Dantų implantacija ir jos raida

Palangos tiltas, 2020-09-21
Peržiūrėta
188
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dantų implantacija ir jos raida

Dantų atkūrimo galimybių šiandien turime tikrai nemažai, tačiau tuomet, kai tenka atkurti prarastus dantis, dažniausiai yra taikoma implantacija, kuri padeda pasiekti iš tiesų puikių rezultatų. Implantai nėra labai senas išradimas, tačiau tai anaiptol nereiškia, kad anksčiau dantų atstatymo galimybės nebuvo aktualios. Ilgus metus buvo ieškoma dantų atkūrimo būdų, kurie pasižymėtų pakankamai dideliu efektyvumu, tačiau tik praėjusio amžiaus antrojoje pusėje pavyko atrasti tinkamą metodą. Pasidomėkime, kokie dantų atkūrimo metodai buvo taikomi anksčiau – pažadame, kad kai kas jus tikrai nustebins.

Kinų eksperimentai
Manoma, kad dantų implantacijos srityje pirmieji pradėjo eksperimentuoti kinai, kurie prieš 4000 metų pradėjo taikyti tikrai neįprastus metodus. Natūralu, kad tuo metu dar nebuvo išrastos medžiagos, galinčios padėti sėkmingai atkurti dantis, taigi, kinai tam naudojo bambuko gabalėlius. Turbūt nereikia net sakyti, kad toks „implantavimo“ metodas tikrai nebuvo efektyvus, tačiau būtent tai galime vadinti implantacijos pradžia.

Senovės egiptiečių taikyti metodai
Maždaug prieš 3000 metų dantų implantavimą bandė taikyti ir senovės egiptiečiai. Šios procedūros atlikimui jie naudojo ne augalus, bet tauriuosius metalus, kurie buvo įspaudžiami į žandikaulį. Tokie dantų „implantai“ laikėsi kiek stabiliau nei bambukas, be to, taurieji metalai yra kur kas atsparesni deformacijai.

Kiti neįprasti dantų atkūrimo metodai
Prieš 1000-2000 metų buvo tikrai daug eksperimentuota: dantų praradimas tikrai nėra retas reiškinys, todėl buvo ieškoma tokių medžiagų, kurios padėtų pakeisti iškritusius dantis. Tam buvo pasitelkiamos jūros kriauklės, gyvūnų ar kitų žmonių dantys (žinoma, svetimi dantys kėlė daugiau problemų nei davė naudos...) Stebina tai, kad jūros kriauklės pakankamai gerai suaugdavo su žandikaulio kaulu, tačiau kriauklės yra ganėtinai lengvai pažeidžiamos, tad toks sprendimas nebuvo pats geriausias.

Šiuolaikinių implantų pirmtakai
Devynioliktojo amžiaus pabaigoje grupelė mokslininkų eksperimentavo su platina ir porcelianu. Jų sukurti dantų implantai buvo ganėtinai patvarūs ir estetiški, tačiau jie labai dažnai buvo atmetami, todėl toks sprendimas nebuvo pakankamai efektyvus. Laimei, mokslininkai nesustojo eksperimentuoti, ir praėjus dar vienam šimtmečiui jau buvo galima džiaugtis kur kas geresniais rezultatais. 1983 metais JAV buvo patvirtintas titaninių implantų naudojimas, kurių atmetimo tikimybė yra labai nedidelė.
Šiandien dantų implantacija yra taikoma įvairiose pasaulio šalyse, ir Lietuva taip pat nėra išimtis. Visuomet svarbu pasirūpinti, kad implantavimas būtų atliekamas profesionaliai, todėl klinikos pasirinkimui vertėtų skirti pakankamai dėmesio. Daugiau informacijos apie dantų implantavimą rasite čia: dantugydytojas.lt/paslaugos/dantu-implantacija/

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dantų atkūrimo galimybių šiandien turime tikrai nemažai, tačiau tuomet, kai tenka atkurti prarastus dantis, dažniausiai yra taikoma implantacija, kuri padeda pasiekti iš tiesų puikių rezultatų. Implantai nėra labai senas išradimas, tačiau tai anaiptol nereiškia, kad anksčiau dantų atstatymo galimybės nebuvo aktualios. Ilgus metus buvo ieškoma dantų atkūrimo...


Gydytoja odontologė pataria rūpintis savo burnos ertmės higiena savarankiškai bei pasitelkiant profesionalų siūlomas paslaugas. Daugelis žmonių klausia: ,,Profesionali burnos higiena. Kas tai? Kam to reikia?“. Taigi, profesionali burnos higiena – tai gydymo įstaigoje atliekama dantų paviršių nuvalymo procedūra, kurios metu naudojant rankinius instrumentus bei...


Spalio 13-14 dienomis, Palangos kultūros ir jaunimo centro „Jūros šaulių“ choras, kartu su Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) aktyviausiais palangiškiais lankėsi paslaptingoje jotvingių ir prūsų žemėje. Tai dabartinės Lenkijos Respublikos miestai Augustavas (Augustow) ir Punskas. Abu šie miestai tiek etniniu, tiek politiniu požiūriu tampriai susieti...


Maždaug prieš mėnesį palangiškė Justina Sabina Pocienė išleido knygą „Ikimokyklinis mokymas: raida, pedagoginės sistemos“. „Visą gyvenimą kaupiau užrašus, knygas, studentų darbus apie ikimokyklinio amžiaus vaikų pedagoginį ugdymą. Jau dešimt metų nebedirbu tiesioginio darbo universitete, todėl mąsčiau, ką man daryti su šiuo „turtu“. Jis man naudos jau nebesuteiks ateityje, todėl buvę...


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius