Besikuriantis Palangoje visuomeninis judėjimas nusitaikė pūsti prieš vėją

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-09-25
Peržiūrėta
232
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Eimutis Židanavičius
Eimutis Židanavičius

Seimui priėmus Rinkimų įstatymo pataisas, nuo šiol juose gali dalyvauti ir visuomeniniai judėjimai.  Mąstydami apie artėjančius savivaldos Tarybų rinkimus, tokia įstatymo galimybe pasinaudojo ir būrelis palangiškių, susijungusių, kaip skelbiasi vietos žiniasklaidoje, į iniciatyvinę grupę. Ji netrukus virs visuomeniniu judėjimu, bet pakeliui link jo, kaip numato įstatymas, iniciatyvinė grupė steigia gyventojų rinkimų komitetą. „Palangos tiltas“ kalbėjosi su vienu iš rinkimų komiteto steigėjų Eimučiu Židanavičiumi.

– Galbūt ne visiems gyventojams buvo suprantamas Iniciatyvinės grupės vietos žiniasklaidoje paskelbtas skelbimas apie steigiamą nepartinį gyventojų rinkimų komitetą. Ar jūs esate šios grupės steigėjas? Kokie jos tikslai? Kam reikalingas gyventojų rinkimų komitetas?

– Manau, kad paskelbtas skelbimas turėtų būti suprantamas, nes jame nurodomas rinkimų komiteto, kurio vienu iš steigėjų esu ir aš, aiškus tikslas – dalyvauti 2015-ųjų kovo 1-ąją įvyksiančiuose rinkimuose į Palangos miesto savivaldybės tarybą. Gyventojų rinkimų komitetas suteikia galimybę nepriklausantiems jokiai politinei partijai Palangos miesto savivaldybės gyventojams dalyvauti juose. Taip pat rinkimų komitetą gali pasirinkti ir politinėse partijose buvę žmonės, kuriuos, galbūt, nuvylė partinė ideologija, aukščiau už palangiškių interesus iškelti partiniai interesai, miestiečiai, turintys puikių idėjų ir pasiūlymų, tačiau negalėję jų realizuoti, visi bendruomenės nariai, turintys savo viziją kaip padaryti, kad Palanga ir Šventoji taptų kurortais, kur būtų gera gyventi ir ilsėtis žmonėms, klestėtų verslas, būtų stipri švietimo sistema, o svarbiausiai, kad kiekvienas žmogus jaustųsi laisvu bei būtų apgaubtas miesto valdžios pagarba, rūpesčiu ir meile jam.  

– Kitaip tariant, vadovaujantis Rinkimų įstatymo pataisomis, steigiamas visuomeninis judėjimas, kuris ketina dalyvauti ateinančiuose savivaldos rinkimuose?

– Ne tik dalyvauti, bet pelnyti rinkėjų pasitikėjimą ir gauti jų palaikymą per rinkimus į savivaldybės tarybą!

– Kada paaiškės jo pavadinimas? Kokia bus judėjimo ideologinė platforma?

– Rinkimų įstatymas numato, kad pavadinimą sudarys tik dvi raidės, kurių pirmoji baus ,,a“. Norint pasirinkti prasmingą pavadinimą reikėtų rinkimų komitetui sudaryti koaliciją su kokia nors politine partija. Tai – ne politinė partija, todėl gerbsime kiekvieno rinkimų komiteto nario ideologines nuostatas, jo žmogaus teises ir laisves, o pagrindinė ,,ideologinė“ nuostata: svarbiausiai – palangiškis ir jo gerovė.

– Kada numatytas steigiamasis suvažiavimas (konferencija)?

– Manau, kad per artimiausias dvi savaites įvyks rinkimų komiteto susirinkimas, kurio metu bus pasirašyta steigimo sutartis, ją per tris dienas patvirtins Vyriausioji rinkimų komisija. Net ir po to į rinkimų komiteto veiklą galės įsijungti nauji nariai.

– Kas yra kiti iniciatyvinės grupės nariai? Ar galite įvardinti pavardes?

– Iniciatyvinę grupę sudaro septyni nariai. Manau, kad neįsteigus rinkimų komiteto, būtų neetiška įvardinti būsimų narių pavardes. Galiu pasakyti tik tiek, kad rinkimų komitete bus atstovaujama visoms palangiškių grupėms: pedagogai, verslininkai, teisininkai, darbininkai, pensininkai, vadovai, apgyvendinimo paslaugų teikėjai, taksistai, medikai, menininkai, bedarbiai ir kt. Šiandien tarp rinkimų komiteto narių nėra valdininkų ir politikų su skambiom pavardėm. Tikiu, kad tai ir yra jėga, kuri bus patrauklesnė rinkėjui, nei kai kurių partijų veikėjų pavardės ir gerokai pabodę jų veidai.

– Regis, iš anksto tikitės, kad būsite naujojo judėjimo lyderis. Bet daliai miestelėnų gali būti jau sunku suprasti, kokios tikrosios jūsų politinės pažiūros? Juk vadovavote Liberalų sąjūdžio Palangos skyriui, vėliau vyko pokalbiai dėl jūsų ir jums artimų pasekėjų grupelės narystės partijoje Tvarka ir teisingumas.

– Pagal gyvenimo būdą esu liberalus, tik bėgant metams pažiūrose atsiranda gilesnis socialinių problemų matymas, įvairios vidinės dvasinės vibracijos, kitokį vaidmenį įgyja religija. Tai yra natūralu, nes kiekvienas žmogus su laiku keičiasi. Stiprus žmogus visada išliks ištikimas savo kertinėm vertybėm. O gimęs lyderiu... Palangiškiai žino, kad nemaža dalimi mano ir mano komandos dėka Liberalų sąjūdis tapo ir išliks viena stipriausių politinių jėgų Palangoje. Manau, kad šią savo lyderystės ir savivaldybės tarybos nario patirtį galėsiu sėkmingai pritaikyti rinkimų komiteto veikloje ir rinkimuose į savivaldybės tarybą bei pasiekti dar geresnių rezultatų. Esu labai dėkingas partijos Tvarka ir teisingumas (TT) skyriui už dėmesį, bet, po bendrų konsultacijų su TT Palangos skyriaus nariais ir pirmininke, mano komanda tvirtai apsisprendė nedalyvauti jokios partijos veikloje.

– Ar dalyvausite tiesioginiuose mero rinkimuose?

– Dėl dalyvavimo tiesioginiuose mero rinkimuose sprendimą priims rinkimų komitetas. Jeigu iš komiteto narių sulauksiu tokio pasiūlymo, tai su didele atsakomybe ir padėka už pasitikėjimą jį ... priimsiu.  

– Kokiomis konkrečiomis idėjomis, rinkimų programa vilios naujasis judėjimas?

– Nerašyta taisyklė – partijos iki rinkimų kampanijos pradžios dažniausiai neskelbia savo programų. Mūsų rinkimų programa bus unikali, nes ją sudarys kiekvieno rinkimų komiteto nario pasiūlyta programinė nuostata, kurią patvirtins vienas iš komiteto valdymo organų. Mes ne tik kviečiame bendruomenės narius dalyvauti rinkimų komiteto veikloje, bet prašome pateikti bent po vieną savo programos idėją. Komiteto programa bus aktuali miestiečiui, nes pasiūlyta pačių bendruomenės narių ir tuo pranašesnė už politinių partijų programas. Aš pats matau tokią ateities Palangą: kiekvienas gyventojas turi ,,palangiškio“ kortelę, dėl jos teikiamų lengvatų Palangoje gyvenamąją vietą deklaruoja visi turintys nekilnojamąjį turtą, GPM surenkama dvigubai daugiau, palangiškiams nekainuoja parkavimas, atpinga rinkliava už šiukšlių išvežimą, nekyla kaina už vandenį, pagal šilumos pigumą palangiškiai patenka į pirmą dešimtuką tarp 60 savivaldybių, įmonėse ir organizacijose dirba ir joms vadovauja į Palangą sugrįžęs išsimokslinęs jaunimas, o ne kaip dabar yra, moderniai įrengtose aikštelėse miesto prieigose savo paslaugas siūlo apgyvendinimo paslaugų teikėjai, prie kiekvieno įvažiavimo į Palangą ar Šventąją stovi didžiuliai TV su besikeičiančia informacija, į Šventosios uostą sunkiai sutelpa laivai, poilsiautojams sukurta tik mūsų kurortui būdinga poilsio ir pramogų industrija, po miestą keleivius naujais maršrutais vežioja elektra varomi ekologiški autobusai, valdininkai ir politikai tarnauja žmonėms ir savo sprendimais skatina verslą, į prestižinę Palangos senąją gimnaziją atvažiuoja mokytis moksleiviai iš Klaipėdos, o ne priešingai, pagal poreikį moksleiviai mokosi nuotoliniu būdu, visi Palangos vaikai mokomi plaukti ir pliuškenasi baseine, prie vilos ,,Anapilis“ įrengtas  pliažo tinklinio aikštynas, pastatytuose moderniuose teniso kortuose prakaitą lieja net pasaulinės žvaigždės, viešose erdvėse žmonės žaidžia gigantiškais šachmatais, o visų miestiečių veidai visada pasipuošę gyvenimo kokybės teikiama ir valdžios tarnystės jiems įkvėpta plačia šypsena...

– Ar nebus naujasis judėjimas vienerių rinkimų „projektas“?

– Nemanau, kad aktyvūs, iniciatyvūs, keliantys viešumon negeroves, trokštantys pozityvių pokyčių mūsų bendruomenės nariai – tai vienerių rinkimų ,,projektas“. Nors tokiems žmonės ,,spjaudantiems prieš vėją“ ir sunkiau gyventi, bet jie tikrai neišnyks, nes priešingu atveju Palangai gresia absoliuti diktatūra, kurios politiniai daigai jau dygsta...

– Kiek žmonių jau atsiliepė į jūsų kvietimą prisijungti prie iniciatyvinės grupės?

– Įstatymas numato, kad norint įsteigti rinkimų komitetą, Palangoje reikia 42 narių. Galime pasidžiaugti, kad jau dabar norinčių dalyvauti rinkimų komiteto veikloje yra daugiau nei šis skaičius.

– Kur ir kaip žmonės, susidomėję jūsų grupe, galėtų prie jos prisijungti?

– Maloniai laukiame visų norinčių prisijungti, jie gali kreiptis į mane arba skambinti tel. 8 650 88588.

Jūsų komentaras:

Įspūdis.. 2014-09-30 09:14 (. / IP: 86.100.63.40)
-aplinkui vien juodvarniai...ieškantys grobio!...

Taip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palanga mažuosius kurorto gyventojus, jų tėvus bei visus svečius vėl kviečia pasidžiaugti spalvingomis muilo burbulų pramogomis, pavadintomis „Vėjo gaudymo valanda“. Tai – užsiėmimas vaikus auginančioms šeimoms, norinčioms laisvalaikį su mažaisiais praleisti aktyviai ir įdomiai.


Seimui priėmus Rinkimų įstatymo pataisas, nuo šiol juose gali dalyvauti ir visuomeniniai judėjimai.   Mąstydami apie artėjančius savivaldos Tarybų rinkimus, tokia įstatymo galimybe pasinaudojo ir būrelis palangiškių, susijungusių, kaip skelbiasi vietos žiniasklaidoje, į iniciatyvinę grupę. Ji netrukus virs visuomeniniu judėjimu, bet pakeliui link jo, kaip numato...


Į Lietuvos kultūros sostinės 2013 – Palangos – kultūrinį gyvenimą originaliai įsiliejęs kurorto jaunimas, „Palangos stalo“ šventės metu palangiškiams ir svečiams pristatęs jaunųjų miesto bendruomenės narių pajėgomis išleistą laikraštį „Aš esu kultūra“, ties tuo nesustojo. Susibūręs į neformalią grupę „Aš esu...


„Palangos jūroj nuskendo mano meilė... ir šaltos bangos jos neatiduos“, – spalio rytą, LRT laidoje „Labas rytas, Lietuva“ smagiai uždainavo ir savaitės pradžios nuotaiką viltingai pakėlė visad kūrybiškai iniciatyvus menininkas Andrius Mamontovas. Ir, artėjant lapkričiui, Vėlių pagerbimo gyvųjų sielų žiedais vakarams pažadino norą diskutuoti:...


Vakar ir šiandien Palangoje, „Gabijos“ viešbutyje, teisėjų, prokurorų ir policijos pareigūnų mokymus kaip kovoti prieš vyrų smurtą prieš moteris šeimose surengė šios srities specialistė, JAV teisininkė Cheryl Tomas. Ji šių metų kovo mėnesį žurnalo „Newsweek“ buvo tituluota nominacija „Moterys, kurios sukrėtė pasaulį“.


Rugpjūčio pabaiga - geriausias metas plaukioti jūroje su jėgos aitvarais, žmonėms daugiau žinomais „kaito“ pavadinimu. Kadangi plaukioti su jais reikia tinkamo vėjo, reikia turėti kantrybės sulaukti tinkamų oro sąlygų.


Praėjusį ketvirtadienį įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Viešųjų pirkimų komisijos posėdyje susipažinta su statybinių bendrovių pasiūlytomis kainomis, už kurias jos galėtų pabaigti rekonstruoti mokyklą-darželį „Pasaka“. Kad per sunkmetį ne pyragais lyja, patvirtino supaprastintame atvirame konkurse dalyvavę net devyniolikos įmonių atstovai, kurie vos sutilpo ankštose miesto...


ST T nusitaikė į Palangą

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 21 | Rubrika: Miestas

Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos skyriaus pareigūnai pareiškė įtarimus kyšininkavimu Palangos miesto savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiajam specialistui Rimantui Armonui. Valdininkas Savivaldybėje yra atsakingas už projektavimo sąlygų ir statybos leidimų išdavimą ir yra Nuolatinės statybos komisijos sekretorius. Jis įtariamas už galimai neteisėtai išduotą...


Pasikinkyti vėją – didžiulis malonumas

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 24 | Rubrika: Kultūra

Kristijonui Miliniui, Senosios gimnazijos moksleiviui – 17 metų. Tačiau jis sako, jog jau penketą metų mokosi susidraugauti su vėju – vaikinas buriuoja.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius