Besidžiaugiantį iškovotu finansavimu jaunimo lyderį stebina mero dviveidiškumas

Alfredas PUMPULIS, 2011-02-25
Peržiūrėta
47
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Valio! Nejaugi valdžia praregėjo? Ėmė dirbti žmonių labui?“,- štai taip mąsto jaunimas šiomis dienomis. Grupelės moksleivių sunkaus darbo ir vienybės dėka pagaliau pavyko  gauti 50 tūkstančių litų ekstremalaus sporto aikštelės renovacijai, kitaip tariant, „skeitparkui“.

 

Vienas iš kurorto jaunimo neformalių lyderių Albertas Martinaitis „Palangos tiltui“ teigė: „Sėdėjome su savo drauge  namie ir vis galvojome apie „Karambos“ konkursą  - supratome, jog  šiais metais ten važinėtis bus tiesiog nebeįmanoma! Tad, nelabai tikėdamiesi pagalbos, nusprendėme kreiptis į  politikus.“,- teigė A.Martinaitis. Jis prisipažįsta, kad iki šiol politika  jam atrodė tuščių pažadų bei „vandens pilstymo“  dalykas, tačiau buvo maloniai nustebęs, kai sužinojo, jog jauniesiems aktyvistams pasišovė padėti Centro bei Tėvynės Sąjungos Lietuvos  Krikščionių Demokratų partijų Palangos skyrių pirmininkai. „Žmonės, kurie mums labiausiai padėjo, buvo Šarūnas Vaitkus bei Nerijus Stasiulis. Su jais palaikyti ryšį nekilo jokių problemų“, - pasakojo A. Martinaitis. Ir priduria: „Daugelis klausia, ar šis projektas atsipirks?  Be jokios abejonės. Nebūtinai pinigais“. Palangoje auga stiprūs ekstremalaus sporto profesionalai, kurie jau dabar garsina Palangos vardą. Deividas Budkovas - vienas iš jų. Kol aikštelė tokia, kokia yra, jam tenka treniruotis pavojų sveikatai keliančioje aikštelėje. Ir jis toks - ne vienas. Be to, svarbu, kad jaunimas, jei ir nepasieks didelių sportinių laimėjimų, turės šaunią vietą kur leisti laisvalaikį.

Jis įsitikinęs, kad jeigu žmonės turi savo tikslą, reikia valdžiai ne atsikalbinėti, žadėti, o būtinai ieškoti būdų kaip jį paremti. „ Man keista girdėti sakant: jūs, jauni žmonės, ne tik Palangos, bet ir Lietuvos ateitis. Bet kai reikia sulaukti konkrečios pagalbos, jos nėra“, - stebisi vaikinas. Skeitparke laisvalaikį leidžiantis jaunimas nekart prašė Palangos savivaldybės administracijos (jos direktorius liberalcentristas V. Kuznecovas – aut.), skirti lėšų skeitparko renovacijai, bet girdėjo tik mykimą ir neapibrėžtus pažadus. „Man keista mero V.Stalmoko pozicija. Kai nuėjome pas jį, jis pradžioje teigė, jog mūsų idėjas jis palaikąs, o per tarybos posėdį, balsuodamas dėl lėšų aikštelei skyrimo, susilaikė. Kažkokia nesąmonė“,- teigė A.Martinaitis. 

Nereikia net diskutuoti, kad jaunimas ieško įvairių užimtumo formų. Štai Palangos Senojoje gimnazijoje jaunimo užimtumui per pertraukas pastatytas stalo teniso stalas. Jaunimas prie jo renkasi spiečiais. Net savaitgaliais atėjus galima stalo teniso aistruolius prie jo sutikti. Ką tai parodo? Kad jaunimui trūksta aktyvių užsiėmimų! Kaip „Palangos tiltui“ teigė  Palangos senosios gimnazijos direktorius  Algirdas Karačionka, jaunimas yra prašęs jo pagalbos rekonstruoti skeitparką, bet direktorius turėjo atsakyti neigiamai. „Šiuo atveju mes niekuo negalėjome padėti, kadangi visiškai neturime pinigų, net paprasčiausiems ūkiniams  dalykams. Bet, be abejonės, toks parkas, kuriame jaunimas mielai leidžia laisvalaikį, yra reikalingas“,- teigė A.Karačionka. Džiugina tai, jog maketai ekstremaliai sporto aikštelei  jau paruošti ir belieka laukti konkurso paskelbimo bei darbų pradžios! Kokią ekstremalaus sporto aikštelę  parodysime atvykusiems svečiams, parodys laikas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gruodžio 14-18 dienomis Palangos miesto savivaldybės Tarybos nariai Bronius Vaitkus ir Justas Žulkus viešėjo Portugalijoje, Portimao, kur vyko konferencija, skirta urbanistinių (miesto) sporto šakų plėtojimui. B. Vaitkus ir J. Žulkus atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.


Gegužės 1-7 dienomis visoje Europoje ir Lietuvoje bus švenčiama jau aštuntoji Europos jaunimo savaitė. Į veiklas įsitraukti kviečiamas ir Palangos jaunimas. Jaunieji palangiškiai šiemet gali teikti idėjas, kaip jie supranta bendradarbiavimą. Idėjos bus pristatomos gegužės 3 d., o gegužės 6 d., minint Europos dieną, bus organizuojamos orientacinės varžybos.


Kaip tėvai skaičiuoja kiekvieną naujagimio dieną, taip jas kalendoriuje pažymi ką tik iš „Litesko“ miesto šilumos tinklus į savo rankas perėmusi UAB „Palangos šilumos tinklai“. Į susitikimą su miesto vadovais – meru Šarūnu Vaitkumi ir vicemeru Rimantu Antanu Mikalkėnu – atvykę įmonės darbuotojai sulaukė patikinimo, kad miestas...


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Nuo 2012 metų vasario Palangos miesto savivaldybės administracijoje įsteigto Viešosios tvarkos skyriaus darbo rezultatai stebina net kitų miestų vadovus bei viešąja tvarka besirūpinančių institucijų atstovus. Taip trečiadienį žurnalistams sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, perdavęs Lietuvos kurortų vadovų vertinimus. O Viešosios tvarkos skyriaus...


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje jau yra užbaigtas ES projektas „Palangos turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“, kurio bendra vertė siekė 285 325 litų, o Europos Sąjungos paramos suma buvo 242 526 litų.


Atšilus orams visi su malonumu traukia į gamtą. Mažiesiems, gyvenantiems miesto teritorijoje, didžiausia pramoga – žaidimų aikštelės. Tačiau ne visuomet jos „pasiruošusios priimti“ mažuosius – dažnai yra tapusios šunų vedžiotojų ir stikliuko kilnotojų susibūrimo vietomis. Metams bėgant šių aikštelių niekas netvarkė. Ką jau kalbėti apie visišką atnaujinimą. Natūralu, kad jos nusidėvėjo...


„Valio! Nejaugi valdžia praregėjo? Ėmė dirbti žmonių labui?“,- štai taip mąsto jaunimas šiomis dienomis. Grupelės moksleivių sunkaus darbo ir vienybės dėka pagaliau pavyko  gauti 50 tūkstančių litų ekstremalaus sporto aikštelės renovacijai, kitaip tariant, „skeitparkui“.


Kurorto valdžia pritarė investiciniam projektui, pagal kurį naujosios Savivaldybės administracinės patalpos būtų nuomojamos, o ateityje išperkamos. Savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas įpareigotas rengti dokumentus, būtinus viešųjų pirkimų procedūroms atlikti, bei priimti rengtą, bet nebaigtą naujo pastato techninį projektą ir nutraukti su bendrove „Ardunay...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius