Autobusų stoties vadovė priedams pinigų nepašykštėjo

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-04-22
Peržiūrėta
394
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba, atlikusi UAB „Palangos autobusų stotis“ finansinį auditą, nustatė, kad bendrovė moki, tačiau atskleista ir nemažai trūkumų.

 

Turtas neapdraustas

Kaip nurodoma Kontrolierių tarnybos pateiktoje ataskaitoje, atlikus procedūras paaiškėjo, kad bendrovės ilgalaikis turtas neįregistruotas VĮ Registrų centras ir buhalterinės apskaitos duomenys nesutampa su Nekilnojamojo turto registro duomenimis. Atkreiptas dėmesys ir į tai, kad įmonės nekilnojamasis turtas nėra apdraustas nuo išorės veiksnių bei nelaimingų atsitikimų. Tarnyba, nustačiusi klaidas ir neatitikimus, rekomendavo bendrovės administracijai viską ištaisyti iki tol, kol bus pateikta tvirtinti finansinė ataskaita.

 

Turtas neužregistruotas

Kontrolieriai audito metu atliko ilgalaikio turto inventorizaciją. Autobusų stoties teritorijoje įrengti devyni autobusų sustojimo su maršrutų grafikais stovai. Tačiau pastarieji įrenginiai kaip turtas neužregistruoti ir pasibaigus metams neatlikta turto inventorizacija. Dar 2006 metų pabaigoje buvo sudaryta sutartis su UAB „INEX“ dėl 9 stovų, 2 rėmų ir 1 stulpo pagaminimo,  kainavusių 23 tūkst. 800 litų, kurie pastatyti 2008 metų pradžioje.

 

Nepateikti tvirtinti įkainiai

Pernai bendrovė, kurios 100 proc. akcijų valdo Savivaldybė, uždirbo 394 tūkst. 615 litų, ir tai 5 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Kontrolierių nustatyta, kad 95 proc. pajamų gauta iš pagrindinės veiklos, o kita dalis – už patalpų bei reklamos ploto nuomą. Be to, pasak kontrolierių, pažeidžiant Vietos savivaldos įstatymo nuostatas, bendrovė „Palangos autobusų stotis“ už reklaminį plotą ir bagažo saugojimą nėra pateikusi tvirtinti įkainių miesto Tarybai, kurios kompetencijoje nustatyti Savivaldybės kontroliuojamų įmonių teikiamų paslaugų tarifus.

 

Priedai didino sąnaudas

Kontrolierės, atlikusios bendrovės sąnaudų finansinę būklę, konstatavo, kad lyginant su praėjusiais metais, jos išaugo 25 proc., o pajamos didėjo tik 5 proc. Sąnaudose didžiausią dalį -  per 59 proc. – sudaro darbuotojų darbo užmokestis ir socialinio draudimo įmokos. Svarią įtaką sąnaudoms didėti turėjo tai, jog buvo didinamas minimalus darbo užmokestis bei bendrovės direktorės Petronėlės Milienės skiriami priedai prie tarnybinių atlyginimų.

 

Tvarkė finansininkė

Tikrinusiųjų nuomone, nepagrįstai didelis priedas, siekiantis net 50 proc., už papildomą darbą nustatytas vyriausiajai finansininkei, tvarkiusiai archyvą. Iš viso per praėjusius metus už minėtą darbą buvo priskaičiuota 22 tūkst. 633 litai. Iš jų – per 17 tūkst. litų darbo užmokesčiui ir per 5 tūkst. litų socialiniam draudimui. 2007 metais ši suma tesiekė 7 tūkst. 749 litus. Įsakymuose nebuvo nurodoma, už kokį laikotarpį archyvas buvo tvarkomas. Pagal bendrovės direktorės žodinį paaiškinimą, buvo sutvarkytas trylikos metų archyvas.

Dėl priskaičiuotų priedų už archyvo tvarkymą įmonės sąnaudos buvo padidintos 22 tūkst. litų ir šia suma atitinkamai sumažintas bendrovės pelnas.

 

Archyvo kaina

Kontrolierių tarnyba pateikė informaciją ir palygino kitų Savivaldybei priklausančių įstaigų  išlaidas archyvui tvarkyti. Biudžetinė švietimo įstaiga už 3 metų archyvinių dokumentų sutvarkymą pagal sudarytą terminuotą sutartį priskaičiavo 1 tūkst. 600 litų darbo užmokesčio ir 496 litus socialiniam draudimui. Iš viso dokumentus sutvarkyti kainavo per 2 tūkst. litų. Už 13 metų dokumentų sutvarkymą atitinkamai susidarytų per 9 tūkst. litų. Tačiau bendrovė „Palangos autobusų stotis“ šiam darbui padaryti išleido per 35 tūkst. litų, t.y. keturis kartus daugiau nei švietimo įstaiga. 


Ištaisytos klaidos

Kontrolierių tarnyba pripažino, kad audito metu kai kurie pažeidimai bei klaidos buvo ištaisyti. Sumažinta pastato likutinė vertė, ištaisyta įsivėlusi buhalterinė klaida, pervesti dividendai įmonės vieninteliam akcininkui – miesto Tarybai, bei kreiptasi į G.Kairio antstolių kontorą dėl 9 tūkst. litų skolos išieškojimo iš UAB „Aumera“.

 

Nuostolis lieka

Įvertinusi bendrovės „Palangos autobusų stotis“ finansinę padėtį, kontrolierių tarnyba konstatavo, jog  nuo 2006 metų, nors ir dirbo pelningai, įmonės bendras balansinis nuostolis yra 165 tūkst. 758 litai. Auditoriai rekomendavo nuolat stebėti pelningumo ir veiklos efektyvumo rodiklius, tobulinti teikiamų paslaugų kokybę bei sugebėti išsilaikyti rinkoje.

Jūsų komentaras:

Faisal 2012-10-20 06:49 ([email protected] / IP: 62.14.228.164)
Pataisysiu: yra. Visai neseniai (kelerių metų bėgyje) buiaisasiai skalambijo varpais gerąją naujieną, kad Vilniaus universitetas įsiprašė į to sąrašo paskutinį šimtuką (501-600), kuris, beje, detaliau yra nereitinguojamas. Bet tai vargiai ką keičia mūsų žemelėj, net ir to paties Eco apsilankymas būtų naudingesnis už tai.

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba atliko Palangos miesto savivaldybės 2019 metų konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio, Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo auditą ir nustatė reikšmingų duomenų iškraipymų, turėjusių įtakos 2019 metų savivaldybės konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinio duomenų teisingumui. Nustatyti trūkumai apskaitant savivaldybės...


Palangos autobusų stotis - vis dar dėl karantino apytuštė. "Galbūt tik šią savaitę, palengvinus karantiną, matėme šiokį tokį pagyvėjimą, tačiau tolimųjų reisų vežėjai į kurortą dar negrįžo. Tik TOKS atnaujino vieną reisą iš Palangos į Vilnių. Jis buvo nutrauktas per koronaviruso pandemiją," - "Palangos tiltui" sakė Ingryda Gagilaitė, autobusų...


Bet kurios autobusų stoties paskirtis – aiški, bet antrąjį gimtadienį švenčianti Palangos autobusų stotis išskirtinė – ji kai kuriems miestelėnams tapo ir susitikimų vieta.


Nuo gruodžio aštuntosios pradėjusi veikti naujoji Palangos autobusų sotis sulaukia vis daugiau gerų atsiliepimų. Ir nors kai kurie keleiviai dar padūsauja, kad centre būta patogiau, absoliuti dauguma tiek į Palangą atvykstančių svečių, tiek pačių palangiškių pripažįsta: sąlygos čia tokios, kokių reta visoje Lietuvoje. O vežėjai pabrėžia: net ir didžiųjų miestų autobusų stotys...


Vasario 21-ąją prasidėję ilgai laukti naujos Palangos autobusų stoties statybų darbai artėja prie finišo. Naujasis kompleksas – moderni autobusų stotis bei prekybos centras – lankytojus nustebinsiantis ne tik patogumu, bet ir neįprastais sprendimais, tokiais kaip „bangomis“ puoštas fasadas ir išskirtinis pastato apšvietimas, duris atvers...


Rudens pabaigoje duris atvers naujoji kurorto autobusų stotis  1

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 07 31 | Rubrika: Miestas

Vasario 21-ąją prasidėję ilgai laukti naujos Palangos autobusų stoties statybų darbai spėriai juda į priekį – tuo gali įsitikinti kiekvienas, pravažiuojantis pro šalia Klaipėdos plento esančią statybvietę, kur jau iškilo pastatas su peronais. Kaip tikino statytojai ir užsakovai, darbai vyksta pagal grafiką, ir, tikėtina, jau lapkričio mėnesį palangiškiai ir miesto...


Kad Palangos kurortui būtina autobusų stotis miesto centre, nuspręsta dar iki II-ojo pasaulinio karo: 1937 m. valdžia šiai paskirčiai nupirko sklypą iš privačių asmenų, ir, kaip spėjama, 1939-aisiais čia iškilo vienas reikšmingiausių kurorto prieškarinės infrastruktūros visuomeninės paskirties objektų. 2010-ųjų rudenį Palangos autobusų stoties pastatas...


Kad Palangos kurortui būtina autobusų stotis miesto centre, nuspręsta dar iki II-ojo pasaulinio karo: 1937 m. valdžia šiai paskirčiai nupirko sklypą iš privačių asmenų, ir, kaip spėjama, 1939-aisiais čia iškilo vienas reikšmingiausių kurorto prieškarinės infrastruktūros visuomeninės paskirties objektų. 2010-ųjų rudenį Palangos autobusų stoties pastatas...


Kad dabartinė autobusų stotis nebeatitinka jokių kurorto vizitinei kortelei keliamų reikalavimų, kalbama ir rašoma seniai. Po praėjusių rinkimų į savivaldybes keturios partijos, sudariusios valdančiąją daugumą Palangoje, pasirašydamos koalicijos sutartį į jį įrašė punktą: iškeldinti autobusų stotį iš miesto centro į aikštelę prie „Statoil“...


Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba, atlikusi UAB „Palangos autobusų stotis“ finansinį auditą, nustatė, kad bendrovė moki, tačiau atskleista ir nemažai trūkumų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius