Dar viena ekstremali situacija Palangoje: nei elektros, nei karšto vandens

Palangos tiltas, 2020-05-06
Peržiūrėta
2011
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šį penktadienį Palangą užgrius dar viena ekstremali situacija – dauguma miestelėnų didžiąją dalį dienos neturės ne elektros, nei karšto vandens.
Kaip pranešė Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“, šiandien dėl planinių remonto darbų daliai vartotojų bus sustabdytas elektros energijos tiekimas,“. Kaip teigiama pranešime, Palangoje bus keičiamos aštuonios 110 kilovoltų (kV) oro linijų atramos ir atliekamų planinių remonto darbų metu 20 valandų bus atjungta Palangos transformatorių pastotė. Visi pasiruošimo darbai iš anksto suderinti tarp Palangos savivaldybės administracijos, „Litgrid“ ir „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO).
Oro linijų rekonstrukcijos darbų metu elektros tiekimas bus laikinai sustabdytas 50,5 proc. elektros vartotojų Palangos miesto savivaldybėje – tai sudaro 9 500 vartotojų. Jie bus individualiai informuoti ESO trumposiomis žinutėmis, informacija apie planinius darbus taip pat bus skelbiama ESO savitarnos svetainėje bei Palangos miesto savivaldybės interneto tinklalapyje. Likusiems elektros vartotojams energijos tiekimą avariniu būdu užtikrins ESO.
Iš viso iš Palangos transformatorių pastotės ESO elektrą tiekia 18 532 klientams. Planuojant rekonstrukcijos darbus buvo iš anksto pasirūpinta, kad Palangos priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, Palangos oro uostui, sveikatos priežiūros institucijoms ir kitoms įstaigoms būtų užtikrintas nepertraukiamas elektros energijos tiekimas.
„Įvertinome linijų būklę ir miesto savivaldybei siūlėme kelis darbų atlikimo laikotarpius – miestas priėmė sprendimą pasirinkti šią dieną, kai karantino metu tai paveiks ir mažesnę dalį verslų, ir paslaugas gyventojams teikiančių kitų organizacijų”, – sako „Litgrid” vadovas Daivis Virbickas.
Palangos miesto gyventojai skatinami prevenciškai pasiruošti vienos dienos elektros atjungimui. Pavyzdžiui, iš anksto pasirūpinti alternatyviais šviesos šaltiniais, jeigu yra galimybė (veikiančiais baterijomis ar pan.), pilnai įkrauti mobiliuosius telefonus, kompiuterius ir kitus būtinuosius elektros įrenginius, pagal galimybes anksčiau atlikti suplanuotus buitinius darbus, kuriems reikės elektros, neatidarinėti šaldiklio ir šaldytuvo dažniau, negu tai yra būtina, taip ilgiau išlaikant juos šaltus ir kt.
Tuo tarpu „UAB „Palangos šilumos tinklai“ gegužės 4-8 dienomis rajoninėje katilinėje atliks remonto darbus. Tuo metu mieste nebus tiekiama šilumos energija karštam vandeniui ruošti.
„Šių metų remonto darbų eigoje, pasiekėme kritinį tašką, kai privalome ilgesniam laikui stabdyti rajoninės katilinės darbą ir katilinės viduje atlikti 500 mm skersmens uždarymo sklendžių, filtrų, kitų technologinių įrenginių remonto darbus, esamą įrangą pakeičiant nauja mažesnio skersmens, patikima įranga. Numatomi darbai yra specifiniai, kadangi pasiruošimas ir vykdymas tokių darbų reikalauja didesnio laiko resurso: šildymo katilų stabdymas, technologinių vamzdynų ir kitų įrenginių nudrenavimas, aušinimas, demontavimo darbai, montavimo ir suvirinimo darbai, darbų patikrinimas, sistemų pildymas termofikaciniu vandeniu, sistemų sandarumo ir hidrauliniai bandymai, šildymo katilų paleidimas. Tai procedūros, kurios technologiškai būtinos, kad katilinės įranga, šilumos trasos veiktų patikimai ir vartotojams būtų užtikrinamas nenutrūkstamas šilumos tiekimo šildymo sezono metu“, – „Palangos šilumos tinklai“ rašo pranešime.

Hidrauliniai bandymai numatomi ir po rajoninės katilinės remonto darbų, gegužės mėnesį ir birželio mėnesio pradžioje, tuo metu taip pat numatomi laikini šilumos energijos tiekimo karštam vandeniui ruošti atjungimai.

 

Jūsų komentaras:

kiek laiko 2020-05-08 16:14 (IP: 188.69.196.76)
nėra karšto vandens? Nuo gegužes 4 dienos iki šiol. Dabar - be elektros. Kas laukia rytoj? Tiekėjai privalo gyventojams ir verslininkams atlyginti patirtus nuostolius. Kur dar pasaulyje tokie dalykai vyksta?

Gerdas 2020-05-08 09:29 ([email protected] / IP: 78.60.137.163)
Labai gerai "pasirūpinta" Palangos žmonių sveikata karantino metu.

Taip pat skaitykite


Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis.


Geriamajame vandenyje yra fluoridų, o jų pajūrio savivaldybėse  – ypač daug. Šventoji – ne išimtis. „Tačiau po visų UAB „Arionex LT“ atliktų darbų gyvenvietės geriamojo vandens ruošykla tampa bene ekologiškiausia Lietuvoje“, – žurnalui „Lietuvos pajūris“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriui, sakė bendrovės direktorius Giedrius Rutkauskas, kuris jai vadovauja nuo pat įmonės...


UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad siekiant užtikrinti patikimą šilumos energijos tiekimą Palangos miestui, kasmet planingai privalo būti vykdomi šilumos trasų hidrauliniai bandymai ir jų remonto darbai.


Šį penktadienį Palangą užgrius dar viena ekstremali situacija – dauguma miestelėnų didžiąją dalį dienos neturės ne elektros, nei karšto vandens.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Gegužės 12 d. ir 15 d. laikinai nebus karšto vandens

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 11 | Rubrika: Miestas

UAB „Palangos šilumos tinklai“ praneša, kad nuo gegužės 12 d. 24 val. iki gegužės 15 d. 6 val. bus vykdomi magistralinių šilumos tinklų hidrauliniai bandymai, jų metu bus nutrauktas šilumos energijos tiekimas, t. y., nebus tiekiamas karštas vanduo pastatams.  


Dar tik antras mėnuo, kai UAB „Palangos šilumos tinklai“ po 16 metų pertraukos iš privatininko „Litesko“ perėmė jai nuomotą miesto šilumos ūkį, tačiau karšto vandens kaina mieste jau sumažėjo net 30 procentų.


Amerika manęs nepaliauja stebinusi: grožiuosi ir nuoširdžiai stebiuosi amerikiečių kruopštumu ir savitai tvarkoma aplinka. Aplinkos tvarkymo klausimai sprendžiami praktiškai – nesudėtingai ir įdomiai. Daugelis jų aplinkos puošimo detalių labai panašios į mūsiškes. Pavyzdžiui, nepaprastai išradingai tam panaudojami gamtoje natūraliai...


Vykusiame miesto valdžios posėdyje trečiąjį kartą buvo svarstytas klausimas dėl karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio bei dėl daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros diferencijuotų maksimalių tarifų. Tačiau  sprendimas nepriimtas, nes kelti rankos už naujus mokesčius neišdrįso nei vienas politikas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius