Bilietas vasaros kelionėms – nauji maršrutai po Lietuvos regionus

Palangos tiltas, 2025-07-16
Peržiūrėta
215
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuotr. aut. Kipras Štreimikis
Nuotr. aut. Kipras Štreimikis

Gamta, nostalgija, ramybė, vasara, patogumas, saugumas. Tai – kelionių Lietuvoje raktiniai žodžiai, užfiksuoti Vietinio turizmo tyrime. Iš 2,6 mln. vietinių turistų, pernai bent vieną nakvynę praleidusių kelionės Lietuvoje metu, beveik pusė keliauja todėl, kad nori pažinti naujas vietas ir savo kraštą. Kas šeštas labiausiai pasigenda suplanuotų maršrutų ir maršrutų žemėlapių. Todėl Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais dovanoja kelionių po Lietuvą entuziastams „kelionių bilietą“ po šalies regionus – naujus maršrutus. Pirmoms sezono kelionėms – atradimai Dzūkijoje su maršrutu „Pietinės Lietuvos kronikos: Druskininkai-Varėna-Lazdijai“ bei Aukštaitijos naujovės su maršrutu „Po AUKŠTAItijos pasaulį: Kauno rajonas-Jonava-Ukmergė“.

„Prieš pažindami pasaulį pirmiausia turime gerai pažinti savo šalį. Turizmas yra raktas, galintis sumažinti regionų atskirtį ir sustiprinti jų potencialą. Juk didžiųjų miestų šešėlyje slypi atgimstantys lankytini objektai, autentiškos patirtys bei istorijos, neatrastos gamtos oazės, be galo įvairios vietinių bendruomenių iniciatyvos, regioninės virtuvės atradimai. Be to, kelionės po mažus miestelius moko ir lėto, tvaraus keliavimo principų“, – atkreipia dėmesį ekonomikos ir inovacijų viceministrė Agila Barzdienė.

Buvimas gamtoje, gryname ore, lankant gamtos objektus arba poilsiaujant prie vandens telkinių lieka pagrindiniu keliautojų magnetu tiek pagal nacionalines, tiek pagal pasaulines tendencijas. Vietos turistams taip pat labai svarbus lankymasis restoranuose ir kavinėse, kultūros objektų apžiūrėjimas, sveikatinimas, edukaciniai užsiėmimai ir pramogos. Būtent šios veiklos ir sudaro naujuosius maršrutus: rubrika „Žaliai ir lėtai“ kviečia į gamtą, „Kultūringai“ – į dvarus, muziejus bei kitas patirčių erdves, „Su šeima“ – į vaikus įtraukiančias vietas, „Sveikai“ siūlo atrasti vietines pirtis bei baseinus. Taip pat maršrutai papildyti „Gero apetito“ bei „Saldžių sapnų“ rekomendacijomis, pasiūlymais, kur sutikti ir pabendrauti su vietiniais.

„Vietinio turizmo tyrimas parodė, kad egzistuoja tendencija keliauti „įprastomis kryptimis“, tai yra, dažniausiai į tuos regionus, kurie yra arčiau namų, pažįstami ar susiję asmeniniais ryšiais. Taip susiformuoja kelionių trajektorijos, o kai kurie Lietuvos regionai lieka mažai lankomi. Pavyzdžiui, gyvenantys Panevėžyje prisipažįsta retai besilankantys Pietų Lietuvoje, o vilniečiai – menkai pažįstantys Šiaurės Lietuvos miestus. Šie „neatrasti regionai“ kaupiasi keliautojų sąmonėje kaip vietos, kurias „vieną dieną reikėtų aplankyti“. Tik aiškus postūmis – emocinis, praktinis ar socialinis – paverčia jas tikra kelione. Labai tikimės, kad VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ maršrutai sumažins baltų dėmių Lietuvos žemėlapyje, o turistai liks patenkinti atradimais bei parsivežtais įspūdžiais“, – tvirtina Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ vietinio turizmo ekspertė Neringa Sutkaitytė.

Pasak jos, „Pietinės Lietuvos kronikų“ maršrute galima rasti ne tik vietovių įžymybes ir privalomus aplankyti objektus, bet ir tokius Dzūkijos perlus kaip žygis su Varėnos rajono etnografinio kaimo gyventojais partizanų takais, buvusios vaikų sanatorijos skalbyklos patalpose Naujuosiuose Valkininkuose įrengta meno ir kultūros erdvė „Menų skalbykla“ bei Marcinkonių geležinkelio stoties galerija, geležinkelio vandens bokšte veikianti kavinė, M. K. Čiurlioniui dedikuotas medžio kūrinys, į kurį galima įeiti, Antano Česnulio skulptūrų ir poilsio parke Druskininkuose. Patirti dzūkiškos gamtos terapiją galima pirtyse su natūraliomis upės kaskadomis Karolio Dineikos sveikatingumo parko kaskadų ir pirties komplekse arba einant Žiežulio pažintiniu taku, kuriame pasivaikščiojimą gali apvainikuoti maudynės Žiežulio ežere.

Keliaujant su maršrutu „Po AUKŠTAItijos pasaulį“ Kauno rajone daugelį nustebins „milijono spyglių SPA“ Kulautuvoje, parkas „Basomis per kadagynę“, kuriame yra ir zuikių ūkis, ir basų kojų takas, arba – šutinto penėto gaidžio edukacijos kaimo turizmo sodyboje Vilkijos seniūnijoje. Ukmergės rajone galima aplankyti miestelį, įsikūrusi didžiausiame Lietuvos meteoritiniame krateryje, Jonavoje – nakvoti alpakų ūkyje įkurtuose svečių namuose ir leisti laiką šių egzotiškų gyvūnų apsuptyje.

Maršrutai skirti 2-3 dienų kelionėms. 

Nors didžioji dauguma vietinių turistų (84 proc.) po Lietuvą keliauja automobiliu, maršrutuose, bendradarbiaujant su „LTG Link“, skelbiami ir traukinių tvarkaraščiai.

Maršrutus galima rasti čia: https://lithuania.travel/lt/kur-nuvykti/regionai/atrask-lietuvos-regionus

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gamta, nostalgija, ramybė, vasara, patogumas, saugumas. Tai – kelionių Lietuvoje raktiniai žodžiai, užfiksuoti Vietinio turizmo tyrime. 


Pernai 100 metų jubiliejų minėjusi J. Basanavičiaus gatvė reikšmingai atsinaujina – iš pagrindų keičiasi gatvės apšvietimas ir mažoji architektūra. Iki birželio vidurio garsiojoje pėsčiųjų alėjoje planuojama įrengti visus naujus šiuolaikiškus 6 metrų aukščio Prancūzijos gamintojų šviestuvus. Dalis jų jau iškilo.


Naujajame aviacijos vasaros sezone tradicinės oro linijų bendrovės dar aktyviau prisidės prie Lietuvos pasiekiamumo. Tradiciškai aviacijos vasaros sezonas prasideda kovo pabaigoje. Patogioms kelionėms iš Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų atsivers bemaž šimtas krypčių. 


Ar žinojote, kad latvių poilsiavimo įpročiai Lietuvoje priklauso nuo moksleivių atostogų? Tuo tarpu vokiečių keliautojus traukia ne tik istorinė Mažoji Lietuva, tačiau ir lietuviška gamta. 


Per parą iš antradienio į trečiadienį Lietuvoje užregsitruoti 337 nauji koronaviruso atvejai, mirčių nefiksuota, skiepų sulaukė beveik 15 tūkstančių asmenų. Koronaviruso atvejų pastebimai padaugėjo ir Palngoje: trečiadienį kurorte užfiksuoti 5 nauji atvejai, šiuo metu juo serga 38 palangiškiai. O nuo pandemijos pradžios koronavirusu Palangoje iš viso susirgo 1240 žmonių.


Pirmadienį Palangoje buvo patvirtinti 6 nauji koronaviruso atvejai

"Palangos tilto" informacija, 2021 02 23 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį Lietuvoje patvirtinti 482 nauji koronaviruso atvejai, mirė 7 žmonės, 6 nauji koronaviruso atvejai buvo patvirtinti Palangoje. Antradienį mūsų kurorte šia liga sirgo 26 palangiškiai, antradienį pranešė Statistikos departamentas.


Kasdien maršrutu Palanga–Klaipėda ir priešinga kryptimi kurorto vežėjos UAB „Vlasava“ autobusais važinėjantys žmonės įsigyja bilietus, galiojančius mėnesį. Taip ir patogiau, ir pigiau, – sako keleiviai, o ir įmonės vadovai. Tačiau privalu prisiminti, jog šis bilietas galioja tik didiesiems autobusams, o ne maršrutiniams taksi, kurių taip pat...


Birželio antroje pusėje Šventosios pagrindinėje mokykloje vyko mozaikos simpoziumas „Tiltai sujungia“, kurį inicijavo VšĮ „Kultūros kiemas“ organizatoriai Daiva ir Konstantinas Klimavičiai. Šis ne pirmus metus vykstantis projektas ir vėl suvienijo atstovus iš skirtingų Lietuvos regionų bei institucijų. Jame dalyvavo svečiai iš Kauno...


Ligita SINUŠIENĖ Šią vasarą turistai iš Vilniaus traukinyje pirks bilietą tiesiai iki Palangos. Geležinkelio linija iki kurorto nebus nutiesta, bet toks bilietas tikrai pradės egzistuos. Bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ į savo paslaugų paketą įtrauks ir keleivių pervežimą autobusu iš Kretingos geležinkelio stoties iki pajūrio. Persės...


Namuose Palangoje netikėtai atradau 1963 metų liepą išduotą, o 1961 -aisiais buvusio Užvenčio rajono spaustuvės išleistą Šaukėnų vidurinės mokyklos išduotąjį Mokinio bilietą Nr. 12.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius