palionis. 

Kol kas vienintelė elektrinių paspirtukų, o drauge ir dviračių eismą dėl pėsčiųjų saugumo Lietuvoje ėmėsi riboti Palangos miesto savivaldybė. „Minėtų transporto priemonių eismo ribojimas kai kuriose miesto vietose vasarą labai pasiteisino – Palangos savivaldybė sulaukė daug teigiamų atsiliepimų, kad pėstieji vasarą judriausiose kurorto vietose jautėsi daug saugesni. Todėl kitą vasarą šios dviračių, velomobilių bei elektrinių paspirtukų eismo ribojimo priemonės žmonių susibūrimo vietose taip pat bus taikomos“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ teigė Palangos vicemeras, Saugaus eismo komisijos pirmininkas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Dviračiais, keturračiais velomobiliais bei elektriniais paspirtukais nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. Palangoje buvo draudžiama važinėti J. Basanavičiaus gatvėje, ant jūros tilto ir Birutės parke. Sprendimas apriboti minėtų transporto priemonių eismą pėsčiųjų gausiausiai lankomose miesto vietose aktyviojo kurortinio sezono metu buvo priimtas atsižvelgiant į kasmet vis labiau ryškėjančią problemą – elektrinių paspirtukų bei keturračių velomobilių keliamą grėsmę pėstiesiems. Savivaldybė jau ne pirmą vasarą sulaukdavo gyventojų ir miesto svečių pastabų, kad vaikščiodami Birutės parke, ant jūros tilto ar J. Basanavičiaus gatve daugelis jaučiasi nesaugiai. Todėl buvo nuspręsta imtis priemonių, kad pėsčiųjų saugumas kurorte būtų užtikrintas.

Pasibaigus aktyviajam kurortiniam sezonui, t. y. nuo rugsėjo 1 d., dviračiais, velomobiliais bei elektriniais paspirtukais ir vėl galima važinėti J. Basanavičiaus gatve, tačiau šių transporto priemonių eismas Birutės parke bei ant jūros tilto draudžiamas ištisus metus.

Pagal "Kas vyksta Kaune?"

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke.


Palangos J. Basanavičiaus gatvėje vasarą, kaip ir praėjusiais metais, bus draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. Analogiškas ribojimas, priimtas siekiant užtikrinti pėsčiųjų saugumą, visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke.


Kauno savivaldybės Eismo saugumo komisijos sudaryta komisija apsisprendė Palanga nesekti: elektrinių paspirtukų eismas Kaune nebus ribojamas. Toks sprendimas priimtas po to, kai rugsėjo viduryje komisijos posėdyje buvo pateiktas gyventojų prašymas riboti elektrinių paspirtukų eismą Kalniečių parko pėsčiųjų zonoje. „Dviračiai ir šiuo metu žaibiškai populiarėjantys...


Trys ministerijos įsipareigojo suvienyti jėgas ir konkrečiomis priemonėmis padėti vaikams, kuriems diagnozuotas autizmas ar kitas raidos sutrikimas, bei jų tėvams. Tuo tikslu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis bei švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius patvirtino pagalbos veiksmų planą dvejiems metams.


Jau netrukus Vytauto gatve automobiliai važiuos tik viena kryptimi – iš šiaurės į pietus. Dalis gatvės (dvipusiam eismui skirta juosta) bus atiduota dviratininkams. Neabejojama, jog įsigaliojus naujajai eismo tvarkai miesto centrinėje gatvėje, kurortas taps ekologiškesnis, o eismas vienoje iš pagrindinių Palangos gatvių – saugesnis ir patogesnis....


Moderniais šių dienų laikais kartais jau yra nelengva rasti žmonių, o ką jau bekalbėti apie politikus, kurių pažiūros per gyvenimą nepasikeičia, bet Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus senbuvio ir miesto Tarybos nario Dainiaus Želvio konservatyvios pažiūros – ne tik tarp miesto Tarybos posėdžių salės sienų, bet jos driekiasi politiko...


Žmonės, teigiantys turintys ypatingų galių bei sugebėjimų, neretai sukelia abejonių, tačiau vis tik jie kelia nepaprastai daug susidomėjimo. Palangoje gyvenantis bioenergetikas Arvydas Daškus tvirtina matąs žmonių auras ir tikina, jog šį gebėjimą turi kiekvienas, tik reikia jį išvystyti. Knygų autorius, ne vienos televizijos laidos dalyvis teigia, kad po fizinio kūno...


Ar Palangai vertėtų pasekti Klaipėdos pavyzdžiu ir įvesti taip vadinamą sportininko krepšelio sistemą? Jį įvedus, į jo lėšas galėtų pretenduoti ir visų sporto šakų, patvirtintų miesto Tarybos, privatūs sporto klubai. Iki šiol jie, neretai labiau mėgstami jaunųjų sportininkų ir jų tėvelių, verčiasi sunkokai, kai tuo tarpu, anot kai kurių miesto sporto...


Nuteisti neįprastą „verslo planą“ sumanę moksleiviai

Klaipėdos apygardos prokuratūros, „Palangos tilto“ inf., 2013 05 13 | Rubrika: Kriminalai

Penktadienį Klaipėdoje apygardos teismas, patvirtinęs Klaipėdos apygardos prokurorės kaltinimus turto prievartavimo, plėšimo bei dokumentų ir automobilio grobimo byloje, nuteisė du 17 ir 18 metų moksleivius, skirdamas jiems 2 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant vieneriems metams, pranešė prokuratūra. Jų bendrininkes nepilnametes merginas, kaip ir prašė...


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas