Dainius Želvys ir Mindaugas Skritulskas: „Skyriaus nariai laukia Šarūno Vaitkaus sprendimo dėl jo dalyvavimo Seimo rinkimuose“

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-02-26
Peržiūrėta
1053
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Antradienį, vasario 25 d., Tėvynės Sąjungos- Lietuvos Krikščionių demokratų (TS-LKD) Taryba patvirtino 55 iš 71 partijos kandidatus vienmandatinėse rinkimų apygardose, tačiau naujai suformuotoje Mėguvos rinkimų apygardoje, į kurią įeina Palanga, dalis Kretingos rajono ir  dalis Klaipėdos, kandidatas dar nežinomas. Tačiau TS-LKD Palangos skyriaus nariai tikisi, kad aiškumo daugiau atsiras rytoj, ketvirtadienį, vasario 27 d., per skyriaus ataskaitinį- rinkiminį susirinkimą. Tikimasi, kad miesto meras Šarūnas Vaitkus, kuris yra ir TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas, pasakys savo apsisprendimą dalyvauti ar ne ateinančiuose Seimo rinkimuose. „Natūralu, kad skyriaus nariai, bendražygiai laukia Šarūno (Vaitkaus) sprendimo, nors skyrius patvirtinti savo kandidatą vienmandatinėje rinkimų apygardoje dar turi laiko. Neabejotinai, Šarūnas Vaitkus būtų labai stiprus kandidatas,“ – „Palangos tiltui“ sakė Mindaugas Skritulskas, kurorto konservatorių skyriaus veteranas, skyriaus Tarybos narys.
„Neabejoju, kad rinkimų klausimas bus neišvengiamai gvildenamas mūsų skyriaus posėdyje šį ketvirtadienį. Juolab, kad jis yra įrašytas ir į posėdžio darbotvarkę,“ – sakė M. Skritulskas.
„Aš tikrai įsivaizduoju, kad mūsų skyriaus pirmininkas Šarūnas Vaitkus galėtų būti mūsų skyriaus kandidatas Seimo rinkimuose. Pasakysiu dar daugiau: jis būtų labai stiprus kandidatas, sus dideliu potencialu. Nematau, kas su juo čia galėtų konkuruoti,“ – sakė M. Skritulskas.
Anot jo, Š. Vaitkaus pasirinkimas bus „laba sunkus“: ar toliau tęsti Palangos darbus, ar rizikuoti, atsisakyti mero mandato ir dalyvauti Seimo rinkimuose.
„Aš nežinau, ar Šarūnas Vaitkus norėtų būti vienas iš 141 Seimo narių, „paskęsti“ tarp jų ir sėdėti tarp keturių sienų Vilniuje su visai kitokia darbo specifika. Jo darbas Palangoje yra neabejotinai labiau matomas, apčiuopiamas,“ – teigė M. Skritulskas.
Anot jo, su Š. Vaitkumi dėl jo dalyvavimo Seimo rinkimuose jie abu „specialiai“ nekalbėję.
Anot M. Skritulsko, konservatorių kandidatas Palangoje galėtų būti nebūtinai vietinis žmogus. „Tačiau jeigu jis ar ji būtų ne iš Palangos, turėtų būti stiprus to kandidato ryšys su Palanga. Ar tėvai, giminės čia, tarkime, turėtų gyventi, ar profesinė veikla turėtų siekti ir Palangą, ar kad būtų čia gyvenęs kada nors,“ – svarstė M. Skritulskas.
Dainius Želvys, kitas TS-LKD Palangos skyriaus veteranas ir skyriaus Tarybos narys, taip pat norėtų iš Š. Vaitkaus dėl Seimo rinkimų išgirsti „aiškumo“ ketvirtadienio skyriaus susirinkime.
Dėl Palangos skyriaus pirmininko posto rytoj su Šarūnu Vaitkumi varžysis ir Veronika Skeberdytė.
„Ji pati savo kandidatūrą pasiūlė, Šarūno kandidatūrą pasiūlė skyriaus grupė. Daugiau kandidatų nebus. Aš balsuosiu už Šarūną. Tai, kad jis sutiko dalyvauti skyriaus pirmininko rinkimuose, man siunčia žinią, kad jis savo ateitį artimiausius keturis metus mato Palangoje, ne Vilniuje,“ – „Palangos tiltui“ sakė D. Želvys.
D. Želvys teigė, kad jis negirdėjęs „jokių“ pavardžių, kas galėtų būti konservatorių kandidatas Mėguvos rinkimų apygardoje.
„Manau, kad skyriaus susirinkimo darbotvarkės klausimas dėl kandidato Seimo rinkimuose bus vienas aštresnių ir įdomesnių,“ – sakė D. Želvys.
Anot jo, skyrius turi laiko iki gegužės patvirtinti savo kandidatą Seimo rinkimams. „Aš neatmesčiau tikimybės, kad galime net visai nekelti savo kandidato, jeigu kitos partijos ar partija, su kuria konservatoriai planuotų naująją koaliciją, pasiūlytų labai stiprius savo kandidatus. Visaip gali būti,“ – svarstė D. Želvys.
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) šį antradienį paskelbė preliminarų kandidatų vienmandatėse sąrašą. Jį dar tvirtins šeštadienį partijos Taryba.
Prezidento rinkimuose savo jėgas išbandžiusi Ingrida Šimonytė, kaip ir praėjusius rinkimus kandidatuos Vilniuje, Antakalnyje. TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis pabrėžė, kad apsisprendimas dėl sąrašo dar nėra galutinis. TS-LKD dar nėra gavusi pačios I. Šimonytės galutinio atsakymo, ar ji dalyvaus Seimo rinkimuose.
G. Landsbergis irgi nekeis savo vienmandatės, ir kandidatuos Centro Žaliakalnio apygardoje, rašo Delfi.lt Ypatingas dėmesys Kaunui Pasak partijos pirmininko, ypatingas dėmesys šį kartą buvo skiriamas Kaunui. „Didžiausias dėmesys mano asmeniškai ir mano komandos buvo skirtas Kaunui. Aš manau, kad Kaunas yra strateginė vieta partijai ir apskritai šiuose rinkimuose“, – sakė G. Landsbergis.
Kauno sąraše yra trys dabartiniai Seimo nariai. Kaip jau minėta, G. Landsbergis preliminariai kandidatuos Centro-Žaliakalnio apygardoje, Kalniečiuose kandidatu numatytas Arvydas Anušauskas, Aleksote-Vilijampolėje – Vytautas Juozapaitis, Panemunėje – Gintarė Skaistė, Petrašiūnuose-Girčiupyje – Kazys Starkevičius. Šilainiuose preliminariai kandidatuos buvusi partijos kandidatė į miesto merus Jurgita Šiugždinienė. Savanorių apygardoje kandidatuos Kauno miesto tarybos narys Paulius Lukševičius.
Vilniuje – kandidatuos ir buvęs Adamkaus ir Grybauskaitės patarėjas Vilniuje be kitų narių – Šeškinės-Šnipiškių apygardoje kandidatuos ir jau kurį laiką partijai patarinėjąs buvęs prezidentų Valdo Adamkaus ir Dalios Grybauskaitės patarėjas Mindaugas Lingė. Panerių-Grigiškių apygardoje kandidatuos klaipėdietė Seimo narė Agnė Bilotaitė. Kaunietė Aistė Gedvilienė, kuri prieš tai rinkimuose kandidatavo Panerių rinkimų apygardoje šįkart, tikėtina, kandidatuos Fabijoniškėse. Pašilaičių, tikėtina, kad kandidatuos Vytautas Kernagis, Verkių – Dainius Kreivys, Žirmūnų – gerai šioje apygardoje kartą jau pasirodžiusi Paulė Kuzmickienė. Senamiesčio-Žvėryno apygardoje kandidatu numatytas Mykolas Majauskas, Pilaitės-Karoliniškių - Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Naujosios Vilnios - Monika Navickienė, Naujamiesčio-Naujininkų - Žygimantas Pavilionis, Justiniškių-Viršuliškių - Paulius Saudargas, Lazdynų - Algis Strelčiūnas, Antakalnio – I. Šimonytė.
Klaipėdoje apsispręsta dar ne dėl visų kandidatų Klaipėdoje partija nusimatė dar ne visus kandidatus. Pajūrio apygardoje preliminariai kandidatuos mero pavaduotojas Arūnas Barbšys, o Baltijos apygardoje – neseniai į partiją įstojęs buvęs kariuomenės vadas Arvydas Pocius. Iš viso partija viešai pristatė 55 rinkimų apygardų preliminarų sąrašą. Iš viso yra 71 rinkimų apygarda.
Matelis rinkimų apygardos nekeis. Jam numatyta vieta Nevėžio vienmandatėje, kur per praėjusius rinkimus buvo išrinktas kaip nepriklausomas kandidatas. Tada po rinkimų jis nuėjo dirbti į valstiečių-žaliųjų frakciją Seime, bet ją paliko ir prisijungė prie Seimo konservatorių. Raimundas Martinėlis, kurio karjera Seime šią kadenciją klostėsi analogiškai, irgi išlaikė savo vienmandatę, tik jau kandidatuos kaip TS-LKD kandidatas – Sėlos apygardoje. 2016 m. pagal Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos sąrašą išrinktas, bet paskui pas Seimo konservatorius perėjęs Justas Džiugelis kandidatuos Nemenčinės vienmandatėje apygardoje.
Dalis dabartinių Seimo narių kandidatuoja regionuose. Kai kurie jų vienmandačių, lyginant su 2016 m. rinkimais, nepakeis – Andrius Navickas kandidatuos Kėdainiuose, Laurynas Kasčiūnas – Dzūkijos, Jurgis Razma – Plungės-Rietavo, Valentinas Stundys – Molėtų-Širvintų apygardoje Kęstutis Masiulis iš Karoliniškių apygardos Vilniuje, kurioje kandidatavo 2016 m. „iškomandiruotas“ į Šiaulių krašto apygardą, Audronius Ažubalis – iš Šeškinės vienmandatės apygardos 2016 m. – į Kaišiadorių-Elektrėnų apygardą.
Per praėjusius rinkimus Kauno Kalniečių apygardoje keltas Andrius Kupčinskas siūlomas į kandidatus vienmandatė Dainavos apygardoje (apima Prienus, Birštoną ). 2016 m. Pietų Žemaitijos apygardoje kandidatavęs Stasys Šedbaras 2020 m. rinkimuose turėtų kandidatuoti Trakų-Vievio apygardoje. Sąraše - buvęs dabartinių valdančiųjų viceministras TS-LKD kandidatų sąraše yra ir buvęs aplinkos viceministras Dalius Krinickas, šias pareigas ėjęs vadovaujant aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui. Jo kandidatūrą konservatoriai žada kelti Nalšios pietinėje apygardoje, atkreipė dėmesį BNS. Tauragėje keliama Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario Arūno Valinsko kandidatūra, paskelbė Delfi.lt

 

Jūsų komentaras:

Dušinių savininkai 2020-02-26 17:19 (IP: 90.138.7.85)
Jeigu TS LKP leis pliažo persirengimo kabinas rekonstruoti į gyvenamus namus, vieningai balsuosime už Šarūnėlį. Dėl Skvernelio akibrokšto, paskelbus TS LKD grėsme valstybei, Sauliuką paskelbsime persona nongrata.

Taip pat skaitykite

Miesto Taryba jau netrukus, balandį, įveiks savo darbo pusiaukelę. „Palangos tiltas“ susitiko interviu su Dainiumi Želviu, labiausiai patyrusiu miesto politiku, kuris miesto Taryboje jau dirba bene sepintąją kadenciją – nuo 1997-ųjų. Jis atsakė į „Palangos tilto“ klausimus. Skaitykite interviu penktadienį „Palangos tilte.“ „Manau, kad po...


Palangos konservatorių (TS-LKD) kandidato į Seimo rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje paieškos kursto aistras. Kodėl nenorima skaitytis su partijos skyriaus Tarybos sprendimu ? Palangos konservatorių (TS-LKD) kandidato į Seimo rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje paieškos kursto aistras. Kodėl nenorima skaitytis su partijos skyriaus Tarybos sprendimu...


„Palangos tilto“ žiniomis, savaitgalį kurorto konservatoriai prie arbatėlės gamtoje ieškos sprendimo iš aklavietės – kokį kandidatą į Seimo rinkimus pasiūlyti Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų – palangiškiai?


Palangos miesto Taryba mini pirmąsias savo veiklos metines, tačiau ir valdančiosios konservatorių daugumos ir opozijos nariai pastebi, kad ši Taryba – mažiau aktyvi, joje – mažiau diskusijų ir ryškių asmenybių.


Palangos miesto Taryba mini pirmąsias savo veiklos metines, tačiau ir valdančiosios konservatorių daugumos ir opozijos nariai pastebi, kad ši Taryba – mažiau aktyvi, joje – mažiau diskusijų ir ryškių asmenybių. Miesto Tarybos veteranas, konservatorius Dainius Želvys „Palangos tiltui“ sakė, kad jam šios kadencijos Taryba nėra kuo nors ypatinga. 


TS-LKD Palangos skyriaus nariai tikisi, kad aiškumo daugiau atsiras rytoj, ketvirtadienį, vasario 27 d., per skyriaus ataskaitinį- rinkiminį susirinkimą. Tikimasi, kad miesto meras Šarūnas Vaitkus, kuris yra ir TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas, pasakys savo apsisprendimą dalyvauti ar ne ateinančiuose Seimo rinkimuose.


TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis, pažadėjęs atsakyti į klausimus dėl Palangos mero Šarūno Vaitkaus dalyvavimo Seimo rinkimuose, savo pažado neišpildė.


Po to, kai Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto meras ir Tėvynės Sąjungos - Lietuvos Krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus pirmininkas naujų metų pradžioje neprieštaravo, kad jo kandidatūra vėl būtų keliama naujai dvejų metų partijos skyriaus pirmininko kadencijai, jo artimiausi politiniai bendražygiai neabejoja, kad Š. Vaitkus Seimo rinkimuose rudenį...


Net ir akylūs miesto poltikos stebėtojai galbūt praleido vieną svarbų įvykį – Palangos miesto Taryba jau įveikė savo darbo 2015–2019 metų kadencijoje pusiaukelę. Šiandien valdančioji Tarybos koalicija ir jos pirmininkas, miesto meras Šarūnas Vaitkus vis dažniau pavarto „žaliąją knygutę“, konservatorių rinkimų programą – ar spės miestas įvykdyti...


Bangų gatvės gyventojai laukia sprendimo

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 07 20 | Rubrika: Miestas

Bangų gatvės šeštuoju numeriu pažymėto daugiabučio gyventojų vargai dėl aptvertos tvoros, trukdančios įvažiuoti į kiemą, tęsiasi. Praėjusį pirmadienį gyventojai savame kieme susitiko su miesto valdžios atstovais, tikėdamiesi, jog jie pagaliau ryšis imtis atitinkamų priemonių ir išspręs užsitęsusią problemą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius