„Brazausko ąžuoliukas“ – ne Prezidento

„Palangos tilto“ informacija, 2010-08-29

Laikraščio bičiulis trimitavo pavojaus varpais: „Botanikos parke neprižiūrimas į amžinybę išėjusio prezidento Algirdo ąžuoliukas“.

 

Pasirodo, nuogąstavimai – laužti iš piršto. Žemaičių kalno papėdėje augantis ąžuoliukas, juosiamas gyvatvorės, įsitikinome, gražiai bujoja ir laukia rudens. Tiesa, krūmas dilgėlių ąžuoliuko šešėlyje tiesia galvas taip pat, bet mažai ekosistemai vargu, ar jos kenkia.

Botanikos parko direktorius Antanas Sebeckas purtė galvą: „Pirmąsyk girdžiu, kad ąžuoliukas būtų vadinamas Brazausko“, - sakė jis.

Direktorius atskleidė tikrąją ąžuoliuko istoriją: 1997-aisiais, minint parko šimto metų jubiliejų, daktaras V. Inta, žinomas kaip akmenų muziejaus  Mosėdyje įkūrėjas, parkui padovanojo  iš Stelmužės ąžuolo gilių paaugusį pusantro metro ąžuoliuką, kuris parke auga išdidžioje vienatvėje.

Galbūt pro ąžuoliuką nekart praėjo ir A. Brazauskas – ilsėdamasis „Auskoje“, jis mėgo pasivaikščioti ir po parką.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau kovo 18 dieną vyks Rusijos prezidento rinkimai.


Botanikos parke pušys kertamos dėl sanitarijos

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 02 29 | Rubrika: Miestas

Į „Palangos tilto“ redakciją kreipėsi sunerimęs skaitytojas: Palangos botanikos parke kertamos šimtametės pušys, kurios, iš pažiūros, neatrodė nudžiūvusios, sutręšusios ar dar kitaip pažeistos. „Palangos tiltas“ pasidomėjo, ar išties yra taip.


Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) dviejų metų studijas užbaigė 268 pirmosios laidos absolventai. Mokslų baigimo šventėje studijų baigimo pažymėjimai buvo įteikti fakultetų dekanams, o ne kiekvienam absolventui atskirai, nes tada šis procesas būtų užsitęsęs ne vieną valandą. Kraštotyros ir turizmo fakulteto dekanė Birutė Mockuvienė gavusi iš TAU garbės...


Palangos Birutės parke tęsiami restauracijos darbai  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 16 | Rubrika: Miestas

Palangos Birutės parke pradėti projekto „Palangos botanikos parko istorinės dalies restauracija ir pritaikymas viešosioms reikmėms, II etapas“ antrojo etapo darbai. Jie vienoje iš gražiausių kurorto erdvių užvirė praėjusią savaitę.


Koks didžiausias šalyje dienraštis? „Lietuvos rytas“. Koks vienas iš dvejų stipriausių Lietuvos krepšinio klubų? „Lietuvos rytas“. Dar su tokiu vardu galime rasti vieną didžiausių šalyje spaustuvių, daug ambicijų turinčią televiziją. Nuo praėjusio šeštadienio dienraštis Palangoje ne tik rūpinsis laikraščio prenumerata ir žiniomis Palangoje, bet ir „Lietuvos ryto“ kavine J. Basanavičiaus...


Palangos Botanikos parke – itin reta viešnia

Lidija Umbrasienė, 2011 07 05 | Rubrika: Miestas

Birželio 30 dienos rytą Palangos botanikos parke, šalia senojo tvenkinio, pastebėjau retą žąselę – baltaskruostę berniklę (Branta leucopsis). Nebaikštus paukštis vejoje lesinėjo žolę. Kiauktelėjusi prikimusiu balsu, žąselė nužingsniavo prie tvenkinio atsigerti. Atsigaivinusi vėl grįžo žoliauti. Nors paukštis buvo šalia tako, bet praeinant nenuskrido...


Kaip galima pratęsti prezidento vizitą Palangoje? Yra vienas būdas: prašyti Dievo, kad sugestų jo lėktuvas. Būtent lėktuvo gedimas parai prailgino Slovakijos prezidento Ivano Gašparovičiaus viešnagę Palangoje.


„Palangos tilto“ įkurtuvių šventė sukvietė laikraščio bičiulius

Redakcijos vardu –redaktorius Linas Jegelevičius, 2010 11 27 | Rubrika: Kultūra

Į redakcijos įkurtuves naujose – erdviose ir šviesiose! – patalpose (Vytauto g. 85a) mes, redakcija, kvietėme atvykti visus – ir laikraščio bičiulius, ir skaitytojus, ir politikus, ir net tuos, kurie galbūt mums didelės meilės ir nejaučia. Jei ir pakeiksnoja kas nors mus,  tai yra geras ženklas – vadinasi, esame pastebimi, kaip tas retai žydintis kaktusas – žiedas gražus, norisi...


„Brazausko ąžuoliukas“ – ne Prezidento

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 29 | Rubrika: Miestas

Laikraščio bičiulis trimitavo pavojaus varpais: „Botanikos parke neprižiūrimas į amžinybę išėjusio prezidento Algirdo ąžuoliukas“.  


Palangos botanikos parke – nauji gyventojai

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 09 | Rubrika: Miestas

Visais laikais visame pasaulyje esantys parkai buvo faunos ir floros globėjai. Čia žydėdavo įdomiausi augalai, buvo auginami įvairiausi gyvūnai. Įspūdingą istoriją menantis Palangos botanikos parkas – ne išimtis. Neseniai į parką atkeliavo nauji gyventojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas