Dar ne olimpinis ir pasaulio čempionas, bet – dėmesio! – „Palangoje“ – Modestas Paulauskas

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-08-28
Peržiūrėta
2324
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dar ne olimpinis ir pasaulio čempionas, bet – dėmesio! – „Palangoje“ – Modestas Paulauskas

Ši pavardė ir vardas – Modestas Paulauskas – žinomi visiems lietuviams. Kai olimpinio, pasaulio, Europos čempiono jaunėlis sūnus, beje, taip pat Modestas – išstriksės šį sezoną į Palangos areną žaisti miesto krepšinio reprezentacinės komandos „Palanga“ rungtynių Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate, salė suoš ir sulinguos. Žiūrovai lygins abu Modestus, nors legendinio krepšininko atžala dėmesio nebijo: „Prie jo dėl tėčio palikimo krepšinio istorijoje esu įpratęs. Dėmesys mane tik įpareigoja žaisti geriau“. 21 metų M. Paulauskas atsakė į „Palangos tilto“, kuris yra klubo „Palanga“ oficialus informacinis rėmėjas, klausimus.
–Ar pačiam po ne itin sėkmingo praėjusio sezono Šakiuose, o vėliau Vokietijoje ir Ispanijoje buvo netikėtas „Palangos“ klubo kvietimas prisijungti prie kurorto klubo?
– Nepasakyčiau, kad buvo netikėtas. Jau praėjusiais metais „Palanga“ kalbino mane prisijungti, bet pasirinkau kitus variantus – pirmiausia, klubą Vokietijoje, o po to – klubą Ispanijoje. Man labai smagu, kad „Palanga“ man dėmesį parodė ir šiais metais. Vadinasi, klubas mane vertina ir mato perspektyvą. Labai džiaugiuosi kvietimu, tikiu, kad man NKL 2017–2018 metų sezonas Palangoje bus sėkmingas.
– Kodėl praėjusiame sezone itin neblizgėjai? Skaičiau, kad Šakių „Vytyje“, kuriame buvai sezono pradžioje, visą laiką „prasėdėjai“ ant suolelio. Tiesa?
– Tiesą pasakius, Šakiuose tik pasiruošimą čempionatui praėjau. Toks ir buvo planas – pasirengti Šakiuose mano sezonui kitur. Prieš sezoną jau žinojau, kad išvažiuosiu į užsienį.
– Kokio lygio komandose žaidei Ispanijoje ir Vokietijoje?
– Ispanijoje buvau patekęs į antros lygos komandą. Joje mane kažkokiu būdu pastebėjo Vokietijos aukščiausios lygos komanda, tiksliau – Bremeno „EisbarenBremerhaven.“ Buvo labai malonu pakilti iki tikrai gero lygio komandos. Nors daug žaidimo minučių ir negavau, bet įgijau labai vertingos patirties, ir tikiuosi, kad ateityje man dar pavyks grįžti į Vokietijos aukščiausiąją krepšinio lygą, kurios lygis – tikrai labai neblogas. Kontaktus gi užmezgėme.
– Esi žinomo Lietuvoje žmogaus – legendinio krepšininko Modesto Paulausko sūnus. Ar žinomumas tau padeda, o gal kartais pakiša koją?
– Net nežinau, kaip atsakyti...Kartais gal ir padeda, o kartais gal ir koją pakiša. Chm, galvoju. Bet tikrai dėl to nesusireikšminu ir apie tai daug negalvoju – tiesiog dirbu savo darbą ir tiek. Žinoma, mane pavardė įpareigoja žaisti labai gerai – tai ir stengiuosi daryti.
Užsienyje krepšinio treneriai ar vyresnės kartos krepšinio aistruoliai nekart yra manęs teiravęsi, ar Modestas Paulauskas nėra mano giminaitis. Jiems, žinoma, pasakau tiesą. Labai malonu, kad tėtį iki šiol prisimena kaip tų laikų labai gerą krepšininką, olimpinį čempioną.
– Ar dažnai pasižiūri tėčio legendinius video įrašus iš krepšinio aikštelių įvairiuose pasaulio miestuose?
– Jų labai daug, tad visų nesu peržiūrėjęs, bet įsimintiniausius tėčiui – taip, mačiau. Labai smagu matyti juodai baltus įrašus.
– Turi būti pasirengęs, kad krepšinio aistruoliai ir Palangoje tave lygins su tėčiu – kuris geresnis?..
– (Šypsosi) Išties, matyt, lygins. Juolab, kad mano tėtis iš to krašto – gimęs ir augęs Kretingoje, nors gyveno visur, pavyzdžiui, Klaipėdoje, Kaune. Esu įpratęs, kad esu lyginamas su tėčiu – neteikiu tam didelės reikšmės.
– Kokios yra tavo stipriosios ir silpnosios kaip krepšininko pusės?
– Nežinau, ar bus labai kuklu man pačiam kalbėti apie mano stipriąsias puses – tegul jas įvertina treneriai ir varžovai. O kalbant apie silpnąsias, man daugiau reikia ir fizinės jėgos, ir driblingo, ir metimą reikėtų labiau tobulinti.
– Esi gan aukštas – 209 centimetrų, nors sveri tik 90 kilogramų. Mažokai, ar ne?
– (Juokiasi) Dabar sveriu 95 kilogramus. Daug lakstau, tai ir lengvesnis esu. Daug dirbu prieš prasidedant sezonui, kad įgyčiau daugiau fizinės jėgos, sustiprinčiau ištvermę. Man padeda visi treneriai. Žinau, kad „Palanga“ turi labai puikų fizinio pasirengimo trenerį Arvydą Dočkų, ir tikiuosi, kad jis man labai padės priaugti raumenų masės ir būti greitam.
– Ar teko jau bendrauti su kitais „Palangos“ krepšininkais? Treneriais? „Chemija“ gera komandoje?
– Su kai kuriais krepšininkais aš esu jau pažįstamas. Prieš „Palangos“ aukštaūgįBob Van Zijverden iš Olandijos net esu rungtyniavęs Ispanijoje.
– Nieko sau! Pasaulisyra mažas, ar ne?
– Išties pasaulis yra mažas. Mes abu jau „susirašėme“: jis irgi buvo labai nustebęs, kad likimas ir krepšinio keliai vėl mus suvedė. Labai smagu, kad šįkart mes žaisime toje pačioje komandoje. Kai kuriuos „Palangos“ žaidėjus pažįstu iš anksčiau taip pat. Komanda – jauna, trenerių štabas – geras, tad manau, kad „Palanga“ bus labai gera komanda šį sezoną.
– Kada atvyksi į Palangą ir čia įsikursi?
– Treniruotės turėtų prasidėti pirmomis rugsėjo dienomis, tuomet ir atvyksiu.
– Beje, kur esi gimęs ir augęs? Basketnews.lt skelbia, kad Šakiuose, tiesa?
– Aš gimiau Kaune, nes tuomet mano tėtis dirbo Kaune. Teko su šeima ilgai gyventi ir Vilniuje, kuriame mano tėtis taip pat nemažai darbavosi – buvo „Lietuvos ryto“ treneriu. Mokyklinius metus praleidau Šakiuose.
– Ar lengva pačiam adaptuotis prie mažo miestelio, kaip Šakiai, gyvenimo?
– Patikėkite, gyvenimas mažame miestely turi savo privalumų. Prie Šakių buvau labai pripratęs ir man jame buvo smagu. Dideliuose miestuose esu pakankamai prisibuvęs. Dėl to man Palangoje nebus jokių problemų – Palanga turi viską: ir naują sporto areną, ir baseiną, ir stadioną, puikų orą, jūrą. Apie tai kiti tik pasvajoti gali. Plius, čia ir puikūs žmonės.
– Kaip save apibūdintum kaip žmogų?
– Užsispyręs, nuoširdus ir linksmas.
– Kokį dažniausiai patarimą prieš rungtynes girdi iš savo tėčio?
– Jis dažniausiai sako: „Daugiau drąsos!”
– Beje, ar žinai, kad tavo tėtis turi ir pakankamai ryškų pėdsaką Palangoje?
– (Pauzė) Nelabai, matyt, žinau, apie ką kalbate.
– Tėčio vardu neoficialiai vadinama krepšinio aikštelė vaikų sanatorijoje „Palanga“. Jis net dalyvavo jos atidaryme 2012 metais. Buvęs „Gintaro“ direktorius sakė, kad Modestas Paulauskas įkalbėjo aikštelę atidaryti.
– Labai smagu apie tai girdėti. Taip, apie tai esu girdėjęs. Mano tėčiui labai rūpi, kad visur būtų įrengtos krepšinio aikštelės, ir prižiūrimos.
– Kokia tavo svajonė?
– Palikti pėdsaką krepšinio istorijoje.
– Turbūt pasižvalgai, kaip sekasi kitų legendinių Lietuvos krepšininkų atžaloms, pavyzdžiui, Domantui Saboniui.
– Žinoma, internete perskaitau, kaip jam ir kitiems sekasi, bet, tiesą pasakius, į kitus žaidėjus per daug nesižvalgau – mėgstu žvalgytis į labiau patyrusius žaidėjus. Tai – naudingiau.
– Kokių konkrečių rezultatų – rezultatyvumo, atkovotų kamuolių ir panašiai – sieksite?
– Apie tai sunku kalbėti. Man asmeniniai rezultatai nėra svarbūs. Svarbiausia, komanda ir žiūrovai, kad jie patirtų mūsų pergalių džiaugsmą ir matytų gražų krepšinį.
– Rašoma, kad gali sėkmingai žaisti keliose pozicijose. Kurioje pozicijoje tau maloniausiai žaisti?
– Mokyklos laikais nebuvau toks aukštas, tai žaidžiau net įžaidėjo pozicijoje kelis sezonus. Kai labai greitai išaugau, „pasistūmiau“ į lengvojo krašto poziciją, nors dabar mane išmėgina ir sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje. Man turbūt patogiausia žaisti lengvojo krašto pozicijoje, nors ir sunkiojo krašto pozicijos nesibaidau.
– Koks tavo krepšininko idealas?
– NBA žaidėjai KevinDurant (Oklando „Warriors“) ir BojanBogdanovič (Indianos „Pacers“).
– Ką gyvenime veiki be krepšinio? Kokie tavo pomėgiai?
– Mėgstu filmus žiūrėti, nueiti esant galimybėms į kino teatrą. Labai mėgstu valgyti (juokiasi)...Skaniai, žinoma.
– Cepelinus?
– Cepelinus ypatingai mėgstu.
– Ar žinai, kur gyvensi Palangoje? Kokiam laikui pasirašei kontraktą su „Palanga“?
– Žinau, kad gyvenimo sąlygos bus tikrai geros – pasitikiu, ką klubo vadovas Arūnas Vaitulionis yra pažadėjęs (PT žiniomis, krepšininkai gyvens viešbutyje „Amberton“). Kol kas nenorėčiau atskleisti detalių apie savo kontraktą su „Palanga“.
– Na, klubo politika aiški: pasirašyti sutartis su žaidėjais keliems metams. Tu – ne išimtis?
– Ne, aš ne išimtis. Galime sakyti, kad ilgalaikė sutartis.
– Jeigu po sėkmingo sezono „Palangoje“ tave kvies, sakykime, „Žalgiris“, neieškosi su advokatu kontrakte landų, kaip iš Palangos pabėgti? Beje, tavo tėtis pradėjo savo karjerą „Žalgiryje“.
– (Juokiasi) Nežinau, dabar sunku pasakyti. Svarbiausia, kad tik koks nors klubas kviestų. Tai svarbiausia kiekvienam žaidėjui. Bet manau, kad ir Palangoje man bus labai gerai.
– Neabejoju, kad tėtis atvyks ir į Palangą stebėti tavo rungtynių...
– Tikiuosi, kad jis atvažiuos. Tai mane įpareigoja. Jeigu kai kurie žiūrovai atvyks į „Palangos“ rungtynes ir tokio tikslo – pamatyti mane, Modesto Paulausko sūnų, man tikrai tai labai glostys širdį ir, kartoju, įpareigos. Bet koks geras dėmesys komandai ir krepšininkams yra labai gerai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kai skaitote šio straipsnio pirmąją eilutę, Erikas Cchovrebovas, Palangos sporto centro dziudo treneris, ant parterio, apsuptas vaikų, ko gero, atlieka eilinį metimą, kuriuos per dieną jis skaičiuoja šimtais. Kurorto vaikų mėgstamas treneris spalio pradžioje pasidabino aukso medaliu pasaulio IGF graplingo čempionate. „Noriu, kad (mano treniruojami) vaikai būtų laimingi – ir varžybose, ir...


Penktadienį, rugpjūčio 4 d., Palanga, Birutės parko Skautų slėnyje, svetingai priėmė lietuvius iš viso pasaulio.


Pirmajame pasaulio kata čempionate (vyko nuotoliniu būdu) komandinėje įskaitoje pergalę iškovojo Klaipėdos sporto klubas „Okinava“. Palangiškis Nojus Trukšanovas tapo pasaulio čempionu vaikų kategorijoje. Jo trenerė, taip pat palangiškė Kristina Basova iškovojo pasaulio vicečempionės titulą. Nojus „Palangos tiltui“ davė savo pirmąjį...


Pirmajame pasaulio Kata čempionate (vyko nuotoliniu būdu) komandinėje įskaitoje pergalę iškovojo Klaipėdos sporto klubas „Okinava“. Palangiškis Nojus Trukšanovas tapo pasaulio čempionu vaikų kategorijoje. Jo trenerė, taip pat palangiškė Kristina Basova iškovojo pasaulio vicečempionės titulą. Pasaulio Kata taurės čempionate sporto klubo...


Kovo 28-29 dienomis naujajame Palangos baseine vyks pirmosios didelės tarptautinės varžybos.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Ši pavardė ir vardas – Modestas Paulauskas – žinomi visiems lietuviams. Kai olimpinio, pasaulio, Europos čempiono jaunėlis sūnus, beje, taip pat Modestas – išstriksės šį sezoną į Palangos areną žaisti miesto krepšinio reprezentacinės komandos „Palanga“ rungtynių Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate, salė suoš ir...


„Jeigu išties būtų galima įgyvendinti tai, ką siūlo investuotojai, Palanga tikrai nušluostytų nosį Druskininkams“, – juokavo Palangos miesto tarybos nariai bei Savivaldybės administracijos vadovai, trečiadienio vakarą besirinkdami į sporto ir rekreacijos centro Palangoje, sąlyginiu adresu Klaipėdos pl. 34, detaliojo plano koncepcijos pristatymą.


Šiandien – lemtingoji 2012 metų 12 mėnesio 21 diena. Lemtingoji, nes, jeigu tikėtume kai kuriais senovės majų, pasižymėjusių giliomis astronomijos žiniomis, laiko ciklo aiškintojais, tryliktas jų laiko ciklas, kuris trunka 144 000 dienų, pasibaigs būtent šiandien. Tačiau ar tai tikrai reiškia pasaulio pabaigą? Per žmonijos gyvavimą buvo skelbta daugybė...


Palangos jaunimo užimtumas – ne tik mokyklų, tėvų, bet ir miesto valdžios galvos skausmas. Jei anksčiau iš jos moksleiviai sulaukdavo mažai dėmesio, tai šiuo metu kalbama priešingai. Vien pastangos įkurti Atviros erdvės jaunimo centrą rodo, kad stengiamasi ne užmerkti akis, bet inicijuojamos pastangos bandyti spręsti užimtumo problemą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius