Buvęs lenktynininkas pasiryžęs tvirtai laikyti Palangos „tvarkiečių“ vairą

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-05-14
Buvęs lenktynininkas pasiryžęs tvirtai laikyti Palangos „tvarkiečių“ vairą

Buvusiam lenktynininkui, dabar autoserviso įmonės savininkui ir naujajam partijos Tvarka ir teisingumas Palangos skyriaus pirmininkui Raimondui Abromui teks nelengva užduotis: neleisti žiežirboms, kilusioms keičiantis skyriaus pirmininkui, įsiplieksti, sutelkti skyrių bendram darbui ir, svarbiausia, užsitarnauti reiklių miestelėnų pasitikėjimą, kad mieste būtų daugiau tvarkos ir teisingumo.
Bet pirmiausia „Palangos tiltas“ giedro veido pašnekovo paprašė visam laikui išsklaidyti gandus, kad, girdi, jis – ne palangiškis, o į partijos skyriaus pirmininko kėdę jį „prastūmė“ pats partijos pirmininkas, kurio sodybą Šventojoje, girdi, R. Abromas sergėjąs.

„Į Miško taką Palangoje su tėvais atsikrausčiau trejų metų, nors, teisybę sakau, gimiau Klaipėdoje. Nuo trejų metų gyvenu mūsų kurorte. Tad tegul kiekvienas pasako, kas aš esu“, – šypsojosi naujasis TT Palangos skyriaus pirmininkas.
O dėl kalbų dėl bičiuliavimosi su buvusiu prezidentu Rolandu Paksu, ponas Raimondas juokėsi: „Vaje, ko tik žmonės nesugalvoja. Mane kai kas jo pečkuriu laikė. Juokinga. Jo namas Šventojoje – modernus, nereikia nei pečkurio, nei sargo, nei žolės pjovėjo jam. Bet neslėpsiu, pirmininko sodyboje per jo atostogas lankiausi“, – pasakojo R. Abromas.
„Pirmininkas R. Paksas, neslepiu, rėmė mane rinkimuose. Jis mane laiko tikru palangiškiu, –pastebėjo jis. – Kad buvusi pirmininkė yra baudžiamųjų bylų advokatė ir yra ne palangiškė, bet gyvena Palangoje, taip pat nebuvo itin patrauklu visiems, rinkėjams taip pat“.
Vyras į partijos Tvarka ir teisingumas Palangos skyrių įstojo nuo pat jo susikūrimo 2000 m. pradžioje. Praėjusiais metais, deja, R. Abromo laukė netikėtumas: buvusi skyriaus pirmininkė Aldona Stasiulaitienė Raimondą išmetė iš skyriaus.
„Buvo tiesiog niekam nereikalingos, nepagrįstos rinkimų intrigos. Galbūt buvusi pirmininkė matė manyje savęs vertą varžovą, todėl metams buvau palikęs Palangos skyrių, dirbau partijos skyriuje“, – paaiškino pašnekovas.
Žinia, blogą naujieną savivaldos rinkimuose buvusi pirmininkė gavo dar 2011 metais, kuomet ji taip pat negavo Tarybos mandato, o netrukus juos gavę du partiečiai (Gediminas Valinevičius ir Aleksandras Jokūbauskas) trenkė durimis partijoje ir pirmasis perėjo pas konservatorius, o antrasis – pas socialdemokratus.
„Sunku dabar pasakyti, kodėl partijos valdymo organai nereagavo į tai. Matyt, buvo tokia partijos politika. Ne vienas R. Paksas sprendė tuos reikalus. Visų niuansų, tiesą sakant, aš nežinau“, – prisipažino R. Abromas.
Matyt, ne vienas palangiškis R. Abromą pažįsta kitame vaidmenyje: vyras – buvęs lenktynininkas, ne kartą dalyvavęs lenktynėse aplink Palangą, kitose varžybose. Jo apdovanojimų kolekcijoje –daugybė prizų ir medalių kategorijoje iki 3000 kubinių centimetrų. „Dešimt metų gyniau Palangos garbę“, – sako pašnekovas.
Automobilių savininkai, ko gero, įsidėmėjo R. Abromo įmonės „Raimotos servisas“, įsikūrusiosios Miško take ir teikiančios auto serviso paslaugas, kokybę.
O kodėl verslininkas pasuko į politiką? „Esu gyvenime aktyvus žmogus, kol buvau jaunesnis, labiau rūpėjo lenktynės, sportas. Kai labiau subrendau, ėmiau daugiau domėtis savo gyvenama aplinka, miestu, panorau būti aktyvesniu bendruomenės nariu“, – sakė R. Abromas.
Jis pripažįsta, kad partijai buvę savivaldos Tarybų rinkimai nebuvo sėkmingi, bet naujasis skyriaus pirmininkas tiki, kad nesėkmės – laikinos. „Turime naują rinkimų štabo vadą – juo tapo Valdas Vasiliauskas, turintis didelę patirtį komunikacijos srityje, taip pat įstatymleidystės“, – pasakojo redakcijos svečias.
Vyras sako, kad praėjusieji rinkimai šiek tiek sukiršino skyrių, bet rinkimai įtampos sukelia kiekvienai partijai ar skyriui. „Man atrodo, kad mūsų skyrius nedirbo kaip viena komanda, todėl matome tokį rezultatą. Mano svarbiausias tikslas – kad visi skyriaus nariai taptų kaip viena komanda, kurią vienytų bendri interesai ir tikslai“, – sakė R. Abromas.
Jis neslepia, kad pasiekti „šimto procentų“ bendruomeniškumą, ko gero, neįmanoma: „Man svarbiausia pasiekti labai gerą visų nuomonių balansą. Tikrai žinau, kad skyriuje nebus privilegijuotų narių. Man visi – vienodi. Esu draugiškas, atviras idėjoms ir kritikai“. Jis neslėpė, jei kas nors kaišiosiąs pagalius į ratus, netoleruos tokių: „Demokratija – gerai, bet tvarka turi būti“.
Kurorto „tvarkiečiai“ jau gegužės 23 dieną visi vyks į gamtą paiškylauti. „Noriu geriau visus pažinti kitoje aplinkoje. Paiškylausime, pasimankštinsime, pasikepsime šašlykų sąskrydyje. Labai noriu, kad kuo daugiau narių išvykoje dalyvautų“, – kvietė R. Abromas.
Niekuo nenustebinusių „tvarkiečių“ per artimiausius metus laukia ir kita sunki užduotis – ne tik susivienyti bendram darbui skyriuje, bet ir pasiekti kurorto bendruomenes, visus miestelėnus.
„Kai žmonės pamatys, kad esame vieningi, tikiu, kad būsime pastebėti, – sako pirmininkas. – Žinoma, pirmiausia, kaip pirmininkas, palaikymo tikiuosi iš visos automobilininkų bendruomenės. O ji – labai didelė“.
Ypatingų pasiūlymų, kaip kitaip tvarkyti miestą, naujasis pirmininkas prisipažįsta kol kas neturįs. „Žinoma, reikia sutikti, kad valdantieji konservatoriai kartelę yra užkėlę aukštai, bet bus blogai, jeigu nebus kam jiems paoponuoti ar patarti, – sakė R. Abromas. – Man atrodo, kad Palangai reikia dar daugiau renginių – skambių, kurie skatintų miesto įvairovę, pritrauktų investicijas“.
Kiti metai irgi bus „karšti“ politikoje – vyks Seimo rinkimai. „Iki sąskrydžio liepą, tikiu, turėsime ir savo kandidatą Pajūrio vienmandatėje rinkimų apygardoje“, – sakė R. Abromas.
Vienintelei savivaldybės Tarybos „tvarkietei“ Irenai Galdikienei skyriaus pirmininkas kol kas nekelia jokių tikslų. „Žmogus Taryboje – naujas, pirmiausia turi joje „apšilti“, apsiprasti, kad keltume jai kokias nors užduotis“, – sakė R. Abromas.
Jis tikisi, kad kituose savivaldos rinkimuose skyrius Taryboje tvirčiau stovės „ant kojų“.
„Bet,žinoma, pirmiausia reikia jų sulaukti. Didelis išbandymas partijai bus Seimo rinkimai kitąmet. Tikiu, kad rezultatai bus pakankamai geri“, – vylėsi pašnekovas.
Po išrinkimo skyriaus pirmininku vyras nesulaukė buvusios pirmininkės A. Stasiulaitienės sveikinimų. „Aš užantyje akmens nenešioju, – šypsojosi R. Abromas. – Visi pasikeisti, sustiprėti turime pakankamai daug gražaus laiko. Džiaugiuosi, kad partijoje su daugeliu galiu bet kada pasitarti, o patirties semiamasi ir mokomasi visą gyvenimą. Gyvenime vadovaujuosi taisykle, jog jeigu belsies, bus atidaryta. Tad tikiu, kad durys man versis ir laikant partijos skyriaus vairalazdę“.
Kai tik yra galimybė, jis mielai su žmona susikrauna kelionmaišius. „Mūsų gyvenimo didžiausias hpomėgis – kelionės. Esame išnaršę Europą. Pažinti kitus kraštus labai sveika semiantis naujų idėjų ir jas pritaikant gimtinėje“, – sakė partijos Tvarka ir teisingumas Palangos skyriaus pirmininkas.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pas Justiną Masalską, Palangos "tvarkiečių" pirmininką Petras Gražulis, Seimo narys, ilgametis partijos Tvarka ir Teisingumas narys (tiesa, jo narystė buvo suspenduota - L. J.), lankėsi ne kartą. "Pas mane jis yra ilsėjęsis, ir su Birute, su kuria abudu vaikelį pasidarė, yra pas mane lankęsis. Tačiau kaltinimais, kad dabar Petras (Gražulis - aut.) išžagino moterį...


Rugsėjo 29 d., antradienį, 12 val., Palangos miesto bendruomenė kviečiama dalyvauti Konstitucijos egzamine. Visuotinėje teisinių žinių pasitikrinimo akcijoje taip pat kviečiami dalyvauti visi Lietuvos piliečiai. Egzamino užduotys bus parengtos skirtingoms tikslinėms grupėms: teisinį išsilavinimą turintiems ir jo siekiantiems piliečiams bei piliečiams, neturintiems ir...


Buvusiam lenktynininkui, dabar autoserviso įmonės savininkui ir naujajam partijos Tvarka ir teisingumas Palangos skyriaus pirmininkui Raimondui Abromui teks nelengva užduotis: neleisti žiežirboms, kilusioms keičiantis skyriaus pirmininkui, įsiplieksti, sutelkti skyrių bendram darbui ir, svarbiausia, užsitarnauti reiklių miestelėnų pasitikėjimą, kad mieste būtų daugiau tvarkos ir teisingumo....


Šiuo metu Palangoje vieši Palangos miesto Garbės pilietis, Švedijos Simrishamno miesto gyventojas, buvęs pedagogas Thomas Larssonas su žmona Gunilla. Šio vizito metu planuojamas svečių susitikimas su Palangos meru Šarūnu Vaitkumi, taip pat susitikimas su Tarybos nariu Remigijumi Kirstuku, kuris aprodys Palangos ligoninę, bus kalbama apie bendradarbiavimą...


Praėjusį savaitgalį Vilniuje surengtame partijos Tvarka ir teisingumas (TT) Tarybos posėdyje dalyvavo ir TT Palangos skyriaus pirmininkė Aldona Stasiulaitienė bei skyriaus narė Nijolė Petkutė.


Eidamas 74-uosius metus birželio 27-osios naktį mirė Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Akto "Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo" signataras, buvęs Palangos meras Algimantas Vincas Ulba. Velionis pašarvotas trečiadienį, birželio 27 d. Palangos laidojimo namuose (prie senųjų kapinių), lankymas - nuo 16.00 val. Laidotuvės įvyks penktadienį...


Sakote, buvęs? Bet jis, kaip ir popiežius ar prezidentas, palangiškiams taip bus visada žinomas: „kurorto vyriausiasis architektas…” Kuomet pradedame kalbėti apie Palangą, unikalų, istorinį šalies kurortą, buvęs vyriausiasis miesto architektas Edmundas Benetis žodžių į vatą nevynioja ir išsako kritišką bei objektyvią nuomonę: „Man...


Plūstelėjus karščiams, kurorto verslininkai, laimėję savivaldybės skelbtą konkursą, suskubo paplūdimyje įrenginėti maitinimo paviljonus, o kurorto valdžia džiaugiasi, kad šiemet, kaip niekada anksčiau, surinkta daug lėšų. Ne  vienus metus paplūdimyje vieša prekyba užsiimantys verslininkai didesnių naujovių šiemet nežada. Užtat buvęs seimūnas Linas...


Plūstelėjus karščiams, kurorto verslininkai, laimėję savivaldybės skelbtą konkursą, suskubo paplūdimyje įrenginėti maitinimo paviljonus, o kurorto valdžia džiaugiasi, kad šiemet, kaip niekada anksčiau, surinkta daug lėšų. Ne  vienus metus paplūdimyje vieša prekyba užsiimantys verslininkai didesnių naujovių šiemet nežada. Užtat buvęs seimūnas Linas Karalius, viliodamas klientus...


Nuo spalio 1 dienos įsigaliojo Leidimų įsigyti, laikyti, veisti, dresuoti agresyvius šunis ir prekiauti jais Palangos mieste taisyklės. Kaip pasakojo Palangos miesto Sanitarijos inspektorius Rolandas Martinkus, šios taisyklės buvo numatytos vyriausybės įsakyme, o savivaldybės privalo parengti projektą iki naujųjų metų. Nors didelio poreikio kurorte dėl šių šunų leidimų gavimo nebuvo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas