Belaukiant Kalėdų – muziejaus dirbtuvės, kviečiančios kurti stebuklą

Palangos tiltas, 2022-11-18
Peržiūrėta
610
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Belaukiant Kalėdų – muziejaus dirbtuvės, kviečiančios kurti stebuklą

Sparčiais žingsniais keliaujančios paskutinės rudens dienos netrukus atves mus į Adventą – Kalėdų laukimo laiką. O kad jis neprailgtų, Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia patirti kūrybos ir laukimo džiaugsmą drauge. Advento laikotarpio dirbtuvėse „Stebuklus kuriame patys“ muziejus ragina šeimas burtis jaukiems vakarams kartu dekoruojant vainikus, rišant šiaudinius papuošalus Kalėdų eglutei, liejant kvepiančias bičių vaško žvakes ar žaidžiant senuosius Advento žaidimus. 

Pirmosiose dirbtuvėse lapkričio 23 d. 15 val. ir 17 val. kartu su tautodailininke, sertifikuota tradicinio paveldo amatininke Jurgita Treinyte kviesime rišti ir dekoruoti Advento vainiką. Kurdami šnekučiuosimės apie jo kilmę, rišimo tradicijas bei reikšmes, žvakių vainike simboliką Lietuvoje ir kitose šalyse. Vainikų gamybai ir dekoravimui reikiamas priemones miško samanų, kankorėžių, džiovintų uogų, gėlių rasite dirbtuvėse, tačiau galite atsinešti ir patys.

Gruodžio 2 d. 16 val. dirbtuvėse, į kurias kviečiami tiek suaugę, tiek mažiausi muziejaus bičiuliai, lydimi tradicinių amatų meistrės, sodų rišėjos Margaritos Macijauskienės gaminsime šiaudinius eglutės žaisliukus. Dirbtuvių metu klausysime istorijų apie šiaudinių papuošalų meno tradiciją, rišimo technikas ir formų simboliką. Savo rankomis rištus dirbinius galėsite panaudoti savo šeimos Kalėdų eglutės papuošimui ar mažai dovanėlei.

Dar po savaitės, gruodžio 9 d. šeimas su vaikais nuo 6 m. kviesime į net dvejas vaško žvakių liejimo dirbtuves 15 val. ir 17 val. Užsiėmimų metu kartu su kraštotyrininke Sigute Bendikiene kviesime susipažinti su žvakių liejimo tradicijomis ir patiems pasigaminti kvapnią žvakę, kuri jaukia šviesa ir medaus kvapu užlies jūsų namus Kūčių vakarą.

Advento renginių ciklą užbaigs jauki popietė, kurios metu prisiminsime ar išmoksime senųjų Kalėdų laukimo laikotarpio žaidimų ir burtų. Gruodžio 16 d. 16 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kartu su etnologe Elena Šalkauskiene pakvies kartu atlikti Advento giesmių, pažaisti žaidimų, kuriuose užkoduoti senieji tradiciniai lietuvių ritualai ir išgirsti burtų, atkeliavusių iš senojo tikėjimo ir papročių. 

Kadangi Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus uždarytas renovacijai, dirbtuvių renginiai vyks šalia esančiame pastate muziejaus kieme (įėjimas iš J. Šliūpo gatvės pusės). Dėl riboto vietų skaičiaus, į dirbtuves būtina registracija el. paštu j.[email protected]. Visų Advento laikotarpio dirbtuvių kaina – 2 eurai. Bilietą galima įsigyti interneto svetainėje LNM.LT (skiltyje „Pirkti bilietą“) ir renginio vietoje. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Sparčiais žingsniais keliaujančios paskutinės rudens dienos netrukus atves mus į Adventą – Kalėdų laukimo laiką. O kad jis neprailgtų, Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia patirti kūrybos ir laukimo džiaugsmą drauge.


Savarankiško užimtumo rėmimą nuo liepos 1 d. keičia į skaitmeninės, žaliosios ir žiedinės ekonomikos tikslus orientuota parama verslui kurti.


Virginiją Paluckienę, Palangos kurorto muziejaus direktorę, į Palangą atvedė... meilė. „ Palangoje, galima sakyti, „netiesiogiai“ gyvenau dvejus metus, kai laisvu laiku atvažiuodavau pas mylimąjį (buvusį miesto Tarybos narį, buvusį miesto socialdemokratų skyriaus pirmininką Daną Palucką, dabar – verslininką, – aut. past.), kuris vėliau tapo mano vyru“, – Virginija šypteli pokalbio su...Daugiau nei 170 namų prižiūrinčiam „Palangos butų ūkiui“ vadovauti ėmė Jurgita Trinskienė. 10-ies metų patirtį rinkoje turinti specialistė vardina artimiausius įmonės planus: gerinti paslaugų kokybę, plėsti jų spektrą, siūlyti vis patogesnį aptarnavimą bei nuolat kurti naudą gyventojams.


Gruodžio mėnesį Palangos pradinės mokyklos mokiniai ir jų tėveliai, bendradarbiaudami su Palangos Socialinės rūpybos skyriaus darbuotojais, dalyvavo gerumo akcijoje „Padovanokime vaikams mažą Kalėdų stebuklą“. Akcijos metu buvo renkami įvairūs negendantys maisto produktai, kurie buvo skirti socialinės rizikos bei gausioms šeimoms, kad Kalėdų stalas ir šiose...


„Palangos tilto“ skelbtoje tradicinėje gerumo akcijoje „Padovanokite vaikams mažą Kalėdų gerumo stebuklą“, kurios metu renkamos dovanos – negendantys maisto produktai ir skanumynai likimo nuskriaustiems vaikams, šią savaitę dosniai ir aktyviai dalyvavo Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ vaikučiai ir jų auklėtojos. Vaikai...


„Ramybės“ kultūros centre vyksta Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojo Agniaus Jankevičiaus  vadovaujamos tarptautinės kūrybinės dirbtuvės „Teatras vaikams. Ritmas ir poezija“.


Atvirai pasakius, kai paskelbėme Kalėdų gerumo akciją „Padovanokite vaikui mažą Kalėdų stebuklą“, net nesitikėjome, kad ji susilauks tokio didelio jūsų, mielieji, dėmesio. Dabar galime drąsiai teigti: jūsų dėka Kalėdų mažo stebuklo sulaukė beveik pusšimtis Palangos vaikų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius