Šventosios bažnyčios bokšte duris atvėrė apžvalgos aikštelė – atsiveriantys vaizdai gniaužia kvapą

Palangos tiltas, 2022-12-12
Peržiūrėta
1427
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventosios bažnyčios bokšte duris atvėrė apžvalgos aikštelė – atsiveriantys vaizdai gniaužia kvapą

Gruodis Šventojoje prasidėjo ypatingu įvykiu – sekmadienį duris visuomenei atvėrė Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčios bokšte esanti apžvalgos aikštelė. „Išsipildė ilgai laukta svajonė – įrengta bažnyčios bokšto laiptinė“, – džiaugėsi Šventosios parapijos klebonas Zenonas Degutis.

Iš paukščio skrydžio

 Tad nuo šiol į Šventąją galima pažvelgti iš paukščio skrydžio – maždaug 40 metrų aukščio. „Žinoma, dabar tokiai pramogai laikas nelabai palankus –  nemaloniai nuteikia lietūs, vėjai, tačiau vasarą, neabejoju, kad užkopti į bažnyčios bokštą bus daug norinčių“, ­– teigė Z. Degutis. 

Pasak klebono. norintieji į bažnyčios bokšto apžvalgos aikštelę patekti gali ir šiuo metu, nelaukdami šiltesnių orų. Tačiau dėl šios galimybės bei norimo laiko reikėtų iš anksto suderinti paskambinus telefonu 8 687 17613.

Du šimtai laiptelių

Kol kas, neabejojama, į bažnyčios apžvalgos aikštelę pakilti galės tik ištvermingiausieji, nes norint apžvelgti Šventąją iš paukščio skrydžio, pirmiausia reikės įveikti 200 laiptų pakopų ir įlipti į dvylikos aukštų pastato aukštį. Mat lifto, galinčio palengvinti šį iššūkį, bažnyčioje šiuo metu nėra. 

“Bet mes esame atviri Apvaizdos siunčiamiems netikėtumams. Viskas eina į priekį su dar didesnėmis svajonėmis ir viltimis. Džiaugtumėmės, jei ateityje atsirastų galimybė įrengti liftą“, – sakė klebonas. 

Nuostabi panorama

Ir nors kol kas į maždaug 40 metų aukštį reikia kopti pėsčiomis, tai daryti tikrai verta – apžvalgos aikštelėje prieš akis atsiveria nuostabūs panoraminiai Šventosios vaizdai. „Žvelgiant iš viršaus dar kartą nustembi, kokia graži yra Šventoji. Visas miestelis – kaip ant delno, atsiveria Šventosios uostas, tolimesnis jūros vaizdas. Žinoma, apniukusią dieną matomumas prastesnis, bet esant saulėtiems orams matyti netgi Palanga“, – kalbėjo Z Degutis. 

Šventosios parapijos klebonas prasitarė ir apie dar vieną svajonę: „Ateityje labai norėčiau abiejose apžvalgos aikštelės pusėse įrengti po žiūronus, kad lankytojai galėtų pasigrožėti dar įspūdingesniais vaizdais“. 

Kviečia ir Palangos bažnyčia

Pasigrožėti kurortu iš paukščio skrydžio galima ir Palangoje – lankytojų taip pat laukia Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokšte įrengta apžvalgos aikštelė. Apsilankyti joje galima kasdien – nuo pirmadienio iki šeštadienio 9-17 val., sekmadieniais – po Sumos, maždaug 13.30 val. 

Norintieji patekti į 21,4 metro aukštyje įrengtą apžvalgos aikštelę, šį atstumą taip pat turi įveikti laiptais. Pakeliui, tarpinėje laiptų aikštelėje, galima apžiūrėti bažnyčios laikrodžio mechanizmą bei perskaityti laikrodžio naudojimo instrukciją. 

Apžvalgos aikštelėje, kurios plotas – apie 18 metrų, galima ne tik pasigrožėti Palanga iš paukščio skrydžio (pro bokšto langus matyti miesto panorama bei jūra), bet ir, pakėlus akis į viršų, visai iš arti išvysti įspūdingo dydžio bažnyčios varpus bei jų mechanizmą, kadangi lankytojams skirta zona įrengta būtent varpų aikštelėje. Bokšto apžvalgos aikštelėje įrengti ir du monokliai-teleskopai“.

 

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiariausiame Lietuvos kurorte – Palangoje duris atvėrė vienas moderniausių sporto ir sveikatingumo centrų šalyje. 


Gruodis Šventojoje prasidėjo ypatingu įvykiu – sekmadienį duris visuomenei atvėrė Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčios bokšte esanti apžvalgos aikštelė.


Palangoje, Taikos gatvėje, šalia parduotuvės „Iki“, prieš prekybos centrą „Lidl“, šią savaitę duris atvėrė nauja ir moderni skalbykla „Londrė“. 


Palangoje, Senosios gimnazijos stadione, duris atvėrė Klimato muziejus, įdomiai ir interaktyviai pasakojantis apie klimato kaitą.


Grožio namai „Aurum“ atvėrė duris ir Palangoje

"Palangos tilto" informacija, 2022 06 18 | Rubrika: Miestas

Iki šiol sėkmingai Tauragėje ir Šilalėje veikę grožio ir reabilitacijos namai „Aurum“ trečiadienį, birželio 15 dieną, atvėrė duris ir Palangoje, viešbutyje „Žilvinas.“


Pastarąsias porą dienų Palangos gyventojai gali grožėtis nuostabiais vaizdais: pajūrio kurortą nuklojo storas sniego sluoksnis. „Jei Narnija egzistuotų – manau, ji atrodytų labai panašiai... Žiemos magija Palangoje“, – rašė feisbuke savo užfiksuotomis nuotraukomis pasidalinęs fotografas Aldas Ten. Vis dėlto gyventojai vaizdais, ko gero, gėrisi pro langus....


Sekmadienį po neeilinių šv. Mišių Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, švenčiančioje 110 metų sukaktį, palangiškiams suteikta galimybė užkopti į bokštą ir Palangą apžvelgti iš daugiau nei dvidešimties metrų aukščio. Minint tokią išskirtinę sukaktį, suskubta žmones nudžiuginti ir neeiline dovana. Tiesa...


Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios bokšte rudenį lankytojus pakvies apžvalgos aikštelė, leisianti iš daugiau nei 20 metrų aukščio apžiūrėti didžiausią Lietuvos kurortą.


Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, palangiškius ir miesto svečius žavinti ne tik įspūdingu grožiu, bet ir čia vykstančiais kultūriniais renginiais, neilgai trukus vilios ir galimybe pasižvalgyti po bokšte įrengtą apžvalgos aikštelę – jau parengtas maldos namų remonto ir pritaikymo turizmui bei visuomenės poreikiams projektas, darbus pradėti...


Gelbėjimo stoties tualetai atvėrė duris poilsiautojams

„Palangos tilto“ informacija, 2011 07 07 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimyje, Gelbėjimo stotyje, įrengti, bet iki šiol buvę uždaryti viešieji tualetai  pagaliau poilsiautojams atvėrė  duris.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius