Dabar „pašiurpęs“ buvęs meras savo sutartį pamiršo

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013-01-10
Peržiūrėta
1255
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dabar „pašiurpęs“ buvęs meras savo sutartį pamiršo
Nuo sutarties pasirašymo su naują autobusų stotį statančiais investuotojais praėjo vos daugiau nei mėnuo, o savivaldybės sprendimo kritikai ima baubti vis garsiau.
„Sutartis su korupcijos tvaiku, įtartini investuotojų pažadai“, – tokie kaltinimai žeriami ant šį projektą palaiminusių miesto vadovų ir tarybos narių galvų. Taryboje tvirtinamą sutartį į miltus malė energingiausias opozicionierius Aleksandras Jokūbauskas. Iš anksto pasirašęs tekstą vos ne kiekvienam sutarties punktui priekaištų turėjo buvęs meras Vytautas Stalmokas. Prieš Naujuosius metus vietos spaudoje miestą būsimomis grėsmėmis gąsdino verslininkas Vaidas Šimaitis.
Lyg ir išsikvėpusi kritikos lavina naują impulsą gavo iš kažkur išpešus žinią, kad Skuodo ir Klaipėdos autobusų stotis statęs ne būsimas Palangos autobusų stoties statybos investuotojas, o kita įmonė. „Verslininkai pašiurpo išgirdę, kad naujieji statytojai kurorto politikus vežiojo po svetimus objektus, juos pristatydami kaip savo“, – rėkte rėkia šiai temai pirmą puslapį skyręs vienas regiono dienraštis.
Kaip abi įmonės dalinosi darbais statydami autobusų stotis, kas iš jų buvo rangovas, kas subrangovas, kas iš ko nugvelbė jungtinės veiklos sutarčių idėją – tesiaiškina jos tarpusavyje. Faktas tas, kad Skuodo rajono meras Palangos politikams kaip Skuodo autobusų stoties ir prekybos centro statytojus pristatė būtent Olandijos ir Kanados kapitalo bendrovių „Homburg valda“ ir „Capital City Group“ atstovus.
Palangai labiau turėtų rūpėti, ką šių įmonių įsteigta bendrovė „Palanga Properties“ įsipareigoja padaryti mūsų mieste: jau kitą rudenį miestui pastatyti keletos milijonų litų vertės naują autobusų stotį ir visiems palangiškiams tarnausiantį modernų prekybos centrą su laisvalaikio užimtumo pramogomis. Visa tai atsiras apie 2 hektarų ploto prieš tai praktiškai nenaudojamoje aikštėje, už kurią komunalinis ūkis per 15 metų yra sumokėjęs per 800 tūkst. litų mokesčių.
„Kraupstantys“ Palangos verslininkai klausia, kodėl teisė statyti prekybos centrą investuotojui suteikta be konkurso. Tačiau prieš tai jie turėtų atsakyti, kiek laiko būtų užtrukęs konkursas, kurio nugalėtojas kažkada būtų padaręs tą patį – miestui pastatęs stotį, o sau – prekybos centrą.
Sutarties kritikai visus gąsdina, kas miesto laukia, jei investuotojai neįgyvendins savo įsipareigojimų. Galima įsivaizduoti, kaip jie dabar trokšta, kad taip ir atsitiktų. Kad galėtų išdidžiai išpūsti krūtinę ir rėžti: „Ar mes nesakėme“. A. Jokūbauskas griebiasi net atviro melo, teigdamas, kad 150 tūkst. litų už nutrauktą nuomos sutartį su kartingų aikštele turės sumokėti miestas. Tuo tarpu, kaip ir buvo numatyta sutartyje, už nutrauktą nuomos sutartį kompensaciją kartingų aikštelei jau sumokėjo investuotojas.
Kol kritikai ošia, per mėnesį nuo sutarties pasirašymo jau yra parengta būsimų pastatų architektūrinė dalis, sparčiai vyksta techninis projektavimas, o investuotojai jau balandžio mėnesį norėtų pradėti statybos darbus.
Tačiau keisčiausiai šiame kritikų chore nuskambėjo dar visai neseniai „miesto vartų“ projektą stūmusio V. Stalmoko balsas. Dabar jis piktinasi atsirasiančiu prekybos centru, nors prieš dvejus metus pats aktyviai protegavo vos už kelių šimtų metrų prie pradinės mokyklos planuotą statyti „Iki“ prekybos centrą.
„Čia turėtų būti planuojamas pramogų kompleksas, kad žmonės atvyktų į kurortą ir žiemos metu“, – apie šią vietą dabar kalba V. Stalmokas. O kokią šios aikštės ateitį buvęs miesto meras piešė 2010 metų pabaigoje?
Komunalinio ūkio bendrovės stebėtojų tarybos pirmininku buvęs V. Stalmoko parankinis Valerijus Kuznecovas visiems laužė rankas, mėgindamas prastumti aikštelės nuomos sutartį su būsimo „Iki“ centro statytojais – bendrove „Inwex Baltic Trading“.
Beveik pusantro hektaro ploto aikštelę buvo nuspręsta 10 metų išnuomoti šiai įmonei už 48 tūkst. litų per metus. Lygiai tiek, kiek komunalinis ūkis sumoka žemės nuomos ir turto mokesčių. Vadinasi, aikštelė „Inwex Baltic Trading“ būtų atitekusi nemokamai. Maža to, miesto vadovų palaimintoje sutartyje buvo numatyta, kad nuomininkui bus leidžiama pačiam sudaryti valstybinės žemės nuomos sutartį. Tai yra žemės sklypas praktiškai būtų atitekęs į šios įmonės rankas.
Nuomininkui buvo leista čia pastatyti dviejų lygių mašinų stovėjimo aikštelę, taip pat statyti naujus statinius ir be automobilio parkavimo paslaugų vykdyti ūkinę komercinę veiklą. Buvo kalbama tik apie 120 automobilių vietų stovėjimo aikštelę, kuri būtų užėmusi ne daugiau kaip pusę hektaro. Kas būtų atsiradę hektaro dydžio likusioje sklypo dalyje? Juo labiau, kad sutartyje nuomininkui leidžiama statyti naujus statinius ir juos nuomoti kitiems.
Miestas bendrovei net turėjo užtikrinti mašinų stovėjimo aikštelės užimtumą ir sutartyje buvo įsipareigojęs uždrausti įvažiavimą į miesto dalį nuo Baltijos jūros iki Klaipėdos plento, čia apmokestinti įvažiavimą arba mašinų stovėjimą šioje centrinėje Palangos dalyje.
Sutartis buvo parengta taip, kad norėdamas ją nutraukti komunalinis ūkis būtų turėjęs kompensuoti visas bendrovės investicijų išlaidas. Pasibaigus nuomos sutarties terminui, ji būtų pratęsiama su ankstesniu nuomininku, o miestui sumanius aikštelę parduoti, bendrovė būtų turėjusi pirmenybės teise ją nupirkti.
Štai tokia sutartis buvo paruošta V. Stalmoko vadovaujamoje savivaldybėje ir jos administracijos direktoriaus V. Kuznecovo agresyviai stumiama komunalinio ūkio bendrovės stebėtojų taryboje. Kodėl tada tokią nusikalstamą nuomos sutartį palaiminęs V. Stalmokas neįžvelgė jokių grėsmių miestui?

Jūsų komentaras:

Povilas 2013-02-24 13:32 (eeee / IP: 84.15.191.4)
Puiku tikrai ,kaip gerai , pagaliau ir Palangoje bus nauja ir moderni autobusų stotis. Kad ir kiek trukdančių žmonių turi savo interesų , bet progreso nesustabdysi . Sėkmės ir ištvermės merui linkime .

Ne Palanga rūpi... 2013-01-22 09:17 (IP: 86.100.60.112)
Milijonierius Stalmokas -nuomoja patalpas "IKI" už milžiniškus pinigus... -O Stalmokų kepykla su ten gaminamais gaminiais- vien sintetika...Tortai "proginiai" baisūs....kaip ir pats politikas...

infrastruktūrininkam 2013-01-13 14:52 (IP: 78.61.46.96)
Na paskaitinėjau ir supratau,ilgai dar į Palangą niekas nevažiuos kai pagrindiniai traukos objektai prie STATOILO prekybos centras su autobusų stotim,o visiškai šalia konservų nemylimi verslininkai kelinti metai negali susiderint projekto- viešbučio su 25m.baseinu.

Ponui garbinančiam aferas 2013-01-13 08:46 (IP: 78.61.27.241)
nereikėtų pamiršti, kad veikloje su Šarūno "grietinėle" dalyvauja tie patys buvę valdžioje ir iki 2010 metų ir dabar čia veikiantys. Tad "pateptųjų" darbai 2012-2013 metais niekuo nesiskiria iki 2010 metų "pateptųjų" darbų. Kada protą pradeda spausti begalinis noras turėti kišenėj daug litų lieka visiškai nesvarbūs moraliniai ar politiniai įsitikimai. Pasižiūrėkit kaip gražiai dabar bučiuojasi šarūnas su remigijumi, anksčiau teigę jog niekad viename suole nesėdės. tad "nevarykit" vargšeliai ant Stalmoko, jis daug padoresnis už Š ir R kartu sudėjus

sTALMOKO KOMENTATORIAMS 2013-01-12 22:49 (IP: 78.61.214.75)
iSSIGANDO sTALMOKELIO PARANKINIAI IR TRUBADURAI IR KITI PANASUS. iSSIGANDO KAD PAGALIAU MIESTAS TVARKOSI. aUTOBUSU STOTI TURES, NORMALU PREKYBOS CENTRA TURES. dREBEKIT TINGINIAI IKI 2010 METU BUVE VALDZIOJE IR MATE TIK SAVO KISENE. žURNALISTAS VISKA TEISINGAI PARASE. O IS KUR TOKIA PANIKA STALMOKAI.

gagio 2013-01-12 20:33 (IP: 78.61.27.241)
vardą turi mano papūga, bet ji sugeba tik pamėgdžioti. Komentatorius Gagys yra toks pat pamėgdžiotojas. Jam nesvarbu, kad visas miestas yra mulkinamas grupelės, kurioje yra ir profesinę žurnalisto etiką pamynęs asmuo. Gagenkit, žąsys tą ir temoka, o kas mąsto tam nesudėtinga suprasti, kas yra aferos su autobusų stotimi organizatoriai ir vykdytojai

Gagis 2013-01-12 16:29 (IP: 78.61.111.225)
Pagarba zurnalistui atskleide stalmoko darbus

Tiesa 2013-01-12 12:21 ([email protected] / IP: 78.61.123.109)
Manau nemažai tiesos parašyta. Labai panašiai viskas ir vyko, nemažai info teko girdėti ir ankstesniais laikais. Išlys vieną dieną visi galai...

Zojus 2013-01-11 22:04 (IP: 78.61.251.251)
Man patinka Ziabkus, kaip sarginis šuo, jam pasako pulk dabar tą, o tas ir loja.

Šitoks kaimiškas vaizdelis 2013-01-11 21:57 (IP: 78.61.27.241)
Ziabkaus aprašytame Palangos miestelyje. Niekad jis netaps Druskininkais, nes Š. Vaitkui ir jo idėjiniam vadui M. Skritulskui iki tikrų miesto šeimininkų mentaliteto taip toli, kaip ir Ziabkui nebūti ne už skatiką ar vakarienės porciją nupirktam, o rašančiam skrupulingai ir principingai tik miesto gyventojų labui

Žinantizinanti 2013-01-11 17:50 (IP: 78.61.214.75)
Po Stalmoko vadovavimo miestui dar ilgai Palangiškiai negalės gerai gyventi. Greit sužinosite kitus Stalmoko ir jo kompanijos padarytas žalas miestui. Kur žadėti kortai, kur zadetas prekybos centras su pramogom, kur tie miesto vartai su lenkta banga. Juokdarys ir tiek. Tik plepalai, plepalai ir asmeniniai interesai. 2 kartus per vadovavimą miestui supainiojo privačius ir asmeninius interesus. Yra VTEK sprendimai. O zurnalistas teisybe iskakse. Gera sutartis buvo paruosta. Nei stoties, nei centro nei žemės butu nebuve, kad apginti IKI prekybos verslininkus. Sasajos su IKI senai zinomos

Nepartinis 2013-01-11 17:30 (w / IP: 78.61.214.75)
Oho kaip sukruto Stalmoko parankiniai komentartoriai. Ziabkus teisybę parašė ane. O teisybė bado akis.

ziabkui 2013-01-11 16:31 (IP: 193.219.76.241)
geriau išaiškintum žmonėms, kas šioje šviežiai iškeptoje sutartyje yra gerai, kur likę neaiškumai, o ne mulkintum palangiškius mistiniais Stalmoko darbais, ale "galėjo gi būti svieto pabaiga gruodžio 21 d. .... Bet to tai nebuvo, čia tai faktas kaip blynas. Ir nėra ko čia pačiam Danajum apsimetinėti, aklai ginant tokią sutartį, apie kurios "slydimo" kainą šneka visa Palanga.

to Ziabkui 2013-01-11 15:27 (IP: 78.61.175.229)
Jeigu, pagal Tamstą, Ziabkų nupirko konservatoriai tai pats galimai esate nupirktas li...cen....ų.

dar karta rėksniui 2013-01-11 15:09 (IP: 193.41.197.129)
O kur stalmoko išsireikalauti teniso kortai? Kas juos žada statyti? Detalusis planas jau kada patvirtintas, tačiau statytojų nei kvapo.

Reksniui 2013-01-11 15:07 (IP: 193.41.197.129)
Jei tas sklypas ir vertas 2 milijonų, tai ne mažiau kainuos ir nauja autobusų stotis su peronais ir nauja mašinų stovėjimo aikštele.

ziabkui 2013-01-11 13:55 (IP: 82.135.141.134)
Panašu, kad galimai už atitinkamą mokestį ponas ''žurnalistas''dirba sunkų darbą liaupsindamas konservus ir Š.Vaitkų.Pelus nuo grudų kol kas dar skiriam.Taip garsiai šaukė konservai praitoi kadensijoi kad reikia visais klausimais tartis su visuomene gal kas dalyvavo pasitarime išskyrus "visuomenininką"A.Zebkų?Sulindot ponas žurnaliste merui į šikną (kas galėtų paneigt,kad ne už PINIGUS) ir bandot visus kitus apipilti Š... Gėda dėl tokio objektyvumo.Stalmokas kiek žinau iš iki buvo išsireikalaves kad pastatyų teniso kortus dengtus,o čia kas? Savivaldybė atiduos žemės sklypą kurio vertė apie 2mil litų,ogaus 200kv\m neikigalo įrengtų patalpų.Super biznis: nebaigtos neįrengtos patalpos 10000Lt-1kv\m.Nemulkink Palangiškių ponas šiknalaižy.

Stalmokui 2013-01-11 10:04 (IP: 78.61.104.50)
valdant ejo kalbos apie vaiku darz "Azuoliuko" ir vienos mokyklos pardavima .Gerai , kad tas "verslininkas" ilgai nevalde ...

Juozas 2013-01-11 08:24 (IP: 78.61.251.251)
Truputi praskaidrino vaizdą, bet tikrai vis dar manau, kad yra užslaptintų kampelių. Todėl galvoju reikia atsargiai žiūrėti į tokias sutartis.

STALMOKUI 2013-01-10 21:54 (re / IP: 78.61.214.75)
Ačiū Ziabkui, kuris atskiria grūdus nuo pelenų. Stalmokas piešė vizijas. Kas nežino, kad jis neoficialiai atstovauja bendrovei "Palink" IKI. Juk ir prekybos centro IKI teritorijojhe yra isikūrųsi Stalmoko kepyklėlė. Stalmokai nepyk, kad Palangai pasisekė su meru. Jis gina miesto , o ne asmeninius interesus.

Taip pat skaitykite

Šiandien (birželio 10 d.) Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Lietuvos nacionalinis dailės muziejus direktorius Arūnas Gelūnas pasirašė naują tarpusavio bendradarbiavimo sutartį, numatančią daug miesto ir Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus, kuriam priklauso ir Palangos gintaro muziejus, sąlyčio taškų kultūros srityje.


Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ vasarai paruošė išskirtinį pasiūlymą senjorams. Visi pensinio amžiaus asmenys, pratęsę savo plano sutartį gegužės 2-26 dienomis, net keturis mėnesius galės mėgautis nemokamomis ryšio paslaugomis – planas jiems nieko nekainuos. 


Balandžio 28 dieną vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje neeiliniu klausimu buvo svarstomas sprendimo projektas dėl Palangos centre esančio obelisko su sovietine simbolika demontavimo. Už jį balsavo visi posėdyje dalyvavę Tarybos nariai.


Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Vakar, rugsėjo 10-ąją, mirė Rolandas Rumšas, žinomas pajūrio visuomenininkas, politikas, buvęs Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, UAB „Solvitera“ direktorius. Jis buvo Lietuvos Socialdemokratinės Darbo partijos rinkimų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąraše.


Antradienio rytą antrąjį kartą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos kartu su laikraščio redaktoriumi Linu Jegelevičiumi pasikalbėti ir apie mūsų leidinį, ir apie jiems bei Palangai aktualius klausimus, pasidalinti savo nuomone ir padiskutuoti su žurnalistais rinkosi mūsų skaitytojai.


Dabar „pašiurpęs“ buvęs meras savo sutartį pamiršo  21

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 01 10 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Nuo sutarties pasirašymo su naują autobusų stotį statančiais investuotojais praėjo vos daugiau nei mėnuo, o savivaldybės sprendimo kritikai ima baubti vis garsiau.


Seimo rinkimai – jau praeityje, bet žvelgiant, kaip kai kurie miesto politikai vakar įvykusiame posėdyje „laužė ietis“, galima pagalvoti, kad rinkimai – šį savaitgalį. Nenustygstant kurorto socialdemokratų vedliui Danui Paluckui, kantrybe apsišarvojusiam merui Šarūnui Vaitkui net išsprūdo: „Danai, jūs šiandien esate ypatingai...


Eidamas 74-uosius metus birželio 27-osios naktį mirė Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Akto "Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo" signataras, buvęs Palangos meras Algimantas Vincas Ulba. Velionis pašarvotas trečiadienį, birželio 27 d. Palangos laidojimo namuose (prie senųjų kapinių), lankymas - nuo 16.00 val. Laidotuvės įvyks penktadienį...


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius