Taryba patvirtino ritualinių paslaugų įkainius, pritarė autobusų stoties statybų sutarties projektui

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-11-29
Peržiūrėta
1518
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Taryba patvirtino ritualinių paslaugų įkainius, pritarė autobusų stoties statybų sutarties projektui

Seimo rinkimai – jau praeityje, bet žvelgiant, kaip kai kurie miesto politikai vakar įvykusiame posėdyje „laužė ietis“, galima pagalvoti, kad rinkimai – šį savaitgalį. Nenustygstant kurorto socialdemokratų vedliui Danui Paluckui, kantrybe apsišarvojusiam merui Šarūnui Vaitkui net išsprūdo: „Danai, jūs šiandien esate ypatingai agresyvus, bet tiek to“. Sveiko agresyvumo ir energijos vakar nestokojo ir kiti Tarybos nariai

Trys klausimai kėlė daugiausiai aistrų
Nors Tarybos darbotvarkėje buvo įrašyta beveik 40 klausimų, daugiausiai aistrų sukėlė trys jų: dėl rūkymo draudimo kai kuriose viešose vietose, paslaugų tarifų laidojimo namuose patvirtinimo ir dėl sutarties su UAB „Palanga properties“, su kuria sutarta dėl naujos autobusų stoties statybos kurorte, projekto pritarimui.
Dar posėdžio pradžioje į tribūną pakilęs opozicionierius „tvarkietis“ Aleksandras Jokūbauskas atkreipė dėmesį, kad kai kurie sutarties projekto punktai, pavyzdžiui, numatantys galimybę investuotojui iš savivaldybės įmonės UAB „Palangos butų ūkis“, projekto užsakovės, išsireikalauti iki pusės milijono litų už esminius sutarties pažeidimus, pažeidžia savivaldybės interesus.
„Tvarkietis“ metė šešėlį sutarties ruošėjams, teigdamas, kad, nors ir prašęs, negavęs sutarties priedų.
„Tai kvepia detektyvu“, – rezgė intrigą Tarybos narys.
Bet paprašytas mero, Konstantinas Skierus, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius skubėjo daryti jų kopijas ir dar prieš pirmąją pertrauką jas išdalijo Tarybos nariams ir žurnalistams išsklaidydamas „sąmokslo teorijas“.
A. Jokūbauskui užkliuvo ir tai, kad savivaldybė balandį „slaptai“ iki 2020-ųjų pratęsė dar 2003-aisiais tarp tuometinio UAB „Palangos komunalinis ūkis“ su Eduardo Panovo komercine firma pasirašytą sutartį dėl aikštelės, esančios Kretingos g. 56a, kuri pakliūva į būsimą autobusų stoties ir prekybos centro teritoriją, nuomos.
Bet Š. Vaitkus „vėsino“ įsikarščiavusį kalbėtoją: „Nėra jokių slaptų sandorių ir paslapčių, kaip jūs teigiate, Aleksandrai. Visa informacija yra vieša registre, prašome pasižiūrėti“.
Matyt, po tokios posėdžio pradžios būtų buvę logiška Tarybos nariams iškart „griebti jautį už ragų“ – tai yra svarstyti darbotvarkės pabaigoje esantį sutarties projekto dėl autobusų stoties statymo klausimą, – bet tai liko nepadaryta.

Uždraudė rūkyti keturiose viešose vietose
„Apšilę“ politikai griebėsi kito „jautraus“ kurorto gyventojams ir svečiams klausimo – dėl rūkymo uždraudimo trijose viešose vietose: Mėlynos vėliavos paplūdimyje, Vaikų parke ir Meilės alėjoje.
„Darbietis“ Edmundas Krasauskas teiravosi pranešėjos, savivaldybės gydytojos Irmos Babičaitės, kokiais kriterijais buvo nustatytos šios rūkymo draudimo vietos.
„Parinktos tos vietos, kur lankosi daugiausia žmonių“, – ne itin tvirtai sakė pranešėja.
„O kaip tuomet J. Basanavičiaus gatvė?“ – kažkas replikavo.
Socialdemokratas Artūras Sabaliauskas domėjosi, kas kontroliuos, kad būtų laikomasi Tarybos sprendimo, jeigu jis būtų priimtas.
„Viešosios tvarkos skyrius“, – sakė I. Babičaitė.
Šis skyrius buvo taip dažnai linksniuojamas Tarybos posėdyje, kai šneka pakrypdavo apie kieno nors kontrolę, kad jau popiet šie trys žodžiai kirbėjo ant daugelio politikų liežuvio galo.
„Kas tuo užsiims? Kas kontroliuos?“ – klausė Tarybos nariai, o kiti krizeno: „Viešosios tvarkos skyrius“.
Neabejotinai jis turi tvirtą savivaldybės administracijos vadovų užnugarį, bet ar kuris Tarybos narys galėtų pasakyti, ar kada nors jie matė Viešosios tvarkos skyriaus vedėją Tarybos posėdyje?
„Palangos tiltas“ – ne.
A. Jokūbauskas pastebėjo, kad Mėlynosios vėliavos paplūdimyje nesą daug žmonių. „Kodėl nedrausti rūkyti visame paplūdimyje?“ – retoriškai klausė jis.
Bet liberalsąjūdiečiai Tomas Žulkus ir Eimutis Židanavičius purtė galvas: „Nereikia tiek daug draudimų“.
D.Paluckas siūlė rūkoriams, kaip ir vairuotojams, nustatyti mieste rūkymo zonas.
„Aš jau tris metus nerūkau“, – pasigyrė socialdemokratų vedlys.
Konservatorius Dainius Želvys vadino sprendimo projektą dėl rūkymo draudimo „eksperimentu“ ir siūlė „visiems pasižiūrėti“, kaip jis „veiks“.
Liberalcentristų pirmininkas Saulius Simė neatmetė galimybės, kad, jam pasiteisinus, ateityje nerūkymo zonos bus išplėstos.
Visada taupiai, bet reikšmingai kalbanti konservatorė Elena Kuznecova pasiūlė uždrausti rūkyti ir Birutės parke. Kaip įprastai, jos pasiūlymui pritarė E. Židanavičius.
Už tokį E. Kuznecovos pasiūlymą ir kartu už visą sprendimo projektą balsavo 17 iš 20 Tarybos narių (nedalyvavo konservatorius Giedrius Šatkauskas).
Priėmus sprendimą, vienas po kito kilo ir link durų traukė A. Sabaliauskas, R. Kirstukas ir kai kurie kiti politikai.
„Ar, Artūrai, eini parūkyti?“ – išeinantį A. Sabaliauską pavijo vicemero S. Simės replika.
„O kas daugiau belieka?“ – šyptelėjo jaunasis socialdemokratas.

Ritualinių paslaugų  tarifai – mažesni nei Kretingoje
Nors svarstant klausimą dėl ritualinių paslaugų įkainių laidojimo namuose patvirtinimo, pranešėjas Kostas Jokubauskas sakė, kad Palangoje numatyti tokie įkainiai yra „net gerokai mažesni“ nei kitose regiono savivaldybėse, tai neįtikino A. Jokūbausko ir D. Palucko.
Ta proga T. J. Žulkus net pastebėjo, kad „opozicijai kyla klausimų“, kai viskas jau išspręsta.
„Joks investuotojas nesiryš investuoti į tokius laidojimo namus kaip mūsų kurorte. Palanga žengė žingsnį pirmyn, nuspręsdama perimti laidojimo namus į savo rankas ir į juos investuoti“, – sakė T. J. Žulkus.
Įsiterpė ir šaltakraujiškumą demonstravęs meras Š. Vaitkus: „Palangos įkainiai tikrai bus mažesni. Pavyzdžiui, velionio laidotuvių išlaidos Kretingoje vidutiniškai sudaro 600 litų, Palangoje, patvirtinus šiuos įkainius, – 400 Lt”.
Miesto vadovas pritarė kitų Tarybos narių pasiūlymams ritualinių paslaugų įkainius tvirtinti kasmet.

Buvusio mero valdantieji neparėmė
Antrą kartą posėdyje grįžus prie autobusų stoties statybų sutarties projekto tvirtinimo, savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Korsakas informavo politikus, kad siūlo iš sutarties išbraukti punktą, numatantį projekto užsakovui savivaldybės įmonei „Palangos komunalinis ūkis“ prievolę mokėti už sutarties pažeidimus 500 000 litų.
A.Jokūbauskui „įsikibus“ į klausimą, ar bendrovė, pratęsus sutartį su E.Panovo komercine įmone dėl aikštelės ir pastato Kretingos g. 56a nuomos, nuomininkas jos nesiruošia parduoti, komunalinio ūkio direktorius K. Skierus patikino Tarybą, kad tik ji gali tai leisti.
Buvęs meras, liberalcentristas Vytautas Stalmokas per šį Tarybos posėdį vėl buvo išsišokėlis valdančiojoje koalicijoje. Vartydamas raudonai subraukytą sutarties projektą, jis pažėrė daug pastabų dėl būtinybės ją taisyti ir sakė, kad kol tai nebus padaryta, už ją jis nebalsuosiąs.
V. Stalmokas teigė, kad investuotojas dirba vos metus ir neturi reikiamo kapitalo autobusų stočiai ir prekybos centrui prie jos statyti, nėra garantijų dėl investuotojo lėšų sukaupimo, palikti „langai“ pernelyg didelėms baudoms komunaliniam ūkiui dėl galimų sutarties pažeidimų.
„Baudos numatytos net nepradėjus statybų, o jau rengiant projektą“, – sakė V. Stalmokas.
Jis pasiūlė „iki galo sutvarkyti sutartį“ ir atidėti balsavimą dėl pritarimo jos projektui.
Bet valdančioji dauguma liko kurčia buvusio mero pasiūlymui – 14 Tarybos narių balsavo prieš tokį pasiūlymą, o 19 balsavus už sprendimo projektą, sutarties projektas buvo patvirtintas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Geros žinios: teritorijos Kretingos gatvėje įveiklinimo darbai tęsiasi, metų pabaigoje turėtų prasidėti ir naujos statybos. Tokia žinia penktadienį, balandžio 7 d., pasidalino Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Džiaugiuosi, kad statytojai, kurie įgyvendino naujosios Palangos autobusų stoties ir prekybos centro prie jo projektą, tęsia savo sumanymą imtis teritorijos prie autobusų stoties...


2023 m. balandžio 5 d. Palangos sanatorinėje mokykloje vyko edukacinis renginys „Palanga vakar ir šiandien“, skirtas Palangos 770 jubiliejaus minėjimui bei Tarptautinei vaikų knygos dienai pažymėti. 


Andrius Kaniava: Dainos „iš po vakar“


Ar mažamečiai berniukai, kurie vasario pradžioje iš miesto senjorės kurorto centre, kaip teigiama nukentėjusios pareiškime policijai, išplėšė iš rankų rankinę ir nurūko, liks nesučiupti? Kaip informavo „Palangos tiltą“ Donatas Mockaitis, laikinai einantis Palangos miesto policijos komisariato viršininko pareigas, ikiteisminis tyrimas pagal...


Kalbant sporto terminais, vieni Seimo rinkimų maratono dalyviai jau laukia šūvio startui, kiti dar mankštinasi, o treti dar tik rengiasi įsimesti sportinius batelius į varžybų kuprinę. Kaip Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informavo „Palangos tiltą“, partijos kandidatų dokumentus turi pateikti VRK, o save išsikėlę kandidatai – apygardos rinkimų...


Kalbant sporto terminais, vieni Seimo rinkimų maratono dalyviai jau laukia šūvio startui, kiti dar mankštinasi, o treti dar tik rengiasi įsimesti sportinius batelius į varžybų kuprinę. Kaip Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informavo „Palangos tiltą“, partijos kandidatų dokumentus turi pateikti VRK, o save išsikėlę kandidatai – apygardos rinkimų...


Naujosios Palangos autobusų stoties statyba jau tapo visai artima – kaip numato įstatymai, vakar jos projektuotojai iš UAB „City projects“ labai negausiai į Tarybos posėdžių salę susirinkusiems kurorto visuomenės ir žiniasklaidos atstovams pristatė stambaus Palangos infrastruktūros objekto techninį projektą.


Pirmadienio vakarą Palangos miesto tarybos nariams, Savivaldybės administracijos atstovams bei besidomintiems naujosios kurorto autobusų stoties bei prekybos centro ateities planais prisistatė investuotojai – „Homburg“ grupė Baltijos šalyse, projekto valdytojai „Capital city group“ bei pristatė keturias „City Projects“ architektų parengtas...


Seimo rinkimai – jau praeityje, bet žvelgiant, kaip kai kurie miesto politikai vakar įvykusiame posėdyje „laužė ietis“, galima pagalvoti, kad rinkimai – šį savaitgalį. Nenustygstant kurorto socialdemokratų vedliui Danui Paluckui, kantrybe apsišarvojusiam merui Šarūnui Vaitkui net išsprūdo: „Danai, jūs šiandien esate ypatingai...


Rytoj, prie jau dvyliktą kartą pamečiui rengiamų „Omnitel 1000 km lenktynių“ starto linijos išsirikiuos 44 komandos, šių varžybų dalyvės. Tai paaiškėjo trečiadienio vakarą, kai Palangoje baigė darbą lenktynių techninė komisija. Į Palangos stadioną susirinkę nekantriausi maratoninių lenktynių gerbėjai galėjo paganyti akis į lenktynininkų techniką, o vakar ji...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius