Dar viena ekstremali situacija Palangoje: nei elektros, nei karšto vandens

Palangos tiltas, 2020-05-06
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Šį penktadienį Palangą užgrius dar viena ekstremali situacija – dauguma miestelėnų didžiąją dalį dienos neturės ne elektros, nei karšto vandens.
Kaip pranešė Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“, šiandien dėl planinių remonto darbų daliai vartotojų bus sustabdytas elektros energijos tiekimas,“. Kaip teigiama pranešime, Palangoje bus keičiamos aštuonios 110 kilovoltų (kV) oro linijų atramos ir atliekamų planinių remonto darbų metu 20 valandų bus atjungta Palangos transformatorių pastotė. Visi pasiruošimo darbai iš anksto suderinti tarp Palangos savivaldybės administracijos, „Litgrid“ ir „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO).
Oro linijų rekonstrukcijos darbų metu elektros tiekimas bus laikinai sustabdytas 50,5 proc. elektros vartotojų Palangos miesto savivaldybėje – tai sudaro 9 500 vartotojų. Jie bus individualiai informuoti ESO trumposiomis žinutėmis, informacija apie planinius darbus taip pat bus skelbiama ESO savitarnos svetainėje bei Palangos miesto savivaldybės interneto tinklalapyje. Likusiems elektros vartotojams energijos tiekimą avariniu būdu užtikrins ESO.
Iš viso iš Palangos transformatorių pastotės ESO elektrą tiekia 18 532 klientams. Planuojant rekonstrukcijos darbus buvo iš anksto pasirūpinta, kad Palangos priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, Palangos oro uostui, sveikatos priežiūros institucijoms ir kitoms įstaigoms būtų užtikrintas nepertraukiamas elektros energijos tiekimas.
„Įvertinome linijų būklę ir miesto savivaldybei siūlėme kelis darbų atlikimo laikotarpius – miestas priėmė sprendimą pasirinkti šią dieną, kai karantino metu tai paveiks ir mažesnę dalį verslų, ir paslaugas gyventojams teikiančių kitų organizacijų”, – sako „Litgrid” vadovas Daivis Virbickas.
Palangos miesto gyventojai skatinami prevenciškai pasiruošti vienos dienos elektros atjungimui. Pavyzdžiui, iš anksto pasirūpinti alternatyviais šviesos šaltiniais, jeigu yra galimybė (veikiančiais baterijomis ar pan.), pilnai įkrauti mobiliuosius telefonus, kompiuterius ir kitus būtinuosius elektros įrenginius, pagal galimybes anksčiau atlikti suplanuotus buitinius darbus, kuriems reikės elektros, neatidarinėti šaldiklio ir šaldytuvo dažniau, negu tai yra būtina, taip ilgiau išlaikant juos šaltus ir kt.
Tuo tarpu „UAB „Palangos šilumos tinklai“ gegužės 4-8 dienomis rajoninėje katilinėje atliks remonto darbus. Tuo metu mieste nebus tiekiama šilumos energija karštam vandeniui ruošti.
„Šių metų remonto darbų eigoje, pasiekėme kritinį tašką, kai privalome ilgesniam laikui stabdyti rajoninės katilinės darbą ir katilinės viduje atlikti 500 mm skersmens uždarymo sklendžių, filtrų, kitų technologinių įrenginių remonto darbus, esamą įrangą pakeičiant nauja mažesnio skersmens, patikima įranga. Numatomi darbai yra specifiniai, kadangi pasiruošimas ir vykdymas tokių darbų reikalauja didesnio laiko resurso: šildymo katilų stabdymas, technologinių vamzdynų ir kitų įrenginių nudrenavimas, aušinimas, demontavimo darbai, montavimo ir suvirinimo darbai, darbų patikrinimas, sistemų pildymas termofikaciniu vandeniu, sistemų sandarumo ir hidrauliniai bandymai, šildymo katilų paleidimas. Tai procedūros, kurios technologiškai būtinos, kad katilinės įranga, šilumos trasos veiktų patikimai ir vartotojams būtų užtikrinamas nenutrūkstamas šilumos tiekimo šildymo sezono metu“, – „Palangos šilumos tinklai“ rašo pranešime.

Hidrauliniai bandymai numatomi ir po rajoninės katilinės remonto darbų, gegužės mėnesį ir birželio mėnesio pradžioje, tuo metu taip pat numatomi laikini šilumos energijos tiekimo karštam vandeniui ruošti atjungimai.

 

Jūsų komentaras:

kiek laiko 2020-05-08 19:14 (IP: 188.69.196.76)
nėra karšto vandens? Nuo gegužes 4 dienos iki šiol. Dabar - be elektros. Kas laukia rytoj? Tiekėjai privalo gyventojams ir verslininkams atlyginti patirtus nuostolius. Kur dar pasaulyje tokie dalykai vyksta?

Gerdas 2020-05-08 12:29 ([email protected] / IP: 78.60.137.163)
Labai gerai "pasirūpinta" Palangos žmonių sveikata karantino metu.

Taip pat skaitykite

Šį penktadienį Palangą užgrius dar viena ekstremali situacija – dauguma miestelėnų didžiąją dalį dienos neturės ne elektros, nei karšto vandens.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Gegužės 12 d. ir 15 d. laikinai nebus karšto vandens

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 11 | Rubrika: Miestas

UAB „Palangos šilumos tinklai“ praneša, kad nuo gegužės 12 d. 24 val. iki gegužės 15 d. 6 val. bus vykdomi magistralinių šilumos tinklų hidrauliniai bandymai, jų metu bus nutrauktas šilumos energijos tiekimas, t. y., nebus tiekiamas karštas vanduo pastatams.  


Dar tik antras mėnuo, kai UAB „Palangos šilumos tinklai“ po 16 metų pertraukos iš privatininko „Litesko“ perėmė jai nuomotą miesto šilumos ūkį, tačiau karšto vandens kaina mieste jau sumažėjo net 30 procentų.


„Laukėm renovacijos, džiaugėmės, kai vasarį ji prasidėjo, o dabar nuo nakties iš ketvirtadienio į penktadienį gyvenam be elektros, ketvirto aukšto butuose vanduo kiaurai bėga, o laiptinėje kliokia iki pirmo aukšto. Patys galite įsivaizduoti, kokiais „gerais“ žodžiais statybininkus minime“, – vienas per kitą kalbėjo namo Ganyklų g. 29...


Amerika manęs nepaliauja stebinusi: grožiuosi ir nuoširdžiai stebiuosi amerikiečių kruopštumu ir savitai tvarkoma aplinka. Aplinkos tvarkymo klausimai sprendžiami praktiškai – nesudėtingai ir įdomiai. Daugelis jų aplinkos puošimo detalių labai panašios į mūsiškes. Pavyzdžiui, nepaprastai išradingai tam panaudojami gamtoje natūraliai...


Kunigi škių karjeras tampa galvos skausmu ne tik jo savininkams, bet ir Palangos savivaldybei. Susiklosčiusi situacija – anekdotinė. Teismas išaiškino, kad tokio vandens telkinio... nėra, nors jis tyvuliuoja ir juo naudojasi ne tik savininkai, bet ir poilsiautojai jau daug metų. Kiti savininkai tuo tarpu galbūt vėjais išleido tūkstančius litų...


Kas ir kada prie kurhauzo sudegusios sienos pritvirtino elektros kabelinę spintą? Jos pakabinimas turėjo būti suderintas ne tik su VST, bet ir Palangos savivaldybės Komunalinio ūkio skyriumi, bet nei elektrikai, nei savivaldybės komunalininkai apie ją teigia nieko negirdėję. Kurhauzo bendrasavininkas Gediminas Jacka, dėl kibirkščiuojančios spintelės sustabdęs kurhauzo medinės dalies ardymo...


Kaip rašė „Palangos tiltas“, Žvejų g.42 namo gyventojų skundą dėl galimai vagiamos elektros energijos iš bendro naudojimo tinklų ikiteisminį tyrimą atlikęs Palangos miesto apylinkės prokuroras Gintas Pikčiūnas nutraukė,  nes konstatuota, jog nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Pastarąjį prokuroro sprendimą  apskundė minėto daugiabučio...


Vykusiame miesto valdžios posėdyje trečiąjį kartą buvo svarstytas klausimas dėl karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio bei dėl daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros diferencijuotų maksimalių tarifų. Tačiau  sprendimas nepriimtas, nes kelti rankos už naujus mokesčius neišdrįso nei vienas politikas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas