Balandžio 1-ąją minimas Palangos orkestro atkūrimo dvidešimtmetis

Palangos tiltas, 2020-04-01
Peržiūrėta
2180
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Balandžio 1-ąją Palangos orkestras mini orkestro atkūrimo 20-metį. Palangiškiai didžiuojasi kurorto orkestrantų profesiniais pasiekimais bei dėkoja už antrą šimtmetį puoselėjamą pučiamųjų muzikos tradiciją Palangoje ir miesto vardo garsinimą Lietuvoje bei užsienyje.
Palanga nuo seno garsėja pučiamųjų muzikos tradicijomis ¬– orkestro atliekamos melodijos kurorte skamba jau daugiau nei prieš šimtmetį. Ir šių dienų Palangos vasaros neįsivaizduojamos be garsiojo Palangos orkestro, Birutės parko rotondoje klausytojus džiuginančio nemokamais koncertų ciklo „Orkestro vasara“ koncertais.
Palangos miesto pučiamųjų instrumentų orkestras „Palangos Orkestras“ išskirtinėje Palangos kurorto aplinkoje ir kūrybai puikiose sąlygose muzikuoja nuo 1953 m. Pirmasis vadovas – Augustas Juška (1953-1968). Per šį laikotarpį surengta daugybė koncertų, dalyvauta įvairiose šventėse, festivaliuose, radijo ir televizijos laidose. Garsas apie Palangos Orkestrą pasklidęs ir už Lietuvos ribų.
Garsėjęs koncertinių programų kokybe bei įvairove, reprezentavęs Palangos miestą, orkestras nuolat siekė pabrėžti kūrybinį potencialą, bendradarbiavo su žinomais instrumentalistais, dainininkais ir dirigentais. Tačiau 1968 m. dėl lėšų stygiaus muzikinė veikla buvo nutraukta.
1978 m. naujuoju orkestro vadovu paskirtas Romualdas Petraitis, 1979 m. prie orkestro suburta šokėjų grupė.
1992 m. dėl lėšų stygiaus orkestras vėl išformuotas, tačiau 2000 m. balandžio 1 d. trombonisto Vyganto Rekašiaus pakviesti muzikantai bendromis jėgomis atkūrė Palangos orkestrą. V. Rekašius tapo orkestro vadovu ir dirigentu.
Palangos orkestras nuo 2017 m. organizuoja Pučiamųjų muzikos festivalį „Amber Wind“, kurio metu į Palangą suvažiuoja geriausi Lietuvos orkestrai bei išskirtinio meistriškumo svečiai iš užsienio, pučiamųjų muzikos garsais prisipildo Palangos aikštės bei skverai. 2019 m. festivalis pučiamųjų muzikos gerbėjus pradžiugino ir ypatingais svečiais – daugkartiniais Jungtinės Karalystės ir Europos čempionatų laureatais, muzikos interpretacijos meistrais „Cory Band“, dėl nepriekaištingos technikos ir neįtikėtino muzikos pojūčio pelnytai vadinamais geriausiu pasaulyje varinių pučiamųjų instrumentų orkestru.
VšĮ „Palangos orkestras“ atsakingas už Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionato organizavimą, kuris turėjo vykti Palangoje 2020 m. balandžio 25 d. - gegužės 3 d.
Palangos orkestro kolektyvui linkime, kad kiekviena profesinio darbo ir asmeninio gyvenimo minutė atneštų pelnytus vaisius, kad visada orkestrantus lydėtų pagarba ir supratimas bei visokeriopa sėkmė.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Pernai į pirmuosius edukacinius užsiėmimus vaikams paslaptingu pavadinimu „Skambantis miškas“ pakvietęs „Palangos orkestras“ tęsia savo misiją: susipažinti su orkestru iš arčiau žaisminguose teatralizuotuose koncertuose mokiniai galės jau nuo lapkričio 18 d. 


Jūros tiltas liepos 27 d. pasidabino Lietuvos ir JAV vėliavomis – taip minimas šių dviejų šalių diplomatinių santykių 100-metis.


„Atostogų parkas“ balandžio 4 d. laukia visų nuo karo nukentėjusių ukrainiečių. 


Palangos miestą (balandžio 19-25 d. savaitę pasiekė 666 vakcinos nuo COVID-19 ligos: 366 – Pfizer, 100 – Moderna, 200 – Vaxzevria (AstraZeneca). Anot Palangos mero Šarūno Vaitkaus, iki penktadienio (balandžio 23 d.) buvo panaudotos visos turėtos Pfizer vakcinos.


Jau daug metų Palangos kultūrinis gyvenimas neįsivaizduojamas be „Palangos orkestro“. Kokia šio pučiamųjų orkestro populiarumo paslaptis, kalbamės su jo vadovu Vygantu Rekašiumi.


Balandis –itin svarbus mėnuo Palangos orkestrui. Prieš 20 metų šio orkestro vadovu tapo Vygantas Rekašius. Nors oficiali Palangos miesto orkestro įkūrimo data yra 1953 metai, tačiau orkestras buvo atkurtas būtent 2000-ųjų balandžio 1 dieną. Muzikantai juokauja, kad ši data atkūrimui pasirinkta todėl, kad, nesėkmės atveju, tai būtų buvę...


Balandžio 1-ąją Palangos orkestras mini orkestro atkūrimo 20-metį. Palangiškiai didžiuojasi kurorto orkestrantų profesiniais pasiekimais bei dėkoja už antrą šimtmetį puoselėjamą pučiamųjų muzikos tradiciją Palangoje ir miesto vardo garsinimą Lietuvoje bei užsienyje.


Rugpjūčio 19 d. 12 val., „Pasaulinės švyturių dienos“ metu, bus minimas Šventosios švyturio 70 metų jubiliejus. Šventės svečiams bus suteikiama unikali galimybė aplankyti Šventosios švyturį, ne tik patekti į jo vidų, bet ir išvysti puikiai atsiveriančią Šventosios panoramą.


Paminėta valstybės atkūrimo diena

„Palangos tilto“ informacija, 2009 02 17 | Rubrika: Miestas

Užvakar palangiškiai paminėjo Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius