Auksės, Aurelijos, Antano ir „Pasakos“ vaikų pasakutė

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2014-03-27
Auksės, Aurelijos, Antano ir „Pasakos“ vaikų pasakutė

Menas būti menininku ekonominėje-konkurencinėje laikmečio „duobkasyboje“ ir kantriai nešti išminčių senelių pasakiškų vilčių ir vizijų žibintus. Didžiausi ir tikriausi menininkai yra vaikai, žadinantys fantaziją ir prigimtinę žaismę.

Menas yra sapnai, smėlis, lietaus lašai, šlapi akmenys su nupieštomis „Laiko mintimis“, snaigės gėlių sielomis, genių kalbėjimai Palangos parke, žaibų raštai... O gi visos „Baltojo nieko dainelės“, kaip tartų aistrų sklidinas, novatoriškas lietuvių poetas Sigitas Geda. Kūrybiška mintis, kaip narvelyje pasiblaškiusi „kanarėlė“, vis tiek atranda savų bendraminčių – širdžių draugų visais laikas ir visur.

„Tikri dalykai būna tada, kai pats save nustebini“, – 2007 metų rugpjūtį Palangoje žurnalistams filosofiškai smagią tiesą ištarė talentingasis lietuvių humanitaras ir humanistas, poetas ir eseistas, broliškai savas ir nė vienam dar nenumiręs Marcelijus Martinaitis (1936-2013). Jis talentingai sugaudė visus meno dievų „SMS“.

Čia mums dera susikaupti ir atsigręžti į vaikų lopšelį-darželį „Pasaka“, kuriame praėjusią savaitę įvyko toks netikėtai fantastiškas renginys, tokia neeilinė edukacinė-animacinė pamokėlė, toks susitikimas su menininku, ko šiam veržliam kolektyvui pavydėtų ne viena kolegė kitose Palangos mažųjų ugdymo įstaigose. Čia naujovėms, kaip originaliems velykinių margučių raštams neabejingos „Boružėlių“ ir „Drugelių“ grupių auklėtojos Auksė Laučienė ir Aurelija Kostkienė sykiu su lietuvių literatūros klasiko M. Martinaičio anūku, nūdien jau žinomu lietuvių animatoriumi, režisieriumi, dviejų sūnų tėveliu vilniečiu, o šiuo metu  Palangoje su žmona gydytoja Marija gyvenančiu Antanu Skuču ir darželio auklėtiniais tėveliams ir kolektyvui padovanojo įsimintiną renginį. Tai, ko Palangoje kitur dar nebuvo.

Žinia, gal to smagaus „triukšmelio“ „Pasakoje“ ir nebūtume pajutę, smagių emocijų išgyvenę, jeigu... Jeigu čia kūrybiškai neaugtų, nesilavintų su kitais gabiais mažaisiais palangiškiais ir galvotas menininkų šeimyninės estafetės nešėjas, poeto M. Martinaičio proanūkis Motiejus Skučas. Atrakcijoje dalyvavo jis ir mūsų anūkė Beatričė. Štai todėl daug kas tądien „Pasakoje“ pritarėme muzikaliosios pedagogės, „Bočių“ ansamblio dalyvės Auksės Tranyzaitės-Laučienės (muzikuoja ir jos dukra Augustė) išraiškingai skaitomiems poeto M. Martinaičio įsimintinos dainos žodžiams – „Tu numegzk man, mama, kelią...“

„Mes „Pasakoje“ nuoširdžiai dėkingi geraširdiškam tėveliui, talentingajam animacijos režisieriui A. Skučui, mums padėjusiam sukurti edukacinį rytmetėlį „Vištelė ir gaidelis“. „Sidabrine gerve“ už animacinį filmą „Vaikystės dienoraštis“, sukurta pagal senelio eilėraštį, apdovanotas menininkas supažindino, kaip naudojamos inovacinės kompiuterinės technologijos mažųjų ugdymo procese“, – nuaidėjus vaikų ir tėvelių aplodismentams, neslėpė džiugios nuotaikos mažųjų „Pasakos“ ugdytinių mylimos auklėtojos A. Laučienė ir A. Kostkienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip atrodė vikingų laikų Palanga? Ar galima šį kurortą vadinti kuršių miestu? Kuo domėjosi, kuo vertėsi ir kokią kultūrą propagavo žmonės, gyvenę Palangoje XII amžiuje, – apie tai bus pasakojama jau šio šeštadienio istorinėje dokumentikos laidoje „Brydės“ per BTV televiziją.


Palangiškiams pasakos apie onkologines ligas

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 03 | Rubrika: Sveikata

Pagalbos onkologiniams ligoniams Asociacijos (POLA) direktorius Virginijus Šaulys vasario 9 d. lankysis Palangoje ir pasakos apie vėžinius susirgimus. Jis keliauja per Lietuvą, skaitydamas paskaitų ciklą „Ir sveikam, ir kovojančiam su liga“.


Palangoje esanti Kunigiškių vaikų poilsio stovykla neilgai trukus atgims ir vėl atliks savo funkciją – čia vėl numatoma organizuoti vaikų poilsį bei edukacines veiklas.


Mažiesiems palangiškiams ir kurorto svečiams Palangoje šiais metais įrengtos keturios naujos, modernios vaikų žaidimų aikštelės daugiabučių kiemuose dėmesį vilioja ryškiaspalviais žaidimų įrenginiais. Jie, beje, yra įrengti ir kurorto vaikų darželiuose, o spalį naujomis atrakcijomis praturtėjo ir Vaikų parkas, esantis visai šalia jūros. Dar du sklypai...


Menas būti menininku ekonominėje-konkurencinėje laikmečio „duobkasyboje“ ir kantriai nešti išminčių senelių pasakiškų vilčių ir vizijų žibintus. Didžiausi ir tikriausi menininkai yra vaikai, žadinantys fantaziją ir prigimtinę žaismę.


„Nuoširdžiai džiaugiuosi galėdamas pakviesti jus įvertinti, kiek mes įsibėgėjome reanimuodami Gintaro rūmus“, – vakar į gausiai susirinkusius svečius, atėjusius susipažinti su naujomis Palangos gintaro muziejaus erdvėmis, apžiūrėti atnaujintas grafų Tiškevičių rūmų I aukšto interjerų ekspozicijas bei edukacinę parodą „Pasakos „Eglė...


Praėjusį penktadienį – tarsi vasaros sezono įkarštyje – vaikų atrakcionų parke J. Basanavičiaus gatvėje šurmuliavo gausus būrys vaikų. Tarptautinė vaikų gynimo diena buvo paminėta gražiu renginiu, skirtu ne visada pasiturinčių kurorto šeimų vaikams: Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnyba, vykdydama Jaunimo iniciatyvų ir vaikų...


Gruodžio pūgų „įkarštyje“ daug palangiškių stebėdamiesi kraipė galvas ir klausinėjo: „Kažin, o kodėl, kai kurortas skęsta pusnyse, žmonės žegnojasi jau švintant valydami prienamių takus, o po miesto Vaikų bibliotekos langais sausa, tarsi pavasaris būtų atėjęs?“ Užsukus vidun nuostaba išgaruoja kaip kamparas. Čia tokia nuostabi aura...


Obuolių pasakos suviliojo gausų būrį mažųjų

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 11 17 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį Palangos miesto vaikų bibliotekoje mažųjų palangiškių, įsikibusių savo tėveliams ir pedagogams į rankas išties netrūko. Gausus skaičius mažųjų panoro išvysti teatro grupės „Beprotiškai. Fantastiški“ sukurtos improvizacijos pagal rašytojo Vytauto V.Landsbergio „Obuolių pasakas“.


Atvėrusi vartus į vaikų pasaulį

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 10 03 | Rubrika: Miestas

Vaikystė – pats gražiausias, tačiau ir jautriausias laikotarpis. Dar ilgai vaikystėje išgirstos pasakos sulaukia pasąmonėje atgarsio. Pasiekusios ir suradusios vietas mažųjų širdelėse pasakos padaro didžiulę įtaką auklėjime ir dorybių skiepijime. Todėl ypatingai svarbu parinkti tokius kūrinius, kurie turėtų naudos. Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ logopedė metodininkė Milda Lileikienė dėl to...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas