Dailininkas Bronius Uogintas pagerbė savo mamą

„Palangos tilto“ informacija, 2009-09-05
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Ketvirtadienį ryškiausiomis spalvomis pasidabino Palangos miesto viešosios bibliotekos skaitykla. Ten dailininkas Bronius Uogintas pristatė savo parodą, skirtą mamos Bronės Mingilaitės-Uogintienės, garsios Lietuvos tapytojos, gimimo 90-mečiui paminėti.

 

Gimęs Vilniuje dailininkas B.Uogintas neįsivaizduoja savęs be Palangos miesto, todėl nuoširdžiai apsidžiaugė ir susigraudino dėl jo pagerbti susirinkusių žmonių gausos. Nedrąsiai prasidėjęs parodos pristatymas pamažu įgavo pagreitį. Draugai, norintys pasidalinti prisiminimais apie šį žymų žmogų ir svečiai, sveikinantys gražios parodos proga liejo širdis ir reiškė nuoširdžiausius linkėjimus. Dailininkas visas gėles skyrė savo mamai ir jos sugulė po jos portretu. 

Dailininkas Bronius Uogintas maloniai pristatė savo tapybos kūrinius, kurie labiausiai traukė dėmesį savo spalvingumu. Tarp demonstruojamų paveikslų kabojo ir nutapyta Baltijos jūra bei palangiškio V.Litvaičio portretas.

Apsilankę šioje parodoje tapyba besidomintys svečiai turėjo progą susipažinti su pačiu dailininku ir jo darbais. O kiekvienas širdyje išsinešė tai, kas sužavėjo ir įsiminė labiausiai.   

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienį į Palangos miesto savivaldybės viešąją biblioteką rinkosi tie, kuriems brangus praėjusiais metais netikėtai į Anapilį iškeliavusio dailininko Jono Algirdo Vaišės atminimas. Jo kūrybos gerbėjai turėjo progą išvysti dailininko darbų parodą, kuri buvo surengta jo žmonos Gražinos Vaišienės dėka.


Butkų Juzė – poetas, dramaturgas, pedagogas, žurnalistas, bibliotekininkas. Tikroji pavardė – Juozas Butkus. Šiemet minime 120-ąsias poeto gimimo metines.


Palangiškį menininką Vytautą Kusą drąsiai galima vadinti menininku iš didžiosios raidės. Jis profesionalus dailininkas, poetas, kolekcionierius, gurmanas. Patiems artimiausiems Vytautas dar ir gamtininkas. Dailininko galerijoje, be gausybės paveikslų, meno kūrinių iš kiaušinių, Šunų muziejaus, galima rasti ir paties pasodintų vyšninių pomidorų bei...


Palangos viešoji miesto biblioteka neparduoda bandelių ar alaus, bet įstaigos buhalterė Rima Padroštytė per du metus mažai grynaisiais pinigais operacijų vykdančioje įstaigoje sugebėjo pasisavinti 26 355 litus. Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai išaiškinus pinigų trūkumą, direktorius Kęstutis Rudys paskubėjo nesąžiningą darbuotoją atleisti, o kontrolės...


Trečiadienio popietę miesto valdžios vyrai ir Palangos bendruomenė paminėjo lietuvių tautos patriarcho, daktaro Jono Basanavičiaus 160-ąsias gimimo metines. Skambant miesto kultūros centro vyrų ansamblio „Naglis“ dainoms, miesto meras Šarūnas Vaitkus bei vicemeras Saulius Simė pagerbė patriarcho atminimą padėdami puokštę gėlių, miestelėnai uždegė žvakutės....


„Baltijos“ mokyklos kūrybingieji atidarė savo parodą

„Palangos tilto“ informacija, 2011 05 17 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centre buvo atidaryta itin originali „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokinių paroda, pavadinta „„Baltijos“ spalvų jūra“. Šioje parodoje, kurią mokiniams paruošti padėjo pedagogai E.Griciuvienė, I.Litvaitytė ir A.Gulbinskas, pateikti patys išmoningiausi darbai, pagaminti iš veltinio, išpjaustyti iš medžio.


Riešinių mezgėjos pristatė savo parodą

„Palangos tilto“ informacija, 2011 04 25 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį dar vieną pavasario gūsį padovanojo palangiškės, tautinio paveldo sertifikatus gavusios riešinių mezgėjos Birutė Čepienė ir Milda Zubernienė. Jos savo riešinių parodą atidarė dailės salone „Mostas“, kur susirinko gausus būrys sveikintojų.


Šilko klubas pristatė naują parodą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Savaitei besibaigiant Palangos miesto viešosios bibliotekos parodų salę vėl papuošė nauja paroda. Ją, įgavusią paslaptingą pavadinimą „Balta balta...“, šįsyk demonstravo Šilko klubo moterys, kūrusios drauge su savo atžalomis.


Renginys ,,Kinijos Liaudies Respublikos poezija, fotografija ir kinofilmai Palangoje 2010“, skirtas KLR 60-mečiui paminėti ir Kinų Naujiesiems metams pasitikti 2010 m. vasario 12 d.


Dailininkas Bronius Uogintas pagerbė savo mamą

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 05 | Rubrika: Kultūra

Ketvirtadienį ryškiausiomis spalvomis pasidabino Palangos miesto viešosios bibliotekos skaitykla. Ten dailininkas Bronius Uogintas pristatė savo parodą, skirtą mamos Bronės Mingilaitės-Uogintienės, garsios Lietuvos tapytojos, gimimo 90-mečiui paminėti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas