Bibliotekoje vaikai pagerbė knygą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-04-04
Peržiūrėta
529
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį ketvirtadienį, Tarptautinės vaikų knygos dienos išvakarėse, Vaikų bibliotekoje skambėjo linksmos dainos bei šokiai, o sienas papuošė nauja piešinių paroda. Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ mažieji dainorėliai bei mokyklos-darželio „Pasaka“ vaikai pasveikino susirinkusius draugus su gražia švente bei pristatė savo parodėlę.

 

Susirinkusius visus bibliotekos svečius nuoširdžiai pasveikino Vaikų bibliotekos vedėja Nijolė Bagdonienė, primindama vaikams, kad balandžio 2-ąją yra švenčiama itin svarbi vaikams diena. Lentynose apstu vaikiškų knygelių, kurios atgyja vos prisilietus nuotykių ištroškusių vaikų rankelėms. Būtent šią dieną, kuomet gimė žymus danų pasakininkas Hansas Christianas Andersenas, minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Ji švenčiama nuo 1967, o Lietuvoje – nuo 1993 metų, tad ji kasmet mielai sutinkama ne tik vaikų, bet ir jų tėvelių, skatinančių augti su knygelėmis rankose ir iš jų mokytis, o pasakos pažadintų svajones ir vaizduotę.

Vaikai bibliotekos patalpą pripildė nuoširdaus krykštavimo, o mažieji dainorėliai stengėsi kuo labiau nudžiuginti susirinkusius draugus. Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bei mokyklos-darželio „Pasaka“ vaikai padovanojo labai pavasarišką pasirodymą, skirtą paminėti Vaikų knygos dieną bei pristatyti savo parodėlę, kuri nuo šiol puoš bibliotekos sienas ir džiugins visus lankytojus.

Itin ryškūs buvo lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ mažieji ugdytiniai, kurie išdainavo visą sergančio žvirblelio istoriją. Pasitelkę į pagalbą gydymo priemones draugai jį išgydė ir netrukus žvirblelis jau sukosi drauge su visais šokio ratelyje.

Daug džiaugsmo sukėlė mažiesiems žiūrovams ir mokyklos-darželio „Pasaka“ vaikų pasirodymas, kurie papasakojo visą pamažu gimstančio paveikslo istoriją. Pradėję nuo balto lapo vaikai eilėmis ir dainomis išliejo visą paletę ryškiausių spalvų, suteikdami progą bendraamžiams pasitelkti fantaziją ir mintyse drauge tapyti.

Suteikę džiugią šventę talentingieji ugdytiniai ir patys puikiai praleido laiką. Pasipuošę ir puikiai pasirengę jie padovanojo pačią nuoširdžiausią dovaną – pavasariu alsuojančią ir vaikų lūpomis prabilusią kūrybą. Atsidėkodamos Vaikų bibliotekos darbuotojos pavaišino visus susirinkusius vaikus saldainiais, tikėdamos, kad tokia šventė džiugins dar ne kartą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Uosiukai“ vaikai ir jų mokytojos Rita Nenartėnienė bei Snieguolė Bogužienė tapo respublikinio, Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuoto, kūrybinio-edukacinio konkurso „Gyventi sveikai – gera!“ laimėtojais.


Švęsdami kartu su palangiškiais Palangos grąžinimo Lietuvai 100-tį, Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ surengė vaikų kūrybinę parodą „100-sis pavasaris Palangoje“. PT skelbia vaikų piešinius.  


Spalio 26 d. Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ,,Boružėlių“ ir ,,Žiogelių“ grupės ugdytiniai, su dviem autobusais išvyko į Baltų mitologijos parką bei japonišką sodą, esančius Kretingos rajone.


Palangos vaikučiai po karantino į lopšelius-darželius sugrįžo ne visi ir kitokie – labai pasiilgę vieni kitų, kai kurie – truputį išsigandę, ir beveik kiekvienas mažasis palangiškis dalijosi istorijomis apie koronavirusą. Vieni pasakojo apie „piktą vabaliuką“, kiti – apie „blogą tetą, kuri paslėpė raktą nuo darželio“, o dar kiti...


Praėjusių metų pabaigoje iš lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų miesto Tarybos atleista Ilona Milkontė bylinėjasi su miesto Taryba ir prašo teismo priteisti iš Palangos lopšelio - darželio "Gintarėlis", atstovaujamo Palangos miesto savivaldybės tarybos, 9151,56 eurų vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos...


Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė, kaip ir visos Lietuvos mokyklos, priėmė 2020 metų nelauktus koronaviruso pandemijos iššūkius: nuotolinio ugdymo organizavimą ir kovos su COVID-19 priemones.


Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ baigiamasis renginys. Šiam renginiui spektaklį „Žaidžiame Bebenčiuką“ pagal Kosto Kubilinsko kūrinį „Bebenčiukas ir kvailutė“ pastatė režisierė, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokytoja Alma Pronckūnienė.


„Tėvai nežinojo, pas ką mane nuvežti, tai aš pati jiems pasakiau“, - atkartojo savo mažosios pacientės žodžius vaikų gydytojas Alfredas Kerulis. Pelnyti vaikų meilę šiam gydytojui ne itin sudėtinga. Pasak jo, svarbu užmegzti ryšį, o jį užmezgus vaikai gydytoju ima pasitikėti ir nejaučia nei menkiausios baimės. Ypatingai tuo atveju, jei atliekama procedūra nekelia skausmo. Pastaruoju metu...


Praėjusį trečiadienį Vaikų bibliotekoje itin smalsiomis akimis būrys lopšelio-darželio „Nykštukas“ vaikų stebėjo apsilankiusį lapiuką Bonį, kuris labai sumaniai mokė atpažinti, kas yra gerai, o kas blogai. Šį išmintingą vaikų draugą atvežė ir jį išradingai pristatė bendrovės „Gudragalvis“ kūrybinių projektų koordinatorė Jolanta Čepauskienė.


Bibliotekoje vaikai pagerbė knygą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 04 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį, Tarptautinės vaikų knygos dienos išvakarėse, Vaikų bibliotekoje skambėjo linksmos dainos bei šokiai, o sienas papuošė nauja piešinių paroda. Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ mažieji dainorėliai bei mokyklos-darželio „Pasaka“ vaikai pasveikino susirinkusius draugus su gražia švente bei pristatė savo parodėlę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius