BC „Palanga“ savininkas: „Mums šį sezoną katastrofiškai nesiseka, bet ginklų nesudedame“

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-01-18
BC „Palanga“ vadovas Arūnas Vaitulionis

BC „Palanga“ vadovas Arūnas Vaitulionis

Didesnio košmaro bet kurio lygio sporto klubo direktoriui ir savininkui nepalinkėsi – Palangos reprezentacinė krepšinio komanda „Palanga“ iš eilės pralaimėjo 14 rungtynių. „Jau ir pats skaičių pamečiau skaičiuodamas“, – liūdnai šypteli BC „Palanga“ vadovas Arūnas Vaitulionis. Vis tik jis toli gražu nesudėjo rankų – po to, kai prieš Naujuosius metus komandą paliko keturi žaidėjai, ji jau pasipildė naujais vaikinais. „Jau esame įrodę, kad sezono pabaigoje mokame atsitiesti ir net įšokti į atkrentamųjų rungtynių „traukinį“. Tikiu, kad juodąjį periodą netrukus kartu įveiksime“, – vylėsi A. Vaitulionis.
– Tiek praloštų rungtynių gali palaužti kiekvienos komandos dvasią. Kokios komandos nuotaikos?
– Tokiai virtinei pralaimėjimų yra kelios rimtos priežastys. Jos tokios: sukomplektavome šiam sezonui jauną, bet perspektyvią komandą. Mus paliko keli perspektyvūs žaidėjai. Nuvylė mūsų pasikviestas antrasis komandos treneris Arvydas Straupis (kalbama, jis galimai nuteikinėjo komandos lyderius palikti „Palangą“ ir išvykti kartu su juo į kitą Mažeikių „Erelių klubą, – aut.). A. Straupis prieš naujuosius metus tapo taip pat NKL rungtyniaujančių Mažeikių „Erelių“ vyriausiuoju treneriu, paskui jį išvažiavo ir „Palangos“ žaidėjai Nerijus Barauskas, Aurimas Urbonas, Tadas Pažėra (už jį Mažeikių „Ereliai“ „Palangai“ sumokėjo išpirką) ir Haroldas Saprykinas (beje, pastarasis, PT šaltiniais, „Palangai“ nedavus sutikimo, išvyko į Italiją, kur gyvena jo mama). A. Straupis taikė labai intensyvias treniruočių metodikas – kai kurie žaidėjai jų tiesiog fiziškai neišlaikė. Pavyzdžiui, Modestas Paulauskas išvyko iš „Palangos“ būtent dėl to. Taigi, pabrėžiu, žaidėjai išvyko iš Palangos ne dėl blogų gyvenimo sąlygų, kaip parašė vienas šalies dienraštis. Anaiptol, mūsų krepšininkų treniruočių ir gyvenimo sąlygos – labai geros. Sportininkai yra įsikūrę „Amberton Green“, „Riverstar“, „Alanga“ viešbučiuose, maitinasi „A-petit“, „Šilelio“ kavinėse, „Senoji Hansa“ restorane, kurie yra žinomi dėl puikaus maisto.
– Ar kaip klubo vadovas bandėte įsikišti dėl galimai nevisiškai tinkamų trenerio A. Straupio treniruočių metodų?
– Aš nelinkęs kištis į trenerių darbą – pasitikiu jais ir jų taikomais metodais.
– Bet komandoje jau kurį laiką šį sezoną sklandė kalbos, kad A. Straupis galimai nuteikinėja komandos žaidėjus prieš klubą ir vilioja į Mažeikius. Kodėl dėl to nereagavote?
– Vienareikšmiško atsakymo nėra. Kai mes priiminėjome jį į darbą čia, man skambino ne vieno ir ne dviejų klubų vadovai įspėdami to nedaryti, nes jis – nelojalus, tai yra, linkęs dažnai keisti klubus. Man sakė taip: „Jis išbalansuos komandą ir turėsite blogus rezultatus“. Deja, taip ir atsitiko. Nebijau pasakyti, kad jį priimdamas į „Palangą“ suklydau.
– Ar kalbant apie klubo nesėkmingą sezoną, nederėtų jums prisiimti atsakomybės ir už komandos komplektavimo klaidas? Ne vienas krepšinio sirgalius yra pastebėjęs, kad šiemet po aikštelę laksto „vaikai“...
– Burdami komandą, tikėjomės, kad pavyks ją išlaikyti bent dvejus metus. Samdydami kelis itin aukštus žaidėjus, kaip, pavyzdžiui, olandą Bob van Zijverden, tikėjomės, kad jie gerokai sustiprins komandą. Deja, to neįvyko. Beje, pradžioje dvejojęs ir likęs „Palangoje“, vėliau jis taip pat išvyko į Mažeikių klubą. Mano žiniomis, jo karjera ten kol kas nesėkmingai klostosi: vaikinas traumavo čiurną. Kai Mažeikių klubo vadovai jam pasakė, kad jiems jo nesveiko nereikia, jis išreiškė norą vėl žaisti pas mus. Nors jis iš mūsų klubo dar neišregistruotas, jo Palangoje kol kas nematome. Kita vertus, ir mums reikalingi sveiki ir klubui lojalūs žaidėjai.
– Iš pokalbio su jumis sezono pradžioje supratau, kad žaidėjų kontraktai, pasirašyti su daugeliu net keliems metams, juos labiau įpareigos ir varžys. Taip neatsitiko. Vadinasi, jūsų strategija šiuo klausimu taip pat nepasiteisino.
– Kiekvienas atvejis – labai individualus, bet mano principinė nuostata tokia: prievarta nepriversi žaidėjų likti, juo labiau žaisti, ir žaisti gerai. Pavyzdžiui, Džonatanui Valteriui (Johnatan Walter) prieš šventes baiginėjosi jo viza, mes ėmėmės veiksmų ją pratęsti, tačiau šventėms jis sugalvojo išvažiuoti pas draugę į Vokietiją. Pabrėžiu, mums apie tai nepranešęs. Žinodami jo sumanymą, mes jį įspėjome, kad jis negali palikti Lietuvos, negavęs naujos vizos. Tačiau žaidėjas neklausė patarimo... Aš manau, kad mes komandą sukomplektavome gerai.
– Ar jus pilnai tenkina komandos trenerio Povilo Šakinio darbas?
– Jam didesnių priekaištų neturiu. Esame pasiekę šį sezoną net 5 pergales iš eilės, po kurių įkritome į gilią duobę. Turint omeny tą komandos išbalansavimą, žaidėjų viliojimus ir nuotaikas, treneriui P. Šakiniui buvo labai sunku suvaldyti situaciją. Manau, kad jam su komanda, kuri yra dabar, būtų sunku ką nors geriau padaryti, o man, klubo vadovui, reikalauti iš jo daugiau, nebūtų etiška. Pakeisti trenerį – paprasta, bet ar atėjęs kitas treneris bus geresnis, sunku pasakyti. Be to, Povilas – palangiškis, ir aš siekiu, kad komandoje būtų kuo daugiau palangiškių, nors tai yra sunku.
– Daug rungtynių „Palanga“ pralaimėjo kelių taškų skirtumu. Kuo tai aiškinate?
– Jaunyste! Daugeliui žaidėjų trūksta patyrimo. O ir sėkmė dažnai šiemet nuo mūsų nusisuka. Pavyzdžiui, susirgo plaučių uždegimu mūsų pagrindinis įžaidėjas Augustas Šuliauskas. Anksčiau jis ne vieną savaitę praleido ant suolelio traumuotas. Mums šį sezoną katastrofiškai nesiseka.
– Ar žaidėjams atlyginimai mokami laiku?
– Taip (kad tai tiesa, šių eilučių autorius įsitikino pats iš savo šaltinių komandoje, – aut.)
– Ar išvykus būriui žaidėjų prieš Naujuosius metus, pavyko pasikviesti naujų?
– Beveik vienu metu komandą palikus 4 žaidėjams, buvo sudėtinga rasti jiems tinkamą pamainą. Džiugu, kad, pavyzdžiui, Mantvydas Staniulis, kuris pas mus atvyko iš RKL, sėkmingai ėmėsi komandos lyderio vaidmens. Tikiu, kad ir Augustinas Venskus įrodys turįs taiklią ranką. Į „Palangą“ jau šią savaitę atvyksta centro puolėjas iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Darius Marcinkevičius iš Mažeikių „Erelių“ jau atvyko pas mus. Beje, jis paliko Mažeikius, jo žodžiais tariant, negalėdamas pakęsti trenerio darbo metodų.
– Ar komandai rodant prastus rezultatus šiemet, klubo rėmėjai liko su ja?
– Taip. Visi rėmėjai yra labai geranoriški – padeda ir linki mums sėkmės. Man džiugu, kad keičiasi daugumos įmonių požiūris į klubo rėmimą. Anksčiau neretai verslininkai remdavo mus suraukę nosis, o dabar tai daro nuoširdžiai. Smagu matyti rėmėjus mūsų rungtynėse. Ypač esame dėkingi UAB „Pamario restauratorius“, kurie padeda ne tik „Palangai“, bet ir „Neptūnui“. Ačiū UAB „Mirigita“ (direktorius Giedrius Kiauleikis), kuri, beje, pradžioje skeptiškai žvelgusi į mūsų klubo parėmimo galimybes, dabar tai daro nuoširdžiai. Dėkingi esame viešbučiams, kuriuose gyvena mūsų krepšininkai, kavinėms, kuriose jie yra maitinami.
– Kelios komandos paliks NKL po šio sezono?
– NKL automatiškai palieka prasčiausiai sezoną pasirodžiusi komanda. O dvi priešpaskutines vietas užėmusios komandos negauna teisės žaisti atkrintamųjų rungtynių. Mes kol kas esame tarp pastarųjų.
– Iškristi „Palangai“ iš NKL būtų pats juodžiausias scenarijus...
– Visiška tiesa. Dėl to mes darome viską, kad taip neatsitiktų. Kaip sakiau, įregistravome du naujus žaidėjus – tiek, kiek galėjome naujais metais. Tikiu, kad tai duos teigiamų pokyčių ir naujos energijos. Visų prašau neskubėti „laidoti“ komandos šiais metais. Esame jau įrodę, kad būdami 9-oje vietoje, sugebėjome pakliūti į atkrentamąsias varžybas ir net nugalėti reguliaraus sezono nugalėtojus jame bei patekti į finalo ketvertą.
– Ar žinote, ar klubui savivaldybės finansavimas liks toks pats kaip ir pernai?
– Nežinau to, nes konkursas dar neįvyko. Tikiu, kad savivaldybė yra geranoriška ir žiūri į ilgalaikę perspektyvą. Kaip esu jau nekart sakęs, būtų labai gerai, kad žinotumėme iš anksto, koks finansavimas bus ir panašiai. Kitaip labai sunku planuoti viską.
– Ar nesėkmingas „Palangos“ sezonas nepakoreguos jūsų asmeninių planų? Nepaliksite Palangos?
– Tikrai ne! Tokių minčių net neturiu. Palanga – labai patogi gyventi, ypač su mažamečiais vaikais.
 

Jūsų komentaras:

Romas 2018-02-18 12:28 (IP: 84.241.208.83)
Nebedarykit gedos

Palangiskis 2018-01-25 08:23 (IP: 193.219.12.61)
Sekmes, skauda ziureti i tokius rezultatus, rezultatai nuviliantis, bet palinkesiu sekmes Palangai...beje, o savivaldybe daug rimciau turetu prisideti prie komandos ir aplamai sporto...Sekmes ir lauksim gerejanciu rezultatu

Taip pat skaitykite

Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Karštakošiškai tikrintojus pasitikusiam įstaigos vadovui belieka džiaugtis, kad prokuratūra ir teismas sutiko užbaigti jo atsakomybės procesą baudžiamuoju įsakymu, rašo Saulius Chadasevičius, portalo 15min. žurnalistas.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Jau birželio 7-10 dienomis, trečius metus iš eilės, vasaros sezoną Šventojoje atidarys paplūdimio baikerių ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest“. Baikerius vienijantis festivalis sutraukia lankytojus iš visos Europos ir su dideliu trenksmu atidaro vasaros sezoną Šventojoje.


Didesnio košmaro bet kurio lygio sporto klubo direktoriui ir savininkui nepalinkėsi – Palangos reprezentacinė krepšinio komanda „Palanga“ iš eilės pralaimėjo 14 rungtynių. „Jau ir pats skaičių pamečiau skaičiuodamas“, – liūdnai šypteli BC „Palanga“ vadovas Arūnas Vaitulionis. Vis tik jis toli gražu nesudėjo rankų...


Kaip ir daugumoje vienmandačių apygardų, Seimo narys Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje nepaaiškėjo. Antrajame rinkimų ture po dviejų savaičių dėl mandato susikaus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas Vaidotas Bacevičius ir socialdemokratas Antanas Vinkus. Vakar gydytojas ir ambasadorius A. Vinkus gavo 26,17 procentų dalyvavusių rinkėjų...


Vaidas Jankauskas – žymus Lietuvos verslininkas, šeimos valdomos bendrovės „Du broliai“ savininkas versle sėkmingai sukasi jau ne vienerius metus ir tikina, jog išlaikyti verslą yra kur kas sunkiau negu jį įkurti. „Kai praeini visą kelią nuo eilinio kareivio iki generolo, geriau supranti žmones. Tiesiog reikia žmones mylėti. Visus – savo...


Miesto reprezentacinė krepšinio komanda „Palanga“ baigė Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) 2014–2015 metų sezoną. Iškovota ketvirta vieta pakliuvus į finalinį ketvertą – garbingas pasiekimas. Klubas įvykdė prieš sezoną keltą užduotį – pakliūti tarp keturių geriausiųjų NKL komandų. Klubo „Palanga“ direktorius Arūnas...


„Ko mums labiausiai trūksta? Meilės Lietuvai. Šiandien mes labai jau linkę dejuoti ir verkti dėl to, kad neva „prastai“ gyvename, šiandien mums labai trūksta vienybės ir suvokimo, kiek daug Lietuva yra pasiekusi“, – Gedulo ir vilties dienos išvakarėse sako Laisvės kovų dalyvė Ona Veličkaitė-Gricienė ir nuo vaikystės tremtinės duonos...


Savivaldybei nekilnojamojo turto verslas nesiseka

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 10 25 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės administracija jau kelintą kartą skelbia du viešuosius aukcionus, kurių metu jau ne pirmą kartą bando parduoti jai nuosavybės teise priklausančius objektus J. Basanavičiaus g. 36 ir Gintaro g. 13. Tačiau „biznis“ su nekilnojamuoju turtu nesiseka – spalio septynioliktąją eilinio aukciono rengėjai vėl nesulaukė nei vieno pirkėjo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas