Bus kompensuojami nauji vaistai dažnoms ligoms gydyti
Artimiausiu metu pacientus pasieks vaistai, skirti gydyti išsėtinei sklerozei, pažengusiam prostatos (priešinės liaukos) vėžiui ir virusiniam hepatitui C, kuriuos nuspręsta įtraukti į kompensuojamų vaistų sąrašą.
Taigi jau netrukus šie vaistai pasieks pacientus, kuriems reikalingas gydymas šiais preparatais, ir jie bus 100 procentų kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.
Šiam siūlymui pritarta Privalomojo sveikatos draudimo taryboje, jį sveikina ir pacientų bei medikų organizacijos, nes tai didelis žingsnis į priekį gydant pacientus moderniais ir efektyviais vaistais.
Kaip tik šiuo metu yra baigiamos derinti sutartys su vaistų tiekėjais, dėl šių vaistų kainų ir pristatymo Lietuvai. Pasibaigus šioms procedūroms Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos pasirašys sutartis su šių vaistų tiekėjais. Tuomet šiuos medicininius preparatus gydytojai galės skirti savo pacientams
Vyrų mirtingumas nuo prostatos vėžio Lietuvoje vienas didžiausių Europoje
Pagal šį rodiklį mes gerokai lenkiame netgi tokias šalis, kaip Rumunija, Bulgarija, Vengrija, o atotrūkis nuo Vakarų Europos šalių – daugiau nei 1,5 karto. Pasak medikų, daugelį gyvybių būtų galima išgelbėti, jeigu valdininkai įsileistų modernius vaistus, kuriais Europoje prostatos vėžys gydomas jau seniai.
Pagal šį rodiklį mes gerokai lenkiame netgi tokias šalis, kaip Rumunija, Bulgarija, Vengrija, o atotrūkis nuo Vakarų Europos šalių – daugiau nei 1,5 karto. Pasak medikų, daugelį gyvybių būtų galima išgelbėti, jeigu valdininkai įsileistų modernius vaistus, kuriais Europoje prostatos vėžys gydomas jau seniai.
Prostatos vėžys sudaro trečdalį visų Lietuvos vyrams diagnozuojamų vėžio atvejų: šią diagnozę kasmet išgirsta beveik 3000 Lietuvos vyrų, maždaug tūkstančiui iš jų nustatomas jau trečios-ketvirtos stadijos vėžys, 500–600 vyrų nuo prostatos vėžio miršta. Iš onkologinių ligų tai dažniausia vyrų mirties priežastis. Vyrai prostatos vėžiu paprastai ima sirgti nuo 45 metų, tai darbingi, dar kupini jėgų ir vilčių.
Pasak Santariškių klinikų Urologijos centro prof. Felikso Jankevičiaus, sergamumo prostatos vėžiu rodikliai Lietuvoje pakankamai aukšti, bet jie priklauso nuo daugelio veiksnių, taip pat nuo to, kaip intensyviai vykdoma ankstyvos diagnostikos programa. Pas mus ji atliekama labai intensyviai. Vis dėlto Lietuva priklauso aukšto sergamumo zonai, nors rodiklis ir nėra patas prasčiausias – daugiausiai prostatos vėžiu sergama, kaip bebūtų keista, Karibų salose, Australijoje, JAV, Šiaurės Europoje. Tačiau svarbiausias klausimas susijęs ne su sergamumo mastais, bet kodėl Lietuvoje toks didelis mirtingumas nuo prostatos vėžio.
„Tikslaus atsakymo, tiesą sakant, neturime, bet lyginant su Vakarų Europa, pavyzdžiui, Prancūzija, Vokietija, pas mus mirtingumas tikrai didesnis. Vis dėlto apibendrinant galima teigti, kad mirtingumas priklauso nuo ankstyvosios diagnostikos ir savalaikio gydymo prieinamumo. Sutinku, kad šiandien standartinius, bazinius gydymo būdus šiandien tikrai galime pateikti savo pacientams, bet gyvenime daug ką lemia niuansai ir šiandien minimali invazinė chirurgija ir laparoskopinė chirurgija šiandien jau pasiekiama, tačiau visiškai neturime robotinės chirurgijos. Tuo tarpu JAV 70 proc. visų radikalių prostatos operacijų atliekama robotų pagalba, 30 proc. - atvirais pjūviais, laparoskopinės procedūros – 1-2 proc. Taip pat neturime galimybės taikyti šiuolaikinį gydymą, jei pacientas turi recidyvų.
Deja, nepaisant ankstyvos diagnostikos, ligą mes dažniausiai nustatome pažengusiose stadijose, o gydymas, kurį šiuo metu kompensuoja ligonių kasos, deja, nėra ilgaamžis. Ateina laikas, kai liga labai dažnai tampa nebejautri standartiniams gydymui ir reikia naujo, šiuolaikinio biologinio gydymo – taikinių terapijos. Pasaulyje yra net keletas tokių preparatų, deja, jų kaina labai didelė ir mūsų pacientai negali sau leisti gyvybiškai jiems svarbaus gydymo. Tuo tarpu, mano manymu, ligonių kasoms ši kaina būtų prieinama, kadangi kitų vėžio lokalizacijų atvejais taikomas net brangesnis gydymas. Pagaliau didžiausi kaštai susiję su vėlyvos vėžio stadijos paciento slauga, kai jam ima lūžti kaulai, kai jis kenčia skausmą. Nereikia skaičiuoti, kiek kainuoja tik tie modernūs vaistai, nes iš tiesų daugiausiai kainuoja žmogaus negydymas. Šie vaistai atitolina fatalinių komplikacijų atsiradimą bei tą metą, kai pacientas tampa slaugomas“, - teigė medikas.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Evą iš psoriazės išlaisvino biologiniai vaistai
2023 10 27 | Rubrika: Miestas
„Kas nutiko odai, kur taip nudegei, kuo tu sergi, ar tai neužkrečiama?”– tokius klausimus jaunai ir gražiai pagėgiškei Evai Karklelytei nuolatos uždavinėjo ir nejaukiais žvilgsnias ją palydėjo aplinkiniai, išvydę merginos kūną.
Proveržis: daugiau nei 70 procentų receptinių vaistų – kompensuojami
2023 10 26 | Rubrika: Sveikata
Reikšmingai išaugo kompensuojamųjų receptinių vaistų suvartojamų dienos dozių dalis nuo visų suvartotų receptinių vaistų,atskleidė Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atlikta kompensuojamųjų vaistų suvartojimo analizė.
Kas bendro yra tarp onkologinių ligų, Europos žaliojo kurso ir žemės ūkio? Kokie sprendimai šiose srityse būtini jau dabar ir kokią Lietuvą bei Europą matysime artimoje ateityje? Žurnalas „Lietuvos pajūris“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneris, kalbėjosi su Europos Parlamento nariu Broniu Rope.
Koronaviruso atvejų daugėja ir Palangoje: trečiadienį kurorte užfiksuoti 5 nauji atvejai, šiuo metu juo serga 38 palangiškiai
"Palangos tilto" informacija, 2021 07 28 | Rubrika: Miestas
Per parą iš antradienio į trečiadienį Lietuvoje užregsitruoti 337 nauji koronaviruso atvejai, mirčių nefiksuota, skiepų sulaukė beveik 15 tūkstančių asmenų. Koronaviruso atvejų pastebimai padaugėjo ir Palngoje: trečiadienį kurorte užfiksuoti 5 nauji atvejai, šiuo metu juo serga 38 palangiškiai. O nuo pandemijos pradžios koronavirusu Palangoje iš viso susirgo 1240 žmonių.
Pirmadienį Palangoje buvo patvirtinti 6 nauji koronaviruso atvejai
"Palangos tilto" informacija, 2021 02 23 | Rubrika: Miestas
Pirmadienį Lietuvoje patvirtinti 482 nauji koronaviruso atvejai, mirė 7 žmonės, 6 nauji koronaviruso atvejai buvo patvirtinti Palangoje. Antradienį mūsų kurorte šia liga sirgo 26 palangiškiai, antradienį pranešė Statistikos departamentas.
Bus kompensuojami nauji vaistai dažnoms ligoms gydyti
2014 07 17 | Rubrika: Sveikata
Artimiausiu metu pacientus pasieks vaistai, skirti gydyti išsėtinei sklerozei, pažengusiam prostatos (priešinės liaukos) vėžiui ir virusiniam hepatitui C, kuriuos nuspręsta įtraukti į kompensuojamų vaistų sąrašą.
Nereikia gėdytis hemorojaus – jį kaip ir bet kurią kitą ligą reikia gydyti
Vytenis MIŠKINIS, 2012 08 09 | Rubrika: Sveikata
Dažnas lietuvis dažnai nesiryžta kalbėti apie savo ligas, o kai prasideda problemos „su antru galu“, gėdijamasi ne tik jas minėti, bet ir kreiptis pas gydytojus – pasirenkamas ignoravimo kelias. Tačiau tai yra blogiausia, ką tokiu atveju galima daryti. Apie pilvo ir išeinamosios angos ligas „Palangos...
ŽIV nešiotojams vilties suteikia mokslas – vaistai tik didina atsparumą virusui
Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 12 01 | Rubrika: Sveikata
Gruodžio 1-oji – Pasaulinė kovos su AIDS diena. Vakar centrinėje miesto aikštėje Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyrius minėjo pasaulinę AIDS dieną bei kvietė miestiečius prisidėti prie projekto „Drąsinkime ateitį“.
Ne vien vaistai svarbiausi gyvenime – būtina judėti, susireguliuoti mitybą
Rasa GEDVILAITĖ, 2011 04 11 | Rubrika: Miestas
„Reikia džiaugtis tuo, ką turi, o ne apgailestauti, ko neturi. Mano patarimas visuomet buvo, jog reikia pasveikinti kiekvieną dieną, nesvarbu, kokia ji išauštų, vėjuota ar lietinga“, - savo patarimais pasidalijo Pasaulinę sveikatos dieną kalbinta Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vidaus ligų gydytoja Jolanta Baronienė. Išties, sveikata žmogui pati brangiausia, o tik jos netekęs...
Alfredas Kerulis: vaikus turi gydyti vaikų gydytojai 1
Rasa GEDVILAITĖ, 2010 01 30 | Rubrika: Miestas
Gydytojas Alfredas Kerulis vaikų gydymą vadina širdies atgaiva ir ištiesia pagalbos ranką visiems jos norintiems. Puikius įgūdžius turėdamas gydytojas visuomet suteikia naudingų patarimų, o ir pats, kaip jis teigia, vis mokosi ir kasdien sužino ką nors nauja. Naujausias jo atradimas – alergiją vaikams kelia ir plastikinės pakuotės.