Palangoje minimas Lietuvos ir JAV diplomatinių santykių 100-metis

Palangos tiltas, 2022-07-28
Peržiūrėta
1207
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje minimas Lietuvos ir JAV diplomatinių santykių 100-metis

Jūros tiltas liepos 27 d. pasidabino Lietuvos ir JAV vėliavomis – taip minimas šių dviejų šalių diplomatinių santykių 100-metis.

JAV ambasada pakvietė partnerius ir draugus visoje Lietuvoje liepos 28-ąją paminėti JAV ir Lietuvos diplomatinių santykių 100-metį bei švęsti šią svarbią datą su savo bendruomene.

Šia proga Antano Mončio namai-muziejus ketvirtadienį, liepos 28d., kviečia pasiklausyti JAV lietuvių kultūros, visuomenės veikėjų, meno ir literatūros atstovų pasisakymų.

Muziejaus nuolatinėje ekspozicijoje liepos 28 d. skambės informacinės agentūros “Amerikos balsas”: JAV lietuvių kultūros, visuomenės veikėjų, meno ir literatūros atstovų pasisakymai (juos kalbino Jurgis Blekaitis). Visi laidų dalyviai artimai bendravo su skulptoriumi A. Mončiu, dalis iš jų-lankydavosi Palangoje ir nemažai prisidėjo prie muziejaus įkūrimo.

Tuo pačiu tai A. Mončio muziejaus padėka "Amerikos balsui" už tai, kad šio radijo dėka praėjus daugiau kaip 10-čiai metų po 1944 m. A. Mončio pasitraukimo iš Lietuvos, A. Mončio šeima galėjo išgirsti, kad jis gyvas, kad gyvena Prancūzijoje, kad tapo skulptoriumi. "Amerikos balso" dėka vėl atgimė ryšiai su A. Mončio giminėmis, bičiuliais, gyvenusiai JAV, jie dvasiškai parėmė, finansiškai prisidėjo prie Antano Mončio namų-muziejaus įkūrimo Palangoje, o keletas jų - dar ir dabar padeda - viena iš jų - dailininkė Nijolė Vedegytė-Palubinskienė.

Muziejus tęs Lietuvos ir JAV diplomatinių santykių metinių minėjimus kasmet ir vis pateiks naujos ir įdomios informacijos apie  Lietuvos ir JAV bendrystę Antano Mončio namų-muziejaus istorijoje ir su tuo susijusias asmenybes.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors Ingridos Šimonytės tapimas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos nare leidžia spėti, kad varžytuvės dėl šios partijos pirmininko posto baigėsi net neprasidėjusios, tačiau jeigu partija laikysis savo demokratinio pirmininko rinkimų modelio – patys skyriai galės kelti jiems patinkančius kandidatus, „Palangos tilto“ kalbinti analitikai neabejoja, kad bus pasiūlyta...


Jūros tiltas liepos 27 d. pasidabino Lietuvos ir JAV vėliavomis – taip minimas šių dviejų šalių diplomatinių santykių 100-metis.


Praėjusią savaitę Palangos atstovai lankėsi viename iš kurorto miestų-partnerių – Eilate, Izraelyje, kur vykusių renginių metu buvo paminėta Lietuvos ir Izraelio diplomatinių santykių 30-ties metų sukaktis.


Trečiadienį, lapkričio 17 d., Palangoje pėsčiųjų perėjoje partrenktas 16-metis paauglys.


Balandžio 1-ąją Palangos orkestras mini orkestro atkūrimo 20-metį. Palangiškiai didžiuojasi kurorto orkestrantų profesiniais pasiekimais bei dėkoja už antrą šimtmetį puoselėjamą pučiamųjų muzikos tradiciją Palangoje ir miesto vardo garsinimą Lietuvoje bei užsienyje.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras 200 metų jubiliejų švęs su Jacques‘o Offenbacho operete „Orfėjas pragare“, kurios premjerą Žvejų rūmuose žiūrovai išvys balandžio 17 ir 18 dienomis.


Rugpjūčio 19 d. 12 val., „Pasaulinės švyturių dienos“ metu, bus minimas Šventosios švyturio 70 metų jubiliejus. Šventės svečiams bus suteikiama unikali galimybė aplankyti Šventosios švyturį, ne tik patekti į jo vidų, bet ir išvysti puikiai atsiveriančią Šventosios panoramą.


„Palangos“ krepšinio komanda susitarė su 19 metų 194 cm ūgio palangiškiu Eriku Kubiliumi – perspektyvus jaunas krepšininkas atstovaus šiemet Palangos reprezentacinei komandai.


Palangoje paminėtas tikybos mokymo 20-metis

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 05 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį kurorte buvo minimas tikybos mokymo 20-metis, kuriame dalyvavo ne tik Palangos miesto, bet ir Kretingos rajono buvę ir esami tikybos mokytojai bei parapijų kunigai. Gausus būrys susirinkusių kviestinių svečių drauge pasidžiaugė šia gražia sukaktimi, prisiminė nueitą kelią bei pagerbė Telšių vyskupo Jono Borutos SJ apsilankymą. Tikybos mokytojų metodinio ratelio, kurio...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius