Birutės fotoobjektyvo taikinyje - aktuali kasdienybė

Palangos tiltas, 2018-11-08
Peržiūrėta
286
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Birutės fotoobjektyvo taikinyje - aktuali kasdienybė

Net šešias dešimtis fotografijos darbų Birutė Mockuvienė demonstruoja asmeninėje parodoje „Gidai - sustabdytos akimirkos.“
„Tai - eilinė ir, matyt, šiais metais paskutinė mano foto darbų paroda. Ją skyriau Pasaulio turizmo dienai paminėti. O tos akimirkos - mano kasdienybė, nes esu Gidų gildijos narė. Fotografuoju nuo mažens, dar būdama mokinukė „spragsėjau“ vyresniojo brolio Jono man dovanota „Smena,“ nekaulijau jo „mandresnio“ fotoaparato,“ –šypsodamasi sakė ponia Birutė.
Iš kur atsirado jos meilė fotografavimui?
„Labai myliu gamtą, Su ja esu tarsi suaugusi nuo mažens, nes gimiau ir augau netoli Kauno, Rokuose, kur ypač kvapnios pievos ir kur, kaip tuomet atrodė, man suprantama kalba šlama šimtamečiai ąžuolai...Nuo 2003 metų, tapusi Palangos foto klubo nare, ruošiu savo foto darbų parodas. Pirmose iš jų puikavosi pajūrio gamta: medžiai, akmenys, lauko gėlės. Tik vėliau įsidrąsinau fotografuoti žmones . Gal ir todėl , kad jau antrą dešimtį šoku Palangos tautinių šokių ansamblyje „Bočiai.“ Fotografuodama ansambliečius, tarsi tapau minėto ansamblio metraštininke,“ – pasakojo Birutė Mockuvienė.
Pačios gražiausios ir įsimintiniausios ansamblio akimirkos „subėgo“ į daugelį Birutės surengtų foto parodų. Jos ansambliui ir Palangai teikia ir svarbią pažintinę bei edukacinę reikšmę.2017-taisiais, Tautinio kostiumo metais, margaspalviais ansamblio tautiniais kostiumais apsitaisiusių šokėjų poros buvo užfiksuotos jos foto objektyvo akies parodos„Dar ratą ratelį‘“ nuotraukose.
Šių metų vasarą „Bočiams“ teko garbė dalyvauti Lietuvos šimtmečio Dainų šventėje. Ta proga gimė Birutės foto darbų paroda „Vardan tos...“
Sunku būtų išvardinti visus šios darbščios ir išradingos moters foto darbus. Vieną naujųjų savo foto parodų, „Gidai- sustabdytos akimirkos“, Birutė viliasi nuvežti ir į Vilnių.

Irena Neniškytė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ jau pradėjo bendrovės administruojamų daugiabučių gyvenamųjų namų laiptinių dezinfekavimą. Darbų grafikas ir kita aktuali informaciją skelbiamas čia: http://www.palkom.eu/dezinfekcija.html


Dėl senatvinių ortopedinių pakitimų, traumų ar profesinių pažeidimų nejudrus, nesilankstantis – „negyvas“ – rankos nykštys – ortopedų-traumatologų darbo kasdienybė. Dylant sąnariams ir kaulams, žmonėms tampa problematiška pasukti riešą, ypač nykštį – jaučiamas skausmas.


Sukaupta ilgametė profesinė patirtis, stažuotės Lietuvoje ir užsienyje, domėjimasis medicinos naujovėmis – tokia yra ilgametės Palangos reabilitacijos ligoninės neurologijos vyriausiosios gydytojos reabilitologės, o šiuo metu – Palangos reabilitacijos ligoninės direktoriaus pavaduotojos medicinai, Juditos Daratienės kasdienybė.


Net šešias dešimtis fotografijos darbų Birutė Mockuvienė demonstruoja asmeninėje parodoje „Gidai - sustabdytos akimirkos.“


Palangos socialinių paslaugų centro darbuotojos pripažįsta: metų pabaiga – joms pats darbymetis, norisi pradžiuginti jų globojamas šeimas šventiniu laikotarpiu. O ar dažnai pastebimi socialinių darbuotojų atliekami geri darbai – kitas klausimas. „Dažniausiai socialinio darbuotojo statusas būna sumenkinamas ir neretai jie net įgauna blogiečio vardą, nors mes...


Miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus (VTS) darbuotojams vasara – darbymečio karštymetis. Kiekvieną dieną skyriaus specialistai pėstute ar automobiliu pagal iš anksto numatytą planą ar signalus leidžiasi į miesto žvalgytuves. Kaip įsitikino „Palangos tilto“ žurnalistas, dalyvavęs su VTS vyr. specialistu Karoliu Gailiumi tokiame reide po Palangą...


Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) skelbia, kad iki 2020 m. labiausiai paplitusia ir daugiausia mirčių lemiančia liga taps depresija. Prognozė ypač aktuali lietuviams – mūsų šalis, pagal suvartojamą antidepresantų kiekį, jau dabar yra antroji Europos Sąjungoje, o nuo 2000 m. iki dabar susirgimų skaičius išaugo dvigubai.


Kaip jau esame skelbę, nuo metų pradžios įsigaliojo nauja pensijų skaičiavimo tvarka, labiausiai aktuali tiems gyventojams, kuriems pensija skiriama pirmą kartą.


Nesaugiai, be priežiūros palikti daiktai, nuolat vilioja ilgapirščius. Atrodo, nusisuki tik sekundei – o rankinės, kuri buvo padėta šalia – nebėra. Vasarą nuo vagišių vis daugiau nukenčia užsieniečių. Kartais dėl neapdairumo, o kartais ir dėl naivumo. Sveiki atvykę į Palangą !


Per policijos operaciją Klaipėdoje ir Palangoje buvo sulaikyta 11 asmenų, kurie įtariami kurortinio sezono metu pajūryje prekiavę kvaišalais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius