Birutė Simutienė, Palangos "Lions" prezidentė: "Individualiai padedame senoliams, siekiame, kad pagalba būtų didesnė"

Palangos tiltas, 2020-03-21
Peržiūrėta
0
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Birutė Simutienė, Palangos moterų klubo „Lions“ prezidentė, sako, kad karantinas – nelengvas metas, tačiau blogai nuotaikai ir nerimui pasiduoti nevalia.  "Svarstėme klube mintį nešioti maistą ligotiems senjorams šiuo metu, bet bendro sutarimo neradome. Nenuostabu: pačios klubo moterys turi savo šeimas, o dar visi tie bendravimo apribojimai. Tačiau mes padedame kitiems individualiai. Vienai palangiškių šeimai – abu tėvai serga, o vaikas neįgalus – davėme truputį pinigų, artimiausiu metu nuvešime maisto. Kadangi dirbu Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos skyriuje, šiandien (kovo 18-ąją – aut.) važinėju po miestą, tikrinu kavines, fotografuoju. Beveik visos jos, vykdant Vyriausybės nutarimą, yra uždarytos. Tikiu, kad laikinai," - sakė ji.

Anot ponios Birutės, užsidarydamos kai kurios kavinės ėmėsi labai gražių iniciatyvų.

"Pavyzdžiui, baro „1925“ savininkė Ramunė Veisienė atnešė į barą visiems darbuotojams ir lankytojams labai daug įdomių vertingų knygų. Ir aš kelias jų pasiėmiau, G. D. Roberts „Šantaramą“ ir Axel Munthe „Knygą apie San Mikelę“ su įdomumu vakarais namuose skaitau. Namuose dabar esu ant spintelės pasidėjusi iš viso 8 knygas – kitos 6 laukia savo eilės,"_ sakė ji.

"Mūsų sūnus Jonas, kuris dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, visuotinio karantino laikotarpiui grįžo į Palangą, sėdi namuose ir dirba nuotoliniu būdu – braižo schemas. Kitas mūsų sūnus – medikas. Jis – Kauno medicinos akademijos rezidentas. Koronaviruso grėsmės akivaizdoje jis kartu su kitais rezidentais ruošiamas blogiausiam viruso atvejui, kurio tikiuosi Lietuvoje nebus.Su vyru Eugenijumi (E. Simutis – Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys – aut.) ir šuniuku išeiname pasivaikščioti miške ir prie jūros. Sutarėme, kad kiekvienąsyk pasiimsime po maišelį šiukšlėms – jau nemažai surinkome. Pastebėjome, kad prie Nemirsetos jūra yra išmetusi daug plastiko. O žmonės dabar prie jūros vaikšto gan atskirai, prisilaikydami tam tikro atstumo," - pasakojo B. Simutienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Nuo 2020 m. birželio 3 d. Palangos kurorto muziejuje pradedama eksponuoti grafikės, kūrybinės grupės "Mostas" narės, Palangos miesto Garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės paroda "Kalbuosi su žeme".


Ingrida Vailaitienė, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė, sako, kad, paskelbus karantiną ir užsakovams masiškai atšaukiant viešbučių rezervacijas, buvo labai niūri nuotaika. Tačiau gegužė, laisvėjant karantinui, jau teikia vilties, kad, regis, ir "sugriautą" vasaros sezoną galima išgelbėti. Ir ne tik - taip pat uždirbti.


Jau kitą savaitę (gegužės 18 - 25 d.) Palangos paplūdimiuose kurorto komunalininkai pastatys persirengimo kabinas. "Tiesa, regis, nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijos jose pastatyti po buteliuką su dezinfekavimo skysčiu laikytis nereikės - toks skystis, veikiamas aukštos temperatūros, tiesiog būtų neveiksmingas," - "Palangos tiltui" sakė G....


Jau šį penktadienį miestas taps dar gyvesnis - bus įjungtas muzikinis fontanas, fontanas miesto aikštėje prie parduotuvės "Maxima" ir fontanas Kastyčio ir Jūratės skvere. "Gegužės vidurys sutampa su kurorto sezono atidarymo švente. Nors jos šiemet dėl koronaviruso nebus, tačiau veikiantys fontanai yra miesto aktyviojo sezono ženklas ir...


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Birutė Simutienė, Palangos moterų klubo „Lions“ prezidentė, sako, kad karantinas – nelengvas metas, tačiau blogai nuotaikai ir nerimui pasiduoti nevalia.


A futbolo lygoje rungtyniaujanti Palangos "Palanga" šeštadienį, spalio 26 d., Klaipėdoje 1-0 įveikė vietos "Atlantą."


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas