Bažnyčios bokšte verda darbai – rudenį lankytojus pakvies apžvalgos aikštelė

Palangos m. savivaldybės informacija, 2017-05-11
Peržiūrėta
2287
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bažnyčios bokšte verda darbai – rudenį lankytojus pakvies apžvalgos aikštelė

Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios bokšte rudenį lankytojus pakvies apžvalgos aikštelė, leisianti iš daugiau nei 20 metrų aukščio apžiūrėti didžiausią Lietuvos kurortą.

Apžvalgos aikštelė
Palangos bažnyčia yra aukščiausias pastatas Palangoje, jos bokšto aukštis – 59,95 m. Be religinės funkcijos, Bažnyčia veikia ir kaip bendruomenės centras – kasmet čia vyksta sakralinės muzikos koncertai, kuriuose dalyvauja pripažinti Lietuvoje kolektyvai ir atlikėjai, švietimo įstaigos bažnyčioje organizuoja užsiėmimus moksleiviams religine tematika, vyksta ir kiti renginiai.
Siekiant šį sakralinį kultūros paveldo objektą dar labiau pritaikyti visuomenės ir turizmo poreikiams bei suteikti galimybę miesto gyventojams ir svečiams pasimėgauti miesto vaizdu iš paukščio skrydžio, apsispręsta bažnyčios bokšte, 21,4 m aukštyje, įrengti apžvalgos aikštelę, kurios plotas – apie 18 kv. metrų.
Įgyvendinant projektą, kurio vertė – beveik 160 tūkst. eurų, taip pat bus suremontuoti laiptai į bokštą, pakeistos bokšto žaliuzės, restauruoti ir įstiklinti vitražai. Apžvalgos aikštelėje numatoma įrengti ir du monoklius-teleskopus.
Planuojama, kad lankytojams duris bažnyčios bokštas atvers jau rudenį, aikštelės lankymas bus nemokamas.

Iki vasaros – didieji darbai
„Dirbame visu tempu, tikimės iki vasaros atlikti didžiąją darbų dalį, kadangi vasarą lankosi Palangoje daug žmonių, nesinori labai trikdyti ramybės“, – teigė UAB „Pamario restauratorius“, atliekančios bažnyčios apžvalgos aikštelės remonto darbus, direktoriaus pavaduotojas statybai Algimantas Zokaitis.
Į apžvalgos aikštelę, pasak pašnekovo, užkopti nebus taip paprasta, nes vietomis praėjimas labai siauras. „Kai buvo statomas bokštas, nebuvo planuota, kad čia vaikščios turistai – tai buvo tarsi simbolis, tad apie patogius praėjimus niekas negalvojo. Tačiau laiptai į bokštus nėra platūs daugumoje bažnyčių – tai įprasta“, – sakė A. Zokaitis.
Visuomenei duris atversiantis bažnyčios bokštas palangiškius ir kurorto svečius turėtų dominti ne vien dėl galimybės iš aukštai pažvelgti į Palangą – planuojama tarpinėse laiptų aikštelėse įrengti ekspozicijas, supažindinsiančias su bažnyčios bei miesto istorija. Norima demonstruoti ir senuosius vargonus, lankytojams parodyti bažnyčios laikrodžio mechanizmą, bus matyti ir bokšto varpai.

Skatinamas turizmas
Palangos parapijos klebonas Marius Venskus įsitikinęs, jog Palangai tokia apžvalgos aikštelė buvo būtina, kadangi turistų, piligrimų ir bažnyčios lankytojų srautai yra išties dideli. „Ne tik pavieniai žmonės, šeimos atvyksta į Palangą – parapija bendradarbiauja ir su kruizinių laivų kompanija Klaipėdos „Mėja“, tad jau dabar žinome, kad šiais metais nuo birželio 23 iki rugsėjo 9 dienos atvyks 14 laivų, turistai apsilankys ir Palangoje. Todėl tarpinėse bokšto laiptų aikštelėse norime įrengti parapijos, bažnyčios ir visos miesto bendruomenės muziejų. Norėtųsi, kad svečiai čia gautų informacijos apie Palangą – kur nueiti, ką pamatyti, ką aplankyti, kaip prasmingai ir aktyviai praleisti laiką su šeima Palangos mieste atostogų metu“, – kalbėjo klebonas.

Daug meno kūrinių
Palangos bažnyčia, pastatyta 1907 metais, yra gausiai lankoma tikinčiųjų. Tačiau maldos namai palangiškius ir svečius vilioja ne tik pamaldomis ir religinių švenčių šventimu – čia yra daug meno kūrinių iš ankstesnių, XVI-XVII amžių, bažnyčių, tarp jų – ir malonėmis garsėjantis Dievo Motinos paveikslas (XVII amžiaus pirmoji pusė). Palanga garsėja ir Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Žolinės) švente bei Šv. Roko atlaidais .

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Naujas dviračių takas Palanga-Kretinga pakvies jau šį rudenį

"Palangos tilto" informacija, 2024 06 28 | Rubrika: Miestas

Dar 2011 metais Palangoje vykusiame išvykstamajame Vyriausybės pasitarime, kuriam vadovavo Premjeras Andrius Kubilius, taip pat dalyvavo tuometinis Kretingos rajono meras Juozas Mažeika, buvo priimtas sprendimas nutiesti dviračių taką Palanga - Kretinga. Praėjo 13 metų, ir idėja virsta realybe. „Dėkojame  Ingridos Šimonytės  Vyriausybei ir susisiekimo ministrui Mariui Skuodžiui...


Gruodis Šventojoje prasidėjo ypatingu įvykiu – sekmadienį duris visuomenei atvėrė Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčios bokšte esanti apžvalgos aikštelė.


Šventosios miestelio centrinėje aikštėje iškilo renginiams skirtas paviljonas, intensyviai vyksta teritorijos tvarkymo darbai. Ilgus metus šventojiškiams ir poilsiautojams neįsimintina buvusi aikštė šią vasarą pasikeis neatpažįstamai – aikštės rekonstrukciją atliekantys rangovai skuba iki aktyvaus turizmo sezono pradžios užbaigti...


Sekmadienį po neeilinių šv. Mišių Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, švenčiančioje 110 metų sukaktį, palangiškiams suteikta galimybė užkopti į bokštą ir Palangą apžvelgti iš daugiau nei dvidešimties metrų aukščio. Minint tokią išskirtinę sukaktį, suskubta žmones nudžiuginti ir neeiline dovana. Tiesa...


Sekmadienį Palangos švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje bus aukojamos išskirtinės šv. Mišios – maldos namai mini 110 metų sukaktį. Ta proga palangiškiams ir kurorto svečiams bus atvertas ir bažnyčios bokštas, kuriame jau įrengta apžvalgos aikštelė.


Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokšto remonto darbai artėja link pabaigos – apžvelgti kurortą iš daugiau nei dvidešimties metrų aukštyje įrengtos apžvalgos aikštelės bus galima jau ankstyvą rudenį.


Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios bokšte rudenį lankytojus pakvies apžvalgos aikštelė, leisianti iš daugiau nei 20 metrų aukščio apžiūrėti didžiausią Lietuvos kurortą.


Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, palangiškius ir miesto svečius žavinti ne tik įspūdingu grožiu, bet ir čia vykstančiais kultūriniais renginiais, neilgai trukus vilios ir galimybe pasižvalgyti po bokšte įrengtą apžvalgos aikštelę – jau parengtas maldos namų remonto ir pritaikymo turizmui bei visuomenės poreikiams projektas, darbus pradėti...


Praėjusią savaitę Palangoje vyko kasmetinis respublikinis paveldosaugininkų seminaras, kurio metu buvo aptariamas ir Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčios restauracijos klausimas. Buvo susitarta dėl Kultūros ministerijos ir Kultūros paveldo departamento finansinės paramos. Remonto darbus tikimasi pradėti jau kitais metais.


Vyksta bažnyčios restauravimo darbai

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 04 12 | Rubrika: Miestas

Palangos Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia pasipuoš nauju stogu. „Toliau bus tęsiami stogo ir fasadų restauravimo darbai. Jau šiais metais didžioji restauravimo darbų dalis bus atlikti, o tuo labai džiaugiasi visa parapija“,- kalbėjo Palangos bažnyčios klebonas Marius Venskus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius